2019-11-15   17:46:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 24
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danish Open 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  20:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstanens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2016         
 
 
 
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer  Indledende (8) 
Europarekord Senior: Alain Bernard (1983) 47.12 2009-07-30 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
92  Chris Johansen  1996  9651AB  FARUM    50m  58.53 
123  Joakim Brønnum  1997  9759AT  HOLBÆK    50m  56.25 
121  Lasse Winther Andersen  1994  9465AF  HOLBÆK    50m  56.99 
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
322  Martin Jungersen  1997  9799AA  VAT CPH-MK    50m  55.30 
45  Tomas Stensballe Larsen  2000  0035AK  GENTOFTE    50m  54.98 
182  Nikolai Skelsager  1996  9687AC  SLANGERUP    50m  54.72 
122  Simon Brixner  2000  0001AL  HOLBÆK    50m  54.74 
198  Martin Nielsen  1997  9761AK  VEST    50m  55.03 
48  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    50m  55.77 
               

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
168  Oliver Jacobsen  1997  9781AQ  HVIDOVRE    50m  54.68 
354  Lasse Dall  1997  9763AR  ODDER    50m  54.62 
281  Casper Eickhardt  1999  9921AJ  ESBJERG    50m  54.43 
357  Oskar Jørgensen  1998  9817AK  ODDER    50m  54.40 
25  Marrvin Gastaldello  1991    SC THION    50m  54.41 
331  Tobias Andersen  1998  9853AF  TRITON B    50m  54.50 
106  Jonas Vibsig Berding  1996  9693AA  GLADSAXE    50m  54.63 
308  Mathias Immerkjær  1999  9961AF  VATCPH-STT    50m  54.69 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
282  Mikkel Gadgaard  1999  9923AA  ESBJERG    50m  54.29 
221  Andreas Vestergaard  1999  9997AG  HOVEDSTAD    50m  54.19 
356  Nikolaj Isdahl  1999  9957AF  ODDER    50m  54.18 
14  Eyðbjørn Joensen  1996    SUÐUROYAR    50m  53.88 
64  Søren Villumsen  1998  9881AT  AALBORG    50m  53.98 
329  Jakob Juul  2000  0015AK  TRITON V    50m  54.18 
36  Mads Steen Petersen  1997  9765AJ  HELSINGE    50m  54.27 
275  Jesper Stilling Julius  1993  9315AO  AGF    50m  54.30 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
111  William Lehn-Schiøler  2000  0073AF  GLADSAXE    50m  53.82 
94  Marcus Olesen  1995  9531AC  FARUM    50m  53.72 
55  Nicolas Blanch  1997  9779AA  AALBORG    50m  53.40 
117  Frederik Rindshøj  1999  9955AN  GLADSAXE    50m  53.18 
151  Oliver Marcus Meng  1997  9731AM  KVIK    50m  53.32 
289  Michael Terp Olesen  1999  9917AA  ESBJERG    50m  53.45 
210  Peter Gjerulff  1996  9613AA  HOVEDSTAD    50m  53.77 
278  Jakob Kornmaaler  1995  9511AG  AGF    50m  53.87 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
272  Sebastian Tullberg  2000  0073AC  BIRKERØD    50m  52.87 
266  Claus Lerche Iversen  1977  7741AA  BIRKERØD    50m  52.37 
160  Marcus Krøyer Svendsen  1997  9787AB  KVIK    50m  51.34 
26  Pholien Systermans  1990    SC THION    50m  50.38 
87  Kevin Witt Christensen  1995  9595AF  FARUM    50m  50.91 
212  Giano Grillo  1998  9827AL  HOVEDSTAD    50m  52.07 
269  Frederik Dalhøj Paulsen  1998  9833AK  BIRKERØD    50m  52.50 
237  Mikkel-Emil Rosenbom  1999  9903AB  LYNGBY    50m  53.08 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
78  Magnus Fallesen  1998  9869AB  HERNING    50m  52.78 
300  Johan Bragason  1999  9959AB  VI39    50m  52.26 
155  Sebastian Ovesen  1994  9429AB  KVIK    50m  51.23 
93  Anders Lie  1991  9105AF  FARUM    50m  50.04 
371  Magnus Westermann  1995  9541AA  HERLEV    50m  50.88 
286  Simon Vingolf Larsen  1998  9807AA  ESBJERG    50m  52.05 
284  Christian Holm Jørgensen  1999  9973AK  ESBJERG    50m  52.47 
150  Johannes E. Mariegaard  1997  9743AF  KVIK    50m  52.98 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
53  Jens Bach  1997  9789AC  AALBORG    50m  52.67 
21  Pit Brandenburger  1995    SWIM LUX    50m  52.15 
270  Andreas Schiellerup  1993  9301AD  BIRKERØD    50m  51.05 
30  Paul Biedermann  1986    SVHALLE    50m  50.01 
82  Søren Dahl  1993  9397AC  HERLEV    50m  50.62 
35  Lasse Lykke Nielsen  1995  9555AA  HELSINGE    50m  51.79 
283  Frans Johannessen  1992  9277AB  ESBJERG    50m  52.43 
38  Gustav Friberg  1997  9709AB  RINGSTED    50m  52.93 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark