2019-11-15   17:49:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danish Open 2016    Udskriftsdato  12 april 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  20:24   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstanens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2016         
 
 
 
Løb 5, 200m Butterfly Damer  Indledende (4) 
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:04.27 2009-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 2:15.36 2012-07-10 
 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
306  Victoria Vorm  2001  0104AF  VI39    50m  2:27.27 
360  Karina Høybye Olesen  2001  0106AA  NYBORG    50m  2:26.48 
197  Sarah Missing  2001  0192AN  VEST    50m  2:26.17 
235  Hannah Pilgaard  1999  9974AO  LYNGBY    50m  2:26.46 
241  Sara Tang-Holbek  2000  0044AF  LYNGBY    50m  2:26.79 
128  Ida Maria Nielsen  2000  0002AR  HOLBÆK    50m  2:38.49 
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
140  Phoebe Linde Atkins  2000  0058AA  KVIK    50m  2:24.83 
244  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997  9724AA  ALLERØD    50m  2:21.19 
351  Merete Toft Jensen  1999  9926AD  HOLSTEBRO    50m  2:18.79 
264  Caroline Erichsen  1998  9814AC  BIRKERØD    50m  2:15.22 
83  Cecilie F. Jensen  1998  9862AH  HERLEV    50m  2:18.16 
218  Eva Olsen  2000  0094AM  HOVEDSTAD    50m  2:20.04 
336  Katrine B. Hansen  1999  9934AB  TRITON B    50m  2:24.35 
54  Amalie Bærentsen  2000  0078AE  AALBORG    50m  2:26.14 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
62  Lisa Schøn  1999  9956AR  AALBORG    50m  2:24.48 
98  Ingrid Bo Andersen  2001  0126AC  ROSKILDE    50m  2:20.93 
332  Camilla Dufour  1996  9662AN  TRITON B    50m  2:18.66 
80  Trine Kjøngerskov  2000  0038AC  HERNING    50m  2:15.20 
142  Regitze Gaard  2001  0178AG  KVIK    50m  2:18.10 
138  Katrine Bukh Villesen  2000  0042AL  THISTED    50m  2:19.32 
209  Luna Donde Feilberg  2000  0036AJ  HOVEDSTAD    50m  2:23.75 
112  Katrine Tetzschner Madsen  2000  0082AG  GLADSAXE    50m  2:25.81 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
76  Kristine Barrett  1998  9886AB  GREVE    50m  2:24.40 
144  Kajsa Gregersen  2001  0186AM  KVIK    50m  2:20.44 
20  Monique Oliver  1998    SWIM LUX    50m  2:18.19 
63  Isabella K. Sørensen  1994  9466AE  AALBORG    50m  2:14.86 
349  Helena Rosendahl Bach  2000  0074AM  HOLSTEBRO    50m  2:17.08 
86  Cecilie Wiuff  2000  0072AB  HERLEV    50m  2:19.20 
361  Thea Lund Petersen  1998  9874AZ  NYBORG    50m  2:23.06 
239  Thea Laurberg Simonsen  1997  9744AK  LYNGBY    50m  2:25.79 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  12 april 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark