2019-12-07   06:21:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted cup

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 4
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2016    Udskriftsdato  23 september 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  21:51   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer  Finaler (12) 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
586  Oliver Sørensen  2006    SLAGELSE    25m   
589  Marcell Woedd  2002  0217AN  SLAGELSE    25m   
661  Philip Nøhr Christensen  2004  0447AN  KØGE    25m   
278  August Juul-Andersen  2007    RINGSTED    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
612  Philip H. Christensen  2004  0437AN  KØGE    25m  2:03.24 
123  Sofus Rasmussen  2008  0881AA  KALUNDBORG    25m  1:59.64 
34  Hjalte Møller  2007  0733AA  HASLEV    25m  1:55.04 
578  Nikolaj Li Nissen  2006  0605AC  SLAGELSE    25m  1:54.05 
338  Nicolai H. Henriksen  2004  0493AG  KORSØR    25m  1:54.67 
281  Mikkel Kjaer  2004    RINGSTED    25m  1:59.49 
105  Noel Gjelstrup  2004  0497AO  KALUNDBORG    25m  2:00.00 
656  Johannes Tobel Nielsen  2004  0499AM  SLAGELSE    25m   

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
126  David Stoklund  2008  0811AA  KALUNDBORG    25m  1:49.64 
79  Sylvester Wichmann Meisne  2005  0567AJ  HERLUFSHOL    50m  1:47.63 
350  Noah Olsson  2003  0357AO  KORSØR    25m  1:46.33 
354  Viktor Holst Rasmussen  2003  0311AL  KORSØR    25m  1:44.39 
363  Tobias Bjørnsteen  2005  0509AI  SK-SYD    25m  1:44.47 
349  Noah Vester Nielsen  2004  0439AL  KORSØR    25m  1:47.38 
345  Lucas Leal  2001  0141AT  KORSØR    50m  1:48.42 
660  Jonas Rask  2006  0605AF  KALUNDBORG    25m  1:50.00 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
343  Oliver Schou Krogsgaard  2003  0339AO  KORSØR    25m  1:43.10 
130  Thoke Thomsen  2006  0681AF  KALUNDBORG    25m  1:42.47 
290  Tobias Mølbak  2004    RINGSTED    50m  1:41.18 
247  Valdemar Stahl  2004  0491AK  OSK    25m  1:40.34 
634  Eren Kaya  2004  0467AE  KØGE    25m  1:41.04 
329  Konrad Clausen  2005  0547AF  KORSØR    25m  1:41.29 
301  Kristian Slott Rasmussen  2004  0425AK  RINGSTED    25m  1:42.96 
623  Oliver Gadegaard  2003  0321AR  KØGE    25m  1:43.41 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
341  Tobias Rehder Knudsen  2005  0549AB  KORSØR    50m  1:32.16 
137  Colins Anthony George  2001  0111AN  NAKSKOV    25m  1:29.40 
647  Oliver Schultz  2004  0425AE  KØGE    50m  1:28.42 
617  Stefan Helding Danielsen  2005  0511AC  KØGE    25m  1:28.29 
391  Magnus Ravn Borch  2003  0335AO  TRITON B    25m  1:28.42 
509  Lasse Rohrbeck  2005  337931  SCHWERIN    25m  1:28.72 
271  Joakim Grøn-Henriksen  2004  0405AG  RINGSTED    50m  1:31.12 
146  Valdemar Jensen  2004  0487AH  NAKSKOV    25m  1:34.56 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
208  Casper Bang Clausen  2003  0391AJ  OSLF    50m  1:25.95 
487  Matias Ersgaard Sandbirk  2003    VORDINGB    25m  1:24.11 
372  Laurids Isling Kurtzmann  2002  0253AS  SK-SYD    25m  1:23.42 
503  Aaron Leupold  2005  319394  SCHWERIN    25m  1:21.69 
439  Silas Waterval  2004  0491AF  TRITON B    50m  1:22.46 
148  Tobias Lindberg  2003  0397AI  NAKSKOV    50m  1:23.88 
414  Frederik Taubert Løgager  2004  0467AH  TRITON B    25m  1:25.45 
144  Christoffer Jensen  2002  0209AE  NAKSKOV    25m  1:27.08 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
645  Mikkel Roed  2004  0457AB  KØGE    50m  1:20.13 
241  Mathias Munch Pedersen  2003  0347AI  OSK    25m  1:18.17 
118  Frederik Scheby Petersen  2004  0491AH  KALUNDBORG    25m  1:17.68 
409  Kasper Francke Johannesen  2003  0377AE  TRITON B    50m  1:16.34 
173  Harald Franck  2003  0345AK  NÆSTVED    25m  1:16.66 
491  Karl Becker  2002  289406  SCHWERIN    25m  1:18.06 
212  Johan Siksne Kaalund  2002  0235AI  OSLF    25m  1:19.36 
504  Christer Papenbroock  2002  307705  SCHWERIN    25m  1:20.17 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
40  Rasmus Lynge Schmidt  2000  0071AP  HASLEV    25m  1:15.28 
444  Alexander Ravn Borch  2001  0151AN  TRITON B    25m  1:14.57 
23  Frederik Kongstad Hansen  2001  0169AL  HASLEV    25m  1:11.45 
458  Mathias Persson  2001  0107AM  TRITON B    25m  1:09.94 
442  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    25m  1:10.69 
266  Emil Carstensen  2002  0253AF  RINGSTED    25m  1:14.47 
505  Adrian Paschke  2003  307704  SCHWERIN    25m  1:14.77 
288  Joakim Mortensen  2002  0271AH  RINGSTED    25m  1:16.22 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
152  Magnus Madsen  2000  0011AM  NAKSKOV    25m  1:07.80 
501  Tim Krüger  2000  239145  SCHWERIN    25m  1:06.56 
237  Simon Juul Henriksen  2001  0161AG  OSK    25m  1:05.47 
463  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  TRITON B    25m  1:03.28 
449  Mikkel S. Hansen  2000  0001AG  TRITON B    25m  1:05.45 
550  Jonas Hansen  2001  0123AH  SLAGELSE    25m  1:05.77 
562  Oscar Fischer Kokholm  2000  0059AD  SLAGELSE    25m  1:06.88 
495  Till Otto Göttmann  2000  289429  SCHWERIN    25m  1:09.01 

 
Heat 10 (12) (Årg. 2002-2017) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
202  Lukas Stæhr Bentsen  2003  0351AC  OSLF    25m  1:12.85 
112  Mikkel Mortensen  2003  0329AI  KALUNDBORG    25m  1:10.28 
390  Kasper Bonnichsen  2002  0283AD  TRITON B    50m  1:06.40 
431  Gustav Klit Stjernholm  2002  0215AD  TRITON B    50m  1:03.82 
293  Frederik Møller  2002  0263AL  RINGSTED    25m  1:06.32 
244  Magnus Dolleris Schroll  2002  0217AM  OSK    25m  1:09.17 
406  Mikkel Hjelm  2003  0375AG  TRITON B    50m  1:10.67 
395  Lasse Darlem Brandt  2003  0379AH  TRITON B    50m  1:14.11 

 
Heat 11 (12) (Årg. 1999-2001) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
267  Magnus Carstensen  1999  9903AH  RINGSTED    25m  1:02.56 
57  Filip Bækgaard  2000  0035AF  HERLUFSHOL    25m  1:01.45 
451  Mads Raaby Jensen  2001  0149AB  TRITON B    25m  1:00.29 
404  Lukas Gustafson  1999  9991AA  TRITON B    50m  58.94 
215  Gustav Westerlin Larsen  1999  9993AJ  OSLF    25m  59.93 
132  Mads Witthøft  2000  0045AA  KALUNDBORG    25m  1:00.84 
430  Jakob Schmidt  1999  9913AO  TRITON B    50m  1:01.54 
419  Marius Møldrup  1999  9977AI  TRITON B    25m  1:02.61 

 
Heat 12 (12) (Årg. 1918-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
64  Mads Christensen  1997  9773AP  HERLUFSHOL    25m  1:04.33 
269  Gustav Friberg  1997  9709AB  RINGSTED    25m  53.91 
272  Bjørn Hansen  1998  9859AN  RINGSTED    25m  57.90 
492  Steffen Deutsch  1998  210800  SCHWERIN    25m  1:08.72 
               
               

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  23 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark