2019-10-24   02:35:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Rosenlundsbadet Sprint

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 20
Heatlista 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint    Utskriftsdatum  08 maj 2009   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  20:50   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
 
 
 
Gren 20, 200m Fjärilsim Herrar  Finaler (5) 
12oy Linus Junefelt, Jönköpings SS 2.36.66 2004 
13-14 Linus Junefelt, Jönköpings SS 2.12.32 2006 
15-16 Martin Harlenbäck, SK Triton 2.14.29 1999 
17oä Benjamin Starke, Cottbus GER 2.02.55 2003 
 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
146  Marcus Johansson  1995  AB4595  NÄSSJÖ    25m   
Jesper Andersson  1994  AG6394  VÄXJÖ SS    25m  3:42.34 
125  Ivan Liljeqvist  1996  AR3796  JÖNKÖPING    50m  3:28.64 
109  Patrik Bjärterot  1995  AI4995  JÖNKÖPING    25m  3:32.27 
92  Filip Wormeus  1997  AG8597  JÖNKÖPING    25m  3:52.37 
91  Erik Bjärterot  1998  AD9598  JÖNKÖPING    25m   
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
134  Gustav Ingemansson  1995  AO3395  KARLSKRONA    25m  3:18.20 
103  Emil Gustavsson  1995  AD9995  JÖNKÖPING    25m  2:54.83 
106  Abel Fistume  1995  AR3995  JÖNKÖPING    25m  2:42.65 
31  Kim Andreasson Quistberg  1994  AE4394  KALMAR SS    25m  2:40.82 
108  Olof Karlsson  1996  AE8796  JÖNKÖPING    25m  2:41.67 
279  Jesper Skoglund  1995  AD6995  UDDEVALLA    25m  2:49.40 
40  Henry Kerman  1997  AI6597  ANDERSTORP    25m  3:13.29 
60  Kenan Olovcic  1995  AV0395  NAUTILUS    25m  3:24.99 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
377  Jesper Mattsson  1991  AL8391  VARBERG    50m  2:32.53 
75  Gusten Eriksson  1994  AD6594  MOTALA SS    25m  2:30.95 
104  Axel Pettersson  1995  AE8995  JÖNKÖPING    25m  2:26.06 
370  Johan Dahlin  1990  AP0990  SK GÖTENE    25m  2:23.88 
15  Nicodemus Stiller  1991  AP9391  VÄXJÖ SS    25m  2:24.22 
84  Kalle Lindborg  1994  AX1994  MOTALA SS    25m  2:29.48 
314  Nils Åström  1993  AA3793  VÄRNAMO SS    25m  2:31.02 
14  Rickard Stenow  1993  AV7593  VÄXJÖ SS    25m  2:34.83 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
376  Martin Dahlberg  1992  AS7192  VÄXJÖ SS    50m  2:20.18 
259  Robin Eskilsson  1993  AC0793  UDDEVALLA    25m  2:15.22 
236  Jacob Larsson  1992  AM5792  ELFSBORG    25m  2:12.37 
261  Jacob Fredriksson  1992  AC9592  UDDEVALLA    25m  2:10.80 
174  Joakim Kling  1991  AG3391  ÖSA    25m  2:11.46 
69  Anton Kjellqvist  1991  AH1991  SKÖVDE SS    25m  2:15.12 
128  Emil Bornerheim  1993  AJ9793  KARLSKRONA    25m  2:17.28 
248  Kristofer Ek  1990  AE1590  SS04    25m  2:21.38 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
216  Makis Jörgensen  1992  AE1792  HS    25m  2:09.37 
135  Henrik Lindau  1990  AD8190  KARLSKRONA    25m  2:06.47 
Jesper Jonsson  1993  AS9393  VÄXJÖ SS    25m  2:04.03 
124  Linus Junefelt  1992  AR2392  JÖNKÖPING    25m  1:57.88 
208  Christian Konrad  1989  AG2589  HS    25m  2:02.89 
215  Patrik Ujlaki  1992  AK6392  HS    25m  2:04.87 
312  Jonas Åström  1989  AL4189  VÄRNAMO SS    25m  2:07.87 
205  Niklas Andersson  1992  AL3992  HS    25m  2:09.51 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner