2019-10-23   23:59:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena USO 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  09 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  14:29   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D  Försök (17) 
Heat 1 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
252  Matilda Wassblad  2006  BA2806  UDDEVALLA    25m   
141  Emma Johansson  2005  BG7805  VARBERG    25m  57.22 
193  Linnea Andersson  2003  BD8203  UDDEVALLA    25m  1:26.30 
67  Mia Leisten  1999  BS2899  KARLSTAD    25m   
               
               

 
Heat 2 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
245  Märta Ryrrmalm  2006  BA1806  UDDEVALLA    50m  53.45 
254  Wilma Vinneby  2005  BK5805  UDDEVALLA    50m  48.96 
225  Ebba Kjellberg  2006  AZ2206  UDDEVALLA    25m  45.89 
305  Ester Lindqvist  2005  BJ9605  UDDEVALLA    25m  44.56 
224  Aida Khoshnam  2003  BP5203  UDDEVALLA    25m  44.64 
180  Julia Fredriksson  2005  AZ9405  VÄNERSBORG    25m  47.33 
237  Vilma Olsson  2007  AK4407  UDDEVALLA    25m  52.50 
306  Kajsa Älmegran  2004  BU3604  UDDEVALLA    25m  56.65 

 
Heat 3 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
119  Märta Arnqvist  2005  BB1205  VARBERG    50m  43.73 
126  Nadja Båth  2004  BG9404  VARBERG    50m  43.11 
148  Ella Larsson  2005  BF9205  VARBERG    50m  42.16 
246  Moa Rödin  2004  BH8404  UDDEVALLA    25m  40.78 
156  Sanna Sjunnesson  2004  BM7804  VARBERG    50m  41.59 
176  Agnes Bennehed  2005  AC3405  VÄNERSBORG    25m  42.61 
304  Tuva Adamsson  2005  AN9805  UDDEVALLA    25m  43.52 
200  Moa Blomberg  2005  AN2805  UDDEVALLA    50m  43.91 

 
Heat 4 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
210  Annamaria Girnus de Sousa  2005  AO2205  UDDEVALLA    50m  40.53 
122  Maria Balslev  2004  AZ7204  VARBERG    25m  39.86 
149  Olivia Leijon  2005  AL8605  VARBERG    50m  39.61 
131  Emmie Dahlgren  2004  BA8204  VARBERG    25m  39.48 
145  Johanna Kuylenstjerna  2003  BS9403  VARBERG    25m  39.57 
135  Ronja Gustafsson  2006  AD4606  VARBERG    25m  39.79 
134  Freja Gustafsson  2004  AZ9604  VARBERG    50m  39.90 
130  Felicia Ceveryd  2005  AZ1605  VARBERG    25m  40.54 

 
Heat 5 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
90  Madelene Bergqvist  2005  AE5605  LYSEKIL SS    25m  38.76 
256  Matilda Östblom  2004  AO4204  UDDEVALLA    25m  37.96 
205  Alma Drapkin  2002  BG7402  UDDEVALLA    25m  37.79 
68  Linnea Lindberg  2005  AJ2205  KARLSTAD    50m  37.29 
160  Alva Tingstorp  2005  AB6405  VARBERG    25m  37.55 
209  Nora Eriksson  2005  AN1805  UDDEVALLA    25m  37.91 
218  Emma Hejdengård  2006  AY7806  UDDEVALLA    25m  38.26 
242  Lova Rodin  2005  AO1205  UDDEVALLA    50m  38.90 

 
Heat 6 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
196  Alva Andreasson  2002  BJ3802  UDDEVALLA    25m  36.82 
106  Elina Ryding  2000  BG2800  S 77    25m  36.13 
89  Johanna Alsop  2004  AG3404  LYSEKIL SS    25m  36.11 
78  Sara Sjölander  2006  AE0406  KARLSTAD    25m  35.36 
182  Moa Gillberg  1998  AZ3898  VÄNERSBORG    25m  35.61 
124  Nikki Berggren  2005  AD9805  VARBERG    50m  36.12 
221  Elin Johansson  2003  BZ1803  UDDEVALLA    25m  36.34 
219  Isabell Holmgren  2004  AO7404  UDDEVALLA    25m  37.14 

 
Heat 7 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
214  Linnéa Hammarqvist  2003  BV8603  UDDEVALLA    25m  34.82 
223  Juni Karfunkel  2004  AO9404  UDDEVALLA    50m  34.68 
103  Ellen Olofsson  2000  BK3600  S 77    25m  33.89 
286  Nora Ellingsen  2003    Haldens SK    25m  33.45 
235  Tilde Nordström  2004  AG0204  UDDEVALLA    25m  33.46 
233  Lina Nielsen  2005  AD5605  UDDEVALLA    50m  34.50 
157  Filippa Sjögren  2006  AD6406  VARBERG    25m  34.78 
239  Jennifer Persson  2004  AK4604  UDDEVALLA    50m  34.96 

 
Heat 8 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
91  Linnéa Ahlmark  2000  BG9600  S 77    25m  33.15 
24  Elin Trollsfjord  2001  BE6601  ELFSBORG    50m  33.08 
18  Hannah Lornell  2000  AI3200  ELFSBORG    25m  32.95 
Cajsa Askengren  2002  AO5802  ELFSBORG    25m  32.81 
154  Alexandra Olausson  2003  AP1603  VARBERG    50m  32.82 
162  Isabella Tudt  2002  BI7402  VARBERG    50m  32.98 
100  Amanda Löfdahl  2001  AQ0201  S 77    25m  33.15 
249  Emilia Simonsson  2002  AL3802  UDDEVALLA    25m  33.19 

 
Heat 9 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
95  Wilma Bergman  2002  AR0202  S 77    25m  32.59 
276  Nora Misund  2003    Haldens SK    25m  32.37 
275  Amanda Fjellstad  2003    Haldens SK    25m  32.18 
22  Astrid Svedberg  2001  AV5801  ELFSBORG    25m  32.16 
232  Alicia Nestorin  2002  BP3602  UDDEVALLA    25m  32.18 
125  Ronja Berggren  2003  AE1403  VARBERG    50m  32.37 
43  Nora Laine  2000  AP8400  ESKILSTUNA    25m  32.49 
Nelly Askengren Stråhle  2003  AE7403  ELFSBORG    25m  32.63 

 
Heat 10 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
63  Ingrid Hellgren  2003  AW1203  KARLSTAD    25m  32.01 
181  Ada Gillberg  2000  AJ3400  VÄNERSBORG    25m  31.80 
208  Hilda Eriksson  2004  AO5204  UDDEVALLA    50m  31.72 
279  Stine Forsstrom  2000    Haldens SK    25m  31.56 
12  Alma Johansson  2001  BE9401  ELFSBORG    50m  31.58 
297  Silje Katrine Waddell  2003    Sandefjord    25m  31.79 
Aoife Hjelm  2002  AT1402  ELFSBORG    25m  31.98 
274  Dorte Nordgård  2001    Haldens SK    25m  32.15 

 
Heat 11 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
234  Tilda Nilsson  2001  AW2601  UDDEVALLA    50m  31.52 
61  Emmy Hedin  2001  BO5401  KARLSTAD    25m  31.34 
253  Evelina Wester  2004  AO6204  UDDEVALLA    25m  31.25 
298  Kaja Godaker Furre  2001    Sandefjord    25m  30.82 
115  Cornelia Almqvist  2002  AJ6602  VARBERG    50m  31.03 
94  Lisa Bergman  2002  AQ9802  S 77    25m  31.33 
59  Clara Gustavson  2003  BA4403  KARLSTAD    25m  31.36 
177  Klara Bennehed  1997  AB4897  VÄNERSBORG    50m  31.54 

 
Heat 12 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
65  Emma Hjort  2000  AZ4800  KARLSTAD    25m  30.61 
284  Henriette Ræstad  2001    Haldens SK    25m  30.42 
15  Linn Koivuluoma  2003  AG5803  ELFSBORG    50m  30.34 
273  Thea Aksmo Svendsby  2003    Haldens SK    25m  30.09 
27  Sofia Åstedt  2003  AF1403  ELFSBORG    25m  30.11 
48  Tilda Wik  2001  AX5401  ESKILSTUNA    25m  30.34 
190  Lovisa Alsop  2001  AJ9601  UDDEVALLA    25m  30.57 
123  Molly Bengtsson  2001  BL5401  VARBERG    25m  30.72 

 
Heat 13 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
72  Ajla Omic  1999  AH5299  KARLSTAD    25m  29.94 
294  Kristin Venstad  2001    Sandefjord    25m  29.87 
277  Thyra Haugland-Halvorsen  2002    Haldens SK    25m  29.75 
230  Thilda Larsson  1999  AA8299  UDDEVALLA    25m  29.71 
189  Sofia Abrahamsson  2005  AB8605  UDDEVALLA    50m  29.72 
79  Michaela Thyberg  2000  AL6600  KARLSTAD    25m  29.82 
121  Clara Balslev  2001  AE7601  VARBERG    25m  29.91 
45  Katarina Lindoff  2000  AY7800  ESKILSTUNA    25m  29.98 

 
Heat 14 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
272  Synne Lauritzen  2001    Haldens SK    25m  29.67 
299  Pia Haavik  2001    Sandefjord    25m  29.61 
271  Tindra Aminoff  2003  AU5403  ELFSBORG    25m  29.43 
46  Emilia Loikala  2000  AY6800  ESKILSTUNA    25m  29.38 
113  Ida Lithner  2004  AB6204  SÄFFLE SS    25m  29.43 
293  Sanne Berggren  2001    Sandefjord    25m  29.55 
102  Gabriella Milusic  2004  AJ0404  S 77    25m  29.64 
211  Elin Gustafson  1999  AM5699  UDDEVALLA    25m  29.69 

 
Heat 15 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
36  Sofia Bjälevik  1999  AT8299  ESKILSTUNA    25m  29.25 
75  Isabelle Rydahl  2003  AC0203  KARLSTAD    25m  29.01 
28  Tilda Öman  2000  AI7200  ELFSBORG    25m  28.38 
303  Ida Lindborg  1994  AB0494  MKK    25m  26.01 
39  Linnea Fundberg  1999  AK5699  ESKILSTUNA    25m  27.90 
80  Elin Thörner  1998  AI2298  KARLSTAD    25m  28.82 
74  Solveig Ramallo  1993  BX2693  KARLSTAD    25m  29.09 
42  Amanda Kullman  2000  AN3400  ESKILSTUNA    25m  29.38 

 
Heat 16 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
40  Jennie Isaksen  2000  AV8600  ESKILSTUNA    25m  29.20 
292  Julie Victoria Christensen  1998    Sandefjord    25m  28.93 
19  Emelie Melin  2000  AK9600  ELFSBORG    25m  27.97 
259  Stina Gardell  1990  AG9690  SPÅRVÄGEN    25m  25.86 
278  Aurora Oseland  2000    Haldens SK    25m  26.95 
57  Elvira Eklund-Ramböl  1997  AV5497  KARLSTAD    25m  28.59 
228  Matilda Larsson  1998  AD1698  UDDEVALLA    25m  29.09 
81  Michelle Träff  2002  BE0602  KARLSTAD    25m  29.29 

 
Heat 17 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
25  Filippa Trollsfjord  2001  BE4601  ELFSBORG    50m  29.13 
47  Rebecka Loikala  2000  AS7700  ESKILSTUNA    25m  28.84 
295  Aleksandra Liverød  2002    Sandefjord    25m  27.91 
263  Josefin Lindkvist  1993  AK4493  VÄSBY SS    25m  24.97 
308  Amalie Mikkelsen  1997    GLADSAXE    25m  26.56 
93  Alva Back  2002  AQ8802  S 77    25m  28.48 
296  Helene Samuelsen  2001    Sandefjord    25m  29.01 
238  Maja Palmqvist  1998  AC0698  UDDEVALLA    25m  29.29 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  09 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner