2019-11-15   12:34:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena USO 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 4
Heatlista 
 
  Tävling  ARENA USO 2016    Utskriftsdatum  09 september 2016   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  14:29   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2016         
 
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C-D  Försök (9) 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
66  Max Leisten  2002  AZ5102  KARLSTAD    25m   
56  Marcus Bülund  2004  AE4304  KARLSTAD    25m  58.35 
204  Eddie Dahlström  2004  AW0304  UDDEVALLA    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
194  Oliver Andersson  2005  AQ5505  UDDEVALLA    25m  54.91 
247  Leon Rössger  2006  AM5106  UDDEVALLA    25m  50.42 
139  Max Jilek  2006  AB0906  VARBERG    25m  49.23 
73  Erik Pellfolk  2005  AG7305  KARLSTAD    25m  47.05 
120  Lucas Axelsson  2005  AK5705  VARBERG    50m  47.64 
231  Petter Lundberg  2005  AP6905  UDDEVALLA    25m  49.46 
244  Tim Rogersson  2005  AN5305  UDDEVALLA    25m  53.78 
217  David Happe  2006  AL9906  UDDEVALLA    25m  56.93 

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
136  Alfred Hedberg  2004  AO4904  VARBERG    50m  46.90 
243  Adam Rogersson  2007  AC1107  UDDEVALLA    25m  45.00 
255  Marcus Östblom  2005  AF2705  UDDEVALLA    25m  44.64 
62  Filip Hedin  2003  AS1503  KARLSTAD    25m  44.10 
187  Felix Persson  2000  AY2900  VÄNERSBORG    25m  44.39 
236  Anton Olsson  2004  AF2104  UDDEVALLA    25m  44.99 
195  Simon Andersson  2003  AM3903  UDDEVALLA    25m  45.69 
159  Seth Svensson  2005  AK7705  VARBERG    25m  46.97 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
291  Jens William Strand  2003    Haldens SK    25m  43.07 
151  Samuel Lövenklev  2003  AU7703  VARBERG    25m  41.82 
140  Kailan Jimenez  2005  AE4505  VARBERG    25m  40.79 
300  Oskar Kvalsvik Kjær  2002    Sandefjord    25m  39.63 
23  Kevin Söderqvist  2004  AF9704  ELFSBORG    50m  40.03 
288  Aleksander Fjellstad  2001    Haldens SK    25m  41.61 
161  Alex Tudt  2002  AQ2902  VARBERG    25m  42.25 
215  Albin Hanson  2003  AM1903  UDDEVALLA    25m  43.64 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
285  Andreas Forsstrøm  2002    Haldens SK    25m  38.96 
287  Magnus Olsen Kallar  2001    Haldens SK    25m  38.15 
138  Pelle Huldén  2002  AE8302  VARBERG    25m  37.94 
Gustav Askengren  2004  AA9904  ELFSBORG    50m  37.48 
70  Ludvig Mathisen  2003  AD7903  KARLSTAD    50m  37.77 
118  Julius Andersson  2005  AE9505  VARBERG    25m  38.11 
82  Samuel Vestin  2002  AJ2502  KARLSTAD    25m  38.21 
101  Oscar Löfdahl  2004  AA0504  S 77    25m  39.33 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
77  Elias Sjölander  2003  AO3903  KARLSTAD    25m  36.93 
186  Isak Malm  1998  AP0998  VÄNERSBORG    25m  36.54 
185  Alexander Lundberg  2002  AG5302  VÄNERSBORG    25m  36.28 
Jonathan Arvidsson  2000  AE1900  ELFSBORG    25m  35.56 
289  Thomas Aksnes  2003    Haldens SK    25m  36.10 
198  Filip Aronsson  2004  AF1104  UDDEVALLA    25m  36.38 
146  Arvid Kvorning  2005  AB9705  VARBERG    25m  36.79 
116  Malte Almqvist  2004  AB9904  VARBERG    50m  36.94 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
104  Jens Pettersson  2001  AG9101  S 77    25m  34.08 
99  Linus Holmdahl  2001  AE4101  S 77    25m  31.64 
17  Anton Lornell  1998  AI3998  ELFSBORG    25m  29.89 
44  Karl Lindoff  1998  AT1598  ESKILSTUNA    25m  27.43 
Adam Albringer  1999  AH8999  ELFSBORG    25m  28.60 
117  Daniel Andersson  1999  AK5399  VARBERG    25m  31.09 
282  Christer Melberg  2001    Haldens SK    25m  32.92 
127  Noa Carlenius  2002  AE9302  VARBERG    25m  35.18 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
71  Filip Myringby  2001  AS6901  KARLSTAD    25m  33.44 
92  Jacob Alexandersson  1995  AX7395  S 77    25m  31.53 
203  Rick Cuperus  1999  AV2599  UDDEVALLA    25m  29.38 
58  Erik Gissén  1992  AL0992  KARLSTAD    25m  25.63 
37  William Brand  1998  AN2198  ESKILSTUNA    25m  28.14 
54  Linus Andersson  2001  AP4301  KARLSTAD    25m  30.55 
222  Jakob Josephson  2002  AN8102  UDDEVALLA    50m  32.40 
96  Markus Börjesson  2001  AE5101  S 77    25m  34.98 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
69  August Mathisen  2001  AF5901  KARLSTAD    25m  33.13 
21  William Reinholdsson  1997  AP8597  ELFSBORG    25m  31.47 
302  Alexander Olafsson  2000    Sandefjord    25m  29.00 
201  Mattias Carlsson  1990  AP3590  UDDEVALLA    25m  24.94 
229  Steven Angelo Larsson  1998  AG2798  UDDEVALLA    25m  27.75 
Anes Cavka  1999  AG9799  ELFSBORG    25m  30.18 
281  Herman Harboe  2001    Haldens SK    25m  32.15 
David Engström  2001  AM1701  ELFSBORG    25m  34.08 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  09 september 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner