2019-08-23   09:44:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena USO 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 5
Heatlista 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  09 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  14:29   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C-D  Försök (12) 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
254  Wilma Vinneby  2005  BK5805  UDDEVALLA    25m   
252  Matilda Wassblad  2006  BA2806  UDDEVALLA    25m   
221  Elin Johansson  2003  BZ1803  UDDEVALLA    25m   
306  Kajsa Älmegran  2004  BU3604  UDDEVALLA    25m  1:03.52 
224  Aida Khoshnam  2003  BP5203  UDDEVALLA    25m   
245  Märta Ryrrmalm  2006  BA1806  UDDEVALLA    25m   
67  Mia Leisten  1999  BS2899  KARLSTAD    25m   
               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
305  Ester Lindqvist  2005  BJ9605  UDDEVALLA    25m  1:01.37 
141  Emma Johansson  2005  BG7805  VARBERG    25m  1:00.98 
176  Agnes Bennehed  2005  AC3405  VÄNERSBORG    25m  58.88 
218  Emma Hejdengård  2006  AY7806  UDDEVALLA    50m  57.05 
209  Nora Eriksson  2005  AN1805  UDDEVALLA    50m  58.05 
237  Vilma Olsson  2007  AK4407  UDDEVALLA    25m  59.47 
304  Tuva Adamsson  2005  AN9805  UDDEVALLA    25m  1:01.23 
225  Ebba Kjellberg  2006  AZ2206  UDDEVALLA    25m  1:02.39 

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
149  Olivia Leijon  2005  AL8605  VARBERG    25m  56.86 
180  Julia Fredriksson  2005  AZ9405  VÄNERSBORG    25m  55.47 
145  Johanna Kuylenstjerna  2003  BS9403  VARBERG    25m  54.69 
242  Lova Rodin  2005  AO1205  UDDEVALLA    25m  52.54 
130  Felicia Ceveryd  2005  AZ1605  VARBERG    25m  53.30 
148  Ella Larsson  2005  BF9205  VARBERG    50m  54.87 
246  Moa Rödin  2004  BH8404  UDDEVALLA    25m  56.41 
200  Moa Blomberg  2005  AN2805  UDDEVALLA    25m  56.88 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
210  Annamaria Girnus de Sousa  2005  AO2205  UDDEVALLA    50m  52.39 
119  Märta Arnqvist  2005  BB1205  VARBERG    25m  50.95 
156  Sanna Sjunnesson  2004  BM7804  VARBERG    50m  50.23 
135  Ronja Gustafsson  2006  AD4606  VARBERG    25m  49.62 
196  Alva Andreasson  2002  BJ3802  UDDEVALLA    25m  49.63 
131  Emmie Dahlgren  2004  BA8204  VARBERG    50m  50.46 
134  Freja Gustafsson  2004  AZ9604  VARBERG    50m  51.60 
126  Nadja Båth  2004  BG9404  VARBERG    50m  52.50 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
114  Daniella Abboud  2004  BT0604  VARBERG    25m  48.28 
68  Linnea Lindberg  2005  AJ2205  KARLSTAD    25m  47.56 
256  Matilda Östblom  2004  AO4204  UDDEVALLA    25m  47.04 
277  Thyra Haugland-Halvorsen  2002    Haldens SK    25m  46.30 
205  Alma Drapkin  2002  BG7402  UDDEVALLA    25m  46.88 
223  Juni Karfunkel  2004  AO9404  UDDEVALLA    50m  47.46 
89  Johanna Alsop  2004  AG3404  LYSEKIL SS    25m  48.19 
122  Maria Balslev  2004  AZ7204  VARBERG    25m  48.40 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
124  Nikki Berggren  2005  AD9805  VARBERG    25m  45.86 
219  Isabell Holmgren  2004  AO7404  UDDEVALLA    25m  45.62 
235  Tilde Nordström  2004  AG0204  UDDEVALLA    25m  45.20 
160  Alva Tingstorp  2005  AB6405  VARBERG    50m  45.15 
59  Clara Gustavson  2003  BA4403  KARLSTAD    25m  45.19 
95  Wilma Bergman  2002  AR0202  S 77    50m  45.49 
91  Linnéa Ahlmark  2000  BG9600  S 77    25m  45.64 
157  Filippa Sjögren  2006  AD6406  VARBERG    25m  45.99 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
275  Amanda Fjellstad  2003    Haldens SK    25m  44.72 
249  Emilia Simonsson  2002  AL3802  UDDEVALLA    25m  44.32 
239  Jennifer Persson  2004  AK4604  UDDEVALLA    50m  43.77 
63  Ingrid Hellgren  2003  AW1203  KARLSTAD    25m  43.39 
133  Ellie Geigel  2003  BR2203  VARBERG    50m  43.39 
106  Elina Ryding  2000  BG2800  S 77    25m  44.14 
279  Stine Forsstrom  2000    Haldens SK    25m  44.59 
78  Sara Sjölander  2006  AE0406  KARLSTAD    25m  45.10 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
274  Dorte Nordgård  2001    Haldens SK    25m  42.64 
276  Nora Misund  2003    Haldens SK    25m  42.34 
284  Henriette Ræstad  2001    Haldens SK    25m  41.94 
24  Elin Trollsfjord  2001  BE6601  ELFSBORG    25m  41.68 
182  Moa Gillberg  1998  AZ3898  VÄNERSBORG    25m  41.93 
162  Isabella Tudt  2002  BI7402  VARBERG    25m  42.25 
286  Nora Ellingsen  2003    Haldens SK    25m  42.63 
18  Hannah Lornell  2000  AI3200  ELFSBORG    25m  42.80 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
61  Emmy Hedin  2001  BO5401  KARLSTAD    25m  41.04 
177  Klara Bennehed  1997  AB4897  VÄNERSBORG    25m  40.69 
253  Evelina Wester  2004  AO6204  UDDEVALLA    50m  39.99 
190  Lovisa Alsop  2001  AJ9601  UDDEVALLA    25m  39.19 
123  Molly Bengtsson  2001  BL5401  VARBERG    25m  39.35 
181  Ada Gillberg  2000  AJ3400  VÄNERSBORG    25m  40.56 
94  Lisa Bergman  2002  AQ9802  S 77    25m  40.78 
273  Thea Aksmo Svendsby  2003    Haldens SK    25m  41.63 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
232  Alicia Nestorin  2002  BP3602  UDDEVALLA    25m  38.65 
125  Ronja Berggren  2003  AE1403  VARBERG    25m  36.84 
27  Sofia Åstedt  2003  AF1403  ELFSBORG    50m  35.93 
10  Linea Holström  2000  AC4600  ELFSBORG    50m  34.16 
272  Synne Lauritzen  2001    Haldens SK    25m  35.22 
298  Kaja Godaker Furre  2001    Sandefjord    25m  36.41 
Nelly Askengren Stråhle  2003  AE7403  ELFSBORG    25m  37.69 
65  Emma Hjort  2000  AZ4800  KARLSTAD    50m  39.11 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Cajsa Askengren  2002  AO5802  ELFSBORG    25m  38.52 
121  Clara Balslev  2001  AE7601  VARBERG    25m  36.60 
79  Michaela Thyberg  2000  AL6600  KARLSTAD    25m  35.52 
278  Aurora Oseland  2000    Haldens SK    25m  33.76 
115  Cornelia Almqvist  2002  AJ6602  VARBERG    50m  35.18 
36  Sofia Bjälevik  1999  AT8299  ESKILSTUNA    25m  36.23 
40  Jennie Isaksen  2000  AV8600  ESKILSTUNA    25m  37.42 
43  Nora Laine  2000  AP8400  ESKILSTUNA    25m  39.10 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
297  Silje Katrine Waddell  2003    Sandefjord    25m  38.07 
12  Alma Johansson  2001  BE9401  ELFSBORG    50m  36.57 
293  Sanne Berggren  2001    Sandefjord    25m  35.40 
260  Sophie Hansson  1998  AM1298  HS    25m  30.27 
248  Gabriella Sanftleben  1999  AD9499  UDDEVALLA    25m  34.97 
93  Alva Back  2002  AQ8802  S 77    25m  36.20 
45  Katarina Lindoff  2000  AY7800  ESKILSTUNA    25m  37.29 
48  Tilda Wik  2001  AX5401  ESKILSTUNA    25m  38.91 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  09 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner