2019-08-23   09:45:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Jöns Svanbergsimmet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

4_S
Gren 4, 100m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
454  Nilsson Martin  1993  SPIF SF  AL6793  25 m  50.52   
26  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  52.66   
25  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  52.88   
446  Danielsson Jacob  1998  SPIF SF  AB9798  25 m  52.97   
290  Bolle Henrik  1996  TUREBERG  AO3196  25 m  52.98   
41  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  53.73   
425  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  53.86   
112  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  25 m  53.89   
447  Eriksson Niclas  1998  SPIF SF  AL2398  25 m  54.31   
10  448  Falk Martin  1999  SPIF SF  AC1199  25 m  55.26   
11  465  Östrand Emil  1998  SPIF SF  AB2598  25 m  55.31   
12  402  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  55.46   
13  140  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  56.06   
14  464  Åström Alfred  1997  SPIF SF  AP0197  25 m  56.43   
15  237  Näslund Viktor  2001  SUNDSVALL  AF1301  25 m  56.59   
16  461  Wilkman Dennis  1998  SPIF SF  AE6198  25 m  56.67   
17  36  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  56.99   
18  60  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  57.10   
19  58  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  57.44   
20  224  Berglund Joel  2002  SUNDSVALL  AG9702  25 m  57.57   
21  128  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  57.70   
22  138  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  58.32   
23  114  Norén-Vosveldt Gustav  1996  HÄRNÖSAND  AL0396  25 m  58.92   
24  59  Bädicker Dennis  1999  FALUN  AP5999  25 m  58.99   
25  133  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  59.15   
26  272  Kallvikbacka Simon  1999  SÖDERTÖRN  AG8399  25 m  59.19   
27  432  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  59.19   
28  201  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  25 m  59.22   
29  130  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  59.28   
30  471  Eriksson Eddie  1999  IFÅ  99B051  25 m  59.39   
31  228  Ekengren Johan  2001  SUNDSVALL  AA6901  25 m  59.68   
32  266  Gutierrez Johan Javier  2002  SÖDERTÖRN  AM9502  25 m  59.69   
33  347  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  59.98   
34  155  Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  25 m  1:00.16   
35  68  Sved Samuel  1998  FALUN  AQ1398  25 m  1:00.40   
36  208  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m  1:00.44   
37  281  Sehmi Adam  2001  SÖDERTÖRN  AG3301  25 m  1:00.55   
38  202  Henkel Gabriel  2001  SKURU IK  AS3301  25 m  1:00.63   
39  280  Sandqvist Jonathan  2003  SÖDERTÖRN  AO3703  25 m  1:01.03   
40  398  Granath Jesper  2002  WISBY SS  AM5902  25 m  1:01.25   
41  22  Bidebo Carl  2000  ESKILSTUNA  AN9900  25 m  1:01.31   
42  205  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  25 m  1:01.37   
43  293  Almasi Alexander  2000  UPSALA S  AB0300  25 m  1:01.73   
44  141  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:02.03   
45  83  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  1:02.05   
46  230  Hedlund Albin  2003  SUNDSVALL  AA0903  25 m  1:02.05   
47  270  Jonsson Edvin  2004  SÖDERTÖRN  AD1504  25 m  1:02.07   
48  150  Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  1:02.11   
49  61  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  50 m  1:02.46   
50  271  Jonsson Gustav  2002  SÖDERTÖRN  AG6502  25 m  1:02.82   
51  259  Camacho Alexis  2001  SÖDERTÖRN  AE5301  25 m  1:03.04   
52  367  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  25 m  1:03.24   
53  269  Hägglund Oskar  1999  SÖDERTÖRN  AW5399  25 m  1:03.54   
54  48  Thai Sam  1999  ESKILSTUNA  AU9999  25 m  1:03.73   
55  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  1:04.74   
56  234  Martinsson Bruno  2000  SUNDSVALL  AP5500  25 m  1:04.92   
57  463  Wirdby Myren Elias  2002  SPIF SF  AH0902  25 m  1:05.24   
58  88  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:05.54   
59  200  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AU7702  25 m  1:06.16   
60  254  Andersson Pelle  2001  SÖDERTÖRN  AY2101  25 m  1:06.63   
61  462  Wirdby Myren Edvin  2002  SPIF SF  AH1902  25 m  1:06.89   
62  260  Charlton Markus  2001  SÖDERTÖRN  AD7701  25 m  1:07.02   
63  414  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  25 m  1:07.75   
64  98  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m  1:08.66   
65  127  Bjärud Hampus  2001  LUDVIKA SS  AF6301  25 m  1:09.22   
66  154  Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:09.52   
67  263  Fridh Theodor  2002  SÖDERTÖRN  AT3302  25 m  1:09.82   
68  403  Kjellberg Olsson Elof  2001  WISBY SS  AL1501  25 m  1:10.44   
69  Gustavsson Elias  2002  BORLÄNGE  AR2702  25 m  1:10.53   
70  70  Svärd Malte  2003  FALUN  AC3703  25 m  1:10.66   
71  162  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:10.66   
72  89  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  25 m  1:11.13   
73  27  Dumanyan Arman  2002  ESKILSTUNA  AR1702  25 m  1:11.25   
74  71  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  1:11.34   
75  369  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  1:11.99   
76  400  Höglund Anton  2004  WISBY SS  AG7704  25 m  1:12.24   
77  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  1:12.37   
78  125  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS  AH6503  25 m  1:12.50   
79  103  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  1:14.13   
80  106  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  1:14.75   
81  267  Hellman Kevin  2005  SÖDERTÖRN  AC6705  25 m  1:15.31   
82  273  Lindbom Victor  2004  SÖDERTÖRN  AI6704  25 m  1:15.81   
83  296  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:15.98   
84  409  Berglund Vilgot  2003  VÄSTERÅS  AH6703  25 m  1:16.66   
85  365  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  1:16.80   
86  361  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  25 m  1:18.07   
87  476  Kalvik Rasmus  2004  IFÅ  04A904  25 m  1:18.12   
88  371  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  1:18.47   
89  191  Thelander Gustav  2003  SALA SS  AR5503  25 m  1:18.82   
90  190  Svedberg Jonathan  2003  SALA SS  AW7703  25 m  1:19.91   
91  388  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:20.51   
92  312  Delvenne Samuel  2003  UPSALA S  AU8903  25 m  1:20.83   
93  366  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m  1:22.37   
94  303  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  1:22.85   
95  315  Fischer Joel  2003  UPSALA S  AE8103  25 m  1:23.01   
96  466  Blomberg Elliot  2003  IFÅ  03A941  25 m  1:23.05   
97  28  Fröjdfeldt Adam  1999  ESKILSTUNA  AT1999  25 m  1:05.86  RES 
98  67  Strömsöe Axel  2000  FALUN  AY0700  25 m  1:06.31  RES 
99  317  Forsblad David  2002  UPSALA S  AU3302  25 m  1:12.05  RES 
100  Gustavsson Hannes  2002  BORLÄNGE  AR3702  25 m  1:14.99  RES 
101  399  Hedin Oskar  2001  WISBY SS  AY6701  25 m  1:16.35  RES 
102  338  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m  1:16.85  RES 
103  185  Nilsson Olle  2004  SALA SS  AL3104  25 m  1:23.87  RES 
104  182  Larsson Malte  2003  SALA SS  AU2503  25 m  1:23.91  RES 
105  336  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  1:23.94  RES 
106  480  Mattsson Alexander  2003  IFÅ  03A981  25 m  1:25.00  RES 
107  406  Sjöberg Jack  2005  WISBY SS  AI3305  25 m  1:25.61  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  14:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner