2019-08-26   03:26:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena USO 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 28
Heatlista 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  10 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  19:40   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
 
Gren 28, 100m Ryggsim Dam A-B-C-D  Försök (11) 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
252  Matilda Wassblad  2006  BA2806  UDDEVALLA    25m   
193  Linnea Andersson  2003  BD8203  UDDEVALLA    25m   
237  Vilma Olsson  2007  AK4407  UDDEVALLA    25m   
245  Märta Ryrrmalm  2006  BA1806  UDDEVALLA    50m  2:14.48 
156  Sanna Sjunnesson  2004  BM7804  VARBERG    25m   
148  Ella Larsson  2005  BF9205  VARBERG    25m   
221  Elin Johansson  2003  BZ1803  UDDEVALLA    25m   
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
225  Ebba Kjellberg  2006  AZ2206  UDDEVALLA    50m  2:05.15 
200  Moa Blomberg  2005  AN2805  UDDEVALLA    50m  1:54.47 
119  Märta Arnqvist  2005  BB1205  VARBERG    50m  1:49.82 
304  Tuva Adamsson  2005  AN9805  UDDEVALLA    25m  1:49.10 
134  Freja Gustafsson  2004  AZ9604  VARBERG    50m  1:49.56 
210  Annamaria Girnus de Sousa  2005  AO2205  UDDEVALLA    50m  1:51.43 
141  Emma Johansson  2005  BG7805  VARBERG    25m  1:54.60 
254  Wilma Vinneby  2005  BK5805  UDDEVALLA    50m  2:09.61 

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
242  Lova Rodin  2005  AO1205  UDDEVALLA    50m  1:46.75 
196  Alva Andreasson  2002  BJ3802  UDDEVALLA    50m  1:42.87 
205  Alma Drapkin  2002  BG7402  UDDEVALLA    25m  1:42.05 
246  Moa Rödin  2004  BH8404  UDDEVALLA    25m  1:41.41 
130  Felicia Ceveryd  2005  AZ1605  VARBERG    25m  1:41.49 
218  Emma Hejdengård  2006  AY7806  UDDEVALLA    50m  1:42.31 
135  Ronja Gustafsson  2006  AD4606  VARBERG    25m  1:43.05 
122  Maria Balslev  2004  AZ7204  VARBERG    50m  1:47.77 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
209  Nora Eriksson  2005  AN1805  UDDEVALLA    50m  1:40.44 
256  Matilda Östblom  2004  AO4204  UDDEVALLA    25m  1:37.67 
160  Alva Tingstorp  2005  AB6405  VARBERG    25m  1:35.73 
214  Linnéa Hammarqvist  2003  BV8603  UDDEVALLA    25m  1:33.82 
131  Emmie Dahlgren  2004  BA8204  VARBERG    50m  1:34.64 
145  Johanna Kuylenstjerna  2003  BS9403  VARBERG    25m  1:36.18 
157  Filippa Sjögren  2006  AD6406  VARBERG    50m  1:38.84 
219  Isabell Holmgren  2004  AO7404  UDDEVALLA    25m  1:41.30 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
223  Juni Karfunkel  2004  AO9404  UDDEVALLA    50m  1:32.21 
149  Olivia Leijon  2005  AL8605  VARBERG    25m  1:30.00 
68  Linnea Lindberg  2005  AJ2205  KARLSTAD    25m  1:28.99 
232  Alicia Nestorin  2002  BP3602  UDDEVALLA    25m  1:26.96 
91  Linnéa Ahlmark  2000  BG9600  S 77    25m  1:28.40 
124  Nikki Berggren  2005  AD9805  VARBERG    25m  1:29.78 
133  Ellie Geigel  2003  BR2203  VARBERG    25m  1:31.50 
Aoife Hjelm  2002  AT1402  ELFSBORG    25m  1:32.51 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
239  Jennifer Persson  2004  AK4604  UDDEVALLA    25m  1:25.70 
103  Ellen Olofsson  2000  BK3600  S 77    25m  1:24.38 
279  Stine Forsstrom  2000    Haldens SK    25m  1:22.97 
233  Lina Nielsen  2005  AD5605  UDDEVALLA    50m  1:21.75 
100  Amanda Löfdahl  2001  AQ0201  S 77    25m  1:21.82 
125  Ronja Berggren  2003  AE1403  VARBERG    25m  1:23.55 
235  Tilde Nordström  2004  AG0204  UDDEVALLA    25m  1:25.57 
105  Elena Runfors  2002  BK9402  S 77    25m  1:25.73 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
95  Wilma Bergman  2002  AR0202  S 77    50m  1:20.94 
18  Hannah Lornell  2000  AI3200  ELFSBORG    25m  1:20.14 
65  Emma Hjort  2000  AZ4800  KARLSTAD    25m  1:20.03 
22  Astrid Svedberg  2001  AV5801  ELFSBORG    25m  1:19.43 
Nelly Askengren Stråhle  2003  AE7403  ELFSBORG    25m  1:19.75 
123  Molly Bengtsson  2001  BL5401  VARBERG    25m  1:20.04 
208  Hilda Eriksson  2004  AO5204  UDDEVALLA    25m  1:20.38 
121  Clara Balslev  2001  AE7601  VARBERG    25m  1:21.52 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
27  Sofia Åstedt  2003  AF1403  ELFSBORG    25m  1:19.14 
102  Gabriella Milusic  2004  AJ0404  S 77    25m  1:18.25 
46  Emilia Loikala  2000  AY6800  ESKILSTUNA    25m  1:18.06 
177  Klara Bennehed  1997  AB4897  VÄNERSBORG    25m  1:16.59 
234  Tilda Nilsson  2001  AW2601  UDDEVALLA    25m  1:16.81 
278  Aurora Oseland  2000    Haldens SK    25m  1:18.14 
Cajsa Askengren  2002  AO5802  ELFSBORG    25m  1:18.61 
189  Sofia Abrahamsson  2005  AB8605  UDDEVALLA    50m  1:19.18 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
59  Clara Gustavson  2003  BA4403  KARLSTAD    25m  1:15.44 
276  Nora Misund  2003    Haldens SK    25m  1:13.36 
271  Tindra Aminoff  2003  AU5403  ELFSBORG    25m  1:11.13 
192  Hilda Andersson  1999  AM7699  UDDEVALLA    25m  1:07.16 
36  Sofia Bjälevik  1999  AT8299  ESKILSTUNA    25m  1:08.69 
94  Lisa Bergman  2002  AQ9802  S 77    25m  1:12.39 
277  Thyra Haugland-Halvorsen  2002    Haldens SK    25m  1:14.66 
202  Marit Cuperus  2002  BD0202  UDDEVALLA    50m  1:16.38 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
15  Linn Koivuluoma  2003  AG5803  ELFSBORG    25m  1:15.02 
74  Solveig Ramallo  1993  BX2693  KARLSTAD    25m  1:13.11 
47  Rebecka Loikala  2000  AS7700  ESKILSTUNA    25m  1:10.58 
28  Tilda Öman  2000  AI7200  ELFSBORG    25m  1:06.68 
72  Ajla Omic  1999  AH5299  KARLSTAD    25m  1:08.37 
81  Michelle Träff  2002  BE0602  KARLSTAD    25m  1:12.36 
113  Ida Lithner  2004  AB6204  SÄFFLE SS    25m  1:14.08 
48  Tilda Wik  2001  AX5401  ESKILSTUNA    25m  1:15.99 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
42  Amanda Kullman  2000  AN3400  ESKILSTUNA    25m  1:14.79 
19  Emelie Melin  2000  AK9600  ELFSBORG    25m  1:12.62 
272  Synne Lauritzen  2001    Haldens SK    25m  1:10.33 
308  Amalie Mikkelsen  1997    GLADSAXE    25m  1:05.79 
238  Maja Palmqvist  1998  AC0698  UDDEVALLA    25m  1:07.24 
79  Michaela Thyberg  2000  AL6600  KARLSTAD    25m  1:11.39 
93  Alva Back  2002  AQ8802  S 77    25m  1:13.83 
273  Thea Aksmo Svendsby  2003    Haldens SK    25m  1:15.46 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  19:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner