2019-11-15   17:36:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 19
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danish Open 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  20:22   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstanens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2016         
 
 
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer  Finaler (3) 
Europarekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.84 2015-08-03 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.84 2015-08-03 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
 
C-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
328  Line J. V. Hededal  2001  0186AG  TRITON V    50m  1:11.39 
302  Mathilde Laugesen  2001  0176AL  VI39    50m  1:10.40 
339  Frederikke Jensen  2000  0002AC  TRITON B    50m  1:09.69 
255  Katrine Stampe  2000  0068AM  ALLERØD    50m  1:08.45 
141  Sofie Brøgger  2000  0032AD  KVIK    50m  1:09.08 
299  Caroline Mathiesen  2001  0172AG  AIF    50m  1:09.72 
216  Emma Maagøe  1999  9996AH  HOVEDSTAD    50m  1:10.46 
317  Emily Brophy  1999  9962AQ  VAT CPH-MK    50m  1:12.45 

 
B-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
263  Camille Erichsen  2001  0192AC  BIRKERØD    50m  1:08.32 
334  Caroline Amalie Duus  1998  9804AB  TRITON B    50m  1:07.25 
23  Hilkje Goethals  1995    MEGA    50m  1:06.19 
341  Emma Anne Ljungstrøm  1999  9908AH  TRITON B    50m  1:06.05 
233  Anna Brandt Nielsen  1998  9856AK  LYNGBY    50m  1:06.15 
253  Katharina Nekhorochko  2000  0014AH  ALLERØD    50m  1:06.27 
238  Sophie Amalie Schøn  1999  9952AB  LYNGBY    50m  1:07.99 
145  Sofie Hansen  2002  0202AI  KVIK    50m  1:08.33 

 
A-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
66  Laura Glerup Jensen  1998  9854AV  VIBORG    50m  1:05.42 
13  Signhild Joensen  2000    Ægir    50m  1:04.54 
63  Isabella K. Sørensen  1994  9466AE  AALBORG    50m  1:04.08 
61  Mie Ø. Nielsen  1996  9662AF  AALBORG    50m  1:02.05 
364  Sarah Bro  1996  9686AE  GENTOFTE    50m  1:03.12 
107  Victoria Bierre  2000  0022AS  GLADSAXE    50m  1:04.22 
44  Emilie Falbe-Hansen  1999  9962AD  GENTOFTE    50m  1:04.62 
161  Sara Sylvest  2000  0086AD  KVIK    50m  1:05.65 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark