2019-10-22   01:50:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Jöns Svanbergsimmet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 5
Heatlista 
 
  Tävling  Jöns Svanbergsimmet    Utskriftsdatum  14 maj 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  08:24   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2016         
 
 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer  Finaler (18) 
Heat 1 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
477  Isabella Karlsson  2005  05A398  IFÅ    50m   
368  Helen Safaei  2003  BV6403  UPSALA S    25m  55.22 
372  Wilma Sjöberg  2003  AZ5203  UPSALA S    25m  53.10 
321  Smilla Fredriksson  2005  AR7405  UPSALA S    25m  55.12 
435  Vilma Rönning  2000  AN6600  HK SIM    50m   
97  Juni Rogström  2004  BN5204  GÄVLE SS    50m   
               

 
Heat 2 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
80  Jenny Nordström  2005  AE0205  GIMO SS    25m  52.77 
392  Lisa Ågren  2004  AN6404  UPSALA S    25m  52.37 
349  Lovis Lång  2005  AM4205  UPSALA S    25m  51.24 
386  Anna Wellving  2002  BQ6602  UPSALA S    25m  50.35 
364  Olivia Punga  2005  BA9405  UPSALA S    25m  50.58 
482  Emelie Måtar  2004  04A787  IFÅ    25m  52.08 
295  Kajsa Andersson  2003  AT1203  UPSALA S    25m  52.72 
384  Anahit Vagoian  2002  BL7802  UPSALA S    25m  52.91 

 
Heat 3 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
159  Tilde Pettersson  2004  AD9404  NORRTÄLJE    25m  50.03 
310  Irma Dahlbom  2003  AI7803  UPSALA S    25m  49.47 
90  Lisa Holfve  2005  AR9605  GÄVLE SS    25m  49.27 
340  Lovisa Königsson  2002  BM5602  UPSALA S    25m  49.21 
82  Elina Widén  2003  BG0203  GIMO SS    25m  49.22 
387  Emma Westermark  2003  BI6403  UPSALA S    25m  49.46 
322  Clara Frykberg  2005  AV6405  UPSALA S    25m  49.63 
104  Emelie Wijker  2003  BA8803  GÄVLE SS    25m  50.06 

 
Heat 4 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
362  Klara Pettersson  2004  AU6204  UPSALA S    25m  49.07 
363  Clara Peuckert  2003  BQ3403  UPSALA S    25m  47.86 
100  Nathalie Stigenberg  2004  AY3804  GÄVLE SS    25m  47.63 
326  Clara Gudfastsson  2002  AR9602  UPSALA S    25m  47.58 
397  Tilda Ekedahl  2003  BD8603  WISBY SS    25m  47.60 
419  Kolbrún Jónsdóttir  2003  BP9403  VÄSTERÅS    25m  47.82 
277  Amanda Nilsson  2002  BS9202  SÖDERTÖRN    25m  48.05 
161  Leah Schöneberg  2004  AR0804  NORRTÄLJE    25m  49.17 

 
Heat 5 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
314  Filippa Edström  2002  BG4602  UPSALA S    25m  47.14 
39  Lovisa Laine  2005  AB9405  ESKILSTUNA    25m  47.06 
153  Emma Järnebrink  2003  BG3203  NORRTÄLJE    25m  46.56 
152  Linnea Jonsson  2002  AJ0602  NORRTÄLJE    25m  46.18 
422  Mira Myllylä  2002  BL0202  VÄSTERÅS    25m  46.29 
474  Lena Hachem  2003  03B154  IFÅ    25m  47.04 
355  Malva Morell  2004  BG2604  UPSALA S    25m  47.14 
101  Siri Sundvik  2004  BS3404  GÄVLE SS    25m  47.31 

 
Heat 6 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
149  Lina Carlsson  2002  BU7202  NORRTÄLJE    25m  45.82 
79  Tora Dregelid  2002  BP5202  GIMO SS    25m  45.40 
Moa Alden  2000  AH7800  AVESTA SS    25m  45.13 
421  Matilda Lindgren  2004  AG5804  VÄSTERÅS    25m  45.00 
346  Viktoria Lautmann  2004  AU1204  UPSALA S    25m  45.09 
313  Sofia Domeij  2002  AN9602  UPSALA S    25m  45.15 
264  Julia From  1999  BR2499  SÖDERTÖRN    25m  45.59 
429  Ebba Wolfbrandt  2003  AQ5603  VÄSTERÅS    25m  45.98 

 
Heat 7 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
47  Elin Sand  2002  BV9602  ESKILSTUNA    25m  44.83 
268  Veronika Hiram  2004  AK7204  SÖDERTÖRN    25m  44.59 
124  Jenny Larsson  2003  BV2803  KÖPINGS SS    25m  44.31 
356  Emma Norin  2002  AR4802  UPSALA S    25m  44.09 
74  Anja Zetterberg  2003  AF7803  FALUN    25m  44.19 
158  Emma Pettersson  2001  AV2201  NORRTÄLJE    25m  44.39 
333  Matilda Holmström  2005  AF9205  UPSALA S    25m  44.65 
99  Johanna Råstock  2001  BV7801  GÄVLE SS    25m  44.99 

 
Heat 8 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
120  Maja Ehlin  2002  BT6202  KÖPINGS SS    25m  44.01 
275  Elin Lundgren  2003  AW2603  SÖDERTÖRN    25m  43.88 
481  Ellen Melin  2002  02A853  IFÅ    25m  43.76 
407  Hedda Sköld  2002  AM0402  WISBY SS    25m  43.31 
95  Alva Olsson  2003  BW4803  GÄVLE SS    25m  43.66 
373  Elsa Stjerna  2004  AX5604  UPSALA S    25m  43.83 
410  Ebba Bergqvist  2000  AW0400  VÄSTERÅS    25m  43.90 
19  Malvina Walldén  2005  AB1205  SK ENA    25m  44.09 

 
Heat 9 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
342  Tilde Lantz  2004  AX3604  UPSALA S    25m  43.24 
436  Emma Sebelius  2002  AN7402  HK SIM    25m  43.02 
91  Nora Hägglund  2001  AY7401  GÄVLE SS    25m  42.69 
17  Sara Randerstedt  2004  AC3804  SK ENA    25m  42.46 
188  Lisa Nystrand  2006  AA1206  SALA SS    25m  42.56 
232  Sofia Lindkvist  2002  BL2602  SUNDSVALL    25m  42.76 
34  Matilda Jungstedt  2001  AY5401  ESKILSTUNA    25m  43.06 
87  Frida Florén  2004  AB1404  GÄVLE SS    25m  43.25 

 
Heat 10 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
62  Amanda Jobs  2003  AK0203  FALUN    25m  42.43 
433  Jennie Lundgren  2001  AG2401  HK SIM    25m  42.28 
440  Alice Albinzon  2000  AY1200  SPIF SF    25m  41.79 
350  Jonna Löding  2002  BE4202  UPSALA S    25m  41.46 
121  Alvida Forsman  2004  BM7404  KÖPINGS SS    25m  41.77 
302  Ella Bredenberg  2001  BC2801  UPSALA S    25m  42.04 
63  Julia Lindgren  2004  AN0604  FALUN    25m  42.32 
344  Daniela Larsson  2004  AK0804  UPSALA S    25m  42.46 

 
Heat 11 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
467  Stella Donning  2002  02A983  IFÅ    25m  41.41 
431  Elsa Jansson  2002  AB7202  HK SIM    25m  41.14 
450  Lisa Holmqvist  1999  AY9899  SPIF SF    25m  40.99 
278  Klara Possman  2003  BA6803  SÖDERTÖRN    25m  40.79 
81  Josephine Olsson  2001  AP1601  GIMO SS    25m  40.91 
137  Lisen Hill  2002  AB4802  SS MORA    25m  41.03 
147  Lina Albertsen  2001  BN7601  NORRTÄLJE    25m  41.39 
151  Bonnie Ingemarson  2002  BU6202  NORRTÄLJE    25m  41.43 

 
Heat 12 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
430  Ellen Eriksson  2001  BP7201  HK SIM    25m  40.43 
379  Miranda Söderberg  1999  AB0699  UPSALA S    25m  40.25 
46  Ylva Rehnholm  2000  BJ6600  ESKILSTUNA    25m  40.02 
389  Jeanna Wiell  2001  BB9201  UPSALA S    25m  39.49 
239  Melina Sundström  2002  AP8202  SUNDSVALL    25m  39.58 
256  Rebecka Axelmalm  2003  BG7603  SÖDERTÖRN    25m  40.13 
Louise Haglöv  2003  BC9603  BORLÄNGE    25m  40.28 
126  Matilda Thorsén  2001  BF0801  KÖPINGS SS    25m  40.48 

 
Heat 13 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
469  Fanny Ek  1999  99A442  IFÅ    25m  39.14 
86  Clara Florén  2002  AL6202  GÄVLE SS    25m  39.02 
285  Alwa Widmark  2002  AN4402  SÖDERTÖRN    25m  38.95 
49  Tilda Wik  2001  AX5401  ESKILSTUNA    25m  38.91 
73  Alva Wikström  2002  AN2402  FALUN    25m  38.93 
279  Signe Rönn  2001  BS9201  SÖDERTÖRN    25m  38.99 
40  Nora Laine  2000  AP8400  ESKILSTUNA    25m  39.10 
437  Josefine Stenman  2002  AR3202  HK SIM    25m  39.43 

 
Heat 14 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
66  Hilda Sander  2002  AE5202  FALUN    25m  38.78 
250  Filippa Eklund  2004  AS6204  SÖDERHAMN    25m  38.74 
139  Hanna Karlsson  2000  AI1200  SS MORA    25m  38.69 
423  Elvira Mörtstrand  2003  AH9603  VÄSTERÅS    25m  38.60 
304  Ella Byström  1999  AL4299  UPSALA S    25m  38.69 
16  Matilda Olausson  2004  AI0604  SK ENA    25m  38.72 
485  Ellen Woivalin  2001  01B291  IFÅ    25m  38.76 
460  Tova Wagenius  2001  BK9801  SPIF SF    25m  38.88 

 
Heat 15 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
258  Vinona Bothe  1999  BN6899  SÖDERTÖRN    25m  38.53 
238  Nathalie Pettersson  2002  BP4602  SUNDSVALL    25m  38.37 
11  Cecilia Rudqvist  2001  BJ0601  DEJE SS    25m  38.22 
143  Marit van Zonneveld  1999  BI9899  SS MORA    25m  38.04 
470  Jenny Ek  1999  99A441  IFÅ    25m  38.13 
483  Olivia Weuro  2002  02A822  IFÅ    25m  38.26 
132  Anna Krysén  2003  AC2403  LUDVIKA SS    25m  38.43 
56  Nelly Antlöv  2002  AB3202  FALUN    25m  38.54 

 
Heat 16 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
420  Elin Lindgren  2000  AP4600  VÄSTERÅS    25m  37.81 
441  Therese Arnqvist  2001  BI8401  SPIF SF    25m  37.50 
330  Ani Helin Öncu  2001  AO0401  UPSALA S    25m  37.12 
210  Felicia Östlund  2002  BD6202  SKURU IK    25m  36.90 
102  Helmi Swanson  2004  AB6604  GÄVLE SS    25m  36.91 
42  Katarina Lindoff  2000  AY7800  ESKILSTUNA    25m  37.29 
457  Ida Pettersson  1999  AP2699  SPIF SF    25m  37.59 
75  Emmy Östling  2001  AI8401  FALUN    25m  38.00 

 
Heat 17 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
134  Frida Lannhard  2000  AB6800  LUDVIKA SS    25m  36.73 
116  Tove Wikström  2001  AC0201  HÄRNÖSAND    25m  36.35 
251  Victoria Flyman  2003  AE9203  SÖDERHAMN    25m  35.66 
131  Moa Holmström  2001  AD0201  LUDVIKA SS    25m  35.44 
311  Angelica Damberg  1996  BK1696  UPSALA S    25m  35.46 
428  Adelina Walldén  2002  AS2602  VÄSTERÅS    25m  35.95 
341  Matilda Lantz  2002  AP6802  UPSALA S    25m  36.48 
442  Jessica Berg  1998  BJ7698  SPIF SF    25m  36.79 

 
Heat 18 (18) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
242  Hanna Öberg  2000  AC6400  SUNDSVALL    25m  35.36 
222  Caroline Wallenborg  2000  AL3800  SKK    25m  34.45 
404  Tone Sandsjö  2003  AF5403  WISBY SS    25m  33.72 
146  Milana Salih  1997  AX4697  SK NEPTUN    25m  31.64 
408  Lina Westerlund  1995  BD5295  WISBY SS    25m  32.27 
249  Elsa Bergh  2002  AG7202  SÖDERHAMN    25m  33.72 
240  Sofie Tolf  2002  AN1402  SUNDSVALL    25m  35.24 
119  Julia Budde  1999  AT7699  KÖPINGS SS    25m  35.40 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  14 maj 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  08:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner