2019-10-15   07:13:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena USO 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 2
Heatlista 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  09 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  14:29   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C-D  Försök (10) 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
194  Oliver Andersson  2005  AQ5505  UDDEVALLA    25m   
56  Marcus Bülund  2004  AE4304  KARLSTAD    25m   
255  Marcus Östblom  2005  AF2705  UDDEVALLA    25m  1:01.42 
231  Petter Lundberg  2005  AP6905  UDDEVALLA    25m  54.97 
153  Marcus Nilsson  2004  AU0104  VARBERG    50m  57.63 
66  Max Leisten  2002  AZ5102  KARLSTAD    25m   
291  Jens William Strand  2003    Haldens SK    25m   
204  Eddie Dahlström  2004  AW0304  UDDEVALLA    25m   

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
217  David Happe  2006  AL9906  UDDEVALLA    25m  51.85 
195  Simon Andersson  2003  AM3903  UDDEVALLA    25m  50.59 
244  Tim Rogersson  2005  AN5305  UDDEVALLA    25m  46.72 
215  Albin Hanson  2003  AM1903  UDDEVALLA    50m  45.83 
159  Seth Svensson  2005  AK7705  VARBERG    25m  46.01 
243  Adam Rogersson  2007  AC1107  UDDEVALLA    25m  49.96 
73  Erik Pellfolk  2005  AG7305  KARLSTAD    25m  51.36 
139  Max Jilek  2006  AB0906  VARBERG    50m  52.11 

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
161  Alex Tudt  2002  AQ2902  VARBERG    25m  42.87 
140  Kailan Jimenez  2005  AE4505  VARBERG    25m  42.65 
138  Pelle Huldén  2002  AE8302  VARBERG    25m  40.59 
152  Teo Mravac  2004  AC8504  VARBERG    25m  39.56 
101  Oscar Löfdahl  2004  AA0504  S 77    25m  40.03 
136  Alfred Hedberg  2004  AO4904  VARBERG    50m  42.41 
236  Anton Olsson  2004  AF2104  UDDEVALLA    50m  42.74 
301  Jørgen Berggren  2003    Sandefjord    25m  43.33 

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
118  Julius Andersson  2005  AE9505  VARBERG    50m  39.21 
77  Elias Sjölander  2003  AO3903  KARLSTAD    25m  38.88 
82  Samuel Vestin  2002  AJ2502  KARLSTAD    25m  38.33 
300  Oskar Kvalsvik Kjær  2002    Sandefjord    25m  38.10 
70  Ludvig Mathisen  2003  AD7903  KARLSTAD    25m  38.13 
Gustav Askengren  2004  AA9904  ELFSBORG    50m  38.64 
76  Axel Rönnquist  2001  AR2101  KARLSTAD    25m  39.03 
240  Elias Robertsson  2004  AE8904  UDDEVALLA    25m  39.34 

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
151  Samuel Lövenklev  2003  AU7703  VARBERG    50m  37.36 
104  Jens Pettersson  2001  AG9101  S 77    50m  36.98 
96  Markus Börjesson  2001  AE5101  S 77    25m  35.28 
116  Malte Almqvist  2004  AB9904  VARBERG    25m  34.40 
144  Viking Josefson  2002  AQ2702  VARBERG    25m  35.10 
250  Eliot Sjöqvist  2000  AR0500  UDDEVALLA    25m  35.78 
71  Filip Myringby  2001  AS6901  KARLSTAD    25m  36.99 
23  Kevin Söderqvist  2004  AF9704  ELFSBORG    50m  37.42 

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
146  Arvid Kvorning  2005  AB9705  VARBERG    50m  33.57 
302  Alexander Olafsson  2000    Sandefjord    25m  32.86 
198  Filip Aronsson  2004  AF1104  UDDEVALLA    25m  32.38 
280  William Dahl  2001    Haldens SK    25m  31.80 
11  Elias Hyvönen  2000  AA7700  ELFSBORG    25m  31.90 
289  Thomas Aksnes  2003    Haldens SK    25m  32.52 
185  Alexander Lundberg  2002  AG5302  VÄNERSBORG    50m  33.00 
186  Isak Malm  1998  AP0998  VÄNERSBORG    25m  33.81 

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
241  Oskar Robertsson  2000  AE6100  UDDEVALLA    25m  31.53 
112  Daniel Lithner  2001  AJ9701  SÄFFLE SS    50m  31.04 
117  Daniel Andersson  1999  AK5399  VARBERG    25m  30.67 
98  Jesper Holmdahl  1999  AJ5599  S 77    25m  30.25 
Jonathan Arvidsson  2000  AE1900  ELFSBORG    50m  30.47 
212  Oskar Gustafson  2002  AE1302  UDDEVALLA    25m  30.88 
127  Noa Carlenius  2002  AE9302  VARBERG    25m  31.40 
143  Erik Josefson  2000  AG2500  VARBERG    50m  31.75 

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
216  Gabriel Hansson  2000  AE8700  UDDEVALLA    25m  29.75 
150  Hjalmar Löfvenborg  1999  AU3999  VARBERG    50m  28.78 
Adam Albringer  1999  AH8999  ELFSBORG    25m  27.94 
251  Kalle Svensson  1997  AB4797  UDDEVALLA    25m  24.87 
44  Karl Lindoff  1998  AT1598  ESKILSTUNA    25m  25.76 
26  William Westerlund Holappa  1999  AC0599  ELFSBORG    50m  28.60 
199  Alexander Assor  2000  AE2900  UDDEVALLA    50m  29.16 
Anes Cavka  1999  AG9799  ELFSBORG    25m  30.22 

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
David Engström  2001  AM1701  ELFSBORG    50m  29.31 
17  Anton Lornell  1998  AI3998  ELFSBORG    50m  28.63 
21  William Reinholdsson  1997  AP8597  ELFSBORG    25m  27.70 
226  Gulliver Koch  1992  AC7592  UDDEVALLA    25m  24.43 
229  Steven Angelo Larsson  1998  AG2798  UDDEVALLA    50m  25.61 
99  Linus Holmdahl  2001  AE4101  S 77    25m  28.38 
282  Christer Melberg  2001    Haldens SK    25m  29.10 
213  Axel Gustavsson  2000  AO8100  UDDEVALLA    50m  30.04 

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
281  Herman Harboe  2001    Haldens SK    25m  29.24 
41  Eldin Kadic  1999  AG5199  ESKILSTUNA    25m  28.62 
147  Albin Larsson  1998  AF4798  VARBERG    25m  26.00 
262  Jesper Björk  1993  AU5793  HS    25m  24.15 
58  Erik Gissén  1992  AL0992  KARLSTAD    50m  24.99 
92  Jacob Alexandersson  1995  AX7395  S 77    25m  28.29 
69  August Mathisen  2001  AF5901  KARLSTAD    50m  28.85 
53  David Albringer  2001  AF2101  KARLSTAD    50m  29.94 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  09 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner