2020-01-25   07:23:26
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nordic Age Group Championships

Below are all entry- and startlists shown by session.

Saturday morning

Startlist Event 4
Startlist 
 
  Competition name  Nordic Age Group Championships    Print Date  09 July 2016   
  Competition place  Tampere    Print Time  15:09   
  Organizer  Finnish Swimming Association         
  Pool  50m         
  Competition date  09 July 2016         
 
 
 
Event 4, 100m Freestyle Girls  Finals (4) 
Heat 1 (4) 
 
Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Original  Time 
 
               
               
Gabija Mankauskaite  2002    LTU    50m  1:05.96  1:05.96 
Alisa Westergård  2003    FAR    50m  1:05.43  1:05.43 
Brynhild Johannesen  2002    FAR    50m  1:05.77  1:05.77 
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Original  Time 
 
Anastasija Rogozina  2001    LTU    50m  1:03.25  1:03.25 
Evita Vismeryte  2002    LTU    50m  1:02.06  1:02.06 
Kaia Liis Tomak  2002    EST    50m  1:01.93  1:01.93 
Jóhanna Elín Guðmundsdóttir  2001  070301-2450  ISL    50m  1:01.29  1:01.29 
Laurika Lint  2002    EST    50m  1:01.30  1:01.30 
Ema Guzaite  2002    LTU    50m  1:02.05  1:02.05 
Ieva Maluka  2003    LAT    50m  1:02.38  1:02.38 
Ruta Kozlovska  2001    LAT    50m  1:04.63  1:04.63 

 
Heat 3 (4) 
 
Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Original  Time 
 
Ilona Maide  2001    EST    50m  1:00.28  1:00.28 
Kertu Kaare  2002    EST    50m  59.89  59.89 
Peppi Siirtola  2002  02A144  FIN    50m  59.75  59.75 
Hanna Bergman  2001  AF9601  SWE    50m  59.39  59.39 
Vuokko Suomäki  2001  01A939  FIN    50m  59.49  59.49 
Caroline Samuelsen  2001    NOR    50m  59.88  59.88 
Wilma Persson  2001  AC0401  SWE    50m  1:00.17  1:00.17 
Kristiana Maskava  2001    LAT    50m  1:01.23  1:01.23 

 
Heat 4 (4) 
 
Lane  Name  Born  License  Club    Pool  Original  Time 
 
Synne H. Eidheim  2001    NOR    50m  59.12  59.12 
Sini Silvennoinen  2002  02A080  FIN    50m  58.89  58.89 
Sarah Missing  2001  0192AN  DEN    50m  58.41  58.41 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  0206AG  DEN    50m  58.23  58.23 
Malene Rypestøl  2001    NOR    50m  58.38  58.38 
Andrea Paaske  2001  0186AF  DEN    50m  58.54  58.54 
Julie Krøyer Svendsen  2002  0222AA  DEN    50m  59.11  59.11 
Vilma Oura  2001  01A310  FIN    50m  59.20  59.20 

 
 

Generated by WinGrodan 1.25.07  Print Date  09 July 2016 
Licensed to: Tampereen Seurat  Print Time  15:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner