2019-08-17   13:45:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Jöns Svanbergsimmet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 3
Heatlista 
 
  Tävling  Jöns Svanbergsimmet    Utskriftsdatum  14 maj 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  08:24   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2016         
 
 
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer  Finaler (15) 
Heat 1 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
124  Jenny Larsson  2003  BV2803  KÖPINGS SS    50m   
364  Olivia Punga  2005  BA9405  UPSALA S    50m   
435  Vilma Rönning  2000  AN6600  HK SIM    25m  1:49.15 
372  Wilma Sjöberg  2003  AZ5203  UPSALA S    25m  1:52.73 
321  Smilla Fredriksson  2005  AR7405  UPSALA S    50m   
               
               

 
Heat 2 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
310  Irma Dahlbom  2003  AI7803  UPSALA S    25m  1:42.58 
101  Siri Sundvik  2004  BS3404  GÄVLE SS    25m  1:38.82 
104  Emelie Wijker  2003  BA8803  GÄVLE SS    25m  1:35.02 
39  Lovisa Laine  2005  AB9405  ESKILSTUNA    25m  1:33.70 
298  Alma Bergqvist  2005  AC5205  UPSALA S    25m  1:34.65 
90  Lisa Holfve  2005  AR9605  GÄVLE SS    25m  1:37.81 
295  Kajsa Andersson  2003  AT1203  UPSALA S    25m  1:39.89 
473  Céline Flöjt  2005  05A453  IFÅ    25m  1:43.82 

 
Heat 3 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
161  Leah Schöneberg  2004  AR0804  NORRTÄLJE    25m  1:33.47 
344  Daniela Larsson  2004  AK0804  UPSALA S    25m  1:33.23 
419  Kolbrún Jónsdóttir  2003  BP9403  VÄSTERÅS    25m  1:32.53 
342  Tilde Lantz  2004  AX3604  UPSALA S    25m  1:32.01 
Moa Alden  2000  AH7800  AVESTA SS    25m  1:32.11 
355  Malva Morell  2004  BG2604  UPSALA S    25m  1:32.61 
429  Ebba Wolfbrandt  2003  AQ5603  VÄSTERÅS    25m  1:33.27 
373  Elsa Stjerna  2004  AX5604  UPSALA S    25m  1:33.51 

 
Heat 4 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
374  Joanna Sundqvist  2005  AH7605  UPSALA S    25m  1:30.92 
421  Matilda Lindgren  2004  AG5804  VÄSTERÅS    25m  1:30.37 
188  Lisa Nystrand  2006  AA1206  SALA SS    25m  1:29.43 
74  Anja Zetterberg  2003  AF7803  FALUN    25m  1:28.91 
94  Maja Nilsson  2003  BF4203  GÄVLE SS    25m  1:29.22 
362  Klara Pettersson  2004  AU6204  UPSALA S    25m  1:29.90 
322  Clara Frykberg  2005  AV6405  UPSALA S    25m  1:30.52 
382  Matilda Tukler  2004  AU0404  UPSALA S    25m  1:30.99 

 
Heat 5 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
19  Malvina Walldén  2005  AB1205  SK ENA    25m  1:28.18 
34  Matilda Jungstedt  2001  AY5401  ESKILSTUNA    25m  1:27.48 
241  Petra Wennberg  2002  BL6602  SUNDSVALL    25m  1:25.93 
139  Hanna Karlsson  2000  AI1200  SS MORA    25m  1:25.12 
333  Matilda Holmström  2005  AF9205  UPSALA S    25m  1:25.23 
292  Emma Alfredeen  2003  AS7803  UPSALA S    25m  1:26.96 
277  Amanda Nilsson  2002  BS9202  SÖDERTÖRN    25m  1:27.58 
422  Mira Myllylä  2002  BL0202  VÄSTERÅS    25m  1:28.47 

 
Heat 6 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
407  Hedda Sköld  2002  AM0402  WISBY SS    25m  1:24.34 
332  Celina Hoffner  2004  AX1604  UPSALA S    25m  1:24.04 
340  Lovisa Königsson  2002  BM5602  UPSALA S    25m  1:23.54 
318  Kajsa Franzén  2004  AC7204  UPSALA S    25m  1:23.10 
299  Linnea Bergqvist  2003  AT0203  UPSALA S    25m  1:23.40 
38  Izabella Kullman  2002  AG9202  ESKILSTUNA    25m  1:23.98 
29  Josefin Fundberg  2004  AC2604  ESKILSTUNA    25m  1:24.26 
152  Linnea Jonsson  2002  AJ0602  NORRTÄLJE    25m  1:24.66 

 
Heat 7 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
479  Emma Marcus  2002  02A820  IFÅ    25m  1:22.58 
63  Julia Lindgren  2004  AN0604  FALUN    25m  1:21.71 
32  Maja Gustafsson  2001  AM8401  ESKILSTUNA    25m  1:21.30 
46  Ylva Rehnholm  2000  BJ6600  ESKILSTUNA    25m  1:20.93 
410  Ebba Bergqvist  2000  AW0400  VÄSTERÅS    25m  1:21.02 
62  Amanda Jobs  2003  AK0203  FALUN    25m  1:21.31 
142  Femke van Zonneveld  2002  AS9802  SS MORA    25m  1:21.98 
144  Klara Öhlin  1999  BO6899  SS MORA    25m  1:22.63 

 
Heat 8 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
390  Amanda Viksten  2004  AK8604  UPSALA S    25m  1:20.59 
252  Lovis Jernberg  2002  BC7402  SÖDERHAMN    25m  1:20.53 
450  Lisa Holmqvist  1999  AY9899  SPIF SF    25m  1:19.69 
197  Josefin Almgren  2002  AX0602  SKURU IK    25m  1:19.54 
453  Hjördis Köhler  2001  BM6401  SPIF SF    25m  1:19.60 
203  Matilda Högberg-Klang  2000  AU3600  SKURU IK    25m  1:20.43 
345  Nikita Larsson  2001  BD2201  UPSALA S    25m  1:20.57 
268  Veronika Hiram  2004  AK7204  SÖDERTÖRN    25m  1:20.89 

 
Heat 9 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
16  Matilda Olausson  2004  AI0604  SK ENA    25m  1:18.94 
17  Sara Randerstedt  2004  AC3804  SK ENA    25m  1:18.19 
43  Emilia Loikala  2000  AY6800  ESKILSTUNA    25m  1:18.06 
430  Ellen Eriksson  2001  BP7201  HK SIM    25m  1:17.94 
137  Lisen Hill  2002  AB4802  SS MORA    25m  1:17.99 
258  Vinona Bothe  1999  BN6899  SÖDERTÖRN    25m  1:18.14 
110  Martina Dahlbom  1998  BI6298  HÄRNÖSAND    25m  1:18.87 
436  Emma Sebelius  2002  AN7402  HK SIM    25m  1:19.52 

 
Heat 10 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
308  Lisa Carlsson  1999  AU5299  UPSALA S    25m  1:17.45 
274  Maya Lindhe  2000  BK3800  SÖDERTÖRN    25m  1:17.31 
85  Alice Ericson  2001  AZ9601  GÄVLE SS    25m  1:17.00 
306  Victoria Cantar  2002  AF7202  UPSALA S    25m  1:16.43 
257  Josefin Bering  1999  BG4899  SÖDERTÖRN    25m  1:16.99 
66  Hilda Sander  2002  AE5202  FALUN    25m  1:17.06 
330  Ani Helin Öncu  2001  AO0401  UPSALA S    25m  1:17.45 
156  Amanda Malmsten  2000  AT8600  NORRTÄLJE    25m  1:17.63 

 
Heat 11 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
119  Julia Budde  1999  AT7699  KÖPINGS SS    25m  1:16.04 
49  Tilda Wik  2001  AX5401  ESKILSTUNA    25m  1:15.99 
478  Jessica Lindholm  2001  01B019  IFÅ    25m  1:15.44 
57  Jessika Borbos  2001  AF2801  FALUN    25m  1:15.37 
113  Cornelia Norén-Vosfeldt  2001  AE3401  HÄRNÖSAND    25m  1:15.40 
441  Therese Arnqvist  2001  BI8401  SPIF SF    25m  1:15.55 
255  Michelle Aspberg  2002  AT8402  SÖDERTÖRN    25m  1:16.00 
143  Marit van Zonneveld  1999  BI9899  SS MORA    25m  1:16.21 

 
Heat 12 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
433  Jennie Lundgren  2001  AG2401  HK SIM    25m  1:15.22 
37  Amanda Kullman  2000  AN3400  ESKILSTUNA    25m  1:14.79 
275  Elin Lundgren  2003  AW2603  SÖDERTÖRN    25m  1:14.56 
65  Ronja Rantanen  1999  AH0899  FALUN    25m  1:14.43 
116  Tove Wikström  2001  AC0201  HÄRNÖSAND    25m  1:14.49 
73  Alva Wikström  2002  AN2402  FALUN    25m  1:14.57 
279  Signe Rönn  2001  BS9201  SÖDERTÖRN    25m  1:14.81 
389  Jeanna Wiell  2001  BB9201  UPSALA S    25m  1:15.26 

 
Heat 13 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
55  Emelie Hellgren  2001  BC5601  FAGERSTA    25m  1:14.02 
320  Tova Franzén  2001  AK9601  UPSALA S    25m  1:13.49 
12  Emilia Boberg  2002  AV9602  SK ENA    25m  1:13.33 
297  Rebecka Bankefors  1998  AX3298  UPSALA S    25m  1:12.68 
285  Alwa Widmark  2002  AN4402  SÖDERTÖRN    25m  1:13.12 
341  Matilda Lantz  2002  AP6802  UPSALA S    25m  1:13.37 
469  Fanny Ek  1999  99A442  IFÅ    25m  1:13.59 
42  Katarina Lindoff  2000  AY7800  ESKILSTUNA    25m  1:14.09 

 
Heat 14 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
11  Cecilia Rudqvist  2001  BJ0601  DEJE SS    25m  1:12.52 
431  Elsa Jansson  2002  AB7202  HK SIM    25m  1:12.20 
207  Anna Westborg  2002  AE0402  SKURU IK    25m  1:11.29 
375  Lovisa Sved  2000  AH5800  UPSALA S    25m  1:10.89 
129  Cecilia Czarnecki  1999  AT9699  LUDVIKA SS    25m  1:11.15 
209  Nelly Åkerblom  2000  AP5400  SKURU IK    25m  1:11.54 
420  Elin Lindgren  2000  AP4600  VÄSTERÅS    25m  1:12.50 
235  Hanna Mattsson  1998  BL2698  SUNDSVALL    25m  1:12.62 

 
Heat 15 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
416  Julia Holmberg  2002  AE4402  VÄSTERÅS    25m  1:10.36 
170  Klara Eriksson  2000  BE6200  NYKÖPING    25m  1:08.82 
225  Maja Bollbring  1999  AC5899  SUNDSVALL    25m  1:07.68 
69  Elin Svärd  1998  AL9498  FALUN    25m  1:06.35 
64  Julia Nordlund  1998  AL2498  FALUN    25m  1:06.44 
23  Sofia Bjälevik  1999  AT8299  ESKILSTUNA    25m  1:08.69 
93  Amie Molin Richtnér  2001  AP4801  GÄVLE SS    25m  1:09.29 
44  Rebecka Loikala  2000  AS7700  ESKILSTUNA    25m  1:10.58 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  14 maj 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  08:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner