Startliste for Danmarksmesterskaber på Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
08:18 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2016 |
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer |
Indledende (3) |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
|
Heat 1 (3) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
161 |
1 |
Kathrine Fog |
2000 |
0072BC |
VIBORG |
|
50m |
35.17 |
137 |
2 |
Laura Mathilde Elkjær |
1998 |
9804BC |
TEMPO |
|
50m |
34.81 |
14 |
3 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
34.02 |
32 |
4 |
Merle F. V. Christensen |
1998 |
9872AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
33.02 |
108 |
5 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
OSK |
|
50m |
33.56 |
175 |
6 |
Julie D. Hald |
1996 |
9692AX |
AALBORG |
|
50m |
34.33 |
233 |
7 |
Ida Schütt |
1996 |
9642AI |
KVIK |
|
50m |
34.90 |
70 |
8 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
0122AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
37.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
181 |
1 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
SLANGERUP |
|
50m |
34.96 |
150 |
2 |
Elina Lynge Wagner |
1996 |
9654AC |
TRITON B |
|
50m |
34.67 |
17 |
3 |
Amalie H. Falck-Schmith |
1989 |
8924AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
33.83 |
124 |
4 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
9682AF |
BIRKERØD |
|
50m |
32.94 |
6 |
5 |
Cecilie Holten |
1996 |
9608AF |
VAT CPH-MK |
|
50m |
33.49 |
10 |
6 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
9716AF |
VI39 |
|
50m |
34.31 |
98 |
7 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
9744AK |
LYNGBY |
|
50m |
34.89 |
143 |
8 |
Julie Bak |
1997 |
9782AJ |
TRITON B |
|
50m |
36.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
128 |
1 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
9798AF |
BIRKERØD |
|
50m |
34.94 |
157 |
2 |
Katrine V. Sørensen |
1996 |
9616AH |
VEST |
|
50m |
34.61 |
36 |
3 |
Pernille H. Gravgaard |
1997 |
9778AQ |
DELTA |
|
50m |
33.73 |
103 |
4 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9664AG |
OSLF |
|
50m |
32.25 |
18 |
5 |
Tenna Jensen |
1998 |
9828AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
33.19 |
19 |
6 |
Mathilde Hager |
2001 |
0154AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
34.24 |
69 |
7 |
Pernille Jensen |
1998 |
9858AZ |
HOLBÆK |
|
50m |
34.85 |
45 |
8 |
Silke Meyer |
1998 |
9886AE |
GENTOFTE |
|
50m |
36.18 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
30 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:18 |
|