Startliste for Øst Årgang
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag 1600
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
Øst Årgang |
|
Udskriftsdato |
08 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
15:32 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 april 2016 |
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (8) |
Vejledende starttid 16:51 |
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
255 |
3 |
Sofie Nielsen |
2003 |
0324AU |
HASLEV |
|
25m |
|
312 |
4 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
KØGE |
|
25m |
1:38.71 |
41 |
5 |
Emma Hebsgaard Nielsen |
2003 |
0362AE |
ISHØJ |
|
25m |
1:43.98 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
311 |
1 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
KØGE |
|
25m |
1:38.39 |
181 |
2 |
Naja Thomsen |
2003 |
0398AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:34.45 |
185 |
3 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:34.03 |
380 |
4 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
25m |
1:32.11 |
148 |
5 |
Julie Laugesen |
2003 |
0308AF |
VI39 |
|
25m |
1:32.92 |
386 |
6 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
0374AC |
KVIK |
|
25m |
1:34.43 |
69 |
7 |
Laura Boutrup |
2003 |
0302AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:38.23 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
210 |
1 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:31.74 |
281 |
2 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
25m |
1:31.24 |
239 |
3 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:30.49 |
62 |
4 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:30.18 |
20 |
5 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
JYLLINGE |
|
25m |
1:30.23 |
379 |
6 |
Freja Gjerløv |
2003 |
0378AC |
KVIK |
|
25m |
1:30.88 |
337 |
7 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
25m |
1:31.32 |
160 |
8 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:31.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
32 |
1 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
SLANGERUP |
|
25m |
1:29.57 |
152 |
2 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
25m |
1:29.07 |
321 |
3 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:28.81 |
378 |
4 |
Rebekka Giessing |
2003 |
0364AE |
KVIK |
|
25m |
1:28.46 |
202 |
5 |
Maja Marie Elmgreen |
2003 |
0376AE |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:28.77 |
78 |
6 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:29.05 |
381 |
7 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
0308AO |
KVIK |
|
25m |
1:29.19 |
53 |
8 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
25m |
1:29.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
369 |
1 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
25m |
1:28.14 |
161 |
2 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
GSK |
|
25m |
1:26.76 |
297 |
3 |
Elena Westmark Holm |
2003 |
0336AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:26.36 |
396 |
4 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
1:25.36 |
252 |
5 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:26.19 |
315 |
6 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
25m |
1:26.72 |
374 |
7 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
0382AB |
KVIK |
|
25m |
1:27.90 |
79 |
8 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
25m |
1:28.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
183 |
1 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:24.35 |
371 |
2 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
25m |
1:24.15 |
313 |
3 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
25m |
1:23.79 |
236 |
4 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
25m |
1:23.51 |
382 |
5 |
Amalie Nielsen |
2003 |
0338AV |
KVIK |
|
25m |
1:23.71 |
344 |
6 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:23.84 |
182 |
7 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:24.26 |
65 |
8 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:24.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
99 |
1 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:22.97 |
186 |
2 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:22.40 |
250 |
3 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:21.30 |
220 |
4 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.50 |
198 |
5 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:20.81 |
377 |
6 |
Amalie Michelsen |
2003 |
0308AC |
KVIK |
|
25m |
1:22.09 |
73 |
7 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:22.73 |
251 |
8 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
0342AQ |
GLADSAXE |
|
25m |
1:23.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
24 |
1 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
LAKSEN |
|
25m |
1:20.30 |
21 |
2 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
25m |
1:20.13 |
28 |
3 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
SLANGERUP |
|
25m |
1:16.54 |
370 |
4 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
25m |
1:15.56 |
221 |
5 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:16.06 |
376 |
6 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
25m |
1:16.87 |
180 |
7 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:20.14 |
305 |
8 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
25m |
1:20.39 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
08 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
15:32 |
|