2019-11-15   17:48:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

30_S
Løb 30, 400m Frisvømning Damer 
 
Europarekord Senior: Frederica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
20  Oliver Monique  1998  SWIM LUX    50 m  4:15.24   
138  Villesen Katrine Bukh  2000  THISTED  0042AL  50 m  4:16.13   
250  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  50 m  4:16.31   
147  Holm Josephine  1999  KVIK  9982AA  50 m  4:16.34   
247  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  4:16.53   
267  Lund Anina Nicole  1998  BIRKERØD  9822BE  50 m  4:18.13   
57  Bruun Line Jørgensen  1995  AALBORG  9544AF  50 m  4:18.87   
257  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  50 m  4:20.66   
260  Duus Lisa Steen  1997  BIRKERØD  9764AI  50 m  4:21.57   
10  227  Bro Signe  1999  LYNGBY  9942AA  50 m  4:22.97   
11  236  Reeh Klara  1999  LYNGBY  9934AO  50 m  4:23.22   
12  81  Mortensen Amalie Søby  2001  HERNING  0112AJ  50 m  4:23.84   
13  349  Bach Helena Rosendahl  2000  HOLSTEBRO  0074AM  50 m  4:23.86   
14  140  Atkins Phoebe Linde  2000  KVIK  0058AA  50 m  4:24.85   
15  108  Gram Freja  1999  GLADSAXE  9962AL  50 m  4:25.74   
16  32  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  50 m  4:26.29   
17  Eidesgaard Vár  2001  Havnar    50 m  4:26.87   
18  43  Ebbesen Elisabeth Sabroe  2002  GENTOFTE  0206AG  50 m  4:27.03   
19  52  Andersen Louise Bach  2001  AALBORG  0164AM  50 m  4:28.28   
20  288  Nielsen Ellen  2001  ESBJERG  0168AP  50 m  4:30.03   
21  54  Bærentsen Amalie  2000  AALBORG  0078AE  50 m  4:30.12   
22  18  Guzman Karen Torrez  1992  BOL    50 m  4:31.25   
23  277  Kjeldsen Matilde  1999  AGF  9984AV  50 m  4:31.30   
24  360  Olesen Karina Høybye  2001  NYBORG  0106AA  50 m  4:32.24   
25  301  Drewsen Nanna  1998  VI39  9848AH  50 m  4:32.31   
26  248  Hansen Stephanie  1996  ALLERØD  9622AA  50 m  4:32.32   
27  233  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  4:32.59   
28  58  Gade Jackie  1998  AALBORG  9836AS  50 m  4:32.86   
29  318  Hansen Alberte M  2000  VAT CPH-MK  0004AC  50 m  4:32.93   
30  165  Dons Frederikke  1998  HVIDOVRE  9894AE  50 m  4:34.61   
31  358  Bak Iben  2001  NYBORG  0124AH  50 m  4:34.69   
32  179  Ruby Lærke Toft  1999  LAKSEN  9996AG  50 m  4:34.77   
33  251  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  50 m  4:34.77   
34  348  Wenk Helena Berg  2000  TRITON B  0052AD  50 m  4:34.87   
35  201  Drest Isabella  1999  OSK  9968AO  50 m  4:34.95   
36  197  Missing Sarah  2001  VEST  0192AN  50 m  4:35.36   
37  242  Toft Nina  2000  LYNGBY  0072AD  50 m  4:35.62   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark