2019-10-17   08:39:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Rosenlundsbadet Sprint

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

40_S
Gren 40, 200m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
124  Junefelt Linus  1992  JÖNKÖPING  AR2392  25 m  1:49.76   
209  Lejdström Gustav Åberg  1992  HS  AF5792  25 m  1:51.10   
282  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  25 m  1:51.56   
122  Granström Niclas  1990  JÖNKÖPING  AI0390  25 m  1:51.60   
267  Larsson David  1989  UDDEVALLA  AF5989  25 m  1:51.67   
356  Thorsen Christian  1991  Lambertset    50 m  1:52.90   
206  Frodlund André  1992  HS  AI0392  25 m  1:53.45   
Jonsson Jesper  1993  VÄXJÖ SS  AS9393  25 m  1:53.59   
135  Lindau Henrik  1990  KARLSKRONA  AD8190  25 m  1:54.95   
10  344  Wåhlin Mikael  1989  NKK  AI9589  25 m  1:55.64   
11  208  Konrad Christian  1989  HS  AG2589  25 m  1:55.98   
12  123  Galic Toni  1989  JÖNKÖPING  AA9589  25 m  1:56.38   
13  215  Ujlaki Patrik  1992  HS  AK6392  25 m  1:56.56   
14  205  Andersson Niklas  1992  HS  AL3992  25 m  1:57.16   
15  276  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  25 m  1:57.30   
16  312  Åström Jonas  1989  VÄRNAMO SS  AL4189  25 m  1:57.67   
17  278  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  1:57.78   
18  357  Evja David  1992  Lambertset    50 m  1:58.22   
19  175  Kling Jonathan  1993  ÖSA  AF1193  25 m  1:58.71   
20  261  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  1:58.87   
21  231  Jönsson Viktor  1986  ELFSBORG  AA3186  25 m  1:59.38   
22  72  Thorsell Mattias  1989  SKÖVDE SS  AE1589  25 m  1:59.78   
23  226  Selin Melker  1993  ELFSBORG  AC9593  25 m  1:59.86   
24  174  Kling Joakim  1991  ÖSA  AG3391  25 m  2:00.00   
25  343  Stojmenovic Stefan  1993  NKK  AR6593  25 m  2:01.18   
26  131  Hjalmarsson Andreas  1994  KARLSKRONA  AS7794  25 m  2:02.51   
27  128  Bornerheim Emil  1993  KARLSKRONA  AJ9793  25 m  2:02.64   
28  220  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  2:02.96   
29  68  Kastebo Martin  1993  SKÖVDE SS  AG7593  25 m  2:03.41   
30  259  Eskilsson Robin  1993  UDDEVALLA  AC0793  25 m  2:06.41   
31  52  Berggren Alexander  1994  ALINGSÅS  AK5194  25 m  2:06.48   
32  314  Åström Nils  1993  VÄRNAMO SS  AA3793  25 m  2:07.80   
33  173  Holmgren Oskar  1994  ÖSA  AD7594  25 m  2:08.97   
34  14  Stenow Rickard  1993  VÄXJÖ SS  AV7593  25 m  2:09.25   
35  304  Mann Andreas  1994  VÄRNAMO SS  AK1994  25 m  2:09.71   
36  84  Lindborg Kalle  1994  MOTALA SS  AX1994  25 m  2:09.72   
37  190  Ballin Marcel  1993  HS  AI9793  25 m  2:10.02   
38  114  Rochowiak Viktor  1993  JÖNKÖPING  AH4993  25 m  2:10.47   
39  13  Ranstad Johan  1993  VÄXJÖ SS  AM7793  25 m  2:10.94   
40  104  Pettersson Axel  1995  JÖNKÖPING  AE8995  25 m  2:12.39   
41  90  Forndal Daniel  1997  JÖNKÖPING  AB5797  25 m  2:13.63   
42  254  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  25 m  2:13.65   
43  106  Fistume Abel  1995  JÖNKÖPING  AR3995  25 m  2:13.73   
44  103  Gustavsson Emil  1995  JÖNKÖPING  AD9995  25 m  2:14.66   
45  39  Holmstrand Zackarias  1996  ANDERSTORP  AC9196  25 m  2:16.91   
46  108  Karlsson Olof  1996  JÖNKÖPING  AE8796  25 m  2:19.06   
47  160  Pettersson Simon  1995  LJUNGBY SS  AB5395  25 m  2:19.80   
48  279  Skoglund Jesper  1995  UDDEVALLA  AD6995  25 m  2:23.88   
49  27  Salomonsson Arvid  1995  KALMAR SS  AM3195  25 m  2:26.26   
50  138  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  25 m  2:26.77   
51  60  Olovcic Kenan  1995  NAUTILUS  AV0395  25 m  2:28.90   
52  43  Malm Markus  1997  ANDERSTORP  AE7397  25 m  2:30.94   
53  59  Nyström Erik  1996  NAUTILUS  AC6596  25 m  2:31.46   
54  285  Grosz Jeremi  1995  ESKILSTUNA  AH5595  50 m  2:31.60   
55  288  Truong Daniel  1995  ESKILSTUNA  AV2595  50 m  2:33.41   
56  40  Kerman Henry  1997  ANDERSTORP  AI6597  25 m  2:33.50   
57  105  Wikström Martin  1995  JÖNKÖPING  AE9995  25 m  2:33.66   
58  146  Johansson Marcus  1995  NÄSSJÖ  AB4595  25 m  2:36.16   
59  93  Dobrescu Roberto  1997  JÖNKÖPING  AD2397  25 m  2:54.94   
60  305  Odin Jakob  1997  VÄRNAMO SS  AC8997  25 m  2:58.66   
61  92  Wormeus Filip  1997  JÖNKÖPING  AG8597  25 m  3:00.72   
62  44  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  50 m     
63  91  Bjärterot Erik  1998  JÖNKÖPING  AD9598  25 m     
64  74  Staudinger Pontus  1998  KARLSBORG  AA6798  50 m     
65  70  Käll Philip  1990  SKÖVDE SS  AF5590  25 m  2:00.00  RES 
66  69  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  2:00.06  RES 
67  295  Altesjö Ludvig  1991  VÄRNAMO SS  AL1991  25 m  2:00.68  RES 
68  275  Palmqvist David  1988  UDDEVALLA  AE8388  25 m  2:01.34  RES 
69  148  Johansson Erik  1994  NÄSSJÖ  AF0394  25 m  2:12.12  RES 
70  75  Eriksson Gusten  1994  MOTALA SS  AD6594  25 m  2:12.70  RES 
71  150  Enell Joakim  1993  NÄSSJÖ  AF0393  25 m  2:13.20  RES 
72  149  Myrlander Viktor  1993  NÄSSJÖ  AC2593  25 m  2:13.29  RES 
73  11  Möricke Markus  1994  VÄXJÖ SS  AJ1394  25 m  2:14.46  RES 
74  134  Ingemansson Gustav  1995  KARLSKRONA  AO3395  25 m  2:36.62  RES 
75  56  Johansson Gabriel  1996  NAUTILUS  AN0196  25 m  2:37.61  RES 
76  126  Ahlberg Alfred  1996  KARLSKRONA  AE0396  25 m  2:38.25  RES 
77  109  Bjärterot Patrik  1995  JÖNKÖPING  AI4995  25 m  2:45.74  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner