Startliste for Nyborg Ã…rgangsCup 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 25
|
Stævne navn |
Nyborg Årgangs Cup |
|
Udskriftsdato |
06 marts 2016 |
|
|
Stævne by |
Nyborg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:03 |
|
|
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 marts 2016 |
|
|
|
|
Løb 25, 100m Frisvømning Damer |
Indledende (18) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
233 |
2 |
Josefine Agertoft |
2006 |
0616AL |
NYBORG |
|
25m |
|
240 |
3 |
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
0814AA |
NYBORG |
|
25m |
3:26.79 |
251 |
4 |
Katrine Elholm Juliussen |
2006 |
0692AH |
NYBORG |
|
25m |
|
278 |
5 |
Nina Seirup |
2005 |
0566AN |
NYBORG |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
82 |
1 |
Martha Bødker Thomsen |
2005 |
0586AH |
TRITON B |
|
25m |
2:06.83 |
249 |
2 |
Julie Johansen |
2005 |
0546AM |
NYBORG |
|
25m |
1:51.03 |
181 |
3 |
Josephine Larsen |
2004 |
|
TVS IF |
|
25m |
1:48.36 |
248 |
4 |
Cathrine Høst |
2004 |
0406AM |
NYBORG |
|
25m |
1:49.92 |
229 |
5 |
Maria Stoklund |
2006 |
0648AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:55.98 |
272 |
6 |
Louise Kipper Pedersen |
2006 |
0646AG |
NYBORG |
|
25m |
2:14.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
264 |
1 |
Marie Mühring-Nielsen |
2004 |
0436AS |
NYBORG |
|
25m |
1:47.94 |
222 |
2 |
Sille Møller |
2004 |
0404AU |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:44.02 |
77 |
3 |
Katrine Tønnov Schou |
2006 |
0682AG |
TRITON B |
|
25m |
1:40.69 |
160 |
4 |
Josephine Larsen |
2004 |
0464AU |
FREM |
|
25m |
1:40.92 |
261 |
5 |
Kamille Mikkelsen |
2006 |
0632AF |
NYBORG |
|
25m |
1:46.57 |
80 |
6 |
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
TRITON B |
|
25m |
1:48.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
152 |
1 |
Melek Canpolat |
2005 |
0542AN |
FREM |
|
25m |
1:39.86 |
194 |
2 |
Mie Ankersen |
2006 |
0622AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:36.82 |
226 |
3 |
Alba Seneca |
2005 |
0576AN |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:34.39 |
341 |
4 |
Annette Toft |
2006 |
0672AC |
HOLBÆK |
|
25m |
1:34.98 |
350 |
5 |
Laura Meyer |
2006 |
0652AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:37.37 |
176 |
6 |
Kathrine Jensen-Mattebjer |
2004 |
0496AS |
TVS IF |
|
25m |
1:40.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
352 |
1 |
Kamille M. Hauber Ørsted |
2003 |
|
NYBORG |
|
25m |
1:34.37 |
69 |
2 |
Petrine Nielson |
2003 |
0316AS |
TRITON B |
|
25m |
1:33.78 |
24 |
3 |
Ida Jacobsen |
2005 |
0516AM |
ESBJERG |
|
25m |
1:33.29 |
219 |
4 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
1:33.58 |
260 |
5 |
Laura Riber Memborg |
2004 |
0428AL |
NYBORG |
|
50m |
1:34.10 |
43 |
6 |
Amanda Busk Olesen |
2005 |
0558AH |
ESBJERG |
|
25m |
1:34.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
297 |
1 |
Pernille Juul Jensen |
2003 |
0346AZ |
OSLF |
|
25m |
1:32.36 |
302 |
2 |
Naja Færgemann |
2006 |
0602AI |
OSK |
|
25m |
1:31.59 |
124 |
3 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
0594AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:31.20 |
153 |
4 |
Frida Karoline Dall |
2004 |
0492AP |
FREM |
|
25m |
1:31.23 |
330 |
5 |
Nana Andersen |
2006 |
0634AA |
HOLBÆK |
|
25m |
1:31.93 |
162 |
6 |
Julie Nguyen |
2004 |
0414AQ |
FREM |
|
25m |
1:32.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
241 |
1 |
Freja S. Falkenstrøm |
2004 |
0434AK |
NYBORG |
|
25m |
1:29.02 |
210 |
2 |
Line Tångberg |
2004 |
0448AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:28.84 |
121 |
3 |
Laura Kjørtsholtsen |
2004 |
0428AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:27.26 |
161 |
4 |
Jenni Nguyen |
2004 |
0416AQ |
FREM |
|
25m |
1:28.29 |
51 |
5 |
Sofie A. Wolf |
2006 |
0686AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:28.89 |
27 |
6 |
Marie Jensen |
2005 |
0516AO |
ESBJERG |
|
25m |
1:29.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
321 |
1 |
Simone Hoppe |
2004 |
0478AS |
HOLBÆK |
|
25m |
1:26.64 |
209 |
2 |
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
0518AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:25.59 |
253 |
3 |
Sofie Kaysen |
2004 |
0456AU |
NYBORG |
|
25m |
1:25.56 |
173 |
4 |
Caroline Bjørn Hvilsom |
2005 |
0588AA |
TVS IF |
|
25m |
1:25.59 |
108 |
5 |
Alma Gotfredsen |
2005 |
0548AI |
GLADSAXE |
|
25m |
1:26.03 |
65 |
6 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
25m |
1:26.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
164 |
1 |
Mathilde Stilund |
2005 |
0556AH |
FREM |
|
25m |
1:25.18 |
165 |
2 |
Sandy Ngoc Hoang Tran |
2005 |
0536AH |
FREM |
|
25m |
1:24.58 |
159 |
3 |
Ida Kristensen |
2004 |
0418AO |
FREM |
|
25m |
1:24.09 |
50 |
4 |
Kathrine Weide |
2004 |
0402AO |
ESBJERG |
|
25m |
1:24.23 |
175 |
5 |
Isabella Jacobsen |
2004 |
0486AO |
TVS IF |
|
25m |
1:25.13 |
273 |
6 |
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
0578AE |
NYBORG |
|
25m |
1:25.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
75 |
1 |
Liv Salhauge |
2005 |
0586AE |
TRITON B |
|
25m |
1:21.14 |
329 |
2 |
Lea Andersen |
2003 |
0306AI |
HOLBÆK |
|
25m |
1:20.96 |
304 |
3 |
Agnete Habermann |
2005 |
0576AA |
OSK |
|
25m |
1:20.42 |
36 |
4 |
Maria Mathiesen |
2004 |
0496AL |
ESBJERG |
|
25m |
1:20.79 |
144 |
5 |
Ellen Marie Ulrich-Jørgen |
2005 |
0544AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:21.02 |
163 |
6 |
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
0404AO |
FREM |
|
25m |
1:23.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
185 |
1 |
Lucca Rademakers |
2004 |
0416AD |
TVS IF |
|
25m |
1:20.00 |
76 |
2 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
25m |
1:19.42 |
301 |
3 |
Kaya Yang Eisensee |
2004 |
0456AM |
OSK |
|
25m |
1:19.01 |
42 |
4 |
Lizette Nikolajsen |
2003 |
0378AJ |
ESBJERG |
|
25m |
1:19.21 |
207 |
5 |
Mille Scheel |
2003 |
0318AW |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:19.70 |
58 |
6 |
Anna Leopold Brandt |
2004 |
0478AM |
TRITON B |
|
25m |
1:20.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
39 |
1 |
Anna Bjerrum Møller |
2004 |
0436AL |
ESBJERG |
|
25m |
1:18.79 |
300 |
2 |
Nikoline Andersen |
2003 |
0368AR |
OSK |
|
25m |
1:18.73 |
306 |
3 |
Josefine Risum Jørgensen |
2004 |
0406AC |
OSK |
|
25m |
1:17.70 |
74 |
4 |
Kathrine Bang Rubak |
2004 |
0486AE |
TRITON B |
|
25m |
1:18.46 |
28 |
5 |
Natalie Da Silva Jensen |
2004 |
0462AM |
ESBJERG |
|
25m |
1:18.76 |
46 |
6 |
Katrine Bech Poulsen |
2004 |
0458AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:18.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
303 |
1 |
Ida Juul Grønning |
2004 |
0418AC |
OSK |
|
25m |
1:16.96 |
196 |
2 |
Ida Bruhn |
2004 |
0444AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:16.24 |
236 |
3 |
Helga Bak |
2004 |
0494AA |
NYBORG |
|
25m |
1:14.11 |
25 |
4 |
Jasmina K. Jacobsen |
2003 |
0322AK |
ESBJERG |
|
25m |
1:14.79 |
61 |
5 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
0304AP |
TRITON B |
|
25m |
1:16.30 |
49 |
6 |
Victoria Underbjerg |
2004 |
0448AK |
ESBJERG |
|
25m |
1:17.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
299 |
1 |
Katrine Brolykke Madsen |
2003 |
0372AH |
OSLF |
|
25m |
1:13.44 |
29 |
2 |
Rikke Vagtborg Jensen |
2002 |
0234AX |
ESBJERG |
|
25m |
1:13.25 |
239 |
3 |
Julie Ejby |
2002 |
0282AD |
NYBORG |
|
25m |
1:12.82 |
9 |
4 |
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
0466AK |
ESBJERG |
|
25m |
1:13.11 |
298 |
5 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
0496AH |
OSLF |
|
25m |
1:13.27 |
252 |
6 |
Randi Jørgensen |
2002 |
0286AR |
NYBORG |
|
25m |
1:13.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
34 |
1 |
Jasmin Lykke |
2002 |
0216AP |
ESBJERG |
|
25m |
1:12.30 |
221 |
2 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:11.89 |
227 |
3 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:11.44 |
334 |
4 |
Mie Mørkedal |
2003 |
0324AD |
HOLBÆK |
|
25m |
1:11.69 |
96 |
5 |
Sophia Bøttger |
2004 |
0424AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:12.12 |
223 |
6 |
Engeline Scheby Petersen |
2002 |
0274AY |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:12.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
68 |
1 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
1:09.84 |
127 |
2 |
Roseline Løkkegaard |
2004 |
0462AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:07.46 |
117 |
3 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
0232AM |
GLADSAXE |
|
25m |
1:03.62 |
129 |
4 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:06.26 |
287 |
5 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
0392AH |
HOLBÆK |
|
25m |
1:08.85 |
21 |
6 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
0428AC |
ESBJERG |
|
25m |
1:10.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
230 |
1 |
Nicoline Strandberg |
2002 |
0248AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:09.63 |
83 |
2 |
Abby Kristine Waterval |
2002 |
0222AE |
TRITON B |
|
25m |
1:06.78 |
256 |
3 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
0258AP |
NYBORG |
|
25m |
1:02.71 |
192 |
4 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:05.96 |
10 |
5 |
Michelle Kramer Andersen |
2003 |
0358AT |
ESBJERG |
|
25m |
1:08.18 |
200 |
6 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:10.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
167 |
1 |
Victoria Christoffersen |
2002 |
0284AQ |
TVS IF |
|
25m |
1:09.42 |
111 |
2 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
25m |
1:06.38 |
135 |
3 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:00.39 |
14 |
4 |
Cecilie Christensen |
2002 |
0208AV |
ESBJERG |
|
25m |
1:05.21 |
79 |
5 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
1:08.00 |
307 |
6 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
0414AA |
OSK |
|
25m |
1:10.08 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
06 marts 2016 |
Licens til Nyborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:03 |
|