2019-08-23   22:50:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena USO 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  09 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  14:29   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D  Försök (14) 
Heat 1 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
193  Linnea Andersson  2003  BD8203  UDDEVALLA    25m   
67  Mia Leisten  1999  BS2899  KARLSTAD    25m   
114  Daniella Abboud  2004  BT0604  VARBERG    25m   
148  Ella Larsson  2005  BF9205  VARBERG    25m   
               
               

 
Heat 2 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
176  Agnes Bennehed  2005  AC3405  VÄNERSBORG    25m  1:01.05 
224  Aida Khoshnam  2003  BP5203  UDDEVALLA    25m  57.55 
225  Ebba Kjellberg  2006  AZ2206  UDDEVALLA    25m  55.94 
156  Sanna Sjunnesson  2004  BM7804  VARBERG    25m  55.10 
304  Tuva Adamsson  2005  AN9805  UDDEVALLA    25m  55.41 
305  Ester Lindqvist  2005  BJ9605  UDDEVALLA    25m  56.95 
200  Moa Blomberg  2005  AN2805  UDDEVALLA    50m  57.73 
221  Elin Johansson  2003  BZ1803  UDDEVALLA    25m   

 
Heat 3 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
130  Felicia Ceveryd  2005  AZ1605  VARBERG    25m  51.46 
135  Ronja Gustafsson  2006  AD4606  VARBERG    25m  50.61 
141  Emma Johansson  2005  BG7805  VARBERG    25m  49.22 
256  Matilda Östblom  2004  AO4204  UDDEVALLA    25m  47.99 
246  Moa Rödin  2004  BH8404  UDDEVALLA    25m  48.87 
210  Annamaria Girnus de Sousa  2005  AO2205  UDDEVALLA    50m  50.23 
122  Maria Balslev  2004  AZ7204  VARBERG    25m  50.73 
209  Nora Eriksson  2005  AN1805  UDDEVALLA    50m  53.59 

 
Heat 4 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
218  Emma Hejdengård  2006  AY7806  UDDEVALLA    50m  46.61 
205  Alma Drapkin  2002  BG7402  UDDEVALLA    25m  46.43 
134  Freja Gustafsson  2004  AZ9604  VARBERG    50m  44.73 
103  Ellen Olofsson  2000  BK3600  S 77    25m  43.53 
145  Johanna Kuylenstjerna  2003  BS9403  VARBERG    25m  43.64 
196  Alva Andreasson  2002  BJ3802  UDDEVALLA    25m  46.27 
149  Olivia Leijon  2005  AL8605  VARBERG    50m  46.58 
219  Isabell Holmgren  2004  AO7404  UDDEVALLA    50m  47.10 

 
Heat 5 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
242  Lova Rodin  2005  AO1205  UDDEVALLA    50m  43.05 
18  Hannah Lornell  2000  AI3200  ELFSBORG    25m  40.82 
89  Johanna Alsop  2004  AG3404  LYSEKIL SS    25m  40.54 
68  Linnea Lindberg  2005  AJ2205  KARLSTAD    50m  40.25 
124  Nikki Berggren  2005  AD9805  VARBERG    50m  40.32 
214  Linnéa Hammarqvist  2003  BV8603  UDDEVALLA    25m  40.70 
160  Alva Tingstorp  2005  AB6405  VARBERG    50m  42.03 
157  Filippa Sjögren  2006  AD6406  VARBERG    50m  43.41 

 
Heat 6 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
223  Juni Karfunkel  2004  AO9404  UDDEVALLA    25m  38.39 
235  Tilde Nordström  2004  AG0204  UDDEVALLA    25m  38.29 
297  Silje Katrine Waddell  2003    Sandefjord    25m  38.13 
233  Lina Nielsen  2005  AD5605  UDDEVALLA    50m  37.22 
208  Hilda Eriksson  2004  AO5204  UDDEVALLA    25m  37.74 
95  Wilma Bergman  2002  AR0202  S 77    50m  38.25 
239  Jennifer Persson  2004  AK4604  UDDEVALLA    50m  38.38 
279  Stine Forsstrom  2000    Haldens SK    25m  38.69 

 
Heat 7 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
94  Lisa Bergman  2002  AQ9802  S 77    50m  36.65 
276  Nora Misund  2003    Haldens SK    25m  36.38 
22  Astrid Svedberg  2001  AV5801  ELFSBORG    25m  36.15 
61  Emmy Hedin  2001  BO5401  KARLSTAD    25m  35.86 
232  Alicia Nestorin  2002  BP3602  UDDEVALLA    25m  36.01 
253  Evelina Wester  2004  AO6204  UDDEVALLA    25m  36.28 
249  Emilia Simonsson  2002  AL3802  UDDEVALLA    25m  36.61 
24  Elin Trollsfjord  2001  BE6601  ELFSBORG    50m  36.81 

 
Heat 8 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Aoife Hjelm  2002  AT1402  ELFSBORG    50m  35.60 
59  Clara Gustavson  2003  BA4403  KARLSTAD    50m  35.26 
65  Emma Hjort  2000  AZ4800  KARLSTAD    25m  34.98 
12  Alma Johansson  2001  BE9401  ELFSBORG    50m  34.23 
162  Isabella Tudt  2002  BI7402  VARBERG    25m  34.74 
Cajsa Askengren  2002  AO5802  ELFSBORG    50m  35.17 
275  Amanda Fjellstad  2003    Haldens SK    25m  35.31 
Nelly Askengren Stråhle  2003  AE7403  ELFSBORG    25m  35.75 

 
Heat 9 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
63  Ingrid Hellgren  2003  AW1203  KARLSTAD    50m  34.00 
230  Thilda Larsson  1999  AA8299  UDDEVALLA    25m  33.81 
113  Ida Lithner  2004  AB6204  SÄFFLE SS    25m  33.69 
177  Klara Bennehed  1997  AB4897  VÄNERSBORG    25m  33.54 
25  Filippa Trollsfjord  2001  BE4601  ELFSBORG    50m  33.65 
102  Gabriella Milusic  2004  AJ0404  S 77    25m  33.79 
15  Linn Koivuluoma  2003  AG5803  ELFSBORG    50m  33.94 
43  Nora Laine  2000  AP8400  ESKILSTUNA    25m  34.20 

 
Heat 10 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
74  Solveig Ramallo  1993  BX2693  KARLSTAD    25m  33.34 
115  Cornelia Almqvist  2002  AJ6602  VARBERG    50m  33.19 
202  Marit Cuperus  2002  BD0202  UDDEVALLA    25m  33.05 
133  Ellie Geigel  2003  BR2203  VARBERG    50m  33.01 
27  Sofia Åstedt  2003  AF1403  ELFSBORG    50m  33.03 
234  Tilda Nilsson  2001  AW2601  UDDEVALLA    50m  33.08 
189  Sofia Abrahamsson  2005  AB8605  UDDEVALLA    50m  33.29 
125  Ronja Berggren  2003  AE1403  VARBERG    50m  33.36 

 
Heat 11 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
299  Pia Haavik  2001    Sandefjord    25m  32.89 
123  Molly Bengtsson  2001  BL5401  VARBERG    25m  32.60 
42  Amanda Kullman  2000  AN3400  ESKILSTUNA    25m  32.55 
248  Gabriella Sanftleben  1999  AD9499  UDDEVALLA    50m  32.34 
121  Clara Balslev  2001  AE7601  VARBERG    25m  32.34 
277  Thyra Haugland-Halvorsen  2002    Haldens SK    25m  32.57 
298  Kaja Godaker Furre  2001    Sandefjord    25m  32.83 
46  Emilia Loikala  2000  AY6800  ESKILSTUNA    25m  32.90 

 
Heat 12 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
28  Tilda Öman  2000  AI7200  ELFSBORG    50m  32.03 
93  Alva Back  2002  AQ8802  S 77    50m  31.44 
292  Julie Victoria Christensen  1998    Sandefjord    25m  30.46 
259  Stina Gardell  1990  AG9690  SPÅRVÄGEN    25m  28.53 
295  Aleksandra Liverød  2002    Sandefjord    25m  30.09 
80  Elin Thörner  1998  AI2298  KARLSTAD    50m  31.14 
271  Tindra Aminoff  2003  AU5403  ELFSBORG    25m  31.69 
75  Isabelle Rydahl  2003  AC0203  KARLSTAD    25m  32.26 

 
Heat 13 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
81  Michelle Träff  2002  BE0602  KARLSTAD    25m  32.01 
39  Linnea Fundberg  1999  AK5699  ESKILSTUNA    50m  31.33 
57  Elvira Eklund-Ramböl  1997  AV5497  KARLSTAD    25m  30.33 
263  Josefin Lindkvist  1993  AK4493  VÄSBY SS    25m  26.88 
278  Aurora Oseland  2000    Haldens SK    25m  29.77 
40  Jennie Isaksen  2000  AV8600  ESKILSTUNA    25m  30.99 
273  Thea Aksmo Svendsby  2003    Haldens SK    25m  31.68 
272  Synne Lauritzen  2001    Haldens SK    25m  32.24 

 
Heat 14 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
296  Helene Samuelsen  2001    Sandefjord    25m  32.00 
238  Maja Palmqvist  1998  AC0698  UDDEVALLA    25m  31.16 
47  Rebecka Loikala  2000  AS7700  ESKILSTUNA    25m  30.09 
308  Amalie Mikkelsen  1997    GLADSAXE    25m  26.52 
260  Sophie Hansson  1998  AM1298  HS    25m  28.76 
192  Hilda Andersson  1999  AM7699  UDDEVALLA    25m  30.93 
19  Emelie Melin  2000  AK9600  ELFSBORG    25m  31.47 
79  Michaela Thyberg  2000  AL6600  KARLSTAD    25m  32.18 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  09 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner