2019-10-17   08:38:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Jöns Svanbergsimmet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 26
Heatlista 
 
  Tävling  Jöns Svanbergsimmet    Utskriftsdatum  15 maj 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  08:23   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2016         
 
 
 
Gren 26, 400m Frisim Damer  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
474  Lena Hachem  2003  03B154  IFÅ    50m   
153  Emma Järnebrink  2003  BG3203  NORRTÄLJE    50m   
295  Kajsa Andersson  2003  AT1203  UPSALA S    25m  7:07.26 
122  Estelle Gyoni  2004  AS0204  KÖPINGS SS    25m  6:14.56 
39  Lovisa Laine  2005  AB9405  ESKILSTUNA    25m  6:31.72 
382  Matilda Tukler  2004  AU0404  UPSALA S    50m   
473  Céline Flöjt  2005  05A453  IFÅ    50m   
346  Viktoria Lautmann  2004  AU1204  UPSALA S    50m   

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
342  Tilde Lantz  2004  AX3604  UPSALA S    25m  6:01.37 
13  Alicia Budden  2004  AA5404  SK ENA    25m  5:47.14 
390  Amanda Viksten  2004  AK8604  UPSALA S    25m  5:41.36 
110  Martina Dahlbom  1998  BI6298  HÄRNÖSAND    25m  5:33.17 
94  Maja Nilsson  2003  BF4203  GÄVLE SS    25m  5:35.41 
35  Rebecka Jungstedt  2003  AQ8203  ESKILSTUNA    25m  5:43.71 
332  Celina Hoffner  2004  AX1604  UPSALA S    25m  5:59.07 
335  Sofia Högdin  2004  BA3404  UPSALA S    25m  6:03.22 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
34  Matilda Jungstedt  2001  AY5401  ESKILSTUNA    25m  5:26.65 
387  Emma Westermark  2003  BI6403  UPSALA S    25m  5:23.71 
184  Amanda Lindgren  2000  BL6200  SALA SS    25m  5:21.85 
345  Nikita Larsson  2001  BD2201  UPSALA S    50m  5:20.22 
46  Ylva Rehnholm  2000  BJ6600  ESKILSTUNA    25m  5:20.93 
113  Cornelia Norén-Vosfeldt  2001  AE3401  HÄRNÖSAND    25m  5:22.09 
126  Matilda Thorsén  2001  BF0801  KÖPINGS SS    25m  5:25.83 
Louise Haglöv  2003  BC9603  BORLÄNGE    25m  5:30.52 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
204  Ella Langell Högblom  2001  BF1801  SKURU IK    25m  5:17.73 
227  Julia Danielsson  2000  AM8400  SUNDSVALL    25m  5:11.18 
424  Lina Rehnman  2002  AZ4802  VÄSTERÅS    25m  5:09.86 
49  Tilda Wik  2001  AX5401  ESKILSTUNA    25m  5:09.11 
174  Elvira Dalin  2003  AO8803  SALA SS    25m  5:09.23 
102  Helmi Swanson  2004  AB6604  GÄVLE SS    25m  5:10.14 
62  Amanda Jobs  2003  AK0203  FALUN    25m  5:17.60 
56  Nelly Antlöv  2002  AB3202  FALUN    25m  5:17.91 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
467  Stella Donning  2002  02A983  IFÅ    25m  5:08.43 
12  Emilia Boberg  2002  AV9602  SK ENA    25m  5:08.21 
84  Elina Carlsson  2001  AS5801  GÄVLE SS    25m  5:05.30 
Emma Larsson  2002  AY0602  BORLÄNGE    25m  4:59.86 
37  Amanda Kullman  2000  AN3400  ESKILSTUNA    25m  5:00.40 
143  Marit van Zonneveld  1999  BI9899  SS MORA    25m  5:08.04 
413  Sofia Båvenäs  2002  AD9802  VÄSTERÅS    25m  5:08.37 
239  Melina Sundström  2002  AP8202  SUNDSVALL    25m  5:08.96 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
257  Josefin Bering  1999  BG4899  SÖDERTÖRN    25m  4:58.12 
210  Felicia Östlund  2002  BD6202  SKURU IK    25m  4:55.33 
23  Sofia Bjälevik  1999  AT8299  ESKILSTUNA    25m  4:54.29 
86  Clara Florén  2002  AL6202  GÄVLE SS    25m  4:50.92 
341  Matilda Lantz  2002  AP6802  UPSALA S    25m  4:52.37 
160  Emelie Rudert  1999  AU9299  NORRTÄLJE    25m  4:54.64 
43  Emilia Loikala  2000  AY6800  ESKILSTUNA    25m  4:58.10 
65  Ronja Rantanen  1999  AH0899  FALUN    25m  4:58.48 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
165  Johanna Zetterström  1978  AA8478  NORRTÄLJE    25m  4:49.49 
428  Adelina Walldén  2002  AS2602  VÄSTERÅS    25m  4:47.09 
483  Olivia Weuro  2002  02A822  IFÅ    25m  4:46.01 
129  Cecilia Czarnecki  1999  AT9699  LUDVIKA SS    25m  4:45.21 
233  Amelia Lundblom  1999  AF3499  SUNDSVALL    25m  4:45.22 
30  Linnea Fundberg  1999  AK5699  ESKILSTUNA    25m  4:46.34 
305  Stina Byström  2002  AD7202  UPSALA S    25m  4:47.34 
172  Sofia Ander  1998  BE1898  SALA SS    25m  4:50.51 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
42  Katarina Lindoff  2000  AY7800  ESKILSTUNA    25m  4:44.85 
44  Rebecka Loikala  2000  AS7700  ESKILSTUNA    25m  4:43.32 
69  Elin Svärd  1998  AL9498  FALUN    25m  4:38.71 
443  Rebecka Bergström  1997  AH1297  SPIF SF    25m  4:37.02 
33  Jennie Isaksen  2000  AV8600  ESKILSTUNA    25m  4:37.52 
170  Klara Eriksson  2000  BE6200  NYKÖPING    25m  4:40.68 
55  Emelie Hellgren  2001  BC5601  FAGERSTA    25m  4:43.73 
240  Sofie Tolf  2002  AN1402  SUNDSVALL    25m  4:45.09 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  15 maj 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  08:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner