2019-11-15   17:48:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 17
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danish Open 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  20:22   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstanens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2016         
 
 
 
Løb 17, 200m Medley Damer  Finaler (3) 
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:07.46 2009-07-27 
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 
 
C-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
340  Emma Lyngby Larsen  1998  9822AB  TRITON B    50m  2:33.07 
350  Emma Bugge Fynbo  2001  0158AE  HOLSTEBRO    50m  2:32.74 
142  Regitze Gaard  2001  0178AG  KVIK    50m  2:30.21 
218  Eva Olsen  2000  0094AM  HOVEDSTAD    50m  2:29.72 
156  Liva Schmid  2000  0012AV  KVIK    50m  2:29.81 
303  Anne-Sofie Lindblad  1997  9716AF  VI39    50m  2:31.19 
361  Thea Lund Petersen  1998  9874AZ  NYBORG    50m  2:33.01 
324  Josefine B. Pedersen  1999  9928AB  VAT CPH-MK    50m  2:33.45 

 
B-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
85  Marie-Louise Stentved  2000  0024AJ  HERLEV    50m  2:29.35 
83  Cecilie F. Jensen  1998  9862AH  HERLEV    50m  2:28.71 
214  Vera Staun Hansen  1999  9938AO  HOVEDSTAD    50m  2:27.96 
226  Emma Bjørnholdt  2000  0034AM  LYNGBY    50m  2:27.43 
205  Matilde Schrøder  1996  9664AG  OSLF    50m  2:27.90 
62  Lisa Schøn  1999  9956AR  AALBORG    50m  2:28.28 
230  Caroline Hørlykke  2000  0032AH  LYNGBY    50m  2:29.06 
98  Ingrid Bo Andersen  2001  0126AC  ROSKILDE    50m  2:29.61 

 
A-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
139  Laura Findahl Andersen  2001  0142AA  KVIK    50m  2:26.16 
15  Sára R. Nysted  2001    SUÐUROYAR    50m  2:23.77 
138  Katrine Bukh Villesen  2000  0042AL  THISTED    50m  2:22.79 
344  Maja Nielsen  1996  9632AD  TRITON B    50m  2:19.17 
211  Maria Grandt  1998  9806AF  HOVEDSTAD    50m  2:20.97 
154  Hannah Strunge Nissen  1997  9754AD  KVIK    50m  2:23.24 
336  Katrine B. Hansen  1999  9934AB  TRITON B    50m  2:25.21 
244  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997  9724AA  ALLERØD    50m  2:26.55 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark