2019-12-06   12:54:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted cup

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 14
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2016    Udskriftsdato  23 september 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  22:03   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer  Finaler (20) 
Heat 1 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
197  James Sibbern-Larsen  2005    NÆSTVED    25m   
656  Johannes Tobel Nielsen  2004  0499AM  SLAGELSE    25m   
198  Lucas Sibbern-Larsen  2007    NÆSTVED    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
55  Marcus Artmann  2002  0277AQ  HERLUFSHOL    25m   
368  Tue Vestergaard Jürs  2004    SK-SYD    25m   
29  Theodor Kongstad  2006  0613AE  HASLEV    25m  1:06.13 
276  Tristan Houmann  2008    RINGSTED    50m  52.16 
278  August Juul-Andersen  2007    RINGSTED    25m  54.62 
586  Oliver Sørensen  2006    SLAGELSE    25m   
               
570  William Marcher  2002  0281AT  SLAGELSE    25m   

 
Heat 3 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
286  Gustav Meinert  2006    RINGSTED    25m  49.31 
576  Nikolaj Nielsen  2006  0629AD  SLAGELSE    25m  47.21 
43  Thor Tørngren  2006  0603AD  HASLEV    25m  45.77 
578  Nikolaj Li Nissen  2006  0605AC  SLAGELSE    25m  45.39 
126  David Stoklund  2008  0811AA  KALUNDBORG    25m  45.62 
105  Noel Gjelstrup  2004  0497AO  KALUNDBORG    25m  46.07 
130  Thoke Thomsen  2006  0681AF  KALUNDBORG    25m  47.79 
123  Sofus Rasmussen  2008  0881AA  KALUNDBORG    25m  50.43 

 
Heat 4 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
277  Zacharias Houmann  2006  0615AG  RINGSTED    50m  42.40 
660  Jonas Rask  2006  0605AF  KALUNDBORG    25m  42.00 
289  Andreas Mølbak  2006    RINGSTED    50m  41.05 
343  Oliver Schou Krogsgaard  2003  0339AO  KORSØR    25m  40.78 
34  Hjalte Møller  2007  0733AA  HASLEV    25m  40.97 
330  Johannes Forsbæk  2004  0483AP  KORSØR    25m  41.89 
588  Julius Vadmand  2005  0551AJ  SLAGELSE    25m  42.39 
99  Frej Zachariasen  2005  0513AC  HERLUFSHOL    25m  42.43 

 
Heat 5 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
298  Mikkel Holm Pedersen  2004  0489AM  RINGSTED    50m  39.65 
345  Lucas Leal  2001  0141AT  KORSØR    25m  39.18 
374  Marc Oliver Prittwitz  2003  0355AQ  SK-SYD    25m  38.49 
249  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005  0547AE  OSK    25m  38.04 
186  Mads Munksgaard  2004  0401AN  NÆSTVED    25m  38.18 
338  Nicolai H. Henriksen  2004  0493AG  KORSØR    25m  38.67 
247  Valdemar Stahl  2004  0491AK  OSK    25m  39.59 
73  Jeppe Kristian Lund Larse  2004  0435AO  HERLUFSHOL    25m  39.71 

 
Heat 6 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
478  Gustav B. Frederiksen  2004    VORDINGB    25m  37.96 
304  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  0395AJ  RINGSTED    25m  37.45 
83  Rasmus Mortensen  2004  0453AO  HERLUFSHOL    50m  35.91 
350  Noah Olsson  2003  0357AO  KORSØR    25m  35.52 
391  Magnus Ravn Borch  2003  0335AO  TRITON B    50m  35.76 
200  Tobias Chr. Stæcker  2005  0575AH  NÆSTVED    25m  37.17 
349  Noah Vester Nielsen  2004  0439AL  KORSØR    25m  37.49 
363  Tobias Bjørnsteen  2005  0509AI  SK-SYD    25m  38.00 

 
Heat 7 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
508  Anton Ritter  2005  334981  SCHWERIN    25m  35.12 
336  Tobias Wiegaard Hansen  2004  0489AH  KORSØR    25m  34.74 
219  Christoffer R.s. Pedersen  2004  0405AA  OSLF    25m  34.48 
573  Lucas Bülow Møller  2003  0315AR  SLAGELSE    25m  34.12 
341  Tobias Rehder Knudsen  2005  0549AB  KORSØR    25m  34.36 
509  Lasse Rohrbeck  2005  337931  SCHWERIN    25m  34.66 
172  Malthe Foged  2005  0587AF  NÆSTVED    25m  34.99 
393  Bertram Grøn Brandelev  2004  0423AI  TRITON B    50m  35.18 

 
Heat 8 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
164  Sebastian N. Bentsen  2004  0437AL  NÆSTVED    25m  33.91 
559  Jannik Jørgensen  2004  0403AM  SLAGELSE    25m  33.56 
199  Nicklas Stæcker  2003  0395AP  NÆSTVED    25m  33.28 
479  Magnus Juul Hansen  2003    VORDINGB    25m  33.20 
166  Mathias Clausen  2002  0237AO  NÆSTVED    25m  33.28 
571  Daniel Mir  2003  0349AJ  SLAGELSE    25m  33.36 
146  Valdemar Jensen  2004  0487AH  NAKSKOV    25m  33.89 
114  Joachim Mårtensen  2004  0457AK  KALUNDBORG    25m  34.07 

 
Heat 9 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
352  Nicolai Quist  2003  0381AI  KORSØR    25m  32.46 
20  Holger Flytkjær-Hansen  2004  0479AE  HASLEV    25m  32.30 
441  Elias Yldiz  2005  0591AC  TRITON B    50m  32.13 
487  Matias Ersgaard Sandbirk  2003    VORDINGB    25m  32.06 
208  Casper Bang Clausen  2003  0391AJ  OSLF    25m  32.13 
621  Bertram Dalgas Frederikse  2003  0305AC  KØGE    25m  32.23 
148  Tobias Lindberg  2003  0397AI  NAKSKOV    50m  32.30 
288  Joakim Mortensen  2002  0271AH  RINGSTED    25m  32.62 

 
Heat 10 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
266  Emil Carstensen  2002  0253AF  RINGSTED    50m  31.52 
149  August K Madsen  2004  0481AC  NAKSKOV    25m  31.12 
144  Christoffer Jensen  2002  0209AE  NAKSKOV    50m  30.79 
212  Johan Siksne Kaalund  2002  0235AI  OSLF    50m  30.47 
568  Silas Lykke  2003  0339AP  SLAGELSE    25m  30.68 
118  Frederik Scheby Petersen  2004  0491AH  KALUNDBORG    25m  30.93 
142  Andreas Hausner  1999  9903AS  NAKSKOV    50m  31.15 
372  Laurids Isling Kurtzmann  2002  0253AS  SK-SYD    25m  31.95 

 
Heat 11 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
652  August Østerholdt  2002  0217AR  KØGE    25m  30.37 
480  Jonathan F. K. Jensen  2002  0263AO  VORDINGB    25m  30.22 
639  Victor Lund  2002  0203AI  KØGE    25m  30.00 
502  Mark Kuhlmann  2003  311307  SCHWERIN    25m  29.70 
137  Colins Anthony George  2001  0111AN  NAKSKOV    50m  29.99 
235  Oliver Hallenborg  2002  0243AA  OSK    25m  30.10 
503  Aaron Leupold  2005  319394  SCHWERIN    25m  30.26 
510  Ian Romberg  2001  310345  SCHWERIN    25m  30.42 

 
Heat 12 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
482  Andreas Østergaard Nielse  1997  9795AR  VORDINGB    25m  29.57 
505  Adrian Paschke  2003  307704  SCHWERIN    25m  29.52 
236  Mads Juul Henriksen  2004  0465AA  OSK    25m  29.47 
342  Alexander Kragesand  1999  9955AQ  KORSØR    25m  28.75 
406  Mikkel Hjelm  2003  0375AG  TRITON B    50m  29.04 
620  Jonathan Eskildsen  2003  0381AA  KØGE    25m  29.48 
365  Ole Hovmand  2003  0345AH  SK-SYD    50m  29.54 
241  Mathias Munch Pedersen  2003  0347AI  OSK    50m  29.63 

 
Heat 13 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
362  Mathias Aner  2001  0111AF  SK-SYD    25m  28.57 
141  Valdemar Piihl Hansen  2001  0177AI  NAKSKOV    25m  28.34 
458  Mathias Persson  2001  0107AM  TRITON B    25m  28.03 
145  Sebastian Jensen  2001  0137AI  NAKSKOV    50m  27.80 
558  Rasmus Aavang Jensen  1998  9843AH  SLAGELSE    50m  27.94 
518  Luke Töpfer  1999  261850  SCHWERIN    25m  28.07 
23  Frederik Kongstad Hansen  2001  0169AL  HASLEV    25m  28.35 
348  Emil Mosegaard  2001  0187AM  KORSØR    25m  28.73 

 
Heat 14 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
147  Erling Johansen  2000  0065AS  NAKSKOV    25m  27.76 
610  Kristian Heinz Buskov  2000  0061AN  KØGE    25m  27.69 
295  Anders Nielsen  2001  0123AF  RINGSTED    25m  27.44 
40  Rasmus Lynge Schmidt  2000  0071AP  HASLEV    25m  27.42 
463  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  TRITON B    25m  27.43 
150  Gustav T Madsen  2001  0149AO  NAKSKOV    50m  27.58 
63  Karl Bryde  2000  0099AQ  HERLUFSHOL    50m  27.70 
555  Jonathan Kock Jensen  2001  0193AE  SLAGELSE    25m  27.77 

 
Heat 15 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
444  Alexander Ravn Borch  2001  0151AN  TRITON B    25m  27.11 
64  Mads Christensen  1997  9773AP  HERLUFSHOL    50m  26.99 
152  Magnus Madsen  2000  0011AM  NAKSKOV    25m  26.94 
76  Magnus Løhr  2001  0173AJ  HERLUFSHOL    25m  26.72 
506  Illya Ponomarov  2000  243698  SCHWERIN    25m  26.84 
452  Johan Joensen  2000  0005AB  TRITON B    25m  26.95 
190  Lauge Bastian Maar  2001  0159AP  NÆSTVED    25m  27.10 
492  Steffen Deutsch  1998  210800  SCHWERIN    25m  27.17 

 
Heat 16 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
438  Jesper Waterval  1975  7521AB  TRITON B    50m  26.65 
61  Mads Lünell Bruhn  1998  9871AQ  HERLUFSHOL    25m  26.58 
401  Jacob Friland  1999  9985AB  TRITON B    50m  26.34 
451  Mads Raaby Jensen  2001  0149AB  TRITON B    50m  26.20 
69  Nicolai Yung Hansen  2000  0011AN  HERLUFSHOL    25m  26.27 
562  Oscar Fischer Kokholm  2000  0059AD  SLAGELSE    50m  26.45 
611  Mads Emil Christensen  1999  9977AE  KØGE    25m  26.59 
300  Jakob Rasmussen  1992  9215AI  RINGSTED    25m  26.66 

 
Heat 17 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
314  Casper Ramsdahl Sørensen  2000  0013AU  RINGSTED    25m  26.12 
495  Till Otto Göttmann  2000  289429  SCHWERIN    25m  25.92 
418  Johan Müller  1998  9879AA  TRITON B    50m  25.87 
640  Magnus Lundgren  1996  9645AO  KØGE    25m  25.20 
269  Gustav Friberg  1997  9709AB  RINGSTED    50m  25.24 
442  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    25m  25.91 
551  Matthias Hansen  2001  0191AH  SLAGELSE    50m  26.01 
57  Filip Bækgaard  2000  0035AF  HERLUFSHOL    25m  26.12 

 
Heat 18 (20) (Årg. 2002-2017) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
542  August Schade Cantby  2002  0211AG  SLAGELSE    25m  28.64 
153  Nikolai Pagh Pedersen  2002  0235AB  NAKSKOV    25m  27.92 
313  Alexander Søgaard  2002  0293AE  RINGSTED    25m  27.40 
431  Gustav Klit Stjernholm  2002  0215AD  TRITON B    25m  26.13 
293  Frederik Møller  2002  0263AL  RINGSTED    50m  26.84 
646  August Ryom  2002  0253AJ  KØGE    25m  27.75 
494  Marc Amon Göttmann  2003  307699  SCHWERIN    25m  28.23 
112  Mikkel Mortensen  2003  0329AI  KALUNDBORG    50m  29.04 

 
Heat 19 (20) (Årg. 1999-2001) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
100  Oliver H. Andersen  1999  9971AA  KALUNDBORG    25m  25.68 
215  Gustav Westerlin Larsen  1999  9993AJ  OSLF    50m  25.07 
419  Marius Møldrup  1999  9977AI  TRITON B    25m  24.66 
206  Andreas Bui  2000  0031AJ  OSLF    25m  23.73 
228  Malthe Burgaard  2000  0071AA  OSK    25m  24.35 
375  Marius Rasmussen  1999  9937AL  SK-SYD    25m  24.84 
404  Lukas Gustafson  1999  9991AA  TRITON B    25m  25.60 
312  Martin Szokody  1999  9915AN  RINGSTED    25m  25.68 

 
Heat 20 (20) (Årg. 1918-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
221  Nicolai Degn Andersen  1990  9089AC  OSK    25m  24.78 
68  Mads Ingeman Hansen  1997  9719AC  HERLUFSHOL    50m  24.67 
243  Christian V. Rasmussen  1996  9679AF  OSK    25m  24.02 
273  Claus Hansen  1995  9593AP  RINGSTED    25m  23.44 
416  Frederik K. Mortensen  1995  9581AC  TRITON B    25m  23.98 
629  Jacob Holst  1991  9197AF  KØGE    25m  24.55 
388  Tobias Andersen  1998  9853AF  TRITON B    50m  24.71 
272  Bjørn Hansen  1998  9859AN  RINGSTED    25m  25.17 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  23 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  22:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark