Program för Västerås Meet 2016
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Insimning 07:30-08:45
Heatlista Gren 3
|
Tävling |
Västerås Meet 2016 |
|
Utskriftsdatum |
09 april 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Västerås |
|
Utskriftstid |
08:11 |
|
|
Arrangör |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 april 2016 |
|
|
|
|
Gren 3, 200m Medley Damer |
Finaler (8) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
408 |
1 |
Josefine Åhlund |
2002 |
AU5802 |
ÖSA |
|
25m |
2:54.01 |
400 |
2 |
Salma Gabot |
2001 |
AN1801 |
ÖSA |
|
25m |
2:51.10 |
31 |
3 |
Frida Gustafsson |
2001 |
AM5401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:50.28 |
378 |
4 |
Lina Rehnman |
2002 |
AZ4802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:49.75 |
76 |
5 |
Alice Ericson |
2001 |
AZ9601 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:49.94 |
107 |
6 |
Sanna Lekberg |
2001 |
AM4201 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:50.29 |
155 |
7 |
Madicken Eriksson |
2003 |
AX8203 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:51.35 |
379 |
8 |
Felicia Rogell |
2003 |
AQ6603 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:54.04 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
350 |
1 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
AD9802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:48.20 |
179 |
2 |
Erica Sundholm |
2002 |
BO9202 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:46.78 |
176 |
3 |
Freja Nordeman |
2003 |
AU7203 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:45.52 |
138 |
4 |
Anna Krysén |
2003 |
AC2403 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
2:44.48 |
249 |
5 |
Linnea Yu Hammarsten |
2002 |
AU7802 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:44.73 |
75 |
6 |
Elina Carlsson |
2001 |
AS5801 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:46.23 |
217 |
7 |
Caroline Andersson |
2001 |
AV4601 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
2:47.94 |
161 |
8 |
Alva Hagström |
2003 |
AU1203 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:48.72 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
40 |
1 |
Nora Laine |
2000 |
AP8400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:43.91 |
103 |
2 |
Saga Grandelius |
2001 |
AE1801 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:43.35 |
77 |
3 |
Clara Florén |
2002 |
AL6202 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:42.90 |
83 |
4 |
Helmi Swanson |
2004 |
AB6604 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:41.30 |
194 |
5 |
Ida Lindblom |
2001 |
BJ8201 |
SALA SS |
|
25m |
2:41.50 |
213 |
6 |
Anna Westborg |
2002 |
AE0402 |
SKURU IK |
|
25m |
2:43.17 |
305 |
7 |
Tuva Björkén |
2003 |
AC0603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:43.48 |
302 |
8 |
Elin Bergman |
2003 |
AI8203 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:43.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
94 |
1 |
Tilde Levander |
2000 |
AI7600 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:40.90 |
30 |
2 |
Linnea Fundberg |
1999 |
AK5699 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:39.93 |
414 |
3 |
Adina Nyström |
1999 |
BD3699 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
2:39.57 |
413 |
4 |
Clara Lönnberg |
2001 |
AF9801 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
2:38.77 |
329 |
5 |
Matilda Pfeiff |
2001 |
AI3801 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:39.43 |
317 |
6 |
Linnea Lindgren |
2001 |
AQ2801 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:39.79 |
170 |
7 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
AW5404 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:40.68 |
126 |
8 |
Isabelle Rydahl |
2003 |
AC0203 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:41.20 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
416 |
1 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
AG3201 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
2:38.17 |
229 |
2 |
Tina Huslid |
2000 |
AF0600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:37.80 |
174 |
3 |
Michaela Mattsson |
1999 |
AL4899 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:36.88 |
393 |
4 |
Ebba Vongheer |
2000 |
BG6600 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:35.57 |
79 |
5 |
Agnes Humling |
2000 |
AV2400 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:36.26 |
246 |
6 |
Nadia Welin-Berger |
2002 |
AU4402 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:37.36 |
67 |
7 |
Emmy Östling |
2001 |
AI8401 |
FALUN |
|
25m |
2:37.81 |
106 |
8 |
Alexandra Kinell |
2000 |
AF2200 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:38.55 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
275 |
1 |
Matilda Lantz |
2002 |
AP6802 |
UPSALA S |
|
25m |
2:34.88 |
222 |
2 |
Solène Arnou |
2000 |
AX4600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:33.81 |
218 |
3 |
Petra Johansson |
1997 |
AF3897 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
2:31.85 |
252 |
4 |
Astrid Eriksson |
2001 |
AD1201 |
TUREBERG |
|
25m |
2:31.66 |
96 |
5 |
Linnéa Sandh |
2000 |
AR3600 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:31.72 |
34 |
6 |
Jennie Isaksen |
2000 |
AV8600 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:32.43 |
374 |
7 |
Elvira Mörtstrand |
2003 |
AH9603 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:34.09 |
44 |
8 |
Rebecka Loikala |
2000 |
AS7700 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:35.24 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
98 |
1 |
Elin Södersten |
2000 |
AI5800 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:30.04 |
235 |
2 |
Filippa Malmström |
2003 |
AK3803 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:29.41 |
417 |
3 |
Mathilda Eriksson |
2001 |
ae2201 |
SS04 |
|
50m |
2:28.04 |
115 |
4 |
Elvira Eklund-Ramböl |
1997 |
AV5497 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:27.32 |
141 |
5 |
Sarah Wallin |
2000 |
AH9800 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
2:27.57 |
264 |
6 |
Josefin Ossmyr |
1999 |
AS0299 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
2:29.22 |
418 |
7 |
Edith Jernstedt |
2002 |
ag1202 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:29.84 |
225 |
8 |
Erica Christensen Weistrand |
1997 |
AO5897 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:30.18 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
386 |
1 |
Filippa Sterling |
2002 |
AE7402 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:25.03 |
391 |
2 |
Clara Wiman |
1996 |
AE8896 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:21.26 |
63 |
3 |
Sara Junevik |
2000 |
AL3400 |
FALUN |
|
25m |
2:21.21 |
349 |
4 |
Hannah Brunzell |
2001 |
AP6801 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:18.31 |
66 |
5 |
Elin Svärd |
1998 |
AL9498 |
FALUN |
|
25m |
2:20.28 |
411 |
6 |
Lisa Eriksson |
1998 |
AN3898 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
2:21.25 |
116 |
7 |
Linnéa Englund |
2003 |
AI5403 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:24.03 |
140 |
8 |
Frida Lannhard |
2000 |
AB6800 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
2:25.81 |
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
09 april 2016 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap |
Utskriftstid |
08:11 |
|