2019-10-22   12:00:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Jöns Svanbergsimmet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 13
Heatlista 
 
  Tävling  Jöns Svanbergsimmet    Utskriftsdatum  14 maj 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  13:39   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2016         
 
 
 
Gren 13, 100m Frisim Damer  Finaler (19) 
Heat 1 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
349  Lovis Lång  2005  AM4205  UPSALA S    25m  1:33.29 
95  Alva Olsson  2003  BW4803  GÄVLE SS    25m  1:30.79 
159  Tilde Pettersson  2004  AD9404  NORRTÄLJE    25m  1:29.64 
372  Wilma Sjöberg  2003  AZ5203  UPSALA S    25m  1:30.44 
473  Céline Flöjt  2005  05A453  IFÅ    25m  1:31.70 
               
               

 
Heat 2 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
295  Kajsa Andersson  2003  AT1203  UPSALA S    25m  1:28.52 
310  Irma Dahlbom  2003  AI7803  UPSALA S    25m  1:25.86 
429  Ebba Wolfbrandt  2003  AQ5603  VÄSTERÅS    25m  1:23.32 
421  Matilda Lindgren  2004  AG5804  VÄSTERÅS    25m  1:22.78 
419  Kolbrún Jónsdóttir  2003  BP9403  VÄSTERÅS    25m  1:22.98 
90  Lisa Holfve  2005  AR9605  GÄVLE SS    25m  1:24.11 
344  Daniela Larsson  2004  AK0804  UPSALA S    25m  1:28.18 
101  Siri Sundvik  2004  BS3404  GÄVLE SS    25m  1:29.02 

 
Heat 3 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
322  Clara Frykberg  2005  AV6405  UPSALA S    25m  1:22.43 
397  Tilda Ekedahl  2003  BD8603  WISBY SS    25m  1:20.79 
82  Elina Widén  2003  BG0203  GIMO SS    25m  1:20.16 
104  Emelie Wijker  2003  BA8803  GÄVLE SS    25m  1:19.91 
161  Leah Schöneberg  2004  AR0804  NORRTÄLJE    25m  1:20.00 
100  Nathalie Stigenberg  2004  AY3804  GÄVLE SS    25m  1:20.28 
124  Jenny Larsson  2003  BV2803  KÖPINGS SS    25m  1:21.22 
298  Alma Bergqvist  2005  AC5205  UPSALA S    25m  1:22.71 

 
Heat 4 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
382  Matilda Tukler  2004  AU0404  UPSALA S    25m  1:19.35 
153  Emma Järnebrink  2003  BG3203  NORRTÄLJE    25m  1:18.47 
188  Lisa Nystrand  2006  AA1206  SALA SS    25m  1:17.36 
264  Julia From  1999  BR2499  SÖDERTÖRN    25m  1:16.95 
Moa Alden  2000  AH7800  AVESTA SS    25m  1:16.95 
355  Malva Morell  2004  BG2604  UPSALA S    25m  1:17.95 
121  Alvida Forsman  2004  BM7404  KÖPINGS SS    25m  1:18.52 
97  Juni Rogström  2004  BN5204  GÄVLE SS    25m  1:19.71 

 
Heat 5 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
292  Emma Alfredeen  2003  AS7803  UPSALA S    25m  1:16.71 
299  Linnea Bergqvist  2003  AT0203  UPSALA S    25m  1:16.36 
387  Emma Westermark  2003  BI6403  UPSALA S    25m  1:14.87 
87  Frida Florén  2004  AB1404  GÄVLE SS    25m  1:13.75 
256  Rebecka Axelmalm  2003  BG7603  SÖDERTÖRN    25m  1:14.80 
333  Matilda Holmström  2005  AF9205  UPSALA S    25m  1:16.15 
157  Tuva Mattsson  2004  AP1804  NORRTÄLJE    25m  1:16.52 
374  Joanna Sundqvist  2005  AH7605  UPSALA S    25m  1:16.85 

 
Heat 6 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
268  Veronika Hiram  2004  AK7204  SÖDERTÖRN    25m  1:13.27 
318  Kajsa Franzén  2004  AC7204  UPSALA S    25m  1:13.02 
13  Alicia Budden  2004  AA5404  SK ENA    25m  1:12.83 
265  Saga Grönberg  2000  BO7800  SÖDERTÖRN    25m  1:12.26 
391  Geshin Zarei  2003  AB9603  UPSALA S    25m  1:12.40 
390  Amanda Viksten  2004  AK8604  UPSALA S    25m  1:12.98 
94  Maja Nilsson  2003  BF4203  GÄVLE SS    25m  1:13.10 
332  Celina Hoffner  2004  AX1604  UPSALA S    25m  1:13.60 

 
Heat 7 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
21  Cecilia Ahnlund  2001  BC9401  ESKILSTUNA    25m  1:11.96 
152  Linnea Jonsson  2002  AJ0602  NORRTÄLJE    25m  1:11.52 
436  Emma Sebelius  2002  AN7402  HK SIM    25m  1:11.17 
139  Hanna Karlsson  2000  AI1200  SS MORA    25m  1:10.73 
46  Ylva Rehnholm  2000  BJ6600  ESKILSTUNA    25m  1:10.90 
144  Klara Öhlin  1999  BO6899  SS MORA    25m  1:11.43 
166  Thindra Åkerblom  2003  AK3603  NORRTÄLJE    25m  1:11.74 
29  Josefin Fundberg  2004  AC2604  ESKILSTUNA    25m  1:12.23 

 
Heat 8 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
16  Matilda Olausson  2004  AI0604  SK ENA    25m  1:10.36 
63  Julia Lindgren  2004  AN0604  FALUN    25m  1:10.12 
137  Lisen Hill  2002  AB4802  SS MORA    25m  1:10.06 
62  Amanda Jobs  2003  AK0203  FALUN    25m  1:09.96 
232  Sofia Lindkvist  2002  BL2602  SUNDSVALL    25m  1:10.05 
350  Jonna Löding  2002  BE4202  UPSALA S    25m  1:10.08 
255  Michelle Aspberg  2002  AT8402  SÖDERTÖRN    25m  1:10.28 
203  Matilda Högberg-Klang  2000  AU3600  SKURU IK    25m  1:10.46 

 
Heat 9 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
252  Lovis Jernberg  2002  BC7402  SÖDERHAMN    25m  1:09.87 
308  Lisa Carlsson  1999  AU5299  UPSALA S    25m  1:09.68 
17  Sara Randerstedt  2004  AC3804  SK ENA    25m  1:09.21 
229  Astrid Gustafsson  2002  AZ7602  SUNDSVALL    25m  1:08.94 
251  Victoria Flyman  2003  AE9203  SÖDERHAMN    25m  1:08.99 
126  Matilda Thorsén  2001  BF0801  KÖPINGS SS    25m  1:09.38 
424  Lina Rehnman  2002  AZ4802  VÄSTERÅS    25m  1:09.79 
110  Martina Dahlbom  1998  BI6298  HÄRNÖSAND    25m  1:09.88 

 
Heat 10 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
453  Hjördis Köhler  2001  BM6401  SPIF SF    25m  1:08.89 
383  Sofia Tynelius  1997  BN1897  UPSALA S    25m  1:08.83 
Louise Haglöv  2003  BC9603  BORLÄNGE    25m  1:08.27 
320  Tova Franzén  2001  AK9601  UPSALA S    25m  1:08.05 
250  Filippa Eklund  2004  AS6204  SÖDERHAMN    25m  1:08.08 
294  Mina Alpergin  2001  AO2401  UPSALA S    25m  1:08.37 
379  Miranda Söderberg  1999  AB0699  UPSALA S    25m  1:08.88 
142  Femke van Zonneveld  2002  AS9802  SS MORA    25m  1:08.92 

 
Heat 11 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
450  Lisa Holmqvist  1999  AY9899  SPIF SF    25m  1:07.84 
32  Maja Gustafsson  2001  AM8401  ESKILSTUNA    25m  1:07.57 
56  Nelly Antlöv  2002  AB3202  FALUN    25m  1:07.55 
440  Alice Albinzon  2000  AY1200  SPIF SF    25m  1:07.36 
49  Tilda Wik  2001  AX5401  ESKILSTUNA    50m  1:07.40 
197  Josefin Almgren  2002  AX0602  SKURU IK    25m  1:07.55 
275  Elin Lundgren  2003  AW2603  SÖDERTÖRN    25m  1:07.66 
248  Clara Bergh  2004  AD0404  SÖDERHAMN    25m  1:07.91 

 
Heat 12 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
238  Nathalie Pettersson  2002  BP4602  SUNDSVALL    25m  1:07.18 
207  Anna Westborg  2002  AE0402  SKURU IK    25m  1:07.10 
430  Ellen Eriksson  2001  BP7201  HK SIM    25m  1:07.05 
73  Alva Wikström  2002  AN2402  FALUN    25m  1:06.89 
156  Amanda Malmsten  2000  AT8600  NORRTÄLJE    25m  1:07.00 
111  Nicolina Heed  2001  BU1801  HÄRNÖSAND    25m  1:07.09 
12  Emilia Boberg  2002  AV9602  SK ENA    25m  1:07.13 
57  Jessika Borbos  2001  AF2801  FALUN    25m  1:07.19 

 
Heat 13 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
143  Marit van Zonneveld  1999  BI9899  SS MORA    25m  1:06.87 
467  Stella Donning  2002  02A983  IFÅ    25m  1:06.76 
85  Alice Ericson  2001  AZ9601  GÄVLE SS    25m  1:06.47 
66  Hilda Sander  2002  AE5202  FALUN    25m  1:06.36 
297  Rebecka Bankefors  1998  AX3298  UPSALA S    25m  1:06.43 
210  Felicia Östlund  2002  BD6202  SKURU IK    50m  1:06.52 
433  Jennie Lundgren  2001  AG2401  HK SIM    25m  1:06.77 
437  Josefine Stenman  2002  AR3202  HK SIM    25m  1:06.88 

 
Heat 14 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
431  Elsa Jansson  2002  AB7202  HK SIM    25m  1:06.16 
37  Amanda Kullman  2000  AN3400  ESKILSTUNA    25m  1:05.85 
84  Elina Carlsson  2001  AS5801  GÄVLE SS    25m  1:05.73 
119  Julia Budde  1999  AT7699  KÖPINGS SS    25m  1:05.56 
239  Melina Sundström  2002  AP8202  SUNDSVALL    25m  1:05.66 
278  Klara Possman  2003  BA6803  SÖDERTÖRN    25m  1:05.79 
Emma Larsson  2002  AY0602  BORLÄNGE    25m  1:05.99 
389  Jeanna Wiell  2001  BB9201  UPSALA S    25m  1:06.22 

 
Heat 15 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
209  Nelly Åkerblom  2000  AP5400  SKURU IK    50m  1:05.28 
31  Frida Gustafsson  2001  AM5401  ESKILSTUNA    25m  1:05.20 
330  Ani Helin Öncu  2001  AO0401  UPSALA S    25m  1:04.96 
132  Anna Krysén  2003  AC2403  LUDVIKA SS    25m  1:04.76 
113  Cornelia Norén-Vosfeldt  2001  AE3401  HÄRNÖSAND    25m  1:04.81 
306  Victoria Cantar  2002  AF7202  UPSALA S    25m  1:05.12 
43  Emilia Loikala  2000  AY6800  ESKILSTUNA    25m  1:05.23 
199  Tilda Eklund  2000  AH3200  SKURU IK    25m  1:05.45 

 
Heat 16 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
227  Julia Danielsson  2000  AM8400  SUNDSVALL    25m  1:04.56 
42  Katarina Lindoff  2000  AY7800  ESKILSTUNA    25m  1:04.34 
478  Jessica Lindholm  2001  01B019  IFÅ    25m  1:04.18 
449  Lea Granert  2001  BQ1401  SPIF SF    25m  1:04.02 
15  Tova Magnusson  2002  AC5802  SK ENA    25m  1:04.06 
86  Clara Florén  2002  AL6202  GÄVLE SS    25m  1:04.24 
285  Alwa Widmark  2002  AN4402  SÖDERTÖRN    25m  1:04.41 
131  Moa Holmström  2001  AD0201  LUDVIKA SS    25m  1:04.74 

 
Heat 17 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
279  Signe Rönn  2001  BS9201  SÖDERTÖRN    25m  1:03.90 
305  Stina Byström  2002  AD7202  UPSALA S    25m  1:03.59 
129  Cecilia Czarnecki  1999  AT9699  LUDVIKA SS    25m  1:03.39 
65  Ronja Rantanen  1999  AH0899  FALUN    25m  1:03.05 
233  Amelia Lundblom  1999  AF3499  SUNDSVALL    25m  1:03.18 
257  Josefin Bering  1999  BG4899  SÖDERTÖRN    25m  1:03.47 
274  Maya Lindhe  2000  BK3800  SÖDERTÖRN    25m  1:03.76 
235  Hanna Mattsson  1998  BL2698  SUNDSVALL    25m  1:03.98 

 
Heat 18 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
442  Jessica Berg  1998  BJ7698  SPIF SF    25m  1:02.90 
249  Elsa Bergh  2002  AG7202  SÖDERHAMN    25m  1:02.38 
55  Emelie Hellgren  2001  BC5601  FAGERSTA    25m  1:02.19 
483  Olivia Weuro  2002  02A822  IFÅ    25m  1:01.79 
44  Rebecka Loikala  2000  AS7700  ESKILSTUNA    25m  1:01.88 
225  Maja Bollbring  1999  AC5899  SUNDSVALL    25m  1:02.32 
160  Emelie Rudert  1999  AU9299  NORRTÄLJE    25m  1:02.64 
423  Elvira Mörtstrand  2003  AH9603  VÄSTERÅS    25m  1:03.04 

 
Heat 19 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
236  Joyce Muzito  2001  BT4401  SUNDSVALL    25m  1:01.29 
30  Linnea Fundberg  1999  AK5699  ESKILSTUNA    25m  1:01.16 
412  Hannah Brunzell  2001  AP6801  VÄSTERÅS    25m  59.72 
231  Frida Hedlund  1999  AG5699  SUNDSVALL    25m  59.51 
457  Ida Pettersson  1999  AP2699  SPIF SF    25m  59.66 
64  Julia Nordlund  1998  AL2498  FALUN    25m  59.87 
443  Rebecka Bergström  1997  AH1297  SPIF SF    25m  1:01.19 
170  Klara Eriksson  2000  BE6200  NYKÖPING    25m  1:01.72 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  14 maj 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  13:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner