2019-12-14   18:04:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danmarksmesterskaber på Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag Indl. 09.30

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danmarksmesterskaber Langbane    Udskriftsdato  30 juni 2016   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  08:18   
  Arrangør  Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 juni 2016         
 
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer  Indledende (3) 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
 
Heat 1 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
161  Kathrine Fog  2000  0072BC  VIBORG    50m  35.17 
137  Laura Mathilde Elkjær  1998  9804BC  TEMPO    50m  34.81 
14  Maria Grandt  1998  9806AF  HOVEDSTAD    50m  34.02 
32  Merle F. V. Christensen  1998  9872AK  HOVEDSTAD    50m  33.02 
108  Anna Wermuth  1996  9658AM  OSK    50m  33.56 
175  Julie D. Hald  1996  9692AX  AALBORG    50m  34.33 
233  Ida Schütt  1996  9642AI  KVIK    50m  34.90 
70  Mikkeline Mentz  2001  0122AJ  HOLBÆK    50m  37.12 

 
Heat 2 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
181  Isabel Mass  1998  9848AA  SLANGERUP    50m  34.96 
150  Elina Lynge Wagner  1996  9654AC  TRITON B    50m  34.67 
17  Amalie H. Falck-Schmith  1989  8924AD  HOVEDSTAD    50m  33.83 
124  Sara Krog Christoffersen  1996  9682AF  BIRKERØD    50m  32.94 
Cecilie Holten  1996  9608AF  VAT CPH-MK    50m  33.49 
10  Anne-Sofie Lindblad  1997  9716AF  VI39    50m  34.31 
98  Thea Laurberg Simonsen  1997  9744AK  LYNGBY    50m  34.89 
143  Julie Bak  1997  9782AJ  TRITON B    50m  36.38 

 
Heat 3 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
128  Sara Fogh Myrup  1997  9798AF  BIRKERØD    50m  34.94 
157  Katrine V. Sørensen  1996  9616AH  VEST    50m  34.61 
36  Pernille H. Gravgaard  1997  9778AQ  DELTA    50m  33.73 
103  Matilde Schrøder  1996  9664AG  OSLF    50m  32.25 
18  Tenna Jensen  1998  9828AH  HOVEDSTAD    50m  33.19 
19  Mathilde Hager  2001  0154AB  HOVEDSTAD    50m  34.24 
69  Pernille Jensen  1998  9858AZ  HOLBÆK    50m  34.85 
45  Silke Meyer  1998  9886AE  GENTOFTE    50m  36.18 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  30 juni 2016 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark