Startliste for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 31
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
07:38 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
Løb 31, 200m Medley Herrer |
Finaler (7) |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
488 |
2 |
Bjarke Bernberg |
2002 |
0235AR |
ST-NEPTUN |
|
50m |
|
487 |
3 |
Niklas Faaborg Andersen |
2002 |
0231AT |
ST-NEPTUN |
|
50m |
|
569 |
4 |
Niklas Højbjerg |
2003 |
0361AO |
S 68 |
|
50m |
|
740 |
5 |
Sebastian Jacobsen |
2004 |
0465AJ |
AALBORG |
|
50m |
|
743 |
6 |
Simon Kutsko Jensen |
2004 |
0435AJ |
AALBORG |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
632 |
1 |
Frederik Kjølby |
2004 |
0455AJ |
TEMPO |
|
50m |
3:37.79 |
483 |
2 |
Kristian Sabroe Sørensen |
2005 |
0583AA |
HORSENS |
|
50m |
3:18.01 |
463 |
3 |
Mathias H. Johannesen |
2004 |
0421AB |
HORSENS |
|
50m |
3:06.86 |
450 |
4 |
Theis Dalgaard |
2004 |
0455AG |
HORSENS |
|
50m |
3:03.46 |
774 |
5 |
Joost Rijkhoff |
2004 |
0499AB |
AALBORG |
|
50m |
3:05.47 |
753 |
6 |
Sebastian B Lehmann |
2004 |
0439AF |
AALBORG |
|
50m |
3:10.11 |
338 |
7 |
Edgaras Bujanauskas |
2003 |
|
Lillesand |
|
50m |
3:30.00 |
788 |
8 |
Jelmer de Zee |
2003 |
0397AF |
AALBORG |
|
50m |
3:39.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
598 |
1 |
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
0211AQ |
SKANDERBOR |
|
50m |
3:00.60 |
461 |
2 |
Christian Johannesen |
2003 |
0343AH |
HORSENS |
|
50m |
2:57.92 |
693 |
3 |
Daniel Østerballe |
2003 |
0363AN |
VIBORG |
|
50m |
2:56.23 |
684 |
4 |
Mads Peter Hansen |
2004 |
0453AM |
VIBORG |
|
50m |
2:55.22 |
453 |
5 |
Oliver Fenger |
2003 |
0303AO |
HORSENS |
|
50m |
2:55.58 |
500 |
6 |
Andreas Skak Thomsen |
2001 |
0109AJ |
ST-NEPTUN |
|
50m |
2:57.62 |
511 |
7 |
Mathias Knudsen |
2003 |
0369AI |
NORD |
|
50m |
3:00.09 |
750 |
8 |
Nikolai Levi Larsen |
2003 |
0333AL |
AALBORG |
|
50m |
3:03.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
484 |
1 |
Mads L. Skov Sørensen |
2001 |
0155AO |
HORSENS |
|
50m |
2:54.34 |
542 |
2 |
Jacob Lyse Søe |
2003 |
0361AF |
ODDER |
|
50m |
2:53.46 |
586 |
3 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
0349AG |
S 68 |
|
50m |
2:44.92 |
759 |
4 |
Ruben Nørgaard |
2002 |
0225AF |
AALBORG |
|
50m |
2:43.16 |
644 |
5 |
Christian Hovmark |
2001 |
0155AF |
THISTED |
|
50m |
2:44.86 |
702 |
6 |
Nicklas M Jensen |
2001 |
0105AR |
AABYBRO |
|
50m |
2:53.45 |
496 |
7 |
Esben Røjkjær Rasmussen |
2001 |
0139AJ |
ST-NEPTUN |
|
50m |
2:53.61 |
624 |
8 |
Christian Kornum |
2003 |
0323AH |
SØHESTEN |
|
50m |
2:54.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
643 |
1 |
Alexander Dahl |
2000 |
0021AJ |
THISTED |
|
50m |
2:37.73 |
350 |
2 |
Christoffer Lohne |
2001 |
|
KristianSA |
|
50m |
2:36.43 |
462 |
3 |
Daniel H. Johannesen |
1999 |
9939AM |
HORSENS |
|
50m |
2:31.45 |
787 |
4 |
Mads L. Werther |
2000 |
0045AF |
AALBORG |
|
50m |
2:29.98 |
467 |
5 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
0079AF |
HORSENS |
|
50m |
2:30.69 |
481 |
6 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
0045AQ |
HORSENS |
|
50m |
2:33.04 |
701 |
7 |
Rasmus Abildgaard |
2000 |
0015AM |
AABYBRO |
|
50m |
2:37.05 |
479 |
8 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
HORSENS |
|
50m |
2:39.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
758 |
1 |
Marius Nørgaard |
2001 |
0115AC |
AALBORG |
|
50m |
2:28.88 |
441 |
2 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
HORSENS |
|
50m |
2:27.77 |
646 |
3 |
Anders Frimor Kirk |
1996 |
9605AM |
THISTED |
|
50m |
2:26.11 |
711 |
4 |
Christian Bonde |
2001 |
0193AM |
AALBORG |
|
50m |
2:25.73 |
345 |
5 |
Julian S. Klok Solås |
1999 |
|
KristianSA |
|
50m |
2:25.82 |
615 |
6 |
Ole Jørmeland |
1998 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
2:27.63 |
703 |
7 |
Kristian Berthelsen |
1999 |
9951AO |
AABYBRO |
|
50m |
2:28.48 |
334 |
8 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
Lillesand |
|
50m |
2:29.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
732 |
1 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
0299AL |
AALBORG |
|
50m |
2:24.05 |
346 |
2 |
Fredrik Håbesland Klausen |
1999 |
|
KristianSA |
|
50m |
2:22.01 |
591 |
3 |
Gustav Yde |
2000 |
0093AA |
S 68 |
|
50m |
2:13.06 |
355 |
4 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
SKTEAM SØR |
|
50m |
2:07.81 |
313 |
5 |
Gustav Mathingsdal Pedersen |
1998 |
|
Farsund SK |
|
50m |
2:11.13 |
757 |
6 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
9995AF |
AALBORG |
|
50m |
2:17.09 |
456 |
7 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
9905AI |
HORSENS |
|
50m |
2:23.45 |
783 |
8 |
Anders Vestergaard |
2001 |
0121AJ |
AALBORG |
|
50m |
2:24.83 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
07:38 |
|