2019-08-18   09:45:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Jöns Svanbergsimmet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 12
Heatlista 
 
  Tävling  Jöns Svanbergsimmet    Utskriftsdatum  14 maj 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  13:39   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2016         
 
 
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
324  Nils Fröman  2005  AL6705  UPSALA S    50m   
319  Malte Franzén  2007  AA3707  UPSALA S    25m  1:57.28 
358  Gustav Norman  2004  AF1304  UPSALA S    50m   
403  Elof Kjellberg Olsson  2001  AL1501  WISBY SS    50m   
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
325  Thomas Fröman  2005  AL3705  UPSALA S    25m  1:47.86 
315  Joel Fischer  2003  AE8103  UPSALA S    25m  1:39.21 
366  William Rismyhr  2004  AK5104  UPSALA S    25m  1:36.97 
312  Samuel Delvenne  2003  AU8903  UPSALA S    25m  1:34.38 
406  Jack Sjöberg  2005  AI3305  WISBY SS    25m  1:36.21 
351  Albin Lötberg  2001  AN8101  UPSALA S    25m  1:38.02 
360  Ravi Parekh  2005  AL7705  UPSALA S    25m  1:46.84 
339  Elias Karlsson  2003  AP1303  UPSALA S    25m  1:51.99 

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
185  Olle Nilsson  2004  AL3104  SALA SS    25m  1:32.56 
127  Hampus Bjärud  2001  AF6301  LUDVIKA SS    50m  1:29.85 
400  Anton Höglund  2004  AG7704  WISBY SS    25m  1:28.71 
260  Markus Charlton  2001  AD7701  SÖDERTÖRN    25m  1:27.61 
361  Joel Pelling  2003  AT8503  UPSALA S    25m  1:28.11 
336  Lukas Höglund  2004  AK0904  UPSALA S    25m  1:29.13 
371  Danny Simaleza  2005  AE4905  UPSALA S    25m  1:30.95 
303  Markus Brenning  2005  AD4105  UPSALA S    25m  1:33.03 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
89  Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  AN7503  GÄVLE SS    25m  1:25.51 
162  Rasmus Skyving  2003  AB2703  NORRTÄLJE    25m  1:24.91 
27  Arman Dumanyan  2002  AR1702  ESKILSTUNA    50m  1:24.16 
106  Albin Östlund  2004  AC1304  GÄVLE SS    25m  1:23.00 
Daniel Ruijs  2004  AE5504  BORLÄNGE    25m  1:23.20 
328  Jesper Hallbert  2000  AT2700  UPSALA S    25m  1:24.69 
365  Adi Ramovic  2004  AG9304  UPSALA S    25m  1:25.31 
296  Oskar Andersson  2003  AG6503  UPSALA S    25m  1:26.25 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
263  Theodor Fridh  2002  AT3302  SÖDERTÖRN    25m  1:22.28 
254  Pelle Andersson  2001  AY2101  SÖDERTÖRN    25m  1:20.56 
Hannes Gustavsson  2002  AR3702  BORLÄNGE    25m  1:19.38 
271  Gustav Jonsson  2002  AG6502  SÖDERTÖRN    25m  1:19.07 
273  Victor Lindbom  2004  AI6704  SÖDERTÖRN    25m  1:19.13 
409  Vilgot Berglund  2003  AH6703  VÄSTERÅS    25m  1:19.80 
70  Malte Svärd  2003  AC3703  FALUN    25m  1:20.97 
Elias Gustavsson  2002  AR2702  BORLÄNGE    25m  1:22.43 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
352  Roman Milkin  1999  AH0599  UPSALA S    25m  1:17.06 
414  Per Granlund  2002  AH9502  VÄSTERÅS    25m  1:16.91 
316  Jonatan Fischer  2001  AM1301  UPSALA S    25m  1:16.49 
28  Adam Fröjdfeldt  1999  AT1999  ESKILSTUNA    25m  1:14.94 
18  Gustaf Walldén  2003  AE8503  SK ENA    25m  1:15.79 
347  Johan Ljunggren  2001  AN6101  UPSALA S    25m  1:16.87 
463  Elias Wirdby Myren  2002  AH0902  SPIF SF    25m  1:16.98 
475  Max Josefsson  2000  00B282  IFÅ    25m  1:18.54 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
196  Johan Allberg  2002  AH7502  SKURU IK    25m  1:12.63 
427  Lucas Sterling  2004  AC6704  VÄSTERÅS    50m  1:12.07 
88  Carl Hansson  2003  AE9703  GÄVLE SS    25m  1:11.85 
462  Edvin Wirdby Myren  2002  AH1902  SPIF SF    25m  1:11.20 
205  Hugo Lindskog  2002  AG8102  SKURU IK    25m  1:11.49 
48  Sam Thai  1999  AU9999  ESKILSTUNA    25m  1:12.04 
259  Alexis Camacho  2001  AE5301  SÖDERTÖRN    25m  1:12.58 
228  Johan Ekengren  2001  AA6901  SUNDSVALL    25m  1:13.83 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
201  Axel Flykt-Rosén  2002  AQ5102  SKURU IK    25m  1:10.82 
327  Carl Göransson  2000  AQ8300  UPSALA S    25m  1:07.63 
150  Elias Folkesson  1999  AO6599  NORRTÄLJE    25m  1:07.16 
130  Jakob Gustafsson  1999  AL0399  LUDVIKA SS    25m  1:05.67 
280  Jonathan Sandqvist  2003  AO3703  SÖDERTÖRN    25m  1:06.08 
58  Henrik Bransell  1999  AG2599  FALUN    25m  1:07.30 
59  Dennis Bädicker  1999  AP5999  FALUN    25m  1:08.14 
230  Albin Hedlund  2003  AA0903  SUNDSVALL    25m  1:11.12 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
465  Emil Östrand  1998  AB2598  SPIF SF    25m  1:02.65 
92  Jakob Källquist  2001  AC0901  GÄVLE SS    25m  1:01.88 
41  Karl Lindoff  1998  AT1598  ESKILSTUNA    25m  59.60 
454  Martin Nilsson  1993  AL6793  SPIF SF    25m  53.67 
26  Axel Brorsson  1996  AX9396  ESKILSTUNA    25m  58.90 
25  William Brand  1998  AN2198  ESKILSTUNA    25m  59.79 
109  Erik Forsström  1999  AO9399  HARNÄS SKU    25m  1:02.48 
138  Lukas Hill  1999  AH6999  SS MORA    25m  1:05.04 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  14 maj 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  13:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner