2019-12-13   18:18:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted cup

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2016    Udskriftsdato  23 september 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  21:51   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
613  Sophia Christensen  2003  0326BD  KØGE    25m   
88  Fanta Osatoharimwen  2005  0568AL  HERLUFSHOL    25m   
234  Agnete Habermann  2005  0576AA  OSK    25m   
607  Klara-Sofie Bollmann  2006  0676AA  KØGE    25m  2:01.44 
641  Emma Olivia Nymand  2003  0312BD  KØGE    25m   
637  Silje Kjærsgaard  2005  0576AO  KØGE    25m   
67  Frederikke B. Hansen  2005  0532AE  HERLUFSHOL    25m   
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
175  Agnes Barner Hansen  2005  0522AL  NÆSTVED    25m  1:53.21 
305  Astrid Nørret Schmidt  2002    RINGSTED    25m  1:46.42 
622  Agnes Dalgas Frederiksen  2005  0508AA  KØGE    25m  1:40.05 
303  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  0582AD  RINGSTED    50m  1:37.04 
239  Josefine Risum Jørgensen  2004  0406AC  OSK    25m  1:38.39 
624  Olivia Mai Gustafson  2005  0596AC  KØGE    25m  1:43.09 
651  Julie Brix Østergaard  2006  0616AE  KØGE    25m  1:48.16 
113  Beatrice Buhr Müller  2006  0652AK  KALUNDBORG    25m  1:58.69 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
189  Gaya Josefine Maar  2003  0318AQ  NÆSTVED    25m  1:34.12 
496  Sveda Naima Grude  2006  365600  SCHWERIN    25m  1:32.00 
428  Liv Salhauge  2005  0586AE  TRITON B    25m  1:28.41 
318  Cathrine Wismann  2002  0264AS  RINGSTED    25m  1:24.64 
162  Caroline Bendtsen  2002  0254AK  NÆSTVED    25m  1:24.87 
650  Charlotte Wium  2006  0682AA  KØGE    25m  1:30.85 
459  Ida Rishøj  2002  0286AF  TRITON B    25m  1:32.87 
407  Emilie Wilms Jensen  2006  0658AB  TRITON B    25m  1:34.86 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
97  Nicole Vaabengaard  2002  0238AM  HERLUFSHOL    25m  1:19.81 
483  Maya Nykjær  2001  0144AW  VORDINGB    25m  1:17.14 
539  Patricia Andersen  2002  0294AI  SLAGELSE    25m  1:15.98 
618  Melanie Degner  2000  0098AC  KØGE    25m  1:14.93 
62  Anika Bryde  2000  0082BC  HERLUFSHOL    25m  1:15.71 
204  Karen Hazell Brink  2002  0206AA  OSLF    25m  1:16.67 
633  Sarah Aarslew Jensen  2000  0082AF  KØGE    25m  1:17.40 
96  Natalie Vaabengaard  2002  0208AM  HERLUFSHOL    25m  1:23.08 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
462  Abby Kristine Waterval  2002  0222AE  TRITON B    25m  1:13.94 
446  Frederikke Echardt  2002  0274AG  TRITON B    25m  1:13.27 
455  Alberte Mammen  2001  0196AE  TRITON B    25m  1:13.05 
440  Helena Berg Wenk  2000  0052AD  TRITON B    50m  1:13.03 
445  Julie Darlem Brandt  2001  0182AH  TRITON B    50m  1:13.04 
408  Frederikke Jensen  2000  0002AC  TRITON B    25m  1:13.14 
454  Josefine H. Lundstrøm  2001  0158AD  TRITON B    25m  1:13.58 
56  Emma Bækgaard  2002  0262AS  HERLUFSHOL    25m  1:14.49 

 
Heat 6 (8) (Årg. 2003-2017) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
240  Aurelia Pedersen  2004  0414AA  OSK    25m  1:24.56 
608  Maya Krogh Brønnicke  2005  0508AB  KØGE    25m  1:22.98 
214  Christine Krogh  2003  0376AH  OSLF    25m  1:20.66 
52  Wilma Anker  2004  0486AK  HERLUFSHOL    50m  1:11.77 
507  Amelie Ritter  2003  315370  SCHWERIN    25m  1:19.19 
513  Finja Schönerstedt  2005  319399  SCHWERIN    25m  1:22.83 
394  Anna Leopold Brandt  2004  0478AM  TRITON B    50m  1:24.25 
222  Nikoline Andersen  2003  0368AR  OSK    50m  1:26.30 

 
Heat 7 (8) (Årg. 2000-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
516  Elisa Stegemann  2002  295702  SCHWERIN    25m  1:12.30 
517  Hanna Stegemann  2002  295701  SCHWERIN    25m  1:11.66 
131  Marie Uglebjerg  2002  0222AB  KALUNDBORG    50m  1:08.50 
370  Thyra Jørgensen  2002  0218AC  SK-SYD    25m  1:04.92 
546  Amalie Frederiksen  2001  0182AP  SLAGELSE    25m  1:07.10 
447  Isabel K. Eriksen  2001  0122AH  TRITON B    25m  1:10.12 
577  Sofie Nielsen  2001  0198AF  SLAGELSE    50m  1:11.85 
642  Pernille Pedersen  2001  0134AC  KØGE    25m  1:13.02 

 
Heat 8 (8) (Årg. 1918-1999) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
27  Nicole Jensen  1996  9656AB  HASLEV    25m  1:09.50 
405  Katrine B. Hansen  1999  9934AB  TRITON B    50m  1:05.17 
654  Christina Munkholm  1996  9672AB  KØGE    25m  59.06 
398  Camilla Dufour  1996  9662AN  TRITON B    25m  1:02.41 
229  Isabella Drest  1999  9968AO  OSK    25m  1:09.27 
380  Sophia Sander-Bjerge  1999  9968BA  SK-SYD    25m  1:36.22 
               

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  23 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark