Startliste for Dronning Dorothea Cup 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2001 |
1 | 167 | Nielsen Caroline Bo | 2001 | KOLDINGSK | 0174AL | 25 m | 1:13.48 | |
2 | 227 | Høvring Mille Bruun | 2001 | VAT CPH-MK | 0156AG | 25 m | 1:17.63 | |
3 | 87 | Munksgaard-Ottos Nikoline | 1996 | SØNDERBORG | 9618AR | 25 m | 1:22.86 | |
4 | 141 | Gravgaard Charlotte | 2001 | KOLDINGSK | 0168AN | 25 m | 1:22.87 | |
5 | 226 | Hjarsø Cecilie | 2001 | VAT CPH-MK | 0124AU | 25 m | 1:24.54 | |
6 | 251 | Hansen Emma Lhjungmann | 2001 | OPNØR | 0164AX | 25 m | 1:40.26 | |
7 | 212 | Christensen Katrine | 1996 | VEJEN | 9604AP | 25 m | 1:51.69 | |
8 | 384 | Krøyer Emma Jeppesen | 2001 | SKANDERBOR | 0156BB | 25 m | 1:57.12 |
Årg. 2002-2003 |
1 | 107 | Lamberg Sigrid Lei | 2002 | AAS | 0288AI | 25 m | 1:17.15 | |
2 | 124 | Batz Cecilie | 2003 | KOLDINGSK | 0386AT | 25 m | 1:21.52 | |
3 | 119 | Sørensen Caroline | 2003 | AAS | 0318AP | 25 m | 1:23.72 | |
4 | 116 | Ryhammer Anne Katrine | 2003 | AAS | 0382AQ | 25 m | 1:25.14 | |
5 | 99 | Dahl Sofia Louise | 2002 | AAS | 0266AG | 25 m | 1:25.86 | |
6 | 71 | Christensen Johanne S. | 2002 | SØNDERBORG | 0264AB | 25 m | 1:27.34 | |
7 | 236 | Rosenberg Isabella | 2003 | VAT CPH-MK | 0366AC | 25 m | 1:28.63 | |
8 | 67 | Harpøth Julia | 2002 | BRÆDSTRUP | 0208AX | 25 m | 1:29.16 | |
9 | 264 | Bundgaard Sara | 2003 | S 68 | 0368AM | 25 m | 1:33.88 | |
10 | 81 | Johansen Josephine S. | 2003 | SØNDERBORG | 0348AF | 25 m | 1:34.55 | |
11 | 169 | Nielsen Freja Ulka | 2003 | KOLDINGSK | 0388AJ | 25 m | 1:36.09 | |
12 | 120 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | AAS | 0362AL | 25 m | 1:38.35 | |
13 | 265 | Christensen Pernille | 2003 | S 68 | 0308AR | 25 m | 1:39.37 | |
14 | 273 | Jensen Emma | 2003 | S 68 | 0322AT | 25 m | 1:39.44 | |
15 | 122 | Arentsen Laura | 2003 | KOLDINGSK | 0338AT | 25 m | 1:40.60 | |
16 | 321 | Sjøgren Sofie | 2002 | ERRITSØ | 0292BB | 25 m | 1:41.00 | |
17 | 343 | Hall Maria | 2003 | TRITON V | 0384BC | 25 m | 1:41.99 | |
18 | 306 | Jensen Emily Nygaard | 2003 | ERRITSØ | 0388AS | 25 m | 1:42.49 | |
19 | 391 | Svendsen Frida | 2002 | SKANDERBOR | 0278AZ | 25 m | 1:45.45 | |
20 | 278 | Mortensen Zarah Heden | 2002 | S 68 | 0206AR | 25 m | 1:47.07 | |
21 | 281 | Pedersen Mette Brandt | 2003 | S 68 | 0322AX | 25 m | 1:49.08 | |
22 | 203 | Glinvad Emilie | 2003 | JARL | 0352AW | 25 m | 1:51.89 | |
23 | 383 | Kjærdgaard Ida | 2003 | SKANDERBOR | 25 m | 1:53.78 | ||
24 | 292 | Kjærgaard Mia Frimodt | 2002 | DELTA | 0202BD | 25 m | 2:04.29 | |
25 | 66 | Hansen Nanna Ballisager | 2003 | BRÆDSTRUP | 0348AO | 25 m | 2:14.53 | |
26 | 286 | Andersen Camilla Marie B. | 2002 | DELTA | 25 m | |||
27 | 288 | Gjerløff Maria Olivia | 2003 | DELTA | 25 m | |||
28 | 299 | Westergaard Clara | 2003 | DELTA | 25 m |
Årg. 2004-2005 |
1 | 138 | Gabela Elma | 2004 | KOLDINGSK | 0472AE | 25 m | 1:20.58 | |
2 | 100 | Dige Laura Marie | 2004 | AAS | 0404AE | 25 m | 1:31.68 | |
3 | 131 | Christensen Cille | 2004 | KOLDINGSK | 0434AE | 25 m | 1:31.84 | |
4 | 269 | Fuglsang Anna Munk | 2005 | S 68 | 0538AI | 25 m | 1:32.65 | |
5 | 77 | Jensen Ellen | 2005 | SØNDERBORG | 0546AF | 25 m | 1:33.61 | |
6 | 102 | Hjort Eva | 2004 | AAS | 0452AE | 25 m | 1:34.84 | |
7 | 301 | Asmussen Mathilde Thy | 2004 | ERRITSØ | 0426AT | 25 m | 1:36.93 | |
8 | 290 | Heimer Rebecca | 2004 | DELTA | 0452AP | 25 m | 1:37.14 | |
9 | 109 | Larsen Sarah | 2004 | AAS | 0474AJ | 25 m | 1:38.23 | |
10 | 320 | Simon Rose | 2004 | ERRITSØ | 0414AS | 25 m | 1:38.88 | |
11 | 118 | Skrydstrup Clara | 2004 | AAS | 0488AK | 25 m | 1:39.55 | |
12 | 187 | Heilmann Johanne | 2005 | TEMPO | 0558AI | 25 m | 1:44.27 | |
13 | 96 | Winther Lea | 2004 | SØNDERBORG | 0458AN | 25 m | 1:45.13 | |
14 | 373 | Steen Emma Phaff | 2005 | TRITON V | 0508AE | 25 m | 1:45.65 | |
15 | 313 | Møller Luna | 2004 | ERRITSØ | 0464AS | 25 m | 1:46.03 | |
16 | 366 | Poulsen Nicoline S | 2005 | TRITON V | 0562AD | 25 m | 1:47.03 | |
17 | 161 | Langschwager Emilie Kirk | 2004 | KOLDINGSK | 0486AH | 25 m | 1:48.53 | |
18 | 397 | Kristensen Karoline | 2004 | DELTA | 25 m | 1:48.73 | ||
19 | 201 | Svensen Silke Bruun | 2005 | TEMPO | 0568AJ | 25 m | 1:51.81 | |
20 | 263 | Asmussen Mie | 2005 | S 68 | 0554AN | 25 m | 1:53.59 | |
21 | 205 | Jensen Emma | 2004 | JARL | 25 m | 1:56.19 | ||
22 | 395 | Pedersen Silje Nygaard | 2004 | DELTA | 25 m | 1:58.52 | ||
23 | 296 | Richards Victoria | 2005 | DELTA | 0548AP | 25 m |
Årg. 2006-2007 |
1 | 377 | Windfeld Ann-Katrine | 2006 | TRITON V | 0634AD | 25 m | 1:47.32 | |
2 | 350 | Jochumsen Sophia | 2006 | TRITON V | 0642AE | 25 m | 1:49.67 | |
3 | 374 | Stelman Andrea Legaard | 2006 | TRITON V | 0604AC | 25 m | 1:52.17 | |
4 | 336 | Anthonsen Karoline | 2006 | TRITON V | 0632AD | 25 m | 1:54.04 | |
5 | 129 | Christensen Ane | 2006 | KOLDINGSK | 0618AA | 25 m | 1:55.98 | |
6 | 160 | Langschwager Alberte Kirk | 2007 | KOLDINGSK | 0788AA | 25 m | 1:58.09 | |
7 | 127 | Callesen Amalie Kjærgaard | 2006 | KOLDINGSK | 0614AI | 25 m | 2:08.93 | |
8 | 358 | Laursen Sarah | 2007 | TRITON V | 0798AD | 25 m | 2:09.40 | |
9 | 340 | Foldager Frida Høj | 2006 | TRITON V | 0618AH | 25 m | 2:21.53 | |
10 | 367 | Rasmussen Eline Sofie K. | 2007 | TRITON V | 0784AD | 25 m | 2:37.90 | |
11 | 195 | Kjølby Olivia | 2007 | TEMPO | 0702AE | 25 m | ||
12 | 376 | Thomsen Ida | 2006 | TRITON V | 0646AI | 25 m |
Årg. 2008-2016 |
1 | 132 | Christensen Signe | 2008 | KOLDINGSK | 25 m | 2:24.44 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 18:13 |