Startliste for Øst Årgang
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Øst Årgang |
|
Udskriftsdato |
09 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
08:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 april 2016 |
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Damer |
Finaler (16) |
Vejledende starttid 12:31 |
Heat 1 (16) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
148 |
3 |
Julie Laugesen |
2003 |
0308AF |
VI39 |
|
25m |
|
201 |
4 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:25.59 |
217 |
5 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:27.52 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
2 |
Emma Ekman |
2004 |
0494AG |
LAKSEN |
|
25m |
1:24.57 |
45 |
3 |
Nicoline H. Baadsgaard |
2004 |
0464AK |
TUNE |
|
25m |
1:24.36 |
193 |
4 |
Laura Vangkilde |
2004 |
0422AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:24.08 |
227 |
5 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
0432AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:24.11 |
22 |
6 |
Isabel Lillebæk |
2004 |
0466AT |
JYLLINGE |
|
25m |
1:24.41 |
39 |
7 |
Esther Hek Hansen |
2004 |
0492AB |
ISHØJ |
|
25m |
1:25.39 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
100 |
1 |
Karoline Nielsen |
2004 |
0422AB |
SLAGELSE |
|
25m |
1:23.86 |
31 |
2 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
SLANGERUP |
|
25m |
1:23.75 |
384 |
3 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
0462AC |
KVIK |
|
25m |
1:23.56 |
155 |
4 |
Astrid Høffer |
2004 |
0438AB |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:23.39 |
243 |
5 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
0418AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:23.55 |
69 |
6 |
Laura Boutrup |
2003 |
0302AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:23.58 |
214 |
7 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:23.84 |
136 |
8 |
Emma Zambrano Thorsen |
2004 |
0402AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:23.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
292 |
1 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
0488AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:23.26 |
192 |
2 |
Maya Hatting Bärmann |
2004 |
0498AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:23.18 |
301 |
3 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:22.96 |
332 |
4 |
Julie Danfred Jørgensen |
2004 |
0408AF |
LYNGBY |
|
25m |
1:22.66 |
306 |
5 |
Clara Dreier |
2004 |
0438AC |
KØGE |
|
25m |
1:22.84 |
164 |
6 |
Laura L. Hørning |
2004 |
0456AC |
GSK |
|
25m |
1:22.99 |
138 |
7 |
Mathilde Mathiesen |
2004 |
0432AD |
AIF |
|
25m |
1:23.21 |
383 |
8 |
Elisabeth Roskær |
2004 |
0464AC |
KVIK |
|
25m |
1:23.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
80 |
1 |
Camille Nørby |
2004 |
0498AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:22.43 |
67 |
2 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:22.39 |
408 |
3 |
Frida Hvirring Kragh |
2004 |
0474AF |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:21.88 |
190 |
4 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:21.49 |
47 |
5 |
Josefine Arbo Sørensen |
2004 |
0446AD |
TUNE |
|
25m |
1:21.49 |
191 |
6 |
Rebecca Hoeck |
2004 |
0488AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:22.15 |
246 |
7 |
Cathrine Østergaard Niels |
2004 |
0494AL |
GLADSAXE |
|
25m |
1:22.39 |
143 |
8 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VI39 |
|
25m |
1:22.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
289 |
1 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
25m |
1:21.39 |
400 |
2 |
Anne Sofie Devantier |
2004 |
0406AG |
VEST |
|
25m |
1:21.35 |
46 |
3 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
0482AK |
TUNE |
|
25m |
1:21.25 |
194 |
4 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:20.92 |
300 |
5 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:21.09 |
27 |
6 |
Clara Sass Husum |
2004 |
0474AM |
SLANGERUP |
|
25m |
1:21.32 |
310 |
7 |
Elisabeth Them Jensen |
2004 |
0464AA |
KØGE |
|
25m |
1:21.39 |
159 |
8 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:21.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
329 |
1 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:20.60 |
29 |
2 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
SLANGERUP |
|
25m |
1:20.37 |
156 |
3 |
Anna Maria Madsen |
2004 |
0444AJ |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:20.20 |
271 |
4 |
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
HELSINGØR |
|
25m |
1:20.14 |
64 |
5 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
25m |
1:20.19 |
327 |
6 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:20.22 |
213 |
7 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.57 |
409 |
8 |
Anna Marie Nielsen |
2004 |
0482AF |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:20.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
403 |
1 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
25m |
1:19.61 |
41 |
2 |
Emma Hebsgaard Nielsen |
2003 |
0362AE |
ISHØJ |
|
25m |
1:19.39 |
381 |
3 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
0308AO |
KVIK |
|
25m |
1:19.20 |
186 |
4 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:19.10 |
62 |
5 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:19.19 |
224 |
6 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:19.37 |
380 |
7 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
25m |
1:19.56 |
189 |
8 |
Jasmin Philip |
2004 |
0418AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:20.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
287 |
1 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:19.01 |
401 |
2 |
Anna Højerslev Eriksen |
2004 |
0484AD |
VEST |
|
25m |
1:18.72 |
73 |
3 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:18.58 |
379 |
4 |
Freja Gjerløv |
2003 |
0378AC |
KVIK |
|
25m |
1:18.53 |
255 |
5 |
Sofie Nielsen |
2003 |
0324AU |
HASLEV |
|
25m |
1:18.57 |
311 |
6 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
KØGE |
|
25m |
1:18.61 |
229 |
7 |
Sophia Bøttger |
2004 |
0424AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:18.85 |
202 |
8 |
Maja Marie Elmgreen |
2003 |
0376AE |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:19.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
20 |
1 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
JYLLINGE |
|
25m |
1:18.37 |
244 |
2 |
Roseline Løkkegaard |
2004 |
0462AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:18.13 |
212 |
3 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
25m |
1:17.95 |
99 |
4 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:17.80 |
344 |
5 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:17.82 |
79 |
6 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
25m |
1:18.06 |
252 |
7 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:18.28 |
183 |
8 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:18.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
297 |
1 |
Elena Westmark Holm |
2003 |
0336AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:17.31 |
312 |
2 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
KØGE |
|
25m |
1:16.95 |
396 |
3 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
1:16.73 |
161 |
4 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
GSK |
|
25m |
1:16.14 |
305 |
5 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
25m |
1:16.48 |
53 |
6 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
25m |
1:16.87 |
337 |
7 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
25m |
1:16.98 |
185 |
8 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:17.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
78 |
1 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:16.01 |
182 |
2 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:15.64 |
21 |
3 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
25m |
1:15.40 |
32 |
4 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
SLANGERUP |
|
25m |
1:15.30 |
386 |
5 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
0374AC |
KVIK |
|
25m |
1:15.33 |
321 |
6 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:15.42 |
313 |
7 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
25m |
1:15.85 |
378 |
8 |
Rebekka Giessing |
2003 |
0364AE |
KVIK |
|
25m |
1:16.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
152 |
1 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
25m |
1:15.17 |
180 |
2 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:14.46 |
315 |
3 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
25m |
1:14.25 |
65 |
4 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:13.95 |
160 |
5 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:14.17 |
181 |
6 |
Naja Thomsen |
2003 |
0398AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:14.25 |
376 |
7 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
25m |
1:14.62 |
377 |
8 |
Amalie Michelsen |
2003 |
0308AC |
KVIK |
|
25m |
1:15.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
28 |
1 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
SLANGERUP |
|
25m |
1:13.73 |
382 |
2 |
Amalie Nielsen |
2003 |
0338AV |
KVIK |
|
25m |
1:13.34 |
239 |
3 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:12.71 |
198 |
4 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:12.35 |
374 |
5 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
0382AB |
KVIK |
|
25m |
1:12.55 |
281 |
6 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
25m |
1:12.75 |
236 |
7 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
25m |
1:13.42 |
210 |
8 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:13.88 |
|
|
Heat 15 (16) (Årg. 2004-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
272 |
1 |
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
HELSINGØR |
|
25m |
1:17.43 |
133 |
2 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:17.10 |
228 |
3 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:15.70 |
238 |
4 |
Emma Hansen |
2004 |
0434AM |
GLADSAXE |
|
25m |
1:15.04 |
285 |
5 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:15.17 |
398 |
6 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
1:15.75 |
188 |
7 |
Mathilde Hagihara |
2004 |
0468AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:17.28 |
70 |
8 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:17.51 |
|
|
Heat 16 (16) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
369 |
1 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
25m |
1:11.99 |
24 |
2 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
LAKSEN |
|
25m |
1:10.77 |
371 |
3 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
25m |
1:09.67 |
250 |
4 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:08.86 |
220 |
5 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:08.93 |
251 |
6 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
0342AQ |
GLADSAXE |
|
25m |
1:10.43 |
221 |
7 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:11.12 |
370 |
8 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
25m |
1:12.15 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
09 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:48 |
|