Program för Jöns Svanbergsimmet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 26
|
Tävling |
Jöns Svanbergsimmet |
|
Utskriftsdatum |
15 maj 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Uppsala |
|
Utskriftstid |
08:23 |
|
|
Arrangör |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 maj 2016 |
|
|
|
|
Gren 26, 400m Frisim Damer |
Finaler (8) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
474 |
1 |
Lena Hachem |
2003 |
03B154 |
IFÅ |
|
50m |
|
153 |
2 |
Emma Järnebrink |
2003 |
BG3203 |
NORRTÄLJE |
|
50m |
|
295 |
3 |
Kajsa Andersson |
2003 |
AT1203 |
UPSALA S |
|
25m |
7:07.26 |
122 |
4 |
Estelle Gyoni |
2004 |
AS0204 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
6:14.56 |
39 |
5 |
Lovisa Laine |
2005 |
AB9405 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
6:31.72 |
382 |
6 |
Matilda Tukler |
2004 |
AU0404 |
UPSALA S |
|
50m |
|
473 |
7 |
Céline Flöjt |
2005 |
05A453 |
IFÅ |
|
50m |
|
346 |
8 |
Viktoria Lautmann |
2004 |
AU1204 |
UPSALA S |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
342 |
1 |
Tilde Lantz |
2004 |
AX3604 |
UPSALA S |
|
25m |
6:01.37 |
13 |
2 |
Alicia Budden |
2004 |
AA5404 |
SK ENA |
|
25m |
5:47.14 |
390 |
3 |
Amanda Viksten |
2004 |
AK8604 |
UPSALA S |
|
25m |
5:41.36 |
110 |
4 |
Martina Dahlbom |
1998 |
BI6298 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
5:33.17 |
94 |
5 |
Maja Nilsson |
2003 |
BF4203 |
GÄVLE SS |
|
25m |
5:35.41 |
35 |
6 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
AQ8203 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
5:43.71 |
332 |
7 |
Celina Hoffner |
2004 |
AX1604 |
UPSALA S |
|
25m |
5:59.07 |
335 |
8 |
Sofia Högdin |
2004 |
BA3404 |
UPSALA S |
|
25m |
6:03.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
34 |
1 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
AY5401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
5:26.65 |
387 |
2 |
Emma Westermark |
2003 |
BI6403 |
UPSALA S |
|
25m |
5:23.71 |
184 |
3 |
Amanda Lindgren |
2000 |
BL6200 |
SALA SS |
|
25m |
5:21.85 |
345 |
4 |
Nikita Larsson |
2001 |
BD2201 |
UPSALA S |
|
50m |
5:20.22 |
46 |
5 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
BJ6600 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
5:20.93 |
113 |
6 |
Cornelia Norén-Vosfeldt |
2001 |
AE3401 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
5:22.09 |
126 |
7 |
Matilda Thorsén |
2001 |
BF0801 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
5:25.83 |
5 |
8 |
Louise Haglöv |
2003 |
BC9603 |
BORLÄNGE |
|
25m |
5:30.52 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
204 |
1 |
Ella Langell Högblom |
2001 |
BF1801 |
SKURU IK |
|
25m |
5:17.73 |
227 |
2 |
Julia Danielsson |
2000 |
AM8400 |
SUNDSVALL |
|
25m |
5:11.18 |
424 |
3 |
Lina Rehnman |
2002 |
AZ4802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
5:09.86 |
49 |
4 |
Tilda Wik |
2001 |
AX5401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
5:09.11 |
174 |
5 |
Elvira Dalin |
2003 |
AO8803 |
SALA SS |
|
25m |
5:09.23 |
102 |
6 |
Helmi Swanson |
2004 |
AB6604 |
GÄVLE SS |
|
25m |
5:10.14 |
62 |
7 |
Amanda Jobs |
2003 |
AK0203 |
FALUN |
|
25m |
5:17.60 |
56 |
8 |
Nelly Antlöv |
2002 |
AB3202 |
FALUN |
|
25m |
5:17.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
467 |
1 |
Stella Donning |
2002 |
02A983 |
IFÅ |
|
25m |
5:08.43 |
12 |
2 |
Emilia Boberg |
2002 |
AV9602 |
SK ENA |
|
25m |
5:08.21 |
84 |
3 |
Elina Carlsson |
2001 |
AS5801 |
GÄVLE SS |
|
25m |
5:05.30 |
6 |
4 |
Emma Larsson |
2002 |
AY0602 |
BORLÄNGE |
|
25m |
4:59.86 |
37 |
5 |
Amanda Kullman |
2000 |
AN3400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
5:00.40 |
143 |
6 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
BI9899 |
SS MORA |
|
25m |
5:08.04 |
413 |
7 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
AD9802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
5:08.37 |
239 |
8 |
Melina Sundström |
2002 |
AP8202 |
SUNDSVALL |
|
25m |
5:08.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
257 |
1 |
Josefin Bering |
1999 |
BG4899 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
4:58.12 |
210 |
2 |
Felicia Östlund |
2002 |
BD6202 |
SKURU IK |
|
25m |
4:55.33 |
23 |
3 |
Sofia Bjälevik |
1999 |
AT8299 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
4:54.29 |
86 |
4 |
Clara Florén |
2002 |
AL6202 |
GÄVLE SS |
|
25m |
4:50.92 |
341 |
5 |
Matilda Lantz |
2002 |
AP6802 |
UPSALA S |
|
25m |
4:52.37 |
160 |
6 |
Emelie Rudert |
1999 |
AU9299 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
4:54.64 |
43 |
7 |
Emilia Loikala |
2000 |
AY6800 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
4:58.10 |
65 |
8 |
Ronja Rantanen |
1999 |
AH0899 |
FALUN |
|
25m |
4:58.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
165 |
1 |
Johanna Zetterström |
1978 |
AA8478 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
4:49.49 |
428 |
2 |
Adelina Walldén |
2002 |
AS2602 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
4:47.09 |
483 |
3 |
Olivia Weuro |
2002 |
02A822 |
IFÅ |
|
25m |
4:46.01 |
129 |
4 |
Cecilia Czarnecki |
1999 |
AT9699 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
4:45.21 |
233 |
5 |
Amelia Lundblom |
1999 |
AF3499 |
SUNDSVALL |
|
25m |
4:45.22 |
30 |
6 |
Linnea Fundberg |
1999 |
AK5699 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
4:46.34 |
305 |
7 |
Stina Byström |
2002 |
AD7202 |
UPSALA S |
|
25m |
4:47.34 |
172 |
8 |
Sofia Ander |
1998 |
BE1898 |
SALA SS |
|
25m |
4:50.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
42 |
1 |
Katarina Lindoff |
2000 |
AY7800 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
4:44.85 |
44 |
2 |
Rebecka Loikala |
2000 |
AS7700 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
4:43.32 |
69 |
3 |
Elin Svärd |
1998 |
AL9498 |
FALUN |
|
25m |
4:38.71 |
443 |
4 |
Rebecka Bergström |
1997 |
AH1297 |
SPIF SF |
|
25m |
4:37.02 |
33 |
5 |
Jennie Isaksen |
2000 |
AV8600 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
4:37.52 |
170 |
6 |
Klara Eriksson |
2000 |
BE6200 |
NYKÖPING |
|
25m |
4:40.68 |
55 |
7 |
Emelie Hellgren |
2001 |
BC5601 |
FAGERSTA |
|
25m |
4:43.73 |
240 |
8 |
Sofie Tolf |
2002 |
AN1402 |
SUNDSVALL |
|
25m |
4:45.09 |
Skapad av WinGrodan 1.25.02 |
Utskriftsdatum |
15 maj 2016 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Utskriftstid |
08:23 |
|