2019-12-06   00:27:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted cup

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2016    Udskriftsdato  23 september 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  19:03   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer  Finaler (17) 
Heat 1 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
336  Tobias Wiegaard Hansen  2004  0489AH  KORSØR    25m   
547  Anders Fredslund-Andersen  2006  0607AI  SLAGELSE    25m   
573  Lucas Bülow Møller  2003  0315AR  SLAGELSE    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
290  Tobias Mølbak  2004    RINGSTED    25m   
73  Jeppe Kristian Lund Larse  2004  0435AO  HERLUFSHOL    25m   
275  Victor Hemmingsen  2006  0607AG  RINGSTED    25m  3:58.28 
42  Albert U. Thystrup  2003  0385AP  HASLEV    25m   
661  Philip Nøhr Christensen  2004  0447AN  KØGE    25m   
338  Nicolai H. Henriksen  2004  0493AG  KORSØR    25m   
               

 
Heat 3 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
289  Andreas Mølbak  2006    RINGSTED    25m  3:43.82 
281  Mikkel Kjaer  2004    RINGSTED    25m  3:35.15 
287  Jeremy William Millard  2005  0571AI  RINGSTED    50m  3:29.08 
623  Oliver Gadegaard  2003  0321AR  KØGE    25m  3:23.00 
99  Frej Zachariasen  2005  0513AC  HERLUFSHOL    25m  3:24.75 
612  Philip H. Christensen  2004  0437AN  KØGE    25m  3:34.71 
330  Johannes Forsbæk  2004  0483AP  KORSØR    25m  3:37.20 
277  Zacharias Houmann  2006  0615AG  RINGSTED    25m  3:52.78 

 
Heat 4 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
374  Marc Oliver Prittwitz  2003  0355AQ  SK-SYD    25m  3:17.16 
363  Tobias Bjørnsteen  2005  0509AI  SK-SYD    25m  3:14.50 
308  Jakob Stærmose  2005  0583AD  RINGSTED    25m  3:11.35 
301  Kristian Slott Rasmussen  2004  0425AK  RINGSTED    25m  3:07.13 
424  Philip Rindum  2005  0535AC  TRITON B    50m  3:07.88 
298  Mikkel Holm Pedersen  2004  0489AM  RINGSTED    25m  3:14.24 
247  Valdemar Stahl  2004  0491AK  OSK    25m  3:14.77 
149  August K Madsen  2004  0481AC  NAKSKOV    25m  3:18.52 

 
Heat 5 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
249  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005  0547AE  OSK    25m  3:06.51 
634  Eren Kaya  2004  0467AE  KØGE    25m  3:01.28 
304  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  0395AJ  RINGSTED    25m  2:58.40 
18  Viktor Eibye  2001  0175AS  HASLEV    25m  2:56.41 
489  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004    NÆSTVED    25m  2:56.45 
478  Gustav B. Frederiksen  2004    VORDINGB    25m  3:01.01 
186  Mads Munksgaard  2004  0401AN  NÆSTVED    25m  3:01.54 
268  Adam Bugge Frandsen  2005  0509AF  RINGSTED    50m  3:06.68 

 
Heat 6 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
393  Bertram Grøn Brandelev  2004  0423AI  TRITON B    50m  2:52.98 
559  Jannik Jørgensen  2004  0403AM  SLAGELSE    25m  2:50.52 
617  Stefan Helding Danielsen  2005  0511AC  KØGE    25m  2:48.46 
423  Mathias Toft Nørskov  2003  0361AL  TRITON B    25m  2:47.45 
142  Andreas Hausner  1999  9903AS  NAKSKOV    25m  2:47.50 
22  Christopher Vejlbo Hansen  2005  0581AH  HASLEV    25m  2:49.23 
16  Jonas P. Dahrup  2004  0469AD  HASLEV    25m  2:52.31 
280  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  0495AJ  RINGSTED    25m  2:55.17 

 
Heat 7 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
172  Malthe Foged  2005  0587AF  NÆSTVED    25m  2:45.95 
571  Daniel Mir  2003  0349AJ  SLAGELSE    25m  2:45.31 
55  Marcus Artmann  2002  0277AQ  HERLUFSHOL    25m  2:43.45 
148  Tobias Lindberg  2003  0397AI  NAKSKOV    50m  2:40.13 
479  Magnus Juul Hansen  2003    VORDINGB    25m  2:41.28 
219  Christoffer R.s. Pedersen  2004  0405AA  OSLF    25m  2:44.84 
508  Anton Ritter  2005  334981  SCHWERIN    25m  2:45.53 
53  Mathias Ankersen  2004  0405AC  HERLUFSHOL    25m  2:45.99 

 
Heat 8 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
271  Joakim Grøn-Henriksen  2004  0405AG  RINGSTED    25m  2:39.70 
166  Mathias Clausen  2002  0237AO  NÆSTVED    25m  2:36.82 
480  Jonathan F. K. Jensen  2002  0263AO  VORDINGB    25m  2:35.91 
352  Nicolai Quist  2003  0381AI  KORSØR    25m  2:34.17 
177  Jacob Meisner Hansen  2003  0323AK  NÆSTVED    25m  2:35.30 
85  Alfred Nissen  2002  0279AQ  HERLUFSHOL    25m  2:36.66 
647  Oliver Schultz  2004  0425AE  KØGE    50m  2:37.07 
509  Lasse Rohrbeck  2005  337931  SCHWERIN    25m  2:40.00 

 
Heat 9 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
202  Lukas Stæhr Bentsen  2003  0351AC  OSLF    50m  2:32.13 
185  Kristian Mouridsen  2002  0261AR  NÆSTVED    25m  2:30.80 
621  Bertram Dalgas Frederikse  2003  0305AC  KØGE    50m  2:30.12 
569  Casper Madsen  2004  0461AC  SLAGELSE    25m  2:29.81 
645  Mikkel Roed  2004  0457AB  KØGE    25m  2:30.05 
652  August Østerholdt  2002  0217AR  KØGE    25m  2:30.43 
439  Silas Waterval  2004  0491AF  TRITON B    50m  2:31.11 
639  Victor Lund  2002  0203AI  KØGE    50m  2:32.91 

 
Heat 10 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
491  Karl Becker  2002  289406  SCHWERIN    25m  2:27.93 
409  Kasper Francke Johannesen  2003  0377AE  TRITON B    25m  2:25.28 
236  Mads Juul Henriksen  2004  0465AA  OSK    25m  2:23.92 
351  Kristoffer Koch Pedersen  2001  0165AR  KORSØR    25m  2:22.66 
235  Oliver Hallenborg  2002  0243AA  OSK    25m  2:22.99 
482  Andreas Østergaard Nielse  1997  9795AR  VORDINGB    25m  2:24.47 
510  Ian Romberg  2001  310345  SCHWERIN    25m  2:26.21 
238  Nickolas Irani Jahromi  2001  0151AG  OSK    25m  2:28.68 

 
Heat 11 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
620  Jonathan Eskildsen  2003  0381AA  KØGE    25m  2:18.98 
494  Marc Amon Göttmann  2003  307699  SCHWERIN    25m  2:18.32 
145  Sebastian Jensen  2001  0137AI  NAKSKOV    25m  2:16.12 
28  Frederik Birch Jørgensen  2001  0119AL  HASLEV    25m  2:13.98 
566  Tobias Daniel Larsen  2001  0139AH  SLAGELSE    50m  2:15.41 
395  Lasse Darlem Brandt  2003  0379AH  TRITON B    50m  2:17.56 
193  Lucas Jul Pedersen  2003  0387AJ  NÆSTVED    25m  2:18.57 
265  Benjamin Bodal  2003  0385AF  RINGSTED    50m  2:21.97 

 
Heat 12 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
627  Daniel Hartkopf  2001  0185AF  KØGE    25m  2:13.01 
626  Thor B. Hansen  2000  0097AA  KØGE    25m  2:11.80 
314  Casper Ramsdahl Sørensen  2000  0013AU  RINGSTED    50m  2:11.54 
628  Jacob Holm  2000  0011AE  KØGE    25m  2:08.39 
362  Mathias Aner  2001  0111AF  SK-SYD    25m  2:10.38 
147  Erling Johansen  2000  0065AS  NAKSKOV    25m  2:11.75 
610  Kristian Heinz Buskov  2000  0061AN  KØGE    25m  2:12.31 
63  Karl Bryde  2000  0099AQ  HERLUFSHOL    25m  2:13.97 

 
Heat 13 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
150  Gustav T Madsen  2001  0149AO  NAKSKOV    25m  2:07.63 
69  Nicolai Yung Hansen  2000  0011AN  HERLUFSHOL    25m  2:07.17 
506  Illya Ponomarov  2000  243698  SCHWERIN    25m  2:06.42 
616  Rasmus Danielsen  2001  0183AB  KØGE    25m  2:05.40 
295  Anders Nielsen  2001  0123AF  RINGSTED    25m  2:05.87 
611  Mads Emil Christensen  1999  9977AE  KØGE    25m  2:06.79 
141  Valdemar Piihl Hansen  2001  0177AI  NAKSKOV    25m  2:07.63 
635  Mert Kaya  2001  0193AF  KØGE    50m  2:08.20 

 
Heat 14 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
404  Lukas Gustafson  1999  9991AA  TRITON B    25m  2:04.23 
190  Lauge Bastian Maar  2001  0159AP  NÆSTVED    25m  2:04.07 
216  Kaare Fisker Larsen  1998  9811AD  OSLF    25m  2:03.16 
551  Matthias Hansen  2001  0191AH  SLAGELSE    50m  2:02.15 
132  Mads Witthøft  2000  0045AA  KALUNDBORG    25m  2:02.80 
648  Mads Hauge Sørensen  1997  9775AE  KØGE    50m  2:03.17 
312  Martin Szokody  1999  9915AN  RINGSTED    25m  2:04.21 
76  Magnus Løhr  2001  0173AJ  HERLUFSHOL    25m  2:04.41 

 
Heat 15 (17) (Årg. 2002-2017) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
406  Mikkel Hjelm  2003  0375AG  TRITON B    50m  2:15.75 
646  August Ryom  2002  0253AJ  KØGE    25m  2:10.66 
246  Gustav Stahl  2002  0245AM  OSK    25m  2:09.81 
390  Kasper Bonnichsen  2002  0283AD  TRITON B    25m  2:07.59 
431  Gustav Klit Stjernholm  2002  0215AD  TRITON B    25m  2:07.76 
542  August Schade Cantby  2002  0211AG  SLAGELSE    50m  2:10.37 
153  Nikolai Pagh Pedersen  2002  0235AB  NAKSKOV    25m  2:14.66 
365  Ole Hovmand  2003  0345AH  SK-SYD    25m  2:17.13 

 
Heat 16 (17) (Årg. 1999-2001) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
228  Malthe Burgaard  2000  0071AA  OSK    25m  2:01.11 
426  Mads Rishøj  1999  9943AN  TRITON B    50m  1:59.75 
609  Philip Krogh Brønnicke  2000  0075AI  KØGE    25m  1:57.43 
375  Marius Rasmussen  1999  9937AL  SK-SYD    25m  1:55.00 
215  Gustav Westerlin Larsen  1999  9993AJ  OSLF    25m  1:56.63 
460  Niels Paulli Sparholt  2000  0027AF  TRITON B    25m  1:57.59 
100  Oliver H. Andersen  1999  9971AA  KALUNDBORG    25m  2:00.92 
452  Johan Joensen  2000  0005AB  TRITON B    25m  2:01.65 

 
Heat 17 (17) (Årg. 1918-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
102  Sebastian H. Andersen  1997  9739AA  KALUNDBORG    25m  1:59.19 
388  Tobias Andersen  1998  9853AF  TRITON B    25m  1:57.19 
640  Magnus Lundgren  1996  9645AO  KØGE    25m  1:52.47 
410  Frans Johannessen  1992  9277AB  TRITON B    50m  1:49.79 
629  Jacob Holst  1991  9197AF  KØGE    25m  1:51.37 
269  Gustav Friberg  1997  9709AB  RINGSTED    25m  1:53.97 
418  Johan Müller  1998  9879AA  TRITON B    50m  1:58.04 
61  Mads Lünell Bruhn  1998  9871AQ  HERLUFSHOL    25m  2:00.68 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  23 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark