Program för Jöns Svanbergsimmet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 1
|
Tävling |
Jöns Svanbergsimmet |
|
Utskriftsdatum |
14 maj 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Uppsala |
|
Utskriftstid |
08:24 |
|
|
Arrangör |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 maj 2016 |
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Finaler (12) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
323 |
1 |
Ive Fröman |
2003 |
AL8803 |
UPSALA S |
|
25m |
3:15.29 |
397 |
2 |
Tilda Ekedahl |
2003 |
BD8603 |
WISBY SS |
|
25m |
3:07.82 |
100 |
3 |
Nathalie Stigenberg |
2004 |
AY3804 |
GÄVLE SS |
|
25m |
3:03.62 |
374 |
4 |
Joanna Sundqvist |
2005 |
AH7605 |
UPSALA S |
|
25m |
3:03.13 |
474 |
5 |
Lena Hachem |
2003 |
03B154 |
IFÅ |
|
25m |
3:03.52 |
39 |
6 |
Lovisa Laine |
2005 |
AB9405 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
3:06.62 |
382 |
7 |
Matilda Tukler |
2004 |
AU0404 |
UPSALA S |
|
25m |
3:07.82 |
144 |
8 |
Klara Öhlin |
1999 |
BO6899 |
SS MORA |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
82 |
1 |
Elina Widén |
2003 |
BG0203 |
GIMO SS |
|
25m |
2:58.40 |
346 |
2 |
Viktoria Lautmann |
2004 |
AU1204 |
UPSALA S |
|
25m |
2:55.87 |
97 |
3 |
Juni Rogström |
2004 |
BN5204 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:53.75 |
355 |
4 |
Malva Morell |
2004 |
BG2604 |
UPSALA S |
|
25m |
2:48.84 |
157 |
5 |
Tuva Mattsson |
2004 |
AP1804 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
2:51.17 |
342 |
6 |
Tilde Lantz |
2004 |
AX3604 |
UPSALA S |
|
25m |
2:54.78 |
161 |
7 |
Leah Schöneberg |
2004 |
AR0804 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
2:56.35 |
153 |
8 |
Emma Järnebrink |
2003 |
BG3203 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
2:58.56 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
256 |
1 |
Rebecka Axelmalm |
2003 |
BG7603 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:46.03 |
332 |
2 |
Celina Hoffner |
2004 |
AX1604 |
UPSALA S |
|
25m |
2:42.99 |
156 |
3 |
Amanda Malmsten |
2000 |
AT8600 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
2:41.71 |
318 |
4 |
Kajsa Franzén |
2004 |
AC7204 |
UPSALA S |
|
25m |
2:41.42 |
387 |
5 |
Emma Westermark |
2003 |
BI6403 |
UPSALA S |
|
25m |
2:41.48 |
13 |
6 |
Alicia Budden |
2004 |
AA5404 |
SK ENA |
|
25m |
2:42.88 |
29 |
7 |
Josefin Fundberg |
2004 |
AC2604 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:42.99 |
333 |
8 |
Matilda Holmström |
2005 |
AF9205 |
UPSALA S |
|
50m |
2:46.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
94 |
1 |
Maja Nilsson |
2003 |
BF4203 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:40.80 |
390 |
2 |
Amanda Viksten |
2004 |
AK8604 |
UPSALA S |
|
25m |
2:36.71 |
110 |
3 |
Martina Dahlbom |
1998 |
BI6298 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
2:34.97 |
32 |
4 |
Maja Gustafsson |
2001 |
AM8401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:34.57 |
137 |
5 |
Lisen Hill |
2002 |
AB4802 |
SS MORA |
|
25m |
2:34.67 |
166 |
6 |
Thindra Åkerblom |
2003 |
AK3603 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
2:36.69 |
139 |
7 |
Hanna Karlsson |
2000 |
AI1200 |
SS MORA |
|
25m |
2:39.06 |
87 |
8 |
Frida Florén |
2004 |
AB1404 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:41.25 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
62 |
1 |
Amanda Jobs |
2003 |
AK0203 |
FALUN |
|
25m |
2:34.35 |
111 |
2 |
Nicolina Heed |
2001 |
BU1801 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
2:33.98 |
197 |
3 |
Josefin Almgren |
2002 |
AX0602 |
SKURU IK |
|
25m |
2:31.46 |
229 |
4 |
Astrid Gustafsson |
2002 |
AZ7602 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:30.73 |
252 |
5 |
Lovis Jernberg |
2002 |
BC7402 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
2:31.17 |
126 |
6 |
Matilda Thorsén |
2001 |
BF0801 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
2:33.79 |
142 |
7 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
AS9802 |
SS MORA |
|
25m |
2:34.17 |
241 |
8 |
Petra Wennberg |
2002 |
BL6602 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:34.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
424 |
1 |
Lina Rehnman |
2002 |
AZ4802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:29.71 |
440 |
2 |
Alice Albinzon |
2000 |
AY1200 |
SPIF SF |
|
25m |
2:28.78 |
102 |
3 |
Helmi Swanson |
2004 |
AB6604 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:28.23 |
56 |
4 |
Nelly Antlöv |
2002 |
AB3202 |
FALUN |
|
25m |
2:27.29 |
132 |
5 |
Anna Krysén |
2003 |
AC2403 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
2:27.93 |
248 |
6 |
Clara Bergh |
2004 |
AD0404 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
2:28.78 |
437 |
7 |
Josefine Stenman |
2002 |
AR3202 |
HK SIM |
|
25m |
2:28.95 |
251 |
8 |
Victoria Flyman |
2003 |
AE9203 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
2:29.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
31 |
1 |
Frida Gustafsson |
2001 |
AM5401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:27.07 |
5 |
2 |
Louise Haglöv |
2003 |
BC9603 |
BORLÄNGE |
|
25m |
2:25.69 |
73 |
3 |
Alva Wikström |
2002 |
AN2402 |
FALUN |
|
25m |
2:24.91 |
306 |
4 |
Victoria Cantar |
2002 |
AF7202 |
UPSALA S |
|
25m |
2:24.67 |
12 |
5 |
Emilia Boberg |
2002 |
AV9602 |
SK ENA |
|
25m |
2:24.89 |
113 |
6 |
Cornelia Norén-Vosfeldt |
2001 |
AE3401 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
2:25.20 |
143 |
7 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
BI9899 |
SS MORA |
|
25m |
2:26.85 |
430 |
8 |
Ellen Eriksson |
2001 |
BP7201 |
HK SIM |
|
25m |
2:27.16 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
15 |
1 |
Tova Magnusson |
2002 |
AC5802 |
SK ENA |
|
25m |
2:23.78 |
227 |
2 |
Julia Danielsson |
2000 |
AM8400 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:23.20 |
66 |
3 |
Hilda Sander |
2002 |
AE5202 |
FALUN |
|
25m |
2:22.52 |
278 |
4 |
Klara Possman |
2003 |
BA6803 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:21.89 |
43 |
5 |
Emilia Loikala |
2000 |
AY6800 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:21.92 |
274 |
6 |
Maya Lindhe |
2000 |
BK3800 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:22.91 |
239 |
7 |
Melina Sundström |
2002 |
AP8202 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:23.34 |
84 |
8 |
Elina Carlsson |
2001 |
AS5801 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:24.30 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
199 |
1 |
Tilda Eklund |
2000 |
AH3200 |
SKURU IK |
|
25m |
2:21.16 |
341 |
2 |
Matilda Lantz |
2002 |
AP6802 |
UPSALA S |
|
25m |
2:20.26 |
467 |
3 |
Stella Donning |
2002 |
02A983 |
IFÅ |
|
25m |
2:18.88 |
6 |
4 |
Emma Larsson |
2002 |
AY0602 |
BORLÄNGE |
|
25m |
2:18.07 |
65 |
5 |
Ronja Rantanen |
1999 |
AH0899 |
FALUN |
|
25m |
2:18.68 |
330 |
6 |
Ani Helin Öncu |
2001 |
AO0401 |
UPSALA S |
|
25m |
2:19.75 |
257 |
7 |
Josefin Bering |
1999 |
BG4899 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:20.50 |
222 |
8 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
AL3800 |
SKK |
|
25m |
2:21.37 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
428 |
1 |
Adelina Walldén |
2002 |
AS2602 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:17.74 |
75 |
2 |
Emmy Östling |
2001 |
AI8401 |
FALUN |
|
25m |
2:17.49 |
160 |
3 |
Emelie Rudert |
1999 |
AU9299 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
2:16.37 |
42 |
4 |
Katarina Lindoff |
2000 |
AY7800 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:16.19 |
233 |
5 |
Amelia Lundblom |
1999 |
AF3499 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:16.34 |
305 |
6 |
Stina Byström |
2002 |
AD7202 |
UPSALA S |
|
25m |
2:16.90 |
470 |
7 |
Jenny Ek |
1999 |
99A441 |
IFÅ |
|
25m |
2:17.62 |
86 |
8 |
Clara Florén |
2002 |
AL6202 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:17.84 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
129 |
1 |
Cecilia Czarnecki |
1999 |
AT9699 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
2:15.17 |
170 |
2 |
Klara Eriksson |
2000 |
BE6200 |
NYKÖPING |
|
25m |
2:14.58 |
236 |
3 |
Joyce Muzito |
2001 |
BT4401 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:14.26 |
55 |
4 |
Emelie Hellgren |
2001 |
BC5601 |
FAGERSTA |
|
25m |
2:13.48 |
442 |
5 |
Jessica Berg |
1998 |
BJ7698 |
SPIF SF |
|
25m |
2:13.57 |
249 |
6 |
Elsa Bergh |
2002 |
AG7202 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
2:14.50 |
483 |
7 |
Olivia Weuro |
2002 |
02A822 |
IFÅ |
|
25m |
2:14.79 |
93 |
8 |
Amie Molin Richtnér |
2001 |
AP4801 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:15.33 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
443 |
1 |
Rebecka Bergström |
1997 |
AH1297 |
SPIF SF |
|
25m |
2:12.16 |
30 |
2 |
Linnea Fundberg |
1999 |
AK5699 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:12.01 |
69 |
3 |
Elin Svärd |
1998 |
AL9498 |
FALUN |
|
25m |
2:10.98 |
231 |
4 |
Frida Hedlund |
1999 |
AG5699 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:09.93 |
457 |
5 |
Ida Pettersson |
1999 |
AP2699 |
SPIF SF |
|
25m |
2:10.31 |
404 |
6 |
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
WISBY SS |
|
25m |
2:11.76 |
444 |
7 |
Ayleen Burt |
1997 |
BB5497 |
SPIF SF |
|
25m |
2:12.11 |
33 |
8 |
Jennie Isaksen |
2000 |
AV8600 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:12.83 |
Skapad av WinGrodan 1.25.02 |
Utskriftsdatum |
14 maj 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Utskriftstid |
08:24 |
|