Startliste for Triton Arena Open
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
Triton Arena Open 2016 |
|
Udskriftsdato |
16 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:05 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 april 2016 |
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Damer |
Indledende (18) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
112 |
3 |
Lea Smedegaard |
2001 |
|
TRITON B |
|
50m |
|
451 |
4 |
Emilie Pyndt Hansen |
2004 |
0466AP |
FR.SUND |
|
50m |
|
3 |
5 |
Freja Arentsen |
2005 |
0582AJ |
NÆSTVED |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
270 |
2 |
Henriette Roos |
2006 |
0602AB |
GLADSAXE |
|
25m |
2:01.88 |
248 |
3 |
Milla Klausen |
2006 |
0692AK |
GLADSAXE |
|
25m |
1:54.35 |
280 |
4 |
Sofie Ewers Stokholm |
2006 |
0678AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:46.58 |
384 |
5 |
Emilia Sjursen |
2004 |
0456AD |
NAKSKOV |
|
25m |
1:48.78 |
400 |
6 |
Line Pedersen |
2005 |
0562AO |
GSK |
|
25m |
2:00.49 |
453 |
7 |
Nanna R. Hendriksen |
2004 |
|
FR.SUND |
|
25m |
2:10.69 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
254 |
1 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:42.35 |
395 |
2 |
Frida Vaabengaard Jensen |
2004 |
0486AP |
GSK |
|
25m |
1:39.12 |
287 |
3 |
Josephine Frederiksen |
2005 |
0532AP |
SK-SYD |
|
25m |
1:36.83 |
267 |
4 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:35.55 |
310 |
5 |
Frederikke Meisner From |
2004 |
0418AM |
A6 |
|
25m |
1:36.52 |
408 |
6 |
Anna Østerby |
2005 |
0554AJ |
GSK |
|
25m |
1:38.21 |
406 |
7 |
Safira Vestergaard |
2005 |
0516AJ |
GSK |
|
25m |
1:39.96 |
67 |
8 |
Cathrine Ørneborg |
2005 |
0558AC |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:43.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
397 |
1 |
Malene Langvad |
2004 |
0416AC |
GSK |
|
25m |
1:34.61 |
222 |
2 |
Andrea Elnif Christiansen |
2005 |
0528AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:31.94 |
455 |
3 |
Karoline Larsen |
2004 |
0486AQ |
FR.SUND |
|
25m |
1:30.09 |
399 |
4 |
Freya Ry Nielsen |
2005 |
0544AJ |
GSK |
|
25m |
1:29.21 |
225 |
5 |
Monika Dragieva |
2006 |
0688AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:29.42 |
17 |
6 |
Agnes Barner Hansen |
2005 |
0522AL |
NÆSTVED |
|
25m |
1:30.54 |
28 |
7 |
Katrine Mørkeberg |
2004 |
0424AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:32.41 |
401 |
8 |
Leonora M Postgaard |
2006 |
0666AD |
GSK |
|
25m |
1:35.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
21 |
1 |
Emma Hass |
2004 |
0438AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:26.87 |
404 |
2 |
Laura Thomadsen |
2004 |
0412AH |
GSK |
|
25m |
1:26.22 |
321 |
3 |
Julie Larsen |
2005 |
0584AB |
A6 |
|
25m |
1:25.98 |
231 |
4 |
Alma Gotfredsen |
2005 |
0548AI |
GLADSAXE |
|
25m |
1:25.48 |
68 |
5 |
Inge-Marie Ørneborg |
2003 |
0348AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:25.76 |
23 |
6 |
Freja Juul |
2006 |
0656AF |
NÆSTVED |
|
25m |
1:26.18 |
368 |
7 |
Malou Hansen |
2004 |
0454AM |
NAKSKOV |
|
25m |
1:26.67 |
31 |
8 |
Olivia My Nielsen |
2004 |
0446AT |
NÆSTVED |
|
25m |
1:27.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
176 |
1 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:23.76 |
90 |
2 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
25m |
1:23.63 |
168 |
3 |
Nanette Skou Clausen |
2005 |
0514AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:22.89 |
320 |
4 |
Isabella Larsen |
2005 |
|
A6 |
|
25m |
1:22.57 |
29 |
5 |
Gaya Josefine Maar |
2003 |
0318AQ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:22.86 |
171 |
6 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
0518AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:23.18 |
294 |
7 |
Ida Kjølby |
2003 |
0398BB |
SK-SYD |
|
25m |
1:23.72 |
407 |
8 |
Antoinette Zafra |
2005 |
0518AA |
GSK |
|
25m |
1:24.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
334 |
1 |
Annika Toft Rasmussen |
2004 |
0414AL |
A6 |
|
25m |
1:21.76 |
104 |
2 |
Emma Nyborg-Vedsted |
1999 |
9934AP |
TRITON B |
|
25m |
1:20.81 |
53 |
3 |
Frederikke L. B. Høngaard |
2003 |
0342AR |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:19.33 |
172 |
4 |
Else K. Haunstrup Larsen |
2005 |
0596AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:18.71 |
338 |
5 |
Maya Hauerberg Terp |
2005 |
0564AA |
A6 |
|
25m |
1:18.82 |
247 |
6 |
Laura Kjørtsholtsen |
2004 |
0428AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:20.22 |
304 |
7 |
Silja Brage |
2005 |
|
A6 |
|
25m |
1:21.73 |
103 |
8 |
Clara Nyborg-Vedsted |
2002 |
0294AE |
TRITON B |
|
50m |
1:22.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
166 |
1 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
0506AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:18.42 |
359 |
2 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
0554AB |
HERLEV |
|
25m |
1:17.07 |
110 |
3 |
Liv Salhauge |
2005 |
0586AE |
TRITON B |
|
25m |
1:16.67 |
288 |
4 |
Anastasia Hansen |
2002 |
0256BC |
SK-SYD |
|
25m |
1:15.58 |
447 |
5 |
Sille Andersen |
2003 |
0312AS |
FR.SUND |
|
25m |
1:15.63 |
309 |
6 |
Emma Ekman |
2004 |
0494AG |
A6 |
|
25m |
1:16.92 |
111 |
7 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
25m |
1:17.92 |
58 |
8 |
Amalie Lester |
2003 |
0358AQ |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:18.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
78 |
1 |
Victoria Grøn Brandelev |
2000 |
0058AK |
TRITON B |
|
25m |
1:15.33 |
18 |
2 |
Freja Zerbst Hansen |
2001 |
0162BB |
NÆSTVED |
|
25m |
1:15.16 |
410 |
3 |
Mathilde Mathiesen |
2004 |
0432AD |
VAT CPH |
|
25m |
1:14.87 |
305 |
4 |
Matilda Colley |
2003 |
0344AG |
A6 |
|
25m |
1:14.75 |
300 |
5 |
Sophia Sander-Bjerge |
1999 |
9968BA |
SK-SYD |
|
25m |
1:14.78 |
157 |
6 |
Maya Hatting Bärmann |
2004 |
0498AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:15.08 |
206 |
7 |
Frida Uldall |
2003 |
0364AJ |
HILLERØD |
|
50m |
1:15.28 |
162 |
8 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:15.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
194 |
1 |
Mathilde Emilie K. Larsen |
2002 |
0288AP |
HILLERØD |
|
50m |
1:14.40 |
314 |
2 |
Clara Sass Husum |
2004 |
0474AM |
A6 |
|
50m |
1:14.05 |
299 |
3 |
Trine Rübner-Petersen |
1997 |
9702AZ |
SK-SYD |
|
25m |
1:13.37 |
13 |
4 |
Mette Foldager Donstrup |
1999 |
9918BE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:13.06 |
457 |
5 |
Marike Nevermann |
2003 |
0354AQ |
FR.SUND |
|
25m |
1:13.24 |
85 |
6 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
0304AP |
TRITON B |
|
25m |
1:13.98 |
169 |
7 |
Coco Lee Fuhrmann |
2006 |
0678AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:14.09 |
427 |
8 |
Astrid Høffer |
2004 |
0438AB |
STT |
|
25m |
1:14.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
84 |
1 |
Emilie Fischer |
2001 |
0156AK |
TRITON B |
|
25m |
1:12.72 |
14 |
2 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
25m |
1:12.57 |
313 |
3 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
A6 |
|
25m |
1:12.33 |
47 |
4 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
0348AR |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:12.16 |
325 |
5 |
Christine Mardov-Johansen |
2003 |
0366AL |
A6 |
|
25m |
1:12.30 |
117 |
6 |
Ida Sund |
2000 |
0064AX |
TRITON B |
|
25m |
1:12.40 |
173 |
7 |
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
0582AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:12.71 |
355 |
8 |
Helene Jensen |
2003 |
0394AE |
HERLEV |
|
25m |
1:12.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
165 |
1 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:12.02 |
381 |
2 |
Julie K Madsen |
2001 |
0154AN |
NAKSKOV |
|
25m |
1:11.43 |
433 |
3 |
Schastine Skifter Tabor |
2005 |
0598AB |
STT |
|
25m |
1:11.33 |
352 |
4 |
Ida Hebeltoft |
2003 |
0378AD |
HERLEV |
|
25m |
1:11.10 |
432 |
5 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
STT |
|
25m |
1:11.13 |
428 |
6 |
Anna Maria Madsen |
2004 |
0444AJ |
STT |
|
25m |
1:11.39 |
454 |
7 |
Laura Rytz Jørgensen |
2003 |
0364AH |
FR.SUND |
|
25m |
1:12.02 |
177 |
8 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
50m |
1:12.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
374 |
1 |
Frida Munch Jørgensen |
1999 |
9924AF |
NAKSKOV |
|
25m |
1:10.82 |
164 |
2 |
Jasmin Philip |
2004 |
0418AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:10.67 |
134 |
3 |
Ida Larsen |
2000 |
0008BA |
HOLBÆK |
|
25m |
1:09.68 |
60 |
4 |
Sofie Lund-Scherbeck |
2003 |
0398AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:09.53 |
376 |
5 |
Nicoline Larsen |
1999 |
9938AK |
NAKSKOV |
|
25m |
1:09.60 |
124 |
6 |
Alberte Andersen |
2001 |
0174AJ |
HOLBÆK |
|
25m |
1:10.10 |
208 |
7 |
Ulrikke Veje |
2002 |
0258AK |
HILLERØD |
|
50m |
1:10.68 |
136 |
8 |
Mie Mørkedal |
2003 |
0324AD |
HOLBÆK |
|
25m |
1:10.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
25 |
1 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:09.29 |
289 |
2 |
Isa Hovmand |
2000 |
0048BA |
SK-SYD |
|
25m |
1:08.91 |
437 |
3 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
GSK |
|
25m |
1:08.76 |
34 |
4 |
Line Aarkrogh Steen |
2001 |
0124AZ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:08.68 |
193 |
5 |
Natascha Laigaard |
2002 |
0246AR |
HILLERØD |
|
50m |
1:08.68 |
306 |
6 |
Louise Dahl |
2003 |
0362AN |
A6 |
|
25m |
1:08.79 |
160 |
7 |
Mathilde Hagihara |
2004 |
0468AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:09.14 |
196 |
8 |
Emilie Trolle Pedersen |
1999 |
9972AV |
HILLERØD |
|
50m |
1:09.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
83 |
1 |
Isabel K. Eriksen |
2001 |
0122AH |
TRITON B |
|
25m |
1:08.32 |
138 |
2 |
Nikoline Nielsen |
2001 |
0102AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:07.95 |
409 |
3 |
Kathrine S. Jørgensen |
2002 |
0258AJ |
VAT CPH |
|
25m |
1:07.43 |
363 |
4 |
Malou Carlsen |
2000 |
0036AO |
NAKSKOV |
|
25m |
1:07.11 |
137 |
5 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
0392AH |
HOLBÆK |
|
25m |
1:07.41 |
99 |
6 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
1:07.48 |
108 |
7 |
Ida Rishøj |
2002 |
0286AF |
TRITON B |
|
25m |
1:08.26 |
421 |
8 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
STT |
|
25m |
1:08.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
195 |
1 |
Pernille Nislev |
1998 |
9842AC |
HILLERØD |
|
50m |
1:06.38 |
116 |
2 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
25m |
1:05.06 |
365 |
3 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
25m |
1:03.37 |
126 |
4 |
Mai Andersen |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
|
25m |
1:00.84 |
415 |
5 |
Sara Mortensen |
2001 |
0136AW |
VI39 |
|
25m |
1:01.47 |
336 |
6 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
A6 |
|
50m |
1:04.18 |
200 |
7 |
Anna Haugsted Pihl |
2003 |
0384AA |
HILLERØD |
|
50m |
1:06.01 |
145 |
8 |
Julie Thaarup Wulff |
2000 |
0082AJ |
HOLBÆK |
|
25m |
1:07.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
461 |
1 |
Ida Lykke Wennicke |
2001 |
0118AU |
FR.SUND |
|
25m |
1:06.33 |
329 |
2 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
A6 |
|
50m |
1:05.04 |
370 |
3 |
Emilia Harlund |
1999 |
9938AS |
NAKSKOV |
|
25m |
1:02.24 |
474 |
4 |
Thea Hovmand Larsen |
1997 |
9746AH |
GLADSAXE |
|
50m |
59.91 |
293 |
5 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
0218AC |
SK-SYD |
|
50m |
1:01.23 |
477 |
6 |
Veronika Storm |
1998 |
9884AK |
GLADSAXE |
|
25m |
1:03.93 |
24 |
7 |
Victoria Bæts Kristensen |
2002 |
0286AP |
NÆSTVED |
|
25m |
1:05.82 |
86 |
8 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
0264AF |
TRITON B |
|
25m |
1:06.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
115 |
1 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
1:06.09 |
426 |
2 |
Xenia Huryn |
2000 |
0088AW |
STT |
|
50m |
1:04.39 |
135 |
3 |
Louise Lynæs |
1997 |
9782AQ |
HOLBÆK |
|
25m |
1:01.51 |
80 |
4 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
25m |
59.26 |
95 |
5 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
25m |
1:01.19 |
425 |
6 |
Xandra Huryn |
2001 |
0138AB |
STT |
|
25m |
1:03.44 |
255 |
7 |
Roseline Løkkegaard |
2004 |
0462AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:05.66 |
318 |
8 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
A6 |
|
25m |
1:06.77 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 |
Udskriftsdato |
16 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
08:05 |
|