2019-11-13   14:37:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Jöns Svanbergsimmet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  Jöns Svanbergsimmet    Utskriftsdatum  14 maj 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  08:24   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2016         
 
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer  Finaler (12) 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
323  Ive Fröman  2003  AL8803  UPSALA S    25m  3:15.29 
397  Tilda Ekedahl  2003  BD8603  WISBY SS    25m  3:07.82 
100  Nathalie Stigenberg  2004  AY3804  GÄVLE SS    25m  3:03.62 
374  Joanna Sundqvist  2005  AH7605  UPSALA S    25m  3:03.13 
474  Lena Hachem  2003  03B154  IFÅ    25m  3:03.52 
39  Lovisa Laine  2005  AB9405  ESKILSTUNA    25m  3:06.62 
382  Matilda Tukler  2004  AU0404  UPSALA S    25m  3:07.82 
144  Klara Öhlin  1999  BO6899  SS MORA    50m   

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
82  Elina Widén  2003  BG0203  GIMO SS    25m  2:58.40 
346  Viktoria Lautmann  2004  AU1204  UPSALA S    25m  2:55.87 
97  Juni Rogström  2004  BN5204  GÄVLE SS    25m  2:53.75 
355  Malva Morell  2004  BG2604  UPSALA S    25m  2:48.84 
157  Tuva Mattsson  2004  AP1804  NORRTÄLJE    25m  2:51.17 
342  Tilde Lantz  2004  AX3604  UPSALA S    25m  2:54.78 
161  Leah Schöneberg  2004  AR0804  NORRTÄLJE    25m  2:56.35 
153  Emma Järnebrink  2003  BG3203  NORRTÄLJE    25m  2:58.56 

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
256  Rebecka Axelmalm  2003  BG7603  SÖDERTÖRN    25m  2:46.03 
332  Celina Hoffner  2004  AX1604  UPSALA S    25m  2:42.99 
156  Amanda Malmsten  2000  AT8600  NORRTÄLJE    25m  2:41.71 
318  Kajsa Franzén  2004  AC7204  UPSALA S    25m  2:41.42 
387  Emma Westermark  2003  BI6403  UPSALA S    25m  2:41.48 
13  Alicia Budden  2004  AA5404  SK ENA    25m  2:42.88 
29  Josefin Fundberg  2004  AC2604  ESKILSTUNA    25m  2:42.99 
333  Matilda Holmström  2005  AF9205  UPSALA S    50m  2:46.89 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
94  Maja Nilsson  2003  BF4203  GÄVLE SS    25m  2:40.80 
390  Amanda Viksten  2004  AK8604  UPSALA S    25m  2:36.71 
110  Martina Dahlbom  1998  BI6298  HÄRNÖSAND    25m  2:34.97 
32  Maja Gustafsson  2001  AM8401  ESKILSTUNA    25m  2:34.57 
137  Lisen Hill  2002  AB4802  SS MORA    25m  2:34.67 
166  Thindra Åkerblom  2003  AK3603  NORRTÄLJE    25m  2:36.69 
139  Hanna Karlsson  2000  AI1200  SS MORA    25m  2:39.06 
87  Frida Florén  2004  AB1404  GÄVLE SS    25m  2:41.25 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
62  Amanda Jobs  2003  AK0203  FALUN    25m  2:34.35 
111  Nicolina Heed  2001  BU1801  HÄRNÖSAND    25m  2:33.98 
197  Josefin Almgren  2002  AX0602  SKURU IK    25m  2:31.46 
229  Astrid Gustafsson  2002  AZ7602  SUNDSVALL    25m  2:30.73 
252  Lovis Jernberg  2002  BC7402  SÖDERHAMN    25m  2:31.17 
126  Matilda Thorsén  2001  BF0801  KÖPINGS SS    25m  2:33.79 
142  Femke van Zonneveld  2002  AS9802  SS MORA    25m  2:34.17 
241  Petra Wennberg  2002  BL6602  SUNDSVALL    25m  2:34.54 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
424  Lina Rehnman  2002  AZ4802  VÄSTERÅS    25m  2:29.71 
440  Alice Albinzon  2000  AY1200  SPIF SF    25m  2:28.78 
102  Helmi Swanson  2004  AB6604  GÄVLE SS    25m  2:28.23 
56  Nelly Antlöv  2002  AB3202  FALUN    25m  2:27.29 
132  Anna Krysén  2003  AC2403  LUDVIKA SS    25m  2:27.93 
248  Clara Bergh  2004  AD0404  SÖDERHAMN    25m  2:28.78 
437  Josefine Stenman  2002  AR3202  HK SIM    25m  2:28.95 
251  Victoria Flyman  2003  AE9203  SÖDERHAMN    25m  2:29.91 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
31  Frida Gustafsson  2001  AM5401  ESKILSTUNA    25m  2:27.07 
Louise Haglöv  2003  BC9603  BORLÄNGE    25m  2:25.69 
73  Alva Wikström  2002  AN2402  FALUN    25m  2:24.91 
306  Victoria Cantar  2002  AF7202  UPSALA S    25m  2:24.67 
12  Emilia Boberg  2002  AV9602  SK ENA    25m  2:24.89 
113  Cornelia Norén-Vosfeldt  2001  AE3401  HÄRNÖSAND    25m  2:25.20 
143  Marit van Zonneveld  1999  BI9899  SS MORA    25m  2:26.85 
430  Ellen Eriksson  2001  BP7201  HK SIM    25m  2:27.16 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
15  Tova Magnusson  2002  AC5802  SK ENA    25m  2:23.78 
227  Julia Danielsson  2000  AM8400  SUNDSVALL    25m  2:23.20 
66  Hilda Sander  2002  AE5202  FALUN    25m  2:22.52 
278  Klara Possman  2003  BA6803  SÖDERTÖRN    25m  2:21.89 
43  Emilia Loikala  2000  AY6800  ESKILSTUNA    25m  2:21.92 
274  Maya Lindhe  2000  BK3800  SÖDERTÖRN    25m  2:22.91 
239  Melina Sundström  2002  AP8202  SUNDSVALL    25m  2:23.34 
84  Elina Carlsson  2001  AS5801  GÄVLE SS    25m  2:24.30 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
199  Tilda Eklund  2000  AH3200  SKURU IK    25m  2:21.16 
341  Matilda Lantz  2002  AP6802  UPSALA S    25m  2:20.26 
467  Stella Donning  2002  02A983  IFÅ    25m  2:18.88 
Emma Larsson  2002  AY0602  BORLÄNGE    25m  2:18.07 
65  Ronja Rantanen  1999  AH0899  FALUN    25m  2:18.68 
330  Ani Helin Öncu  2001  AO0401  UPSALA S    25m  2:19.75 
257  Josefin Bering  1999  BG4899  SÖDERTÖRN    25m  2:20.50 
222  Caroline Wallenborg  2000  AL3800  SKK    25m  2:21.37 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
428  Adelina Walldén  2002  AS2602  VÄSTERÅS    25m  2:17.74 
75  Emmy Östling  2001  AI8401  FALUN    25m  2:17.49 
160  Emelie Rudert  1999  AU9299  NORRTÄLJE    25m  2:16.37 
42  Katarina Lindoff  2000  AY7800  ESKILSTUNA    25m  2:16.19 
233  Amelia Lundblom  1999  AF3499  SUNDSVALL    25m  2:16.34 
305  Stina Byström  2002  AD7202  UPSALA S    25m  2:16.90 
470  Jenny Ek  1999  99A441  IFÅ    25m  2:17.62 
86  Clara Florén  2002  AL6202  GÄVLE SS    25m  2:17.84 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
129  Cecilia Czarnecki  1999  AT9699  LUDVIKA SS    25m  2:15.17 
170  Klara Eriksson  2000  BE6200  NYKÖPING    25m  2:14.58 
236  Joyce Muzito  2001  BT4401  SUNDSVALL    25m  2:14.26 
55  Emelie Hellgren  2001  BC5601  FAGERSTA    25m  2:13.48 
442  Jessica Berg  1998  BJ7698  SPIF SF    25m  2:13.57 
249  Elsa Bergh  2002  AG7202  SÖDERHAMN    25m  2:14.50 
483  Olivia Weuro  2002  02A822  IFÅ    25m  2:14.79 
93  Amie Molin Richtnér  2001  AP4801  GÄVLE SS    25m  2:15.33 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
443  Rebecka Bergström  1997  AH1297  SPIF SF    25m  2:12.16 
30  Linnea Fundberg  1999  AK5699  ESKILSTUNA    25m  2:12.01 
69  Elin Svärd  1998  AL9498  FALUN    25m  2:10.98 
231  Frida Hedlund  1999  AG5699  SUNDSVALL    50m  2:09.93 
457  Ida Pettersson  1999  AP2699  SPIF SF    25m  2:10.31 
404  Tone Sandsjö  2003  AF5403  WISBY SS    25m  2:11.76 
444  Ayleen Burt  1997  BB5497  SPIF SF    25m  2:12.11 
33  Jennie Isaksen  2000  AV8600  ESKILSTUNA    25m  2:12.83 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  14 maj 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  08:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner