Startliste for Øst Årgang
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
Øst Årgang |
|
Udskriftsdato |
10 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
10:23 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 april 2016 |
|
|
|
|
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (6) |
Vejledende starttid 12:57 |
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
96 |
1 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
25m |
|
298 |
2 |
Emma Hjort Kaas |
2002 |
0278AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
3:11.98 |
265 |
3 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
0246AC |
HELSINGØR |
|
25m |
3:03.28 |
137 |
4 |
Kathrine S. Jørgensen |
2002 |
0258AJ |
AIF |
|
25m |
2:53.10 |
145 |
5 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
0262AK |
VI39 |
|
25m |
2:54.82 |
267 |
6 |
Sofie Villum Færch |
2002 |
0286AQ |
HELSINGØR |
|
25m |
3:08.11 |
373 |
7 |
Chastine Melhede |
2002 |
0292AZ |
KVIK |
|
25m |
|
140 |
8 |
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
0298AO |
VI39 |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
245 |
1 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
25m |
2:50.81 |
196 |
2 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
0298AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:46.32 |
393 |
3 |
Laura Janner |
2002 |
0214AB |
TRITON B |
|
25m |
2:45.59 |
341 |
4 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
0202AB |
NÆSTVED |
|
25m |
2:43.19 |
354 |
5 |
Sophie Gjelstrup |
2002 |
0244AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
2:43.51 |
419 |
6 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
0224AH |
ROSKILDE |
|
25m |
2:45.61 |
268 |
7 |
Fie Tönshoff |
2002 |
0276AK |
HELSINGØR |
|
25m |
2:50.26 |
350 |
8 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
25m |
2:51.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
266 |
1 |
Amanda Hietala |
2002 |
0204AK |
HELSINGØR |
|
25m |
2:41.55 |
343 |
2 |
Victoria Bæts Kristensen |
2002 |
0286AP |
NÆSTVED |
|
25m |
2:40.53 |
218 |
3 |
Bjørk Nelsing Petersen |
2002 |
0264AE |
GENTOFTE |
|
25m |
2:39.29 |
184 |
4 |
Charlotte Malberg |
2002 |
0276AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:38.39 |
296 |
5 |
Julie Frisch Hoff |
2002 |
0288AH |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:38.62 |
347 |
6 |
Maria Andersen |
2002 |
0222AP |
RINGSTED |
|
25m |
2:39.91 |
334 |
7 |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
0284AE |
LYNGBY |
|
25m |
2:41.02 |
412 |
8 |
Emilia Steen |
2002 |
0204AD |
RØNNE |
|
25m |
2:41.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
302 |
1 |
Marie Uglebjerg |
2002 |
0222AB |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:37.28 |
197 |
2 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
0248AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:37.12 |
359 |
3 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
25m |
2:36.82 |
270 |
4 |
Regitze Lyngfeldt |
2002 |
0286AC |
HELSINGØR |
|
25m |
2:35.81 |
219 |
5 |
Natalie Clara Petersen |
2002 |
0296AB |
GENTOFTE |
|
25m |
2:36.72 |
340 |
6 |
Olivia Olivarius Vølund |
2002 |
0278AD |
LYNGBY |
|
25m |
2:36.90 |
391 |
7 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
0264AF |
TRITON B |
|
25m |
2:37.19 |
417 |
8 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
2:37.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
286 |
1 |
Emma Bruhn |
2002 |
0206AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:35.03 |
56 |
2 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
ALLERØD |
|
25m |
2:34.07 |
82 |
3 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
0254AH |
BIRKERØD |
|
25m |
2:33.80 |
416 |
4 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
ROSKILDE |
|
25m |
2:32.54 |
336 |
5 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
25m |
2:33.00 |
66 |
6 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:33.92 |
54 |
7 |
Mille Graasbøll |
2002 |
0234AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:34.59 |
237 |
8 |
Cassandra L. L. Hansen |
2002 |
0226AM |
GLADSAXE |
|
25m |
2:35.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
241 |
1 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
0232AM |
GLADSAXE |
|
25m |
2:27.98 |
367 |
2 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
KVIK |
|
25m |
2:22.75 |
63 |
3 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:21.50 |
368 |
4 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
25m |
2:16.19 |
418 |
5 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
ROSKILDE |
|
25m |
2:17.90 |
72 |
6 |
Anne Føyn |
2002 |
0282AF |
BIRKERØD |
|
25m |
2:21.72 |
399 |
7 |
Abby Kristine Waterval |
2002 |
0222AE |
TRITON B |
|
25m |
2:26.18 |
280 |
8 |
Maja Egebjerg Brast |
2002 |
0206AF |
HERLEV |
|
25m |
2:29.79 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
10 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
10:23 |
|