2019-11-15   17:33:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 8
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danish Open 2016    Udskriftsdato  14 april 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  11:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstanens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2016         
 
 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer  Indledende (8) 
Europarekord Senior: Frederic Bousquet (1981) 20.94 2009-04-26 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
307  Nikolai Hougaard  1999  9967AF  VATCPH-STT    50m  28.42 
129  Niels Ottosen  1998  9801AF  HOLBÆK    50m  26.04 
166  Owais Hamid  2000  0077AP  HVIDOVRE    50m  26.71 
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
67  Rasmus Jørgensen  1996  9615AP  VIBORG    50m  25.85 
181  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  SLANGERUP    50m  25.57 
36  Mads Steen Petersen  1997  9765AJ  HELSINGE    50m  25.50 
33  Lars Breum Hansen  1997  9713AA  HELSINGE    50m  25.48 
296  Ralf Dalby  1995  9547AB  SILKEBORG    50m  25.49 
327  Jonas Gadegaard Hansen  1998  9849AN  TRITON V    50m  25.54 
122  Simon Brixner  2000  0001AL  HOLBÆK    50m  25.74 
               

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
308  Mathias Immerkjær  1999  9961AF  VATCPH-STT    50m  25.35 
45  Tomas Stensballe Larsen  2000  0035AK  GENTOFTE    50m  25.33 
99  Magnus Andersen  1995  9565AQ  ROSKILDE    50m  25.24 
97  Oliver Broholm  1999  9987AD  RINGE    50m  25.21 
174  Marcus Rappenborg  1999  9959AP  HVIDOVRE    50m  25.23 
64  Søren Villumsen  1998  9881AT  AALBORG    50m  25.27 
198  Martin Nielsen  1997  9761AK  VEST    50m  25.34 
194  Morten Møller Jensen  1992  9269AG  VEST    50m  25.38 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
329  Jakob Juul  2000  0015AK  TRITON V    50m  25.20 
221  Andreas Vestergaard  1999  9997AG  HOVEDSTAD    50m  25.11 
322  Martin Jungersen  1997  9799AA  VAT CPH-MK    50m  24.93 
168  Oliver Jacobsen  1997  9781AQ  HVIDOVRE    50m  24.89 
151  Oliver Marcus Meng  1997  9731AM  KVIK    50m  24.93 
223  Linus Koefoed Weiss  1999  9969AJ  HOVEDSTAD    50m  25.09 
281  Casper Eickhardt  1999  9921AJ  ESBJERG    50m  25.18 
262  Alexander Eggers  1999  9967AD  BIRKERØD    50m  25.21 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
149  Jacob M. Jørgensen  1997  9737AB  KVIK    50m  24.79 
319  Marcus Dan Hansen  1999  9965AB  VAT CPH-MK    50m  24.79 
106  Jonas Vibsig Berding  1996  9693AA  GLADSAXE    50m  24.76 
94  Marcus Olesen  1995  9531AC  FARUM    50m  24.53 
356  Nikolaj Isdahl  1999  9957AF  ODDER    50m  24.56 
331  Tobias Andersen  1998  9853AF  TRITON B    50m  24.78 
117  Frederik Rindshøj  1999  9955AN  GLADSAXE    50m  24.79 
160  Marcus Krøyer Svendsen  1997  9787AB  KVIK    50m  24.85 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
354  Lasse Dall  1997  9763AR  ODDER    50m  24.39 
155  Sebastian Ovesen  1994  9429AB  KVIK    50m  23.97 
53  Jens Bach  1997  9789AC  AALBORG    50m  23.84 
273  Tobias B. Bjerg  1998  9807AC  AGF    50m  23.38 
35  Lasse Lykke Nielsen  1995  9555AA  HELSINGE    50m  23.57 
284  Christian Holm Jørgensen  1999  9973AK  ESBJERG    50m  23.96 
21  Pit Brandenburger  1995    SWIM LUX    50m  24.24 
286  Simon Vingolf Larsen  1998  9807AA  ESBJERG    50m  24.51 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
16  Róland Toftum  1998    SUÐUROYAR    50m  24.38 
150  Johannes E. Mariegaard  1997  9743AF  KVIK    50m  23.96 
89  Philip Greve  1998  9839AK  FARUM    50m  23.82 
270  Andreas Schiellerup  1993  9301AD  BIRKERØD    50m  23.29 
325  Nicolai Graae Hansen  1988  8847AB  U.S.G    50m  23.44 
87  Kevin Witt Christensen  1995  9595AF  FARUM    50m  23.90 
40  Claus Hansen  1995  9593AP  RINGSTED    50m  24.24 
275  Jesper Stilling Julius  1993  9315AO  AGF    50m  24.46 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
300  Johan Bragason  1999  9959AB  VI39    50m  24.33 
210  Peter Gjerulff  1996  9613AA  HOVEDSTAD    50m  23.96 
91  Magnus Jákupsson  1994  9403AP  FARUM    50m  23.72 
22  George Bovell  1983    TRINIDAD    50m  22.17 
93  Anders Lie  1991  9105AF  FARUM    50m  23.39 
272  Sebastian Tullberg  2000  0073AC  BIRKERØD    50m  23.85 
78  Magnus Fallesen  1998  9869AB  HERNING    50m  24.07 
14  Eyðbjørn Joensen  1996    SUÐUROYAR    50m  24.42 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  14 april 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark