2019-10-24   02:31:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena USO 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 6
Heatlista 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  09 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  14:29   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C-D  Försök (9) 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
66  Max Leisten  2002  AZ5102  KARLSTAD    25m   
307  Jakob Simonsson  2005  AN7705  UDDEVALLA    25m  1:29.17 
244  Tim Rogersson  2005  AN5305  UDDEVALLA    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
73  Erik Pellfolk  2005  AG7305  KARLSTAD    25m  1:00.90 
291  Jens William Strand  2003    Haldens SK    25m  57.47 
243  Adam Rogersson  2007  AC1107  UDDEVALLA    25m  52.95 
195  Simon Andersson  2003  AM3903  UDDEVALLA    25m  52.19 
62  Filip Hedin  2003  AS1503  KARLSTAD    25m  52.47 
247  Leon Rössger  2006  AM5106  UDDEVALLA    25m  54.48 
194  Oliver Andersson  2005  AQ5505  UDDEVALLA    25m  1:00.75 
56  Marcus Bülund  2004  AE4304  KARLSTAD    25m  1:01.30 

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
139  Max Jilek  2006  AB0906  VARBERG    50m  51.03 
153  Marcus Nilsson  2004  AU0104  VARBERG    25m  50.75 
187  Felix Persson  2000  AY2900  VÄNERSBORG    25m  49.74 
159  Seth Svensson  2005  AK7705  VARBERG    25m  49.29 
151  Samuel Lövenklev  2003  AU7703  VARBERG    25m  49.69 
255  Marcus Östblom  2005  AF2705  UDDEVALLA    25m  50.53 
120  Lucas Axelsson  2005  AK5705  VARBERG    50m  50.92 
136  Alfred Hedberg  2004  AO4904  VARBERG    50m  51.33 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
290  Arthur Dahl  2003    Haldens SK    25m  48.35 
161  Alex Tudt  2002  AQ2902  VARBERG    50m  47.15 
77  Elias Sjölander  2003  AO3903  KARLSTAD    50m  46.59 
179  Filip Dahlqvist  1997  AR9797  VÄNERSBORG    25m  45.76 
287  Magnus Olsen Kallar  2001    Haldens SK    25m  46.01 
185  Alexander Lundberg  2002  AG5302  VÄNERSBORG    25m  46.69 
231  Petter Lundberg  2005  AP6905  UDDEVALLA    50m  47.66 
217  David Happe  2006  AL9906  UDDEVALLA    50m  48.67 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
236  Anton Olsson  2004  AF2104  UDDEVALLA    25m  44.60 
Gustav Askengren  2004  AA9904  ELFSBORG    25m  44.45 
116  Malte Almqvist  2004  AB9904  VARBERG    25m  41.63 
23  Kevin Söderqvist  2004  AF9704  ELFSBORG    50m  41.30 
301  Jørgen Berggren  2003    Sandefjord    25m  41.54 
240  Elias Robertsson  2004  AE8904  UDDEVALLA    25m  41.77 
288  Aleksander Fjellstad  2001    Haldens SK    25m  44.60 
118  Julius Andersson  2005  AE9505  VARBERG    25m  44.94 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
96  Markus Börjesson  2001  AE5101  S 77    25m  40.22 
71  Filip Myringby  2001  AS6901  KARLSTAD    25m  39.95 
127  Noa Carlenius  2002  AE9302  VARBERG    25m  39.08 
117  Daniel Andersson  1999  AK5399  VARBERG    25m  38.58 
152  Teo Mravac  2004  AC8504  VARBERG    25m  39.07 
138  Pelle Huldén  2002  AE8302  VARBERG    50m  39.31 
186  Isak Malm  1998  AP0998  VÄNERSBORG    25m  39.99 
82  Samuel Vestin  2002  AJ2502  KARLSTAD    25m  40.70 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
70  Ludvig Mathisen  2003  AD7903  KARLSTAD    25m  37.12 
280  William Dahl  2001    Haldens SK    25m  35.18 
241  Oskar Robertsson  2000  AE6100  UDDEVALLA    25m  32.49 
41  Eldin Kadic  1999  AG5199  ESKILSTUNA    25m  29.65 
11  Elias Hyvönen  2000  AA7700  ELFSBORG    50m  30.91 
143  Erik Josefson  2000  AG2500  VARBERG    25m  33.38 
216  Gabriel Hansson  2000  AE8700  UDDEVALLA    25m  36.48 
76  Axel Rönnquist  2001  AR2101  KARLSTAD    50m  37.99 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
112  Daniel Lithner  2001  AJ9701  SÄFFLE SS    25m  36.99 
282  Christer Melberg  2001    Haldens SK    25m  35.04 
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  AB9996  ELFSBORG    25m  32.05 
21  William Reinholdsson  1997  AP8597  ELFSBORG    25m  29.55 
158  Jakob Sundén  1995  AQ3195  VARBERG    25m  30.64 
Adam Albringer  1999  AH8999  ELFSBORG    25m  33.01 
David Engström  2001  AM1701  ELFSBORG    25m  36.05 
92  Jacob Alexandersson  1995  AX7395  S 77    25m  37.69 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
99  Linus Holmdahl  2001  AE4101  S 77    25m  36.62 
49  Axel Witt  2000  AE5100  ESKILSTUNA    25m  34.18 
69  August Mathisen  2001  AF5901  KARLSTAD    50m  31.93 
226  Gulliver Koch  1992  AC7592  UDDEVALLA    25m  27.51 
251  Kalle Svensson  1997  AB4797  UDDEVALLA    25m  29.82 
Jonathan Arvidsson  2000  AE1900  ELFSBORG    25m  32.92 
212  Oskar Gustafson  2002  AE1302  UDDEVALLA    25m  35.38 
144  Viking Josefson  2002  AQ2702  VARBERG    50m  37.13 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  09 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner