Program för Grand Prix 3 2009
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag 20/3 pass 1
Heatlista Gren 11
|
Tävling |
Grand Prix 3 2009 |
|
Utskriftsdatum |
20 mars 2009 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:04 |
|
|
Arrangör |
SSF/Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Gren 11, 400m Frisim Herrar |
Försök (4) |
Världsrekord Seniorer: Ian Thorpe (1982) 3:40.08 2002-07-30 |
Europarekord Seniorer: Massimiliano Rosolino (1978) 3:43.40 2000-09-16 |
SR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29 |
SR Juniorer: Anders Holmertz (1968) 3:53.83 1986-08-21 |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
237 |
2 |
Henric Selméus |
1990 |
AP2190 |
ÖSTERLEN |
|
25m |
4:26.07 |
78 |
3 |
Niklas Jonsson |
1988 |
AM8188 |
POLISEN |
|
25m |
4:20.55 |
114 |
4 |
Fredrik Hansen |
1992 |
AR0192 |
SS IDEN |
|
25m |
4:18.21 |
62 |
5 |
Karl Rundstedt |
1990 |
AP9590 |
MASS |
|
25m |
4:19.77 |
112 |
6 |
Philip Käll |
1990 |
AF5590 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
4:22.02 |
76 |
7 |
David Ernstsson |
1992 |
AK8792 |
POLISEN |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
54 |
1 |
Tim Arnesen |
1987 |
AK4187 |
MASS |
|
50m |
4:17.08 |
41 |
2 |
Daniel Åslund |
1992 |
AR7192 |
GÖTEBORG |
|
25m |
4:11.05 |
242 |
3 |
Göran Eriksson |
1986 |
AC0986 |
SK RAN |
|
50m |
4:03.28 |
88 |
4 |
Simon Frank |
1990 |
AS2590 |
SK NEPTUN |
|
25m |
3:58.25 |
109 |
5 |
Gabriel Bertrand |
1992 |
AC3392 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
4:00.39 |
91 |
6 |
Oskar Nordstrand |
1991 |
AI4991 |
SK NEPTUN |
|
25m |
4:03.98 |
52 |
7 |
Johan Hildesson |
1992 |
AK2592 |
KUNGÄLV |
|
25m |
4:14.15 |
261 |
8 |
Michael Enzell |
1992 |
AO1192 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
4:17.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
48 |
1 |
Erik Gissén |
1992 |
AL0992 |
KARLSTAD |
|
25m |
4:16.76 |
148 |
2 |
Martin Dahlberg |
1992 |
AS7192 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
4:10.19 |
210 |
3 |
Niclas Granström |
1990 |
AI0390 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
4:00.92 |
319 |
4 |
Jon Rud |
1986 |
|
WEST SWIM |
|
50m |
3:49.96 |
144 |
5 |
Jesper Svensson |
1990 |
AP6390 |
UDDEVALLA |
|
25m |
4:00.02 |
259 |
6 |
Anton Nieminen |
1992 |
AK3792 |
MOTALA SS |
|
25m |
4:03.49 |
49 |
7 |
Victor Westerlund |
1992 |
AR0992 |
KARLSTAD |
|
25m |
4:13.15 |
82 |
8 |
Simon Jisander |
1989 |
AB0989 |
SK HAJEN |
|
50m |
4:17.38 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
57 |
1 |
Carl Leander |
1990 |
AS9590 |
MASS |
|
50m |
4:15.78 |
192 |
2 |
Oscar Ekström |
1994 |
AA2994 |
LASS |
|
25m |
4:07.28 |
5 |
3 |
Ventsislav Aydarski |
1991 |
|
BUL |
|
50m |
4:00.80 |
211 |
4 |
Linus Junefelt |
1992 |
AR2392 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
3:49.46 |
168 |
5 |
Aleksi Eskelinen |
1988 |
|
Cetus |
|
50m |
3:58.48 |
290 |
6 |
Kristian Kron |
1992 |
AY2192 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
4:03.28 |
33 |
7 |
Victor Paulsson |
1990 |
AS4590 |
GÖTEBORG |
|
25m |
4:12.99 |
212 |
8 |
Per Bergman |
1992 |
AE0392 |
SK ÄGIR |
|
25m |
4:17.32 |
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
|