2019-08-23   22:51:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena USO 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 13
Heatlista 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  09 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  19:44   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herr A-B-C-D  Försök (11) 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
247  Leon Rössger  2006  AM5106  UDDEVALLA    25m   
243  Adam Rogersson  2007  AC1107  UDDEVALLA    25m  1:48.71 
244  Tim Rogersson  2005  AN5305  UDDEVALLA    25m  1:42.70 
120  Lucas Axelsson  2005  AK5705  VARBERG    50m  1:34.05 
217  David Happe  2006  AL9906  UDDEVALLA    50m  1:37.34 
194  Oliver Andersson  2005  AQ5505  UDDEVALLA    25m  1:45.54 
56  Marcus Bülund  2004  AE4304  KARLSTAD    25m   
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
255  Marcus Östblom  2005  AF2705  UDDEVALLA    25m  1:29.98 
73  Erik Pellfolk  2005  AG7305  KARLSTAD    25m  1:28.69 
231  Petter Lundberg  2005  AP6905  UDDEVALLA    50m  1:22.75 
187  Felix Persson  2000  AY2900  VÄNERSBORG    25m  1:20.11 
291  Jens William Strand  2003    Haldens SK    25m  1:20.37 
195  Simon Andersson  2003  AM3903  UDDEVALLA    25m  1:27.08 
153  Marcus Nilsson  2004  AU0104  VARBERG    50m  1:29.75 
139  Max Jilek  2006  AB0906  VARBERG    25m  1:31.21 

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
136  Alfred Hedberg  2004  AO4904  VARBERG    25m  1:19.64 
62  Filip Hedin  2003  AS1503  KARLSTAD    50m  1:18.90 
151  Samuel Lövenklev  2003  AU7703  VARBERG    25m  1:18.31 
140  Kailan Jimenez  2005  AE4505  VARBERG    25m  1:15.43 
161  Alex Tudt  2002  AQ2902  VARBERG    50m  1:15.64 
236  Anton Olsson  2004  AF2104  UDDEVALLA    25m  1:18.37 
215  Albin Hanson  2003  AM1903  UDDEVALLA    50m  1:19.62 
301  Jørgen Berggren  2003    Sandefjord    25m  1:20.05 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
138  Pelle Huldén  2002  AE8302  VARBERG    25m  1:13.28 
101  Oscar Löfdahl  2004  AA0504  S 77    25m  1:12.41 
76  Axel Rönnquist  2001  AR2101  KARLSTAD    50m  1:11.31 
285  Andreas Forsstrøm  2002    Haldens SK    25m  1:11.24 
104  Jens Pettersson  2001  AG9101  S 77    25m  1:11.29 
118  Julius Andersson  2005  AE9505  VARBERG    25m  1:11.80 
77  Elias Sjölander  2003  AO3903  KARLSTAD    50m  1:12.71 
Gustav Askengren  2004  AA9904  ELFSBORG    25m  1:14.20 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
240  Elias Robertsson  2004  AE8904  UDDEVALLA    25m  1:10.07 
70  Ludvig Mathisen  2003  AD7903  KARLSTAD    50m  1:09.53 
287  Magnus Olsen Kallar  2001    Haldens SK    25m  1:08.21 
82  Samuel Vestin  2002  AJ2502  KARLSTAD    50m  1:07.42 
23  Kevin Söderqvist  2004  AF9704  ELFSBORG    25m  1:08.12 
300  Oskar Kvalsvik Kjær  2002    Sandefjord    25m  1:08.59 
144  Viking Josefson  2002  AQ2702  VARBERG    25m  1:09.79 
146  Arvid Kvorning  2005  AB9705  VARBERG    25m  1:10.23 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
152  Teo Mravac  2004  AC8504  VARBERG    50m  1:07.29 
289  Thomas Aksnes  2003    Haldens SK    25m  1:06.79 
198  Filip Aronsson  2004  AF1104  UDDEVALLA    25m  1:06.19 
250  Eliot Sjöqvist  2000  AR0500  UDDEVALLA    50m  1:04.23 
96  Markus Börjesson  2001  AE5101  S 77    25m  1:05.81 
185  Alexander Lundberg  2002  AG5302  VÄNERSBORG    50m  1:06.57 
116  Malte Almqvist  2004  AB9904  VARBERG    25m  1:07.03 
71  Filip Myringby  2001  AS6901  KARLSTAD    25m  1:07.35 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
143  Erik Josefson  2000  AG2500  VARBERG    25m  1:03.39 
117  Daniel Andersson  1999  AK5399  VARBERG    50m  1:02.54 
212  Oskar Gustafson  2002  AE1302  UDDEVALLA    25m  1:02.40 
112  Daniel Lithner  2001  AJ9701  SÄFFLE SS    25m  1:02.15 
222  Jakob Josephson  2002  AN8102  UDDEVALLA    25m  1:02.15 
241  Oskar Robertsson  2000  AE6100  UDDEVALLA    25m  1:02.45 
127  Noa Carlenius  2002  AE9302  VARBERG    25m  1:02.61 
20  David Reinholdsson  2002  AI3502  ELFSBORG    25m  1:04.01 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
186  Isak Malm  1998  AP0998  VÄNERSBORG    25m  1:01.48 
David Engström  2001  AM1701  ELFSBORG    25m  1:01.20 
11  Elias Hyvönen  2000  AA7700  ELFSBORG    25m  1:00.34 
283  Mikkel Lunde Svendsen  1999    Haldens SK    25m  59.81 
69  August Mathisen  2001  AF5901  KARLSTAD    50m  1:00.12 
Jonathan Arvidsson  2000  AE1900  ELFSBORG    25m  1:00.46 
280  William Dahl  2001    Haldens SK    25m  1:01.32 
302  Alexander Olafsson  2000    Sandefjord    25m  1:01.98 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
98  Jesper Holmdahl  1999  AJ5599  S 77    25m  59.16 
17  Anton Lornell  1998  AI3998  ELFSBORG    25m  57.11 
158  Jakob Sundén  1995  AQ3195  VARBERG    25m  55.20 
Anes Cavka  1999  AG9799  ELFSBORG    25m  53.71 
251  Kalle Svensson  1997  AB4797  UDDEVALLA    25m  54.85 
281  Herman Harboe  2001    Haldens SK    25m  56.59 
92  Jacob Alexandersson  1995  AX7395  S 77    50m  57.51 
49  Axel Witt  2000  AE5100  ESKILSTUNA    25m  59.53 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
150  Hjalmar Löfvenborg  1999  AU3999  VARBERG    25m  59.00 
41  Eldin Kadic  1999  AG5199  ESKILSTUNA    25m  56.99 
Adam Albringer  1999  AH8999  ELFSBORG    25m  55.20 
58  Erik Gissén  1992  AL0992  KARLSTAD    25m  51.08 
21  William Reinholdsson  1997  AP8597  ELFSBORG    25m  54.54 
229  Steven Angelo Larsson  1998  AG2798  UDDEVALLA    25m  55.98 
99  Linus Holmdahl  2001  AE4101  S 77    25m  57.38 
199  Alexander Assor  2000  AE2900  UDDEVALLA    50m  59.39 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
53  David Albringer  2001  AF2101  KARLSTAD    50m  58.45 
13  Viktor Johansson  1999  AI0599  ELFSBORG    25m  56.94 
282  Christer Melberg  2001    Haldens SK    25m  55.12 
261  Isak Eliasson  1996  AJ5596  HS    25m  48.95 
44  Karl Lindoff  1998  AT1598  ESKILSTUNA    25m  53.73 
147  Albin Larsson  1998  AF4798  VARBERG    25m  55.28 
26  William Westerlund Holappa  1999  AC0599  ELFSBORG    25m  57.19 
213  Axel Gustavsson  2000  AO8100  UDDEVALLA    25m  59.28 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  09 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  19:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner