2019-10-22   01:51:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Jöns Svanbergsimmet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 4
Heatlista 
 
  Tävling  Jöns Svanbergsimmet    Utskriftsdatum  14 maj 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  08:24   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2016         
 
 
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar  Finaler (12) 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
315  Joel Fischer  2003  AE8103  UPSALA S    25m  1:23.01 
366  William Rismyhr  2004  AK5104  UPSALA S    25m  1:22.37 
388  Botvid Wiell  2005  AB3305  UPSALA S    25m  1:20.51 
371  Danny Simaleza  2005  AE4905  UPSALA S    25m  1:18.47 
191  Gustav Thelander  2003  AR5503  SALA SS    25m  1:18.82 
312  Samuel Delvenne  2003  AU8903  UPSALA S    25m  1:20.83 
303  Markus Brenning  2005  AD4105  UPSALA S    25m  1:22.85 
466  Elliot Blomberg  2003  03A941  IFÅ    25m  1:23.05 

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
361  Joel Pelling  2003  AT8503  UPSALA S    25m  1:18.07 
409  Vilgot Berglund  2003  AH6703  VÄSTERÅS    25m  1:16.66 
296  Oskar Andersson  2003  AG6503  UPSALA S    25m  1:15.98 
Hannes Gustavsson  2002  AR3702  BORLÄNGE    25m  1:14.99 
273  Victor Lindbom  2004  AI6704  SÖDERTÖRN    25m  1:15.81 
399  Oskar Hedin  2001  AY6701  WISBY SS    25m  1:16.35 
365  Adi Ramovic  2004  AG9304  UPSALA S    25m  1:16.80 
476  Rasmus Kalvik  2004  04A904  IFÅ    25m  1:18.12 

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
103  Hugo Swanson  2006  AA6106  GÄVLE SS    25m  1:14.13 
Daniel Ruijs  2004  AE5504  BORLÄNGE    25m  1:12.37 
317  David Forsblad  2002  AU3302  UPSALA S    25m  1:12.05 
71  Johan Werkmästar  2002  AI4502  FALUN    25m  1:11.34 
369  Andreas Savin  2003  AG9503  UPSALA S    25m  1:11.99 
400  Anton Höglund  2004  AG7704  WISBY SS    25m  1:12.24 
125  Axel Thorsén  2003  AH6503  KÖPINGS SS    25m  1:12.50 
106  Albin Östlund  2004  AC1304  GÄVLE SS    25m  1:14.75 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
89  Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  AN7503  GÄVLE SS    25m  1:11.13 
162  Rasmus Skyving  2003  AB2703  NORRTÄLJE    25m  1:10.66 
403  Elof Kjellberg Olsson  2001  AL1501  WISBY SS    25m  1:10.44 
154  Viktor Karell  2003  AF7103  NORRTÄLJE    25m  1:09.52 
263  Theodor Fridh  2002  AT3302  SÖDERTÖRN    25m  1:09.82 
Elias Gustavsson  2002  AR2702  BORLÄNGE    25m  1:10.53 
70  Malte Svärd  2003  AC3703  FALUN    25m  1:10.66 
27  Arman Dumanyan  2002  AR1702  ESKILSTUNA    25m  1:11.25 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
98  Melker Rosengren  2003  AR1903  GÄVLE SS    25m  1:08.66 
260  Markus Charlton  2001  AD7701  SÖDERTÖRN    25m  1:07.02 
254  Pelle Andersson  2001  AY2101  SÖDERTÖRN    25m  1:06.63 
200  Edvin Eskilsson  2002  AU7702  SKURU IK    25m  1:06.16 
67  Axel Strömsöe  2000  AY0700  FALUN    25m  1:06.31 
462  Edvin Wirdby Myren  2002  AH1902  SPIF SF    25m  1:06.89 
414  Per Granlund  2002  AH9502  VÄSTERÅS    25m  1:07.75 
127  Hampus Bjärud  2001  AF6301  LUDVIKA SS    25m  1:09.22 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
88  Carl Hansson  2003  AE9703  GÄVLE SS    25m  1:05.54 
234  Bruno Martinsson  2000  AP5500  SUNDSVALL    25m  1:04.92 
48  Sam Thai  1999  AU9999  ESKILSTUNA    25m  1:03.73 
367  Philip Rosvall  2001  AP2501  UPSALA S    25m  1:03.24 
269  Oskar Hägglund  1999  AW5399  SÖDERTÖRN    25m  1:03.54 
Marcus Tägtström  2002  AE8702  BORLÄNGE    25m  1:04.74 
463  Elias Wirdby Myren  2002  AH0902  SPIF SF    25m  1:05.24 
28  Adam Fröjdfeldt  1999  AT1999  ESKILSTUNA    25m  1:05.86 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
271  Gustav Jonsson  2002  AG6502  SÖDERTÖRN    25m  1:02.82 
150  Elias Folkesson  1999  AO6599  NORRTÄLJE    25m  1:02.11 
83  Adam Carlsson  2001  AK1901  GÄVLE SS    25m  1:02.05 
141  Elias Persson  2002  AA7502  SS MORA    25m  1:02.03 
230  Albin Hedlund  2003  AA0903  SUNDSVALL    25m  1:02.05 
270  Edvin Jonsson  2004  AD1504  SÖDERTÖRN    25m  1:02.07 
61  Tim Hansson  2001  AM7101  FALUN    50m  1:02.46 
259  Alexis Camacho  2001  AE5301  SÖDERTÖRN    25m  1:03.04 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
398  Jesper Granath  2002  AM5902  WISBY SS    25m  1:01.25 
202  Gabriel Henkel  2001  AS3301  SKURU IK    25m  1:00.63 
68  Samuel Sved  1998  AQ1398  FALUN    25m  1:00.40 
347  Johan Ljunggren  2001  AN6101  UPSALA S    25m  59.98 
155  Adam Karlsson  2000  AK5900  NORRTÄLJE    25m  1:00.16 
281  Adam Sehmi  2001  AG3301  SÖDERTÖRN    25m  1:00.55 
280  Jonathan Sandqvist  2003  AO3703  SÖDERTÖRN    25m  1:01.03 
205  Hugo Lindskog  2002  AG8102  SKURU IK    25m  1:01.37 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
228  Johan Ekengren  2001  AA6901  SUNDSVALL    25m  59.68 
130  Jakob Gustafsson  1999  AL0399  LUDVIKA SS    25m  59.28 
272  Simon Kallvikbacka  1999  AG8399  SÖDERTÖRN    25m  59.19 
133  Erik Krysén  2000  AE0100  LUDVIKA SS    25m  59.15 
432  Vilmer Jansson  2000  AI2100  HK SIM    25m  59.19 
201  Axel Flykt-Rosén  2002  AQ5102  SKURU IK    25m  59.22 
471  Eddie Eriksson  1999  99B051  IFÅ    25m  59.39 
266  Johan Javier Gutierrez  2002  AM9502  SÖDERTÖRN    25m  59.69 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
114  Gustav Norén-Vosveldt  1996  AL0396  HÄRNÖSAND    25m  58.92 
128  Anton Campalto  1998  AI5398  LUDVIKA SS    25m  57.70 
58  Henrik Bransell  1999  AG2599  FALUN    25m  57.44 
36  Eldin Kadic  1999  AG5199  ESKILSTUNA    25m  56.99 
60  David Hambraeus  1999  AL0799  FALUN    25m  57.10 
224  Joel Berglund  2002  AG9702  SUNDSVALL    25m  57.57 
138  Lukas Hill  1999  AH6999  SS MORA    25m  58.32 
59  Dennis Bädicker  1999  AP5999  FALUN    25m  58.99 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
237  Viktor Näslund  2001  AF1301  SUNDSVALL    25m  56.59 
140  Edvin Persson  1999  AI9399  SS MORA    25m  56.06 
465  Emil Östrand  1998  AB2598  SPIF SF    25m  55.31 
447  Niclas Eriksson  1998  AL2398  SPIF SF    25m  54.31 
448  Martin Falk  1999  AC1199  SPIF SF    25m  55.26 
402  Linus Kahl  2001  AE1501  WISBY SS    25m  55.46 
464  Alfred Åström  1997  AP0197  SPIF SF    25m  56.43 
461  Dennis Wilkman  1998  AE6198  SPIF SF    25m  56.67 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
425  Lukas Steiner  1998  AG8998  VÄSTERÅS    25m  53.86 
290  Henrik Bolle  1996  AO3196  TUREBERG    25m  52.98 
25  William Brand  1998  AN2198  ESKILSTUNA    25m  52.88 
454  Martin Nilsson  1993  AL6793  SPIF SF    25m  50.52 
26  Axel Brorsson  1996  AX9396  ESKILSTUNA    25m  52.66 
446  Jacob Danielsson  1998  AB9798  SPIF SF    25m  52.97 
41  Karl Lindoff  1998  AT1598  ESKILSTUNA    25m  53.73 
112  Petter Norén Vosfeldt  1999  AH9599  HÄRNÖSAND    25m  53.89 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  14 maj 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  08:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner