2019-08-20   23:45:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Nationella Knattesimmet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 50m Frisim/VU P9 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
186  Danovskij Jan  2007  TÄBY SIM  AD8307  25 m  44.07  44.07   
202  Hogg Joel  2007  TÄBY SIM  AD6307  25 m  44.59  44.59   
60  Tikkanen Niklas  2007  TaTU  07A004  50 m  45.35  45.35   
192  Ersson Sixten  2007  TÄBY SIM  AD5307  25 m  46.15  46.15   
143  Ojala Valtteri  2007  UiKaa  07A036  25 m  51.67  51.67   
305  Bjällås Filip  2007  UPPLANDS-B  AA7107  25 m  54.71  54.71   
301  Sulonen Joel  2007  ÅSK  07A203  25 m       
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 mars 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:31 
 
2_S
Gren 2, 50m Frisim/VU F/T9 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
88  Laine Aino  2007  ÅSK  07A013  50 m  41.65  41.65   
104  Rantanen Kerttu  2007  ÅSK  07A146  50 m  47.15  47.15   
31  Heinikangas Erin  2007  RaUS  07A193  25 m  47.36  47.36   
164  Ailanen Inka  2007  STR  07A091  25 m  50.64  50.64   
18  Känkänen Helka  2008  PUS  08A009  50 m  56.93  56.93   
131  Granholm Alicia  2007  UiKaa  07A050  25 m  59.20  59.20   
42  Joseph Elsa  2007  TaTU  07A046  25 m  1:02.94  1:02.94   
55  Pennanen Iida  2008  TaTU  08A002  50 m  1:07.24  1:07.24   
154  Suoyrjö Sofi  2007  UiKaa  07A156  25 m  1:10.11  1:10.11   
10  148  Ruusuvaara Amanda  2008  UiKaa  08A071  25 m  1:14.40  1:14.40   
11  302  Myllymäki Iiris  2008  TaTU  08A041  25 m       
12  303  Levola Viiu  2008  TaTU  08A023  25 m       
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 mars 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:31 
 
3_S
Gren 3, 50m Ryggsim/SU P11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
203  Hogg John  2005  TÄBY SIM  AC5705  25 m  38.42  38.42   
219  Persson Taylor Marcus  2005  TÄBY SIM  AC4905  25 m  39.43  39.43   
170  Arvidsson Wilhelm  2005  DANDERYD  AC3705  25 m  39.63  39.63   
205  Juhlin Fredriksson Noah  2005  TÄBY SIM  AI2505  25 m  41.64  41.64   
277  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  42.59  42.59   
286  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  42.71  42.71   
267  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  44.19  44.19   
253  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  45.05  45.05   
32  Korri Sakari  2005  RaUS  05A293  25 m  45.48  45.48   
10  30  Arponen Joonas  2005  RaUS  05A559  50 m  46.99  46.99   
11  96  Mäenpää Eero  2005  ÅSK  05A377  25 m  47.18  47.18   
12  116  Vainio Konsta  2005  ÅSK  05A299  25 m  47.34  47.34   
13  34  Mäkinen Tuomas  2005  RaUS  05A515  50 m  47.70  47.70   
14  176  Sundström Curstedt Erik  2005  DANDERYD  AN5905  25 m  47.70  47.70   
15  274  Parekh Ravi  2005  UPSALA S  AL7705  25 m  48.09  48.09   
16  258  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  48.53  48.53   
17  279  Strand Abbe  2005  UPSALA S  AE7905  25 m  48.57  48.57   
18  72  Arnell Eemeli  2005  ÅSK  05A327  25 m  48.60  48.60   
19  101  Pakomäki Lauri-pekka  2006  ÅSK  06A235  50 m  48.77  48.77   
20  117  Valdolin Veeti  2005  ÅSK  05A284  50 m  48.84  48.84   
21  93  Linderborg Aarni  2005  ÅSK  05A268  25 m  48.92  48.92   
22  189  Degerbalkan Elvin  2006  TÄBY SIM  AH6106  25 m  49.14  49.14   
23  147  Reiman Patrik  2005  UiKaa  05A098  25 m  49.16  49.16   
24  278  Smekal Daniel  2005  UPSALA S  AH5105  25 m  49.76  49.76   
25  181  Bebenek Daniel  2006  TÄBY SIM  AC4706  25 m  49.77  49.77   
26  41  Heinonen Kalle  2006  TaTU  06A105  50 m  52.56  52.56   
27  169  Vaahensalo Viljami  2005  STR  05A569  25 m  56.99  56.99   
28  48  Lepola Antti  2006  TaTU  06A008  50 m  57.22  57.22   
29  109  Sandblom Frans  2006  ÅSK  06A101  50 m  57.48  57.48   
30  134  Juolasmaa Julius  2006  UiKaa  06A395  25 m  1:04.54  1:04.54   
31  167  Korte Joel  2005  STR  05A570  50 m  1:04.71  1:04.71   
32  111  Seppä Matias  2006  ÅSK  06A462  25 m  1:05.45  1:05.45   
33  39  Backman Ferdinand  2006  TaTU  06A021  50 m  1:05.69  1:05.69   
34  37  Yrjälä Onni  2006  RaUS  06A480  25 m       
35  51  Mäkimartti Elmo  2006  TaTU  06A047  25 m       
36  56  Penttilä Eero  2006  TaTU  06A165  25 m       
37  77  Holmberg Santeri  2006  ÅSK  06A484  25 m       
38  106  Roine Frans  2005  ÅSK  05A694  25 m       
39  165  Jussinoja Eino  2006  STR  06A481  25 m       
40  204  Humble Caspian  2005  TÄBY SIM  AO6705  25 m       
41  297  Bergman Milo  2006  IFÅ  06A425  25 m       
42  304  Niemi Vili  2006  TaTU  06A329  25 m       
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 mars 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:31 
 
4_S
Gren 4, 50m Ryggsim/SU F/T1 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
196  Franks Louise  2005  TÄBY SIM  AG7605  25 m  39.57  39.57   
261  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  25 m  41.30  41.30   
79  Kangas Kukka  2005  ÅSK  05A254  25 m  41.71  41.71   
280  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  42.02  42.02   
47  Lepola Aino  2005  TaTU  05A040  25 m  42.17  42.17   
81  Kiili Minttu  2005  ÅSK  05A306  25 m  42.24  42.24   
273  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  42.39  42.39   
110  Selimi Sonila  2005  ÅSK  05A278  25 m  43.05  43.05   
78  Kaituri Ellen  2006  ÅSK  06A086  25 m  43.28  43.28   
10  113  Suominen Ella  2005  ÅSK  05A308  25 m  43.37  43.37   
11  184  Björklund Amanda  2006  TÄBY SIM  AF1606  25 m  43.57  43.57   
12  180  Aronsson Erika  2005  TÄBY SIM  AM2205  25 m  43.65  43.65   
13  257  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  25 m  44.18  44.18   
14  86  Kurkela Julianna  2005  ÅSK  05A215  25 m  44.37  44.37   
15  199  Gustavsson Agnes  2005  TÄBY SIM  AV3405  25 m  44.90  44.90   
16  74  Bergström Maura  2005  ÅSK  05A338  25 m  45.42  45.42   
17  283  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  45.71  45.71   
18  268  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  46.16  46.16   
19  191  Emtemo Filippa  2005  TÄBY SIM  BB5605  25 m  46.19  46.19   
20  251  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  46.81  46.81   
21  229  Thermaenius Ella  2005  TÄBY SIM  BB7405  25 m  46.82  46.82   
22  84  Koskinen Tiitu  2005  ÅSK  05A311  50 m  46.95  46.95   
23  19  Känkänen Hilla  2006  PUS  06A139  25 m  47.02  47.02   
24  271  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m  47.05  47.05   
25  33  Laine Eveliina  2005  RaUS  05A603  50 m  47.42  47.42   
26  166  Kivistö Eerika  2006  STR  06A228  25 m  47.68  47.68   
27  285  Wennerberg Sofia  2005  UPSALA S  AH6405  25 m  48.30  48.30   
28  213  Lundberg Tuva  2006  TÄBY SIM  AJ6406  25 m  48.51  48.51   
29  168  Pusa Vilja  2005  STR  05A343  50 m  48.65  48.65   
30  Flöjt Céline  2005  IFÅ  05A453  50 m  48.71  48.71   
31  35  Rintala Zara Cathrina  2006  RaUS  06A227  50 m  49.21  49.21   
32  94  Meltovaara Fia  2006  ÅSK  06A274  25 m  49.47  49.47   
33  175  Rosander Ebba  2005  DANDERYD  BH9605  25 m  49.60  49.60   
34  188  Degerbalkan Deniz  2006  TÄBY SIM  AP3406  25 m  49.86  49.86   
35  75  Grimbaum Kristina  2005  ÅSK  05A266  25 m  49.89  49.89   
36  269  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  49.91  49.91   
37  173  Malkan-Juvelin Felicia  2005  DANDERYD  BH1805  25 m  49.94  49.94   
38  98  Nieminen Emma  2005  ÅSK  05A269  50 m  50.01  50.01   
39  11  Karlsson Isabella  2005  IFÅ  05A398  25 m  50.07  50.07   
40  26  Ramsten Vea Victoria  2005  PUS  05A407  25 m  50.47  50.47   
41  227  Svärd Tilda  2005  TÄBY SIM  BB9405  25 m  50.56  50.56   
42  25  Rahola Emilia  2006  PUS  06A253  25 m  50.60  50.60   
43  172  Hammargren Wilma  2005  DANDERYD  BH0805  25 m  51.14  51.14   
44  256  Fredriksson Smilla  2005  UPSALA S  AR7405  25 m  51.38  51.38   
45  22  Lindholm Iida  2005  PUS  05A405  25 m  51.43  51.43   
46  209  Lindberg Amanda  2006  TÄBY SIM  AP7206  25 m  51.97  51.97   
47  82  Korvonen Kaisla  2006  ÅSK  06A473  25 m  52.15  52.15   
48  115  Turpeinen Wilma  2006  ÅSK  06A089  50 m  52.50  52.50   
49  137  Kaituri Moona  2005  UiKaa  05A324  25 m  52.68  52.68   
50  83  Koskinen Kata  2005  ÅSK  05A682  25 m  53.48  53.48   
51  87  Kurki Aino  2005  ÅSK  05A264  50 m  54.58  54.58   
52  100  Pakkanen Emilia  2006  ÅSK  06A115  50 m  54.62  54.62   
53  152  Sirviö Sara  2006  UiKaa  06A167  25 m  55.27  55.27   
54  133  Hämäläinen Maikki  2006  UiKaa  06A457  25 m  55.54  55.54   
55  157  Virtanen Sanni  2006  UiKaa  06A359  25 m  56.44  56.44   
56  276  Punga Olivia  2005  UPSALA S  BA9405  25 m  56.59  56.59   
57  57  Perkola Piitu  2006  TaTU  06A035  25 m  58.11  58.11   
58  138  Miettinen Kiana  2006  UiKaa  06A149  25 m  58.34  58.34   
59  97  Mäenpää Maija  2005  ÅSK  05A775  50 m  1:03.35  1:03.35   
60  140  Norrdal Aino  2006  UiKaa  06A065  25 m  1:04.11  1:04.11   
61  45  Kuusela Oona  2006  TaTU  06A041  25 m       
62  61  Tolvanen Eevi  2006  TaTU  06A376  25 m       
63  71  Aaltonen Tilda  2006  ÅSK  06A311  25 m       
64  211  Lindqvist Ida  2005  TÄBY SIM  BH5205  25 m       
65  231  Westerdahl Clara  2005  TÄBY SIM  BG4605  25 m       
66  298  Koskinen Elsa  2006  ÅSK  06A390  25 m       
67  299  Rönnlund Cecilia  2006  ÅSK  06A392  25 m       
68  300  Vesterkvist Gabriella  2006  ÅSK  06A381  25 m       
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 mars 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:31 
 
5_S
Gren 5, 100m Frisim/VU P13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
233  Åstrand Erik  2003  TÄBY SIM  AO2903  25 m  1:04.23  1:04.23   
218  Persson Taylor Isac  2003  TÄBY SIM  AE6903  25 m  1:04.41  1:04.41   
54  Pankratov Pavel  2004  TaTU  04A029  25 m  1:08.28  1:08.28   
53  Niemi Lassi  2004  TaTU  04A093  25 m  1:08.91  1:08.91   
177  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  25 m  1:08.98  1:08.98   
214  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  25 m  1:09.79  1:09.79   
225  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  25 m  1:09.79  1:09.79   
95  Mäenpää Arttu  2003  ÅSK  03A892  50 m  1:10.12  1:10.12   
232  Westholm Hugo  2004  TÄBY SIM  AI2904  25 m  1:11.77  1:11.77   
10  197  Gabrielsson Liam  2003  TÄBY SIM  AK5503  25 m  1:12.71  1:12.71   
11  221  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  25 m  1:14.01  1:14.01   
12  85  Kunttila Tatu  2003  ÅSK  03A443  25 m  1:14.13  1:14.13   
13  24  Ollikainen Roope  2004  PUS  04A004  50 m  1:14.44  1:14.44   
14  207  Ladis Dimitris  2003  TÄBY SIM  AS4503  25 m  1:15.41  1:15.41   
15  174  Novacic Filip  2003  DANDERYD  AQ5703  25 m  1:15.97  1:15.97   
16  36  Soini Akseli  2004  RaUS  04A562  50 m  1:16.23  1:16.23   
17  44  Kotti Akseli  2004  TaTU  04A009  25 m  1:16.38  1:16.38   
18  250  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:17.37  1:17.37   
19  198  Grundin Fredrick  2003  TÄBY SIM  AR8703  25 m  1:17.41  1:17.41   
20  178  Alonso David  2003  TÄBY SIM  AS6703  25 m  1:17.64  1:17.64   
21  43  Kilpeläinen Niilo  2004  TaTU  04A174  50 m  1:18.18  1:18.18   
22  17  Huhtasalo Lauri  2004  PUS  04A872  50 m  1:18.23  1:18.23   
23  89  Laine Elias  2003  ÅSK  03A465  50 m  1:18.85  1:18.85   
24  49  Lepola Petteri  2003  TaTU  03A303  50 m  1:19.29  1:19.29   
25  206  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  25 m  1:19.63  1:19.63   
26  40  Birkstedt Miro  2004  TaTU  04A020  25 m  1:19.67  1:19.67   
27  59  Saloniemi Joona  2004  TaTU  04A304  50 m  1:20.27  1:20.27   
28  52  Mäkimartti Onni  2004  TaTU  04A176  50 m  1:20.32  1:20.32   
29  105  Rekola Rasmus  2004  ÅSK  04A638  25 m  1:20.86  1:20.86   
30  223  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  25 m  1:21.96  1:21.96   
31  254  Delvenne Samuel  2003  UPSALA S  AU8903  25 m  1:23.73  1:23.73   
32  139  Muuri Miko  2004  UiKaa  04A332  25 m  1:23.78  1:23.78   
33  10  Kalvik Rasmus  2004  IFÅ  04A904  25 m  1:24.51  1:24.51   
34  144  Rantanen Eerik  2004  UiKaa  04A293  25 m  1:24.52  1:24.52   
35  200  Hanna Jousef  2003  TÄBY SIM  AS3503  25 m  1:24.59  1:24.59   
36  156  Varonen Jeremia  2004  UiKaa  04A513  25 m  1:24.61  1:24.61   
37  Blomberg Elliot Hans Åke  2003  IFÅ  03A941  25 m  1:25.81  1:25.81   
38  263  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  1:26.80  1:26.80   
39  217  Nilsson Samuel  2003  TÄBY SIM  AR9703  25 m  1:27.33  1:27.33   
40  12  Mattsson Alexander  2003  IFÅ  03A981  25 m  1:29.68  1:29.68   
41  145  Rauhala Rasmus  2004  UiKaa  04A120  25 m  1:30.55  1:30.55   
42  108  Salminen Samuel  2003  ÅSK  03A786  25 m  1:32.63  1:32.63   
43  255  Fischer Joel  2003  UPSALA S  AE8103  25 m  1:33.50  1:33.50   
44  91  Leo Casper  2004  ÅSK  04A635  50 m  1:33.95  1:33.95   
45  146  Reiman Markus  2004  UiKaa  04A069  25 m  1:36.75  1:36.75   
46  21  Lettosunti Veeti  2004  PUS  04A844  50 m  1:38.52  1:38.52   
47  27  Rantala Miro  2004  PUS  04A849  25 m  1:39.68  1:39.68   
48  Johansson Oskar  2004  IFÅ  04A959  25 m  1:40.77  1:40.77   
49  183  Bergvall Nicholas  2004  TÄBY SIM  AN6104  25 m  1:45.72  1:45.72   
50  14  Rosenholm Philip  2004  IFÅ  04B081  25 m       
51  70  Aaltonen Aaron  2004  ÅSK  04A985  25 m       
52  von Goës Axel  2002  TÄBY SIM  AP1502  25 m  1:06.19  1:06.19  EXT 
53  Lingham Karl  2002  TÄBY SIM  AM0502  25 m  1:11.27  1:11.27  EXT 
54  307  Rouhiainen Leevi  2002  ÅSK  02A742  25 m  1:21.00  1:21.00  EXT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 mars 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:31 
 
6_S
Gren 6, 100m Frisim/VU F/T13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
193  Ewerbring Jennie  2003  TÄBY SIM  AT6603  25 m  1:04.43  1:04.43   
226  Ström Thilda  2003  TÄBY SIM  AT5803  25 m  1:07.21  1:07.21   
23  Mattila Senni  2003  PUS  03A003  25 m  1:07.34  1:07.34   
179  Andersson Elin  2003  TÄBY SIM  BG0803  25 m  1:10.60  1:10.60   
20  Lasonen Tinja  2004  PUS  04A230  25 m  1:10.78  1:10.78   
195  Franks Ingrid  2003  TÄBY SIM  AT5603  25 m  1:11.04  1:11.04   
103  Rantala Aino  2004  ÅSK  04A204  50 m  1:11.88  1:11.88   
259  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  1:11.99  1:11.99   
230  Valeskog Nicole  2004  TÄBY SIM  AT5204  25 m  1:13.48  1:13.48   
10  260  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  1:14.07  1:14.07   
11  288  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  1:14.91  1:14.91   
12  208  Larsson Dina  2004  TÄBY SIM  AN1804  25 m  1:14.98  1:14.98   
13  185  Bolling Filippa  2004  TÄBY SIM  BA8404  25 m  1:15.02  1:15.02   
14  149  Saario Matilda  2003  UiKaa  03A209  25 m  1:15.10  1:15.10   
15  287  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  1:15.22  1:15.22   
16  210  Lindberg Izabelle  2003  TÄBY SIM  AX6603  25 m  1:15.31  1:15.31   
17  114  Tanskanen Heinä  2003  ÅSK  03A829  25 m  1:15.41  1:15.41   
18  92  Lindell Manja  2004  ÅSK  04A084  25 m  1:15.43  1:15.43   
19  262  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  1:15.76  1:15.76   
20  135  Järvenpää Milla  2004  UiKaa  04A246  25 m  1:16.94  1:16.94   
21  150  Salmi Sini  2004  UiKaa  04A294  25 m  1:17.00  1:17.00   
22  112  Sirkiä Oona  2004  ÅSK  04A596  25 m  1:17.71  1:17.71   
23  306  Håbro Karjanmaa Tindra  2004  TÄBY SIM  BA2204  25 m  1:18.11  1:18.11   
24  99  Nihtilä Ella  2004  ÅSK  04A237  50 m  1:18.54  1:18.54   
25  182  Bergvall Emelie  2003  TÄBY SIM  BC4603  25 m  1:18.62  1:18.62   
26  171  Blomqvist Louise  2004  DANDERYD  BD2204  25 m  1:19.25  1:19.25   
27  264  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  1:19.34  1:19.34   
28  252  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  1:19.36  1:19.36   
29  190  Ellbrant Engla  2004  TÄBY SIM  AK2204  25 m  1:19.75  1:19.75   
30  282  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  1:19.88  1:19.88   
31  272  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m  1:20.03  1:20.03   
32  270  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m  1:20.66  1:20.66   
33  151  Salminen Venla  2004  UiKaa  04A179  25 m  1:20.88  1:20.88   
34  73  Arvilommi Ilona  2003  ÅSK  03A595  50 m  1:21.06  1:21.06   
35  46  Lassila Wilma  2004  TaTU  04A649  50 m  1:21.08  1:21.08   
36  220  Plunkett Kore Danaë  2003  TÄBY SIM  AX1803  25 m  1:21.98  1:21.98   
37  194  Forsberg Emilia  2003  TÄBY SIM  BN9203  25 m  1:22.23  1:22.23   
38  266  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  1:22.31  1:22.31   
39  90  Laverman My  2004  ÅSK  04A557  50 m  1:22.40  1:22.40   
40  Hachem Lena  2003  IFÅ  03B154  25 m  1:22.88  1:22.88   
41  187  Davies Alice  2004  TÄBY SIM  BH5404  25 m  1:23.53  1:23.53   
42  50  Liimatta Jessika  2004  TaTU  04A169  50 m  1:23.69  1:23.69   
43  224  Sommar Emma  2004  TÄBY SIM  BA5604  25 m  1:24.45  1:24.45   
44  132  Haarala Ulla  2004  UiKaa  04A086  25 m  1:24.66  1:24.66   
45  58  Ruppa Lotta  2003  TaTU  03A392  25 m  1:25.58  1:25.58   
46  136  Kaituri Milja  2003  UiKaa  03A460  25 m  1:25.77  1:25.77   
47  284  Wallinder Ella  2003  UPSALA S  BM0403  25 m  1:25.82  1:25.82   
48  153  Ström Linnea  2003  UiKaa  03A142  25 m  1:26.19  1:26.19   
49  141  Oinas Odelia  2003  UiKaa  03B095  25 m  1:26.69  1:26.69   
50  Duns Rebecca  2003  IFÅ  03A914  25 m  1:26.83  1:26.83   
51  215  Malmström Irma  2004  TÄBY SIM  BH0604  25 m  1:27.81  1:27.81   
52  216  Mattsson Saga  2004  TÄBY SIM  BH9404  25 m  1:28.08  1:28.08   
53  275  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  1:29.25  1:29.25   
54  265  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  1:29.61  1:29.61   
55  62  Tynkkynen Nanna  2003  TaTU  03A118  25 m  1:30.66  1:30.66   
56  281  Tramontana Olivia  2004  UPSALA S  AH4204  25 m  1:31.21  1:31.21   
57  201  Hedbeck Rebecka  2004  TÄBY SIM  BR0604  25 m  1:31.77  1:31.77   
58  249  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  1:32.60  1:32.60   
59  13  Måtar Emelie  2004  IFÅ  04A787  25 m  1:33.27  1:33.27   
60  212  Lingham Maja  2004  TÄBY SIM  BC8204  25 m  1:34.02  1:34.02   
61  234  Öström Torun  2004  TÄBY SIM  BR5604  25 m  1:34.06  1:34.06   
62  Flinck Isabelle  2003  IFÅ  03A932  25 m  1:36.01  1:36.01   
63  222  Schibbye Matilda  2004  TÄBY SIM  BC5204  25 m  1:36.14  1:36.14   
64  228  Taberman Clara  2004  TÄBY SIM  BC9204  25 m  1:37.62  1:37.62   
65  76  Hauhia Joanna  2004  ÅSK  04A559  25 m  1:37.64  1:37.64   
66  155  Valtonen Hilla  2003  UiKaa  03A588  25 m  1:51.38  1:51.38   
67  80  Kastu Mariel  2003  ÅSK  03B113  25 m  1:56.05  1:56.05   
68  63  Virtanen Sara  2004  TaTU  04A815  25 m       
69  107  Ronimus Rakel  2004  ÅSK  04B000  25 m       
70  Alin Stella  2002  TÄBY SIM  BC1802  25 m  1:12.09  1:12.09  EXT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 mars 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:31 
 
7_S
Gren 7, 50m Bröstsim/RU P9 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
186  Danovskij Jan  2007  TÄBY SIM  AD8307  25 m  56.52  56.52   
192  Ersson Sixten  2007  TÄBY SIM  AD5307  25 m  58.99  58.99   
60  Tikkanen Niklas  2007  TaTU  07A004  50 m  1:04.68  1:04.68   
202  Hogg Joel  2007  TÄBY SIM  AD6307  25 m       
301  Sulonen Joel  2007  ÅSK  07A203  25 m       
305  Bjällås Filip  2007  UPPLANDS-B  AA7107  25 m       
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 mars 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:31 
 
8_S
Gren 8, 50m Bröstsim/RU F/T9 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
88  Laine Aino  2007  ÅSK  07A013  25 m  58.26  58.26   
31  Heinikangas Erin  2007  RaUS  07A193  25 m  1:00.11  1:00.11   
164  Ailanen Inka  2007  STR  07A091  25 m  1:02.24  1:02.24   
55  Pennanen Iida  2008  TaTU  08A002  50 m  1:04.05  1:04.05   
42  Joseph Elsa  2007  TaTU  07A046  50 m  1:07.61  1:07.61   
18  Känkänen Helka  2008  PUS  08A009  50 m  1:10.04  1:10.04   
131  Granholm Alicia  2007  UiKaa  07A050  25 m  1:12.66  1:12.66   
104  Rantanen Kerttu  2007  ÅSK  07A146  25 m       
154  Suoyrjö Sofi  2007  UiKaa  07A156  25 m       
10  302  Myllymäki Iiris  2008  TaTU  08A041  25 m       
11  303  Levola Viiu  2008  TaTU  08A023  25 m       
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 mars 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:31 
 
9_S
Gren 9, 100m Bröstsim/RU P11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
219  Persson Taylor Marcus  2005  TÄBY SIM  AC4905  25 m  1:31.99  1:31.99   
116  Vainio Konsta  2005  ÅSK  05A299  25 m  1:44.85  1:44.85   
286  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:45.62  1:45.62   
32  Korri Sakari  2005  RaUS  05A293  25 m  1:45.72  1:45.72   
181  Bebenek Daniel  2006  TÄBY SIM  AC4706  25 m  1:47.10  1:47.10   
170  Arvidsson Wilhelm  2005  DANDERYD  AC3705  25 m  1:49.12  1:49.12   
101  Pakomäki Lauri-pekka  2006  ÅSK  06A235  50 m  1:53.26  1:53.26   
205  Juhlin Fredriksson Noah  2005  TÄBY SIM  AI2505  25 m  1:54.06  1:54.06   
253  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  50 m  1:54.61  1:54.61   
10  258  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  1:56.55  1:56.55   
11  277  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  1:56.91  1:56.91   
12  204  Humble Caspian  2005  TÄBY SIM  AO6705  25 m  1:58.09  1:58.09   
13  34  Mäkinen Tuomas  2005  RaUS  05A515  25 m  1:58.67  1:58.67   
14  117  Valdolin Veeti  2005  ÅSK  05A284  25 m  2:00.56  2:00.56   
15  267  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  2:01.30  2:01.30   
16  96  Mäenpää Eero  2005  ÅSK  05A377  25 m  2:03.10  2:03.10   
17  72  Arnell Eemeli  2005  ÅSK  05A327  50 m  2:05.25  2:05.25   
18  109  Sandblom Frans  2006  ÅSK  06A101  25 m  2:09.08  2:09.08   
19  93  Linderborg Aarni  2005  ÅSK  05A268  25 m  2:10.50  2:10.50   
20  147  Reiman Patrik  2005  UiKaa  05A098  25 m  2:11.03  2:11.03   
21  167  Korte Joel  2005  STR  05A570  25 m  2:19.87  2:19.87   
22  39  Backman Ferdinand  2006  TaTU  06A021  50 m  2:25.16  2:25.16   
23  37  Yrjälä Onni  2006  RaUS  06A480  25 m       
24  48  Lepola Antti  2006  TaTU  06A008  25 m       
25  51  Mäkimartti Elmo  2006  TaTU  06A047  25 m       
26  56  Penttilä Eero  2006  TaTU  06A165  25 m       
27  77  Holmberg Santeri  2006  ÅSK  06A484  25 m       
28  106  Roine Frans  2005  ÅSK  05A694  25 m       
29  111  Seppä Matias  2006  ÅSK  06A462  25 m       
30  165  Jussinoja Eino  2006  STR  06A481  25 m       
31  169  Vaahensalo Viljami  2005  STR  05A569  25 m       
32  176  Sundström Curstedt Erik  2005  DANDERYD  AN5905  25 m       
33  189  Degerbalkan Elvin  2006  TÄBY SIM  AH6106  25 m       
34  274  Parekh Ravi  2005  UPSALA S  AL7705  25 m       
35  278  Smekal Daniel  2005  UPSALA S  AH5105  25 m       
36  279  Strand Abbe  2005  UPSALA S  AE7905  25 m       
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 mars 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:31 
 
10_S
Gren 10, 100m Bröstsim/RU F/T11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
78  Kaituri Ellen  2006  ÅSK  06A086  50 m  1:34.49  1:34.49   
261  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  25 m  1:38.72  1:38.72   
110  Selimi Sonila  2005  ÅSK  05A278  25 m  1:39.72  1:39.72   
81  Kiili Minttu  2005  ÅSK  05A306  25 m  1:43.59  1:43.59   
273  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:44.54  1:44.54   
79  Kangas Kukka  2005  ÅSK  05A254  25 m  1:44.90  1:44.90   
113  Suominen Ella  2005  ÅSK  05A308  25 m  1:44.93  1:44.93   
184  Björklund Amanda  2006  TÄBY SIM  AF1606  25 m  1:46.48  1:46.48   
251  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  1:47.01  1:47.01   
10  196  Franks Louise  2005  TÄBY SIM  AG7605  25 m  1:48.93  1:48.93   
11  180  Aronsson Erika  2005  TÄBY SIM  AM2205  25 m  1:49.32  1:49.32   
12  74  Bergström Maura  2005  ÅSK  05A338  25 m  1:54.42  1:54.42   
13  86  Kurkela Julianna  2005  ÅSK  05A215  25 m  1:54.78  1:54.78   
14  84  Koskinen Tiitu  2005  ÅSK  05A311  50 m  1:54.83  1:54.83   
15  268  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  1:55.05  1:55.05   
16  229  Thermaenius Ella  2005  TÄBY SIM  BB7405  25 m  1:57.91  1:57.91   
17  47  Lepola Aino  2005  TaTU  05A040  25 m  1:58.88  1:58.88   
18  38  Alenius Kiia  2005  TaTU  05A094  25 m  1:59.69  1:59.69   
19  75  Grimbaum Kristina  2005  ÅSK  05A266  50 m  2:00.70  2:00.70   
20  83  Koskinen Kata  2005  ÅSK  05A682  50 m  2:00.75  2:00.75   
21  22  Lindholm Iida  2005  PUS  05A405  50 m  2:01.44  2:01.44   
22  87  Kurki Aino  2005  ÅSK  05A264  25 m  2:01.88  2:01.88   
23  100  Pakkanen Emilia  2006  ÅSK  06A115  50 m  2:02.15  2:02.15   
24  199  Gustavsson Agnes  2005  TÄBY SIM  AV3405  25 m  2:02.79  2:02.79   
25  211  Lindqvist Ida  2005  TÄBY SIM  BH5205  25 m  2:03.20  2:03.20   
26  168  Pusa Vilja  2005  STR  05A343  50 m  2:03.27  2:03.27   
27  227  Svärd Tilda  2005  TÄBY SIM  BB9405  25 m  2:03.59  2:03.59   
28  33  Laine Eveliina  2005  RaUS  05A603  50 m  2:03.82  2:03.82   
29  57  Perkola Piitu  2006  TaTU  06A035  25 m  2:03.90  2:03.90   
30  166  Kivistö Eerika  2006  STR  06A228  25 m  2:03.99  2:03.99   
31  269  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  2:05.93  2:05.93   
32  98  Nieminen Emma  2005  ÅSK  05A269  25 m  2:05.95  2:05.95   
33  115  Turpeinen Wilma  2006  ÅSK  06A089  25 m  2:07.28  2:07.28   
34  280  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  2:08.02  2:08.02   
35  94  Meltovaara Fia  2006  ÅSK  06A274  50 m  2:18.75  2:18.75   
36  19  Känkänen Hilla  2006  PUS  06A139  50 m  2:19.88  2:19.88   
37  35  Rintala Zara Cathrina  2006  RaUS  06A227  25 m  2:20.84  2:20.84   
38  Flöjt Céline  2005  IFÅ  05A453  25 m  2:22.80  2:22.80   
39  11  Karlsson Isabella  2005  IFÅ  05A398  25 m       
40  25  Rahola Emilia  2006  PUS  06A253  25 m       
41  26  Ramsten Vea Victoria  2005  PUS  05A407  25 m       
42  45  Kuusela Oona  2006  TaTU  06A041  25 m       
43  61  Tolvanen Eevi  2006  TaTU  06A376  25 m       
44  71  Aaltonen Tilda  2006  ÅSK  06A311  25 m       
45  82  Korvonen Kaisla  2006  ÅSK  06A473  25 m       
46  97  Mäenpää Maija  2005  ÅSK  05A775  25 m       
47  137  Kaituri Moona  2005  UiKaa  05A324  25 m       
48  140  Norrdal Aino  2006  UiKaa  06A065  25 m       
49  152  Sirviö Sara  2006  UiKaa  06A167  25 m       
50  172  Hammargren Wilma  2005  DANDERYD  BH0805  25 m       
51  173  Malkan-Juvelin Felicia  2005  DANDERYD  BH1805  25 m       
52  175  Rosander Ebba  2005  DANDERYD  BH9605  25 m       
53  188  Degerbalkan Deniz  2006  TÄBY SIM  AP3406  25 m       
54  191  Emtemo Filippa  2005  TÄBY SIM  BB5605  25 m       
55  209  Lindberg Amanda  2006  TÄBY SIM  AP7206  25 m       
56  231  Westerdahl Clara  2005  TÄBY SIM  BG4605  25 m       
57  256  Fredriksson Smilla  2005  UPSALA S  AR7405  25 m       
58  257  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  25 m       
59  271  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m       
60  276  Punga Olivia  2005  UPSALA S  BA9405  25 m       
61  283  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m       
62  285  Wennerberg Sofia  2005  UPSALA S  AH6405  25 m       
63  298  Koskinen Elsa  2006  ÅSK  06A390  25 m       
64  299  Rönnlund Cecilia  2006  ÅSK  06A392  25 m       
65  300  Vesterkvist Gabriella  2006  ÅSK  06A381  25 m       
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 mars 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:31 
 
11_S
Gren 11, 200m Medley/SKU P13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
233  Åstrand Erik  2003  TÄBY SIM  AO2903  25 m  2:38.84  2:38.84   
221  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  25 m  2:45.78  2:45.78   
218  Persson Taylor Isac  2003  TÄBY SIM  AE6903  25 m  2:48.10  2:48.10   
54  Pankratov Pavel  2004  TaTU  04A029  25 m  2:48.71  2:48.71   
232  Westholm Hugo  2004  TÄBY SIM  AI2904  25 m  2:48.98  2:48.98   
53  Niemi Lassi  2004  TaTU  04A093  25 m  2:51.18  2:51.18   
214  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  25 m  2:51.52  2:51.52   
225  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  25 m  2:52.25  2:52.25   
24  Ollikainen Roope  2004  PUS  04A004  50 m  2:54.50  2:54.50   
10  95  Mäenpää Arttu  2003  ÅSK  03A892  25 m  2:56.75  2:56.75   
11  178  Alonso David  2003  TÄBY SIM  AS6703  25 m  2:58.29  2:58.29   
12  174  Novacic Filip  2003  DANDERYD  AQ5703  25 m  3:02.73  3:02.73   
13  177  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  25 m  3:02.99  3:02.99   
14  197  Gabrielsson Liam  2003  TÄBY SIM  AK5503  25 m  3:03.28  3:03.28   
15  36  Soini Akseli  2004  RaUS  04A562  50 m  3:07.47  3:07.47   
16  85  Kunttila Tatu  2003  ÅSK  03A443  25 m  3:09.72  3:09.72   
17  44  Kotti Akseli  2004  TaTU  04A009  25 m  3:09.80  3:09.80   
18  40  Birkstedt Miro  2004  TaTU  04A020  25 m  3:11.06  3:11.06   
19  52  Mäkimartti Onni  2004  TaTU  04A176  25 m  3:12.19  3:12.19   
20  198  Grundin Fredrick  2003  TÄBY SIM  AR8703  25 m  3:19.92  3:19.92   
21  43  Kilpeläinen Niilo  2004  TaTU  04A174  25 m  3:21.41  3:21.41   
22  10  Kalvik Rasmus  2004  IFÅ  04A904  25 m  3:30.01  3:30.01   
23  144  Rantanen Eerik  2004  UiKaa  04A293  25 m  3:30.02  3:30.02   
24  105  Rekola Rasmus  2004  ÅSK  04A638  25 m  3:31.64  3:31.64   
25  89  Laine Elias  2003  ÅSK  03A465  25 m  3:41.04  3:41.04   
26  108  Salminen Samuel  2003  ÅSK  03A786  25 m  4:01.99  4:01.99   
27  Blomberg Elliot Hans Åke  2003  IFÅ  03A941  25 m       
28  Johansson Oskar  2004  IFÅ  04A959  25 m       
29  12  Mattsson Alexander  2003  IFÅ  03A981  25 m       
30  14  Rosenholm Philip  2004  IFÅ  04B081  25 m       
31  49  Lepola Petteri  2003  TaTU  03A303  25 m       
32  59  Saloniemi Joona  2004  TaTU  04A304  25 m       
33  70  Aaltonen Aaron  2004  ÅSK  04A985  25 m       
34  91  Leo Casper  2004  ÅSK  04A635  25 m       
35  183  Bergvall Nicholas  2004  TÄBY SIM  AN6104  25 m       
36  200  Hanna Jousef  2003  TÄBY SIM  AS3503  25 m       
37  206  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  25 m       
38  207  Ladis Dimitris  2003  TÄBY SIM  AS4503  25 m       
39  217  Nilsson Samuel  2003  TÄBY SIM  AR9703  25 m       
40  223  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  25 m       
41  250  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m       
42  254  Delvenne Samuel  2003  UPSALA S  AU8903  25 m       
43  255  Fischer Joel  2003  UPSALA S  AE8103  25 m       
44  263  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m       
45  Lingham Karl  2002  TÄBY SIM  AM0502  25 m  2:51.61  2:51.61  EXT 
46  307  Rouhiainen Leevi  2002  ÅSK  02A742  25 m  3:08.00  3:08.00  EXT 
47  von Goës Axel  2002  TÄBY SIM  AP1502  25 m  3:16.79  3:16.79  EXT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 mars 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:31 
 
12_S
Gren 12, 200m Medley/SKU F/T13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
23  Mattila Senni  2003  PUS  03A003  25 m  2:43.60  2:43.60   
193  Ewerbring Jennie  2003  TÄBY SIM  AT6603  25 m  2:45.77  2:45.77   
195  Franks Ingrid  2003  TÄBY SIM  AT5603  25 m  2:50.40  2:50.40   
226  Ström Thilda  2003  TÄBY SIM  AT5803  25 m  2:52.81  2:52.81   
20  Lasonen Tinja  2004  PUS  04A230  25 m  2:53.37  2:53.37   
259  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  2:55.69  2:55.69   
103  Rantala Aino  2004  ÅSK  04A204  25 m  2:56.67  2:56.67   
287  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  2:56.81  2:56.81   
179  Andersson Elin  2003  TÄBY SIM  BG0803  25 m  2:59.04  2:59.04   
10  208  Larsson Dina  2004  TÄBY SIM  AN1804  25 m  3:01.15  3:01.15   
11  112  Sirkiä Oona  2004  ÅSK  04A596  25 m  3:02.56  3:02.56   
12  288  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  3:02.93  3:02.93   
13  92  Lindell Manja  2004  ÅSK  04A084  25 m  3:03.31  3:03.31   
14  210  Lindberg Izabelle  2003  TÄBY SIM  AX6603  25 m  3:03.83  3:03.83   
15  182  Bergvall Emelie  2003  TÄBY SIM  BC4603  25 m  3:04.12  3:04.12   
16  230  Valeskog Nicole  2004  TÄBY SIM  AT5204  25 m  3:07.26  3:07.26   
17  149  Saario Matilda  2003  UiKaa  03A209  25 m  3:08.02  3:08.02   
18  262  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  3:08.64  3:08.64   
19  260  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  3:09.82  3:09.82   
20  171  Blomqvist Louise  2004  DANDERYD  BD2204  25 m  3:10.30  3:10.30   
21  264  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  3:11.50  3:11.50   
22  266  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  3:11.64  3:11.64   
23  99  Nihtilä Ella  2004  ÅSK  04A237  25 m  3:12.57  3:12.57   
24  114  Tanskanen Heinä  2003  ÅSK  03A829  25 m  3:13.30  3:13.30   
25  73  Arvilommi Ilona  2003  ÅSK  03A595  25 m  3:16.86  3:16.86   
26  50  Liimatta Jessika  2004  TaTU  04A169  25 m  3:16.89  3:16.89   
27  220  Plunkett Kore Danaë  2003  TÄBY SIM  AX1803  25 m  3:19.08  3:19.08   
28  153  Ström Linnea  2003  UiKaa  03A142  25 m  3:19.68  3:19.68   
29  132  Haarala Ulla  2004  UiKaa  04A086  25 m  3:20.21  3:20.21   
30  90  Laverman My  2004  ÅSK  04A557  25 m  3:24.08  3:24.08   
31  275  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  3:26.75  3:26.75   
32  190  Ellbrant Engla  2004  TÄBY SIM  AK2204  50 m  3:29.03  3:29.03   
33  135  Järvenpää Milla  2004  UiKaa  04A246  25 m  3:32.02  3:32.02   
34  265  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  3:34.40  3:34.40   
35  Duns Rebecca  2003  IFÅ  03A914  25 m  3:38.06  3:38.06   
36  58  Ruppa Lotta  2003  TaTU  03A392  25 m  3:38.87  3:38.87   
37  194  Forsberg Emilia  2003  TÄBY SIM  BN9203  25 m  3:42.44  3:42.44   
38  284  Wallinder Ella  2003  UPSALA S  BM0403  25 m  3:48.49  3:48.49   
39  62  Tynkkynen Nanna  2003  TaTU  03A118  25 m  4:16.31  4:16.31   
40  Hachem Lena  2003  IFÅ  03B154  25 m       
41  13  Måtar Emelie  2004  IFÅ  04A787  25 m       
42  46  Lassila Wilma  2004  TaTU  04A649  25 m       
43  80  Kastu Mariel  2003  ÅSK  03B113  25 m       
44  107  Ronimus Rakel  2004  ÅSK  04B000  25 m       
45  136  Kaituri Milja  2003  UiKaa  03A460  25 m       
46  151  Salminen Venla  2004  UiKaa  04A179  25 m       
47  185  Bolling Filippa  2004  TÄBY SIM  BA8404  25 m       
48  187  Davies Alice  2004  TÄBY SIM  BH5404  25 m       
49  201  Hedbeck Rebecka  2004  TÄBY SIM  BR0604  25 m       
50  216  Mattsson Saga  2004  TÄBY SIM  BH9404  25 m       
51  224  Sommar Emma  2004  TÄBY SIM  BA5604  25 m       
52  228  Taberman Clara  2004  TÄBY SIM  BC9204  25 m       
53  234  Öström Torun  2004  TÄBY SIM  BR5604  25 m       
54  249  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m       
55  252  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m       
56  270  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m       
57  282  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m       
58  306  Håbro Karjanmaa Tindra  2004  TÄBY SIM  BA2204  25 m       
59  Alin Stella  2002  TÄBY SIM  BC1802  25 m  3:00.57  3:00.57  EXT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 mars 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:31 
 
13_S
Gren 13, 4X50m Frisim/VUV P11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
247  TÄBY SIM herrar Lag 1  2005  TÄBY SIM    25 m  2:24.46  2:24.46   
296  UPSALA S herrar [2005]1  2005  UPSALA S    25 m  2:45.00  2:45.00   
126  ÅSK Pojkar 1  2005  ÅSK    25 m  2:45.07  2:45.07   
248  TÄBY SIM herrar Lag 2  2005  TÄBY SIM    25 m  2:56.83  2:56.83   
69  TaTUn jääkarhut  2005  TaTU    25 m  3:09.01  3:09.01   
127  ÅSK Pojkar 2  2005  ÅSK    25 m       
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 mars 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:31 
 
14_S
Gren 14, 4X50m Frisim/VUV F/T11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
118  ÅSK Flickor 1  2005  ÅSK    25 m  2:28.10  2:28.10   
292  UPSALA S damer [2005] 1  2005  UPSALA S    25 m  2:30.00  2:30.00   
240  TÄBY SIM damer lag 1  2005  TÄBY SIM    25 m  2:33.21  2:33.21   
119  ÅSK Flickor 2  2005  ÅSK    25 m  2:38.83  2:38.83   
28  PUS  2005  PUS    25 m  2:44.40  2:44.40   
293  UPSALA S damer [2005] 2  2005  UPSALA S    25 m  2:45.00  2:45.00   
120  ÅSK Flickor 3  2005  ÅSK    25 m  2:46.49  2:46.49   
241  TÄBY SIM damer lag 2  2005  TÄBY SIM    25 m  2:48.12  2:48.12   
294  UPSALA S damer [2005]3  2005  UPSALA S    25 m  2:49.00  2:49.00   
10  242  TÄBY SIM damer Lag 3  2005  TÄBY SIM    25 m  3:00.89  3:00.89   
11  66  TaTU naiset [2005]  2005  TaTU    25 m  3:05.53  3:05.53   
12  121  ÅSK Flickor 4  2005  ÅSK    25 m  3:11.01  3:11.01   
13  123  ÅSK Flickor 5  2005  ÅSK    25 m  3:17.93  3:17.93   
14  160  UiKaa Tytöt MSMK  2005  UiKaa    25 m  3:21.61  3:21.61   
15  67  TaTU naiset2 [2005]  2005  TaTU    25 m       
16  159  UiKaa Tytöt ASSA  2005  UiKaa    25 m       
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 mars 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:31 
 
15_S
Gren 15, 100m Fjärilsim/PU P13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
221  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  25 m  1:14.78  1:14.78   
53  Niemi Lassi  2004  TaTU  04A093  25 m  1:16.98  1:16.98   
95  Mäenpää Arttu  2003  ÅSK  03A892  50 m  1:17.79  1:17.79   
214  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  25 m  1:19.77  1:19.77   
232  Westholm Hugo  2004  TÄBY SIM  AI2904  25 m  1:20.11  1:20.11   
218  Persson Taylor Isac  2003  TÄBY SIM  AE6903  25 m  1:21.63  1:21.63   
54  Pankratov Pavel  2004  TaTU  04A029  25 m  1:25.93  1:25.93   
178  Alonso David  2003  TÄBY SIM  AS6703  25 m  1:26.41  1:26.41   
36  Soini Akseli  2004  RaUS  04A562  25 m  1:28.53  1:28.53   
10  177  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  25 m  1:30.88  1:30.88   
11  225  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  25 m  1:31.62  1:31.62   
12  24  Ollikainen Roope  2004  PUS  04A004  25 m  1:32.14  1:32.14   
13  233  Åstrand Erik  2003  TÄBY SIM  AO2903  25 m  1:35.79  1:35.79   
14  85  Kunttila Tatu  2003  ÅSK  03A443  25 m  1:40.70  1:40.70   
15  156  Varonen Jeremia  2004  UiKaa  04A513  25 m  1:43.38  1:43.38   
16  200  Hanna Jousef  2003  TÄBY SIM  AS3503  25 m  1:43.64  1:43.64   
17  197  Gabrielsson Liam  2003  TÄBY SIM  AK5503  25 m  1:44.98  1:44.98   
18  43  Kilpeläinen Niilo  2004  TaTU  04A174  25 m  1:45.08  1:45.08   
19  174  Novacic Filip  2003  DANDERYD  AQ5703  25 m  1:48.06  1:48.06   
20  Blomberg Elliot Hans Åke  2003  IFÅ  03A941  25 m       
21  10  Kalvik Rasmus  2004  IFÅ  04A904  25 m       
22  12  Mattsson Alexander  2003  IFÅ  03A981  25 m       
23  17  Huhtasalo Lauri  2004  PUS  04A872  25 m       
24  40  Birkstedt Miro  2004  TaTU  04A020  25 m       
25  44  Kotti Akseli  2004  TaTU  04A009  25 m       
26  49  Lepola Petteri  2003  TaTU  03A303  25 m       
27  52  Mäkimartti Onni  2004  TaTU  04A176  25 m       
28  59  Saloniemi Joona  2004  TaTU  04A304  25 m       
29  89  Laine Elias  2003  ÅSK  03A465  25 m       
30  198  Grundin Fredrick  2003  TÄBY SIM  AR8703  25 m       
31  206  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  25 m       
32  207  Ladis Dimitris  2003  TÄBY SIM  AS4503  25 m       
33  217  Nilsson Samuel  2003  TÄBY SIM  AR9703  25 m       
34  223  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  25 m       
35  250  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m       
36  254  Delvenne Samuel  2003  UPSALA S  AU8903  25 m       
37  255  Fischer Joel  2003  UPSALA S  AE8103  25 m       
38  263  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m       
39  Lingham Karl  2002  TÄBY SIM  AM0502  25 m  1:32.54  1:32.54  EXT 
40  von Goës Axel  2002  TÄBY SIM  AP1502  25 m      EXT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 mars 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:31 
 
16_S
Gren 16, 100m Fjärilsim/PU F/T13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
193  Ewerbring Jennie  2003  TÄBY SIM  AT6603  25 m  1:13.45  1:13.45   
226  Ström Thilda  2003  TÄBY SIM  AT5803  25 m  1:15.22  1:15.22   
20  Lasonen Tinja  2004  PUS  04A230  50 m  1:21.74  1:21.74   
23  Mattila Senni  2003  PUS  03A003  25 m  1:21.85  1:21.85   
195  Franks Ingrid  2003  TÄBY SIM  AT5603  25 m  1:22.64  1:22.64   
112  Sirkiä Oona  2004  ÅSK  04A596  25 m  1:23.31  1:23.31   
288  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  1:23.73  1:23.73   
103  Rantala Aino  2004  ÅSK  04A204  25 m  1:24.53  1:24.53   
179  Andersson Elin  2003  TÄBY SIM  BG0803  25 m  1:25.47  1:25.47   
10  260  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  1:25.49  1:25.49   
11  287  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  1:26.35  1:26.35   
12  182  Bergvall Emelie  2003  TÄBY SIM  BC4603  25 m  1:28.35  1:28.35   
13  259  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  1:34.80  1:34.80   
14  185  Bolling Filippa  2004  TÄBY SIM  BA8404  25 m  1:35.05  1:35.05   
15  210  Lindberg Izabelle  2003  TÄBY SIM  AX6603  25 m  1:35.96  1:35.96   
16  99  Nihtilä Ella  2004  ÅSK  04A237  25 m  1:36.82  1:36.82   
17  92  Lindell Manja  2004  ÅSK  04A084  25 m  1:39.32  1:39.32   
18  114  Tanskanen Heinä  2003  ÅSK  03A829  25 m  1:39.37  1:39.37   
19  50  Liimatta Jessika  2004  TaTU  04A169  25 m  1:39.69  1:39.69   
20  46  Lassila Wilma  2004  TaTU  04A649  25 m  1:40.66  1:40.66   
21  208  Larsson Dina  2004  TÄBY SIM  AN1804  25 m  1:41.18  1:41.18   
22  266  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  1:41.56  1:41.56   
23  190  Ellbrant Engla  2004  TÄBY SIM  AK2204  25 m  1:44.76  1:44.76   
24  262  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  1:44.82  1:44.82   
25  264  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  1:45.13  1:45.13   
26  275  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  1:45.96  1:45.96   
27  90  Laverman My  2004  ÅSK  04A557  50 m  1:49.72  1:49.72   
28  220  Plunkett Kore Danaë  2003  TÄBY SIM  AX1803  25 m  1:51.56  1:51.56   
29  194  Forsberg Emilia  2003  TÄBY SIM  BN9203  25 m  1:53.23  1:53.23   
30  284  Wallinder Ella  2003  UPSALA S  BM0403  25 m  1:54.03  1:54.03   
31  265  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  1:54.07  1:54.07   
32  Duns Rebecca  2003  IFÅ  03A914  25 m       
33  Hachem Lena  2003  IFÅ  03B154  25 m       
34  13  Måtar Emelie  2004  IFÅ  04A787  25 m       
35  58  Ruppa Lotta  2003  TaTU  03A392  25 m       
36  62  Tynkkynen Nanna  2003  TaTU  03A118  25 m       
37  136  Kaituri Milja  2003  UiKaa  03A460  25 m       
38  171  Blomqvist Louise  2004  DANDERYD  BD2204  25 m       
39  230  Valeskog Nicole  2004  TÄBY SIM  AT5204  25 m       
40  249  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m       
41  252  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m       
42  270  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m       
43  282  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m       
44  306  Håbro Karjanmaa Tindra  2004  TÄBY SIM  BA2204  25 m       
45  Alin Stella  2002  TÄBY SIM  BC1802  25 m  1:26.71  1:26.71  EXT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 mars 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:31 
 
17_S
Gren 17, 100m Medley/SKU P11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
219  Persson Taylor Marcus  2005  TÄBY SIM  AC4905  25 m  1:22.69  1:22.69   
203  Hogg John  2005  TÄBY SIM  AC5705  25 m  1:23.56  1:23.56   
170  Arvidsson Wilhelm  2005  DANDERYD  AC3705  25 m  1:25.15  1:25.15   
32  Korri Sakari  2005  RaUS  05A293  25 m  1:29.37  1:29.37   
205  Juhlin Fredriksson Noah  2005  TÄBY SIM  AI2505  25 m  1:32.73  1:32.73   
277  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  1:34.51  1:34.51   
253  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  1:34.64  1:34.64   
286  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:38.79  1:38.79   
181  Bebenek Daniel  2006  TÄBY SIM  AC4706  25 m  1:39.34  1:39.34   
10  116  Vainio Konsta  2005  ÅSK  05A299  25 m  1:41.04  1:41.04   
11  34  Mäkinen Tuomas  2005  RaUS  05A515  25 m  1:41.78  1:41.78   
12  267  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  1:43.91  1:43.91   
13  96  Mäenpää Eero  2005  ÅSK  05A377  25 m  1:45.16  1:45.16   
14  258  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  1:45.76  1:45.76   
15  176  Sundström Curstedt Erik  2005  DANDERYD  AN5905  25 m  1:46.37  1:46.37   
16  189  Degerbalkan Elvin  2006  TÄBY SIM  AH6106  25 m  1:48.79  1:48.79   
17  117  Valdolin Veeti  2005  ÅSK  05A284  25 m  1:51.06  1:51.06   
18  30  Arponen Joonas  2005  RaUS  05A559  25 m       
19  39  Backman Ferdinand  2006  TaTU  06A021  25 m       
20  41  Heinonen Kalle  2006  TaTU  06A105  25 m       
21  48  Lepola Antti  2006  TaTU  06A008  25 m       
22  56  Penttilä Eero  2006  TaTU  06A165  25 m       
23  72  Arnell Eemeli  2005  ÅSK  05A327  25 m       
24  77  Holmberg Santeri  2006  ÅSK  06A484  25 m       
25  93  Linderborg Aarni  2005  ÅSK  05A268  25 m       
26  101  Pakomäki Lauri-pekka  2006  ÅSK  06A235  25 m       
27  106  Roine Frans  2005  ÅSK  05A694  25 m       
28  109  Sandblom Frans  2006  ÅSK  06A101  25 m       
29  111  Seppä Matias  2006  ÅSK  06A462  25 m       
30  165  Jussinoja Eino  2006  STR  06A481  25 m       
31  167  Korte Joel  2005  STR  05A570  25 m       
32  204  Humble Caspian  2005  TÄBY SIM  AO6705  25 m       
33  278  Smekal Daniel  2005  UPSALA S  AH5105  25 m       
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 mars 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:31 
 
18_S
Gren 18, 100m Medley/SKU F/T11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
196  Franks Louise  2005  TÄBY SIM  AG7605  25 m  1:26.22  1:26.22   
261  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  25 m  1:32.66  1:32.66   
273  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:32.95  1:32.95   
280  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:33.42  1:33.42   
79  Kangas Kukka  2005  ÅSK  05A254  25 m  1:33.46  1:33.46   
78  Kaituri Ellen  2006  ÅSK  06A086  25 m  1:34.47  1:34.47   
184  Björklund Amanda  2006  TÄBY SIM  AF1606  25 m  1:34.53  1:34.53   
113  Suominen Ella  2005  ÅSK  05A308  25 m  1:35.60  1:35.60   
180  Aronsson Erika  2005  TÄBY SIM  AM2205  25 m  1:35.60  1:35.60   
10  110  Selimi Sonila  2005  ÅSK  05A278  25 m  1:35.76  1:35.76   
11  81  Kiili Minttu  2005  ÅSK  05A306  25 m  1:36.01  1:36.01   
12  251  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  1:36.62  1:36.62   
13  229  Thermaenius Ella  2005  TÄBY SIM  BB7405  25 m  1:38.64  1:38.64   
14  199  Gustavsson Agnes  2005  TÄBY SIM  AV3405  25 m  1:40.60  1:40.60   
15  47  Lepola Aino  2005  TaTU  05A040  25 m  1:40.98  1:40.98   
16  86  Kurkela Julianna  2005  ÅSK  05A215  25 m  1:42.10  1:42.10   
17  257  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  25 m  1:43.04  1:43.04   
18  38  Alenius Kiia  2005  TaTU  05A094  25 m  1:43.56  1:43.56   
19  74  Bergström Maura  2005  ÅSK  05A338  25 m  1:45.42  1:45.42   
20  Flöjt Céline  2005  IFÅ  05A453  25 m  1:45.82  1:45.82   
21  191  Emtemo Filippa  2005  TÄBY SIM  BB5605  25 m  1:46.14  1:46.14   
22  227  Svärd Tilda  2005  TÄBY SIM  BB9405  25 m  1:48.25  1:48.25   
23  11  Karlsson Isabella  2005  IFÅ  05A398  25 m  1:48.41  1:48.41   
24  269  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  1:48.83  1:48.83   
25  283  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  1:48.88  1:48.88   
26  168  Pusa Vilja  2005  STR  05A343  25 m  1:49.06  1:49.06   
27  75  Grimbaum Kristina  2005  ÅSK  05A266  25 m  1:49.97  1:49.97   
28  22  Lindholm Iida  2005  PUS  05A405  25 m  1:52.68  1:52.68   
29  271  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m  1:53.13  1:53.13   
30  188  Degerbalkan Deniz  2006  TÄBY SIM  AP3406  25 m  1:53.88  1:53.88   
31  256  Fredriksson Smilla  2005  UPSALA S  AR7405  25 m  1:57.40  1:57.40   
32  19  Känkänen Hilla  2006  PUS  06A139  25 m  1:58.04  1:58.04   
33  209  Lindberg Amanda  2006  TÄBY SIM  AP7206  25 m  1:58.17  1:58.17   
34  25  Rahola Emilia  2006  PUS  06A253  25 m       
35  26  Ramsten Vea Victoria  2005  PUS  05A407  25 m       
36  33  Laine Eveliina  2005  RaUS  05A603  25 m       
37  35  Rintala Zara Cathrina  2006  RaUS  06A227  25 m       
38  45  Kuusela Oona  2006  TaTU  06A041  25 m       
39  57  Perkola Piitu  2006  TaTU  06A035  25 m       
40  61  Tolvanen Eevi  2006  TaTU  06A376  25 m       
41  71  Aaltonen Tilda  2006  ÅSK  06A311  25 m       
42  82  Korvonen Kaisla  2006  ÅSK  06A473  25 m       
43  83  Koskinen Kata  2005  ÅSK  05A682  25 m       
44  84  Koskinen Tiitu  2005  ÅSK  05A311  25 m       
45  87  Kurki Aino  2005  ÅSK  05A264  25 m       
46  94  Meltovaara Fia  2006  ÅSK  06A274  25 m       
47  97  Mäenpää Maija  2005  ÅSK  05A775  25 m       
48  98  Nieminen Emma  2005  ÅSK  05A269  25 m       
49  100  Pakkanen Emilia  2006  ÅSK  06A115  25 m       
50  115  Turpeinen Wilma  2006  ÅSK  06A089  25 m       
51  137  Kaituri Moona  2005  UiKaa  05A324  25 m       
52  166  Kivistö Eerika  2006  STR  06A228  25 m       
53  172  Hammargren Wilma  2005  DANDERYD  BH0805  25 m       
54  173  Malkan-Juvelin Felicia  2005  DANDERYD  BH1805  25 m       
55  175  Rosander Ebba  2005  DANDERYD  BH9605  25 m       
56  211  Lindqvist Ida  2005  TÄBY SIM  BH5205  25 m       
57  213  Lundberg Tuva  2006  TÄBY SIM  AJ6406  25 m       
58  231  Westerdahl Clara  2005  TÄBY SIM  BG4605  25 m       
59  285  Wennerberg Sofia  2005  UPSALA S  AH6405  25 m       
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 mars 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:31 
 
19_S
Gren 19, 50m Ryggsim/SU P9 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
202  Hogg Joel  2007  TÄBY SIM  AD6307  25 m  48.81  48.81   
186  Danovskij Jan  2007  TÄBY SIM  AD8307  25 m  49.68  49.68   
60  Tikkanen Niklas  2007  TaTU  07A004  50 m  52.09  52.09   
192  Ersson Sixten  2007  TÄBY SIM  AD5307  25 m  53.34  53.34   
305  Bjällås Filip  2007  UPPLANDS-B  AA7107  25 m  57.58  57.58   
143  Ojala Valtteri  2007  UiKaa  07A036  25 m       
301  Sulonen Joel  2007  ÅSK  07A203  25 m       
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 mars 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:31 
 
20_S
Gren 20, 50m Ryggsim/SU F/T9 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
88  Laine Aino  2007  ÅSK  07A013  50 m  45.73  45.73   
31  Heinikangas Erin  2007  RaUS  07A193  25 m  53.84  53.84   
164  Ailanen Inka  2007  STR  07A091  25 m  55.16  55.16   
104  Rantanen Kerttu  2007  ÅSK  07A146  50 m  59.00  59.00   
55  Pennanen Iida  2008  TaTU  08A002  50 m  59.12  59.12   
18  Känkänen Helka  2008  PUS  08A009  50 m  1:02.66  1:02.66   
42  Joseph Elsa  2007  TaTU  07A046  50 m  1:03.24  1:03.24   
154  Suoyrjö Sofi  2007  UiKaa  07A156  25 m  1:06.82  1:06.82   
148  Ruusuvaara Amanda  2008  UiKaa  08A071  25 m  1:08.13  1:08.13   
10  131  Granholm Alicia  2007  UiKaa  07A050  25 m  1:10.99  1:10.99   
11  302  Myllymäki Iiris  2008  TaTU  08A041  25 m       
12  303  Levola Viiu  2008  TaTU  08A023  25 m       
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 mars 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:31 
 
21_S
Gren 21, 100m Ryggsim/SU P13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
233  Åstrand Erik  2003  TÄBY SIM  AO2903  25 m  1:12.02  1:12.02   
177  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  25 m  1:16.94  1:16.94   
218  Persson Taylor Isac  2003  TÄBY SIM  AE6903  25 m  1:18.63  1:18.63   
232  Westholm Hugo  2004  TÄBY SIM  AI2904  25 m  1:20.96  1:20.96   
54  Pankratov Pavel  2004  TaTU  04A029  25 m  1:21.32  1:21.32   
197  Gabrielsson Liam  2003  TÄBY SIM  AK5503  25 m  1:21.43  1:21.43   
53  Niemi Lassi  2004  TaTU  04A093  25 m  1:21.70  1:21.70   
214  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  25 m  1:22.95  1:22.95   
221  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  25 m  1:23.22  1:23.22   
10  24  Ollikainen Roope  2004  PUS  04A004  25 m  1:25.43  1:25.43   
11  225  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  25 m  1:25.46  1:25.46   
12  95  Mäenpää Arttu  2003  ÅSK  03A892  25 m  1:25.84  1:25.84   
13  174  Novacic Filip  2003  DANDERYD  AQ5703  25 m  1:26.14  1:26.14   
14  250  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:26.25  1:26.25   
15  40  Birkstedt Miro  2004  TaTU  04A020  25 m  1:26.73  1:26.73   
16  85  Kunttila Tatu  2003  ÅSK  03A443  25 m  1:26.76  1:26.76   
17  49  Lepola Petteri  2003  TaTU  03A303  50 m  1:28.34  1:28.34   
18  198  Grundin Fredrick  2003  TÄBY SIM  AR8703  25 m  1:29.28  1:29.28   
19  36  Soini Akseli  2004  RaUS  04A562  25 m  1:30.16  1:30.16   
20  178  Alonso David  2003  TÄBY SIM  AS6703  25 m  1:30.57  1:30.57   
21  263  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  1:31.11  1:31.11   
22  44  Kotti Akseli  2004  TaTU  04A009  50 m  1:32.04  1:32.04   
23  52  Mäkimartti Onni  2004  TaTU  04A176  25 m  1:33.69  1:33.69   
24  207  Ladis Dimitris  2003  TÄBY SIM  AS4503  25 m  1:34.01  1:34.01   
25  156  Varonen Jeremia  2004  UiKaa  04A513  25 m  1:34.28  1:34.28   
26  254  Delvenne Samuel  2003  UPSALA S  AU8903  25 m  1:34.38  1:34.38   
27  217  Nilsson Samuel  2003  TÄBY SIM  AR9703  25 m  1:34.71  1:34.71   
28  206  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  25 m  1:35.36  1:35.36   
29  144  Rantanen Eerik  2004  UiKaa  04A293  25 m  1:35.75  1:35.75   
30  200  Hanna Jousef  2003  TÄBY SIM  AS3503  25 m  1:36.81  1:36.81   
31  89  Laine Elias  2003  ÅSK  03A465  50 m  1:38.23  1:38.23   
32  59  Saloniemi Joona  2004  TaTU  04A304  50 m  1:38.84  1:38.84   
33  223  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  25 m  1:39.19  1:39.19   
34  43  Kilpeläinen Niilo  2004  TaTU  04A174  25 m  1:41.15  1:41.15   
35  12  Mattsson Alexander  2003  IFÅ  03A981  25 m  1:43.80  1:43.80   
36  91  Leo Casper  2004  ÅSK  04A635  25 m  1:48.09  1:48.09   
37  21  Lettosunti Veeti  2004  PUS  04A844  25 m  1:48.19  1:48.19   
38  Blomberg Elliot Hans Åke  2003  IFÅ  03A941  25 m  1:49.84  1:49.84   
39  146  Reiman Markus  2004  UiKaa  04A069  25 m  1:50.65  1:50.65   
40  105  Rekola Rasmus  2004  ÅSK  04A638  25 m  1:51.50  1:51.50   
41  10  Kalvik Rasmus  2004  IFÅ  04A904  25 m  1:52.22  1:52.22   
42  145  Rauhala Rasmus  2004  UiKaa  04A120  25 m  1:53.47  1:53.47   
43  108  Salminen Samuel  2003  ÅSK  03A786  25 m  1:54.45  1:54.45   
44  183  Bergvall Nicholas  2004  TÄBY SIM  AN6104  25 m  1:56.67  1:56.67   
45  Johansson Oskar  2004  IFÅ  04A959  25 m       
46  14  Rosenholm Philip  2004  IFÅ  04B081  25 m       
47  17  Huhtasalo Lauri  2004  PUS  04A872  25 m       
48  27  Rantala Miro  2004  PUS  04A849  25 m       
49  70  Aaltonen Aaron  2004  ÅSK  04A985  25 m       
50  139  Muuri Miko  2004  UiKaa  04A332  25 m       
51  255  Fischer Joel  2003  UPSALA S  AE8103  25 m       
52  Lingham Karl  2002  TÄBY SIM  AM0502  25 m  1:17.69  1:17.69  EXT 
53  von Goës Axel  2002  TÄBY SIM  AP1502  25 m  1:22.57  1:22.57  EXT 
54  307  Rouhiainen Leevi  2002  ÅSK  02A742  25 m  1:27.00  1:27.00  EXT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 mars 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:31 
 
22_S
Gren 22, 100m Ryggsim/SU F/T13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
23  Mattila Senni  2003  PUS  03A003  25 m  1:12.35  1:12.35   
193  Ewerbring Jennie  2003  TÄBY SIM  AT6603  25 m  1:16.39  1:16.39   
210  Lindberg Izabelle  2003  TÄBY SIM  AX6603  25 m  1:18.02  1:18.02   
259  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  1:18.28  1:18.28   
226  Ström Thilda  2003  TÄBY SIM  AT5803  25 m  1:19.46  1:19.46   
179  Andersson Elin  2003  TÄBY SIM  BG0803  25 m  1:19.63  1:19.63   
195  Franks Ingrid  2003  TÄBY SIM  AT5603  25 m  1:19.63  1:19.63   
208  Larsson Dina  2004  TÄBY SIM  AN1804  25 m  1:19.76  1:19.76   
230  Valeskog Nicole  2004  TÄBY SIM  AT5204  25 m  1:21.13  1:21.13   
10  287  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  1:21.48  1:21.48   
11  149  Saario Matilda  2003  UiKaa  03A209  25 m  1:21.60  1:21.60   
12  252  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  1:23.40  1:23.40   
13  288  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  1:23.68  1:23.68   
14  150  Salmi Sini  2004  UiKaa  04A294  25 m  1:23.96  1:23.96   
15  260  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  1:24.04  1:24.04   
16  171  Blomqvist Louise  2004  DANDERYD  BD2204  25 m  1:24.12  1:24.12   
17  20  Lasonen Tinja  2004  PUS  04A230  25 m  1:24.24  1:24.24   
18  114  Tanskanen Heinä  2003  ÅSK  03A829  25 m  1:24.45  1:24.45   
19  103  Rantala Aino  2004  ÅSK  04A204  25 m  1:24.60  1:24.60   
20  99  Nihtilä Ella  2004  ÅSK  04A237  25 m  1:24.69  1:24.69   
21  92  Lindell Manja  2004  ÅSK  04A084  25 m  1:26.26  1:26.26   
22  153  Ström Linnea  2003  UiKaa  03A142  25 m  1:26.48  1:26.48   
23  262  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  1:27.14  1:27.14   
24  112  Sirkiä Oona  2004  ÅSK  04A596  25 m  1:27.40  1:27.40   
25  185  Bolling Filippa  2004  TÄBY SIM  BA8404  25 m  1:27.42  1:27.42   
26  306  Håbro Karjanmaa Tindra  2004  TÄBY SIM  BA2204  25 m  1:27.73  1:27.73   
27  266  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  1:27.89  1:27.89   
28  270  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m  1:28.92  1:28.92   
29  275  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  1:29.90  1:29.90   
30  190  Ellbrant Engla  2004  TÄBY SIM  AK2204  25 m  1:29.99  1:29.99   
31  194  Forsberg Emilia  2003  TÄBY SIM  BN9203  25 m  1:30.67  1:30.67   
32  182  Bergvall Emelie  2003  TÄBY SIM  BC4603  25 m  1:30.83  1:30.83   
33  282  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  1:30.99  1:30.99   
34  90  Laverman My  2004  ÅSK  04A557  25 m  1:31.76  1:31.76   
35  264  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  1:32.01  1:32.01   
36  132  Haarala Ulla  2004  UiKaa  04A086  25 m  1:32.31  1:32.31   
37  272  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m  1:32.82  1:32.82   
38  151  Salminen Venla  2004  UiKaa  04A179  25 m  1:33.14  1:33.14   
39  224  Sommar Emma  2004  TÄBY SIM  BA5604  25 m  1:33.91  1:33.91   
40  220  Plunkett Kore Danaë  2003  TÄBY SIM  AX1803  25 m  1:34.85  1:34.85   
41  50  Liimatta Jessika  2004  TaTU  04A169  25 m  1:34.93  1:34.93   
42  46  Lassila Wilma  2004  TaTU  04A649  25 m  1:35.22  1:35.22   
43  265  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  1:35.75  1:35.75   
44  73  Arvilommi Ilona  2003  ÅSK  03A595  25 m  1:36.42  1:36.42   
45  215  Malmström Irma  2004  TÄBY SIM  BH0604  25 m  1:36.52  1:36.52   
46  284  Wallinder Ella  2003  UPSALA S  BM0403  25 m  1:36.96  1:36.96   
47  135  Järvenpää Milla  2004  UiKaa  04A246  25 m  1:37.85  1:37.85   
48  58  Ruppa Lotta  2003  TaTU  03A392  25 m  1:38.52  1:38.52   
49  141  Oinas Odelia  2003  UiKaa  03B095  25 m  1:38.92  1:38.92   
50  187  Davies Alice  2004  TÄBY SIM  BH5404  25 m  1:39.23  1:39.23   
51  136  Kaituri Milja  2003  UiKaa  03A460  25 m  1:40.30  1:40.30   
52  249  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  1:40.78  1:40.78   
53  212  Lingham Maja  2004  TÄBY SIM  BC8204  25 m  1:41.23  1:41.23   
54  Duns Rebecca  2003  IFÅ  03A914  25 m  1:42.88  1:42.88   
55  234  Öström Torun  2004  TÄBY SIM  BR5604  25 m  1:47.58  1:47.58   
56  Flinck Isabelle  2003  IFÅ  03A932  25 m  1:48.18  1:48.18   
57  13  Måtar Emelie  2004  IFÅ  04A787  25 m  1:48.73  1:48.73   
58  216  Mattsson Saga  2004  TÄBY SIM  BH9404  25 m  1:50.74  1:50.74   
59  222  Schibbye Matilda  2004  TÄBY SIM  BC5204  25 m  1:51.25  1:51.25   
60  62  Tynkkynen Nanna  2003  TaTU  03A118  25 m  1:51.39  1:51.39   
61  155  Valtonen Hilla  2003  UiKaa  03A588  25 m  1:55.57  1:55.57   
62  76  Hauhia Joanna  2004  ÅSK  04A559  25 m  1:55.63  1:55.63   
63  228  Taberman Clara  2004  TÄBY SIM  BC9204  25 m  2:01.32  2:01.32   
64  80  Kastu Mariel  2003  ÅSK  03B113  25 m  2:06.37  2:06.37   
65  Hachem Lena  2003  IFÅ  03B154  25 m       
66  63  Virtanen Sara  2004  TaTU  04A815  25 m       
67  107  Ronimus Rakel  2004  ÅSK  04B000  25 m       
68  201  Hedbeck Rebecka  2004  TÄBY SIM  BR0604  25 m       
69  281  Tramontana Olivia  2004  UPSALA S  AH4204  25 m       
70  Alin Stella  2002  TÄBY SIM  BC1802  25 m  1:20.41  1:20.41  EXT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 mars 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:31 
 
23_S
Gren 23, 100m Frisim/VU P11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
170  Arvidsson Wilhelm  2005  DANDERYD  AC3705  25 m  1:11.18  1:11.18   
219  Persson Taylor Marcus  2005  TÄBY SIM  AC4905  25 m  1:13.16  1:13.16   
203  Hogg John  2005  TÄBY SIM  AC5705  25 m  1:16.41  1:16.41   
32  Korri Sakari  2005  RaUS  05A293  50 m  1:16.42  1:16.42   
277  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  1:21.30  1:21.30   
253  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  1:24.82  1:24.82   
205  Juhlin Fredriksson Noah  2005  TÄBY SIM  AI2505  25 m  1:26.55  1:26.55   
286  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:26.90  1:26.90   
96  Mäenpää Eero  2005  ÅSK  05A377  25 m  1:27.21  1:27.21   
10  116  Vainio Konsta  2005  ÅSK  05A299  25 m  1:28.56  1:28.56   
11  117  Valdolin Veeti  2005  ÅSK  05A284  50 m  1:28.59  1:28.59   
12  34  Mäkinen Tuomas  2005  RaUS  05A515  25 m  1:30.06  1:30.06   
13  181  Bebenek Daniel  2006  TÄBY SIM  AC4706  25 m  1:30.61  1:30.61   
14  147  Reiman Patrik  2005  UiKaa  05A098  25 m  1:31.47  1:31.47   
15  267  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  1:31.88  1:31.88   
16  101  Pakomäki Lauri-pekka  2006  ÅSK  06A235  25 m  1:37.26  1:37.26   
17  204  Humble Caspian  2005  TÄBY SIM  AO6705  25 m  1:39.50  1:39.50   
18  41  Heinonen Kalle  2006  TaTU  06A105  50 m  1:42.74  1:42.74   
19  167  Korte Joel  2005  STR  05A570  25 m  1:43.95  1:43.95   
20  258  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  1:44.17  1:44.17   
21  30  Arponen Joonas  2005  RaUS  05A559  50 m  1:44.71  1:44.71   
22  39  Backman Ferdinand  2006  TaTU  06A021  50 m  1:45.87  1:45.87   
23  72  Arnell Eemeli  2005  ÅSK  05A327  50 m  1:50.18  1:50.18   
24  109  Sandblom Frans  2006  ÅSK  06A101  25 m  1:51.26  1:51.26   
25  274  Parekh Ravi  2005  UPSALA S  AL7705  25 m  1:53.70  1:53.70   
26  169  Vaahensalo Viljami  2005  STR  05A569  25 m  1:56.45  1:56.45   
27  93  Linderborg Aarni  2005  ÅSK  05A268  50 m  1:56.65  1:56.65   
28  48  Lepola Antti  2006  TaTU  06A008  25 m  2:01.23  2:01.23   
29  37  Yrjälä Onni  2006  RaUS  06A480  25 m       
30  51  Mäkimartti Elmo  2006  TaTU  06A047  25 m       
31  56  Penttilä Eero  2006  TaTU  06A165  25 m       
32  77  Holmberg Santeri  2006  ÅSK  06A484  25 m       
33  106  Roine Frans  2005  ÅSK  05A694  25 m       
34  111  Seppä Matias  2006  ÅSK  06A462  25 m       
35  134  Juolasmaa Julius  2006  UiKaa  06A395  25 m       
36  165  Jussinoja Eino  2006  STR  06A481  25 m       
37  176  Sundström Curstedt Erik  2005  DANDERYD  AN5905  25 m       
38  189  Degerbalkan Elvin  2006  TÄBY SIM  AH6106  25 m       
39  278  Smekal Daniel  2005  UPSALA S  AH5105  25 m       
40  279  Strand Abbe  2005  UPSALA S  AE7905  25 m       
41  304  Niemi Vili  2006  TaTU  06A329  25 m       
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 mars 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:31 
 
24_S
Gren 24, 100m Frisim/VU F/T11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
196  Franks Louise  2005  TÄBY SIM  AG7605  25 m  1:16.49  1:16.49   
81  Kiili Minttu  2005  ÅSK  05A306  25 m  1:18.33  1:18.33   
261  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  25 m  1:18.54  1:18.54   
110  Selimi Sonila  2005  ÅSK  05A278  25 m  1:20.58  1:20.58   
280  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:21.01  1:21.01   
78  Kaituri Ellen  2006  ÅSK  06A086  25 m  1:21.02  1:21.02   
113  Suominen Ella  2005  ÅSK  05A308  25 m  1:22.28  1:22.28   
79  Kangas Kukka  2005  ÅSK  05A254  25 m  1:23.27  1:23.27   
86  Kurkela Julianna  2005  ÅSK  05A215  25 m  1:23.76  1:23.76   
10  273  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:25.53  1:25.53   
11  47  Lepola Aino  2005  TaTU  05A040  25 m  1:25.83  1:25.83   
12  257  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  25 m  1:25.86  1:25.86   
13  74  Bergström Maura  2005  ÅSK  05A338  25 m  1:25.96  1:25.96   
14  251  Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  1:26.23  1:26.23   
15  38  Alenius Kiia  2005  TaTU  05A094  50 m  1:28.05  1:28.05   
16  199  Gustavsson Agnes  2005  TÄBY SIM  AV3405  25 m  1:30.22  1:30.22   
17  22  Lindholm Iida  2005  PUS  05A405  25 m  1:31.28  1:31.28   
18  26  Ramsten Vea Victoria  2005  PUS  05A407  25 m  1:31.70  1:31.70   
19  180  Aronsson Erika  2005  TÄBY SIM  AM2205  25 m  1:32.24  1:32.24   
20  19  Känkänen Hilla  2006  PUS  06A139  50 m  1:32.65  1:32.65   
21  98  Nieminen Emma  2005  ÅSK  05A269  25 m  1:33.35  1:33.35   
22  227  Svärd Tilda  2005  TÄBY SIM  BB9405  25 m  1:33.62  1:33.62   
23  229  Thermaenius Ella  2005  TÄBY SIM  BB7405  25 m  1:33.94  1:33.94   
24  191  Emtemo Filippa  2005  TÄBY SIM  BB5605  25 m  1:34.01  1:34.01   
25  84  Koskinen Tiitu  2005  ÅSK  05A311  50 m  1:35.09  1:35.09   
26  83  Koskinen Kata  2005  ÅSK  05A682  50 m  1:35.11  1:35.11   
27  168  Pusa Vilja  2005  STR  05A343  25 m  1:36.05  1:36.05   
28  115  Turpeinen Wilma  2006  ÅSK  06A089  50 m  1:37.06  1:37.06   
29  25  Rahola Emilia  2006  PUS  06A253  25 m  1:37.81  1:37.81   
30  184  Björklund Amanda  2006  TÄBY SIM  AF1606  25 m  1:38.33  1:38.33   
31  166  Kivistö Eerika  2006  STR  06A228  25 m  1:38.61  1:38.61   
32  Flöjt Céline  2005  IFÅ  05A453  25 m  1:40.81  1:40.81   
33  75  Grimbaum Kristina  2005  ÅSK  05A266  50 m  1:41.79  1:41.79   
34  35  Rintala Zara Cathrina  2006  RaUS  06A227  25 m  1:42.24  1:42.24   
35  87  Kurki Aino  2005  ÅSK  05A264  50 m  1:42.26  1:42.26   
36  57  Perkola Piitu  2006  TaTU  06A035  50 m  1:43.08  1:43.08   
37  211  Lindqvist Ida  2005  TÄBY SIM  BH5205  25 m  1:43.12  1:43.12   
38  33  Laine Eveliina  2005  RaUS  05A603  25 m  1:44.01  1:44.01   
39  94  Meltovaara Fia  2006  ÅSK  06A274  50 m  1:44.26  1:44.26   
40  133  Hämäläinen Maikki  2006  UiKaa  06A457  25 m  1:50.50  1:50.50   
41  152  Sirviö Sara  2006  UiKaa  06A167  25 m  1:57.46  1:57.46   
42  100  Pakkanen Emilia  2006  ÅSK  06A115  25 m  2:01.74  2:01.74   
43  11  Karlsson Isabella  2005  IFÅ  05A398  25 m       
44  45  Kuusela Oona  2006  TaTU  06A041  25 m       
45  61  Tolvanen Eevi  2006  TaTU  06A376  25 m       
46  71  Aaltonen Tilda  2006  ÅSK  06A311  25 m       
47  82  Korvonen Kaisla  2006  ÅSK  06A473  25 m       
48  97  Mäenpää Maija  2005  ÅSK  05A775  25 m       
49  137  Kaituri Moona  2005  UiKaa  05A324  25 m       
50  138  Miettinen Kiana  2006  UiKaa  06A149  25 m       
51  140  Norrdal Aino  2006  UiKaa  06A065  25 m       
52  157  Virtanen Sanni  2006  UiKaa  06A359  25 m       
53  172  Hammargren Wilma  2005  DANDERYD  BH0805  25 m       
54  173  Malkan-Juvelin Felicia  2005  DANDERYD  BH1805  25 m       
55  175  Rosander Ebba  2005  DANDERYD  BH9605  25 m       
56  188  Degerbalkan Deniz  2006  TÄBY SIM  AP3406  25 m       
57  209  Lindberg Amanda  2006  TÄBY SIM  AP7206  25 m       
58  213  Lundberg Tuva  2006  TÄBY SIM  AJ6406  25 m       
59  231  Westerdahl Clara  2005  TÄBY SIM  BG4605  25 m       
60  256  Fredriksson Smilla  2005  UPSALA S  AR7405  25 m       
61  268  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m       
62  269  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m       
63  271  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m       
64  276  Punga Olivia  2005  UPSALA S  BA9405  25 m       
65  283  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m       
66  285  Wennerberg Sofia  2005  UPSALA S  AH6405  25 m       
67  298  Koskinen Elsa  2006  ÅSK  06A390  25 m       
68  299  Rönnlund Cecilia  2006  ÅSK  06A392  25 m       
69  300  Vesterkvist Gabriella  2006  ÅSK  06A381  25 m       
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 mars 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:31 
 
25_S
Gren 25, 4X100m Frisim/VUV P13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
243  TÄBY SIM herrar 1 [2003]  2003  TÄBY SIM    25 m  4:26.00  4:26.00   
244  TÄBY SIM herrar 2 [2003]  2003  TÄBY SIM    25 m  4:48.00  4:48.00   
64  TaTU Jääkarhut  2003  TaTU    25 m  4:51.75  4:51.75   
245  TÄBY SIM herrar 3 [2003]  2003  TÄBY SIM    25 m  5:00.00  5:00.00   
128  ÅSK Rollo 1  2003  ÅSK    25 m  5:09.71  5:09.71   
65  TaTU Jääkarhut 2  2003  TaTU    25 m  5:19.55  5:19.55   
246  TÄBY SIM herrar 4 [2003]  2003  TÄBY SIM    25 m  5:30.00  5:30.00   
129  ÅSK Rollo 2  2003  ÅSK    25 m  5:45.22  5:45.22   
158  UiKaa Pojat MERJ  2003  UiKaa    25 m  5:47.86  5:47.86   
10  295  UPSALA S herrar [2003]1  2003  UPSALA S    25 m  5:50.00  5:50.00   
11  29  PUS miehet [2003]  2003  PUS    25 m  5:50.87  5:50.87   
12  16  IFÅ herrar [2003]  2003  IFÅ    25 m       
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 mars 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:31 
 
26_S
Gren 26, 4X100m Frisim/VUV F/T13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
235  TÄBY SIM damer 1 [2003]  2003  TÄBY SIM    25 m  4:31.00  4:31.00   
236  TÄBY SIM damer 2 [2003]  2003  TÄBY SIM    25 m  4:58.00  4:58.00   
128  ÅSK Rollo 1  2003  ÅSK    25 m  5:03.56  5:03.56   
237  TÄBY SIM damer 3 (2003)  2003  TÄBY SIM    25 m  5:10.00  5:10.00   
289  UPSALA S damer [2003]1  2003  UPSALA S    25 m  5:15.00  5:15.00   
161  UiKaa Tytöt MVSM  2003  UiKaa    25 m  5:15.03  5:15.03   
129  ÅSK Rollo 2  2003  ÅSK    25 m  5:16.72  5:16.72   
238  TÄBY SIM damer 4 (2003)  2003  TÄBY SIM    25 m  5:20.00  5:20.00   
130  ÅSK Rollo 3  2003  ÅSK    25 m  5:28.12  5:28.12   
10  239  TÄBY SIM damer 5 [2003]  2003  TÄBY SIM    25 m  5:40.00  5:40.00   
11  163  UiKaa Tytöt OMLU  2003  UiKaa    25 m  5:40.77  5:40.77   
12  64  TaTU Jääkarhut  2003  TaTU    25 m  5:41.01  5:41.01   
13  290  UPSALA S damer [2003]2  2003  UPSALA S    25 m  6:00.00  6:00.00   
14  291  UPSALA S damer [2003]3  2003  UPSALA S    25 m  6:10.00  6:10.00   
15  15  IFÅ damer [2003]  2003  IFÅ    25 m       
16  162  UiKaa Tytöt OHSM  2003  UiKaa    25 m       
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 mars 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner