Program för Vårsimiaden Regionsfinal, Östersund
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 16
|
Tävling |
Vårsimiaden Regionsfinal 2016 |
|
Utskriftsdatum |
07 maj 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Östersund |
|
Utskriftstid |
13:24 |
|
|
Arrangör |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 maj 2016 |
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim Damer |
Finaler (9) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
118 |
2 |
Love-Lee Lindberg |
2003 |
BX1403 |
SK ÄGIR |
|
25m |
|
117 |
3 |
Kristina Kannegiesser |
2004 |
BQ8404 |
SK ÄGIR |
|
25m |
|
2 |
4 |
Moa Berglund |
2004 |
BB8204 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
87 |
1 |
Cornelia Asplund |
2005 |
BD1805 |
TIMRÅ SK |
|
25m |
|
105 |
2 |
Alice Eriksson |
2004 |
BQ0604 |
SK ÄGIR |
|
25m |
|
151 |
3 |
Iris Zachrisson |
2005 |
AL9205 |
HÄRJEDALEN |
|
25m |
|
21 |
4 |
Elin Frödin |
2005 |
BA0405 |
NJURUNDA |
|
25m |
|
16 |
5 |
Elin Clarin |
2005 |
AG7205 |
NJURUNDA |
|
25m |
|
1 |
6 |
Alva Andersson |
2005 |
AZ7805 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
92 |
1 |
Vilma Axelsson |
2003 |
BX0403 |
SK ÄGIR |
|
25m |
|
102 |
2 |
Lovisa Brynger |
2003 |
BM1203 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:51.56 |
51 |
3 |
Agnes Burman |
2004 |
BA9804 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:49.46 |
18 |
4 |
Stephanie Fjellgren |
2004 |
BL2204 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:51.26 |
97 |
5 |
Ina Björk Hedberg |
2004 |
AY2404 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:53.20 |
47 |
6 |
Linnea Ljung |
2005 |
AI3805 |
SOLLEFTEÅ |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
156 |
1 |
Felicia Caarls |
2004 |
AY3404 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:48.05 |
106 |
2 |
Moa Flodin |
2003 |
BX3803 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:46.42 |
119 |
3 |
Irene Nasta |
2004 |
BP6404 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:45.18 |
131 |
4 |
Beda Skylare Berglöf |
2004 |
AK1804 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:46.25 |
88 |
5 |
Emelie Carlzén |
2003 |
BB1203 |
TIMRÅ SK |
|
25m |
1:47.94 |
27 |
6 |
Elin Jönsson |
2004 |
AQ4804 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:48.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
19 |
1 |
Alva Fridlund |
2004 |
BE9404 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:42.99 |
100 |
2 |
Amanda Boson |
2004 |
BG8804 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:40.28 |
120 |
3 |
Ida Nyberg |
2004 |
BB1204 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:39.45 |
23 |
4 |
Isabelle Grönlund |
2004 |
AR7604 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:40.23 |
3 |
5 |
Line Björlin |
2003 |
BB9603 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
1:42.20 |
28 |
6 |
Ebba Lindblom |
2004 |
AR8404 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:43.55 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
45 |
1 |
Linnea Engström |
2004 |
AM8404 |
SOLLEFTEÅ |
|
25m |
1:36.25 |
29 |
2 |
Lovisa Lundblad |
2003 |
AM1203 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:33.73 |
66 |
3 |
Agnes Pettersson |
2004 |
BE0404 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:33.35 |
26 |
4 |
Hanna Jonasson |
2004 |
AR0604 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:33.49 |
136 |
5 |
Tuva Wallskog |
2004 |
BE3404 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:35.10 |
12 |
6 |
Ella Kretz |
2004 |
AQ5804 |
KRAMFORS |
|
25m |
1:36.57 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
141 |
1 |
Selma Zachrisson |
2003 |
AS6803 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:28.01 |
139 |
2 |
Tess Viggeborn |
2003 |
BE5203 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:23.36 |
78 |
3 |
Alice Öberg |
2003 |
AN2803 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:21.08 |
113 |
4 |
Filippa Jakobsson |
2003 |
AY0603 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:22.20 |
99 |
5 |
Sofia Boije |
2003 |
BC2803 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:24.12 |
6 |
6 |
Johanna Persson |
2003 |
BB4803 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
1:28.02 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
127 |
1 |
Sanna Rosberg |
2004 |
AR2804 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:30.66 |
109 |
2 |
Ebba Hann |
2004 |
AN6804 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:25.64 |
34 |
3 |
Lova Tjernström |
2004 |
AC1204 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:19.80 |
67 |
4 |
Nadja Rautiainen |
2004 |
AR0204 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:20.32 |
63 |
5 |
Nova Norlander |
2004 |
AV3804 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:27.24 |
68 |
6 |
Clara Renström Halling |
2004 |
AQ8804 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:31.70 |
|
|
Heat 9 (9) (11 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
32 |
1 |
Ida Sundholm |
2005 |
AG2205 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:54.00 |
112 |
2 |
Agnes Jakobsson |
2005 |
AF2805 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:39.19 |
121 |
3 |
Josefina Näsén |
2005 |
AF7805 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:26.93 |
126 |
4 |
Tove Rehnstedt |
2005 |
AT7405 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:30.00 |
46 |
5 |
Agnes Frestadius |
2005 |
AH7205 |
SOLLEFTEÅ |
|
25m |
1:44.06 |
43 |
6 |
Signe Domeij |
2005 |
AI5805 |
SOLLEFTEÅ |
|
50m |
2:39.99 |
Skapad av WinGrodan 1.25.02 |
Utskriftsdatum |
07 maj 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
Utskriftstid |
13:24 |
|