Program för PTC - Arena & Poseidon Team Cup 2016
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Startlist Event 10
|
Competition name |
Arena & Poseidon Team Cup 2016 |
|
Print Date |
26 August 2016 |
|
|
Competition place |
Lund |
|
Print Time |
17:23 |
|
|
Organizer |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
26 August 2016 |
|
|
|
|
Event 10, 200m Backstroke Woman -14 |
Finals (5) |
Approximate start 19:41 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
3 |
Estelle Allard |
2003 |
AX3203 |
HS |
|
25m |
3:09.96 |
140 |
4 |
Alice Tufvesson |
2003 |
AX5403 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
3:00.90 |
147 |
5 |
Angelica Böhme |
2003 |
AR3603 |
SS IDEN |
|
50m |
3:09.86 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
253 |
1 |
Ida Nordberg |
2006 |
AB4406 |
POSEIDON |
|
50m |
2:58.51 |
199 |
2 |
Vilma Rudolf |
2002 |
AW1202 |
KK KARPEN |
|
25m |
2:56.06 |
9 |
3 |
Ella Gutenwik |
2004 |
AQ1804 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:53.56 |
186 |
4 |
Clara Aronsson |
2002 |
AE4202 |
KK KARPEN |
|
25m |
2:52.85 |
108 |
5 |
Ellinor Stenhård |
2002 |
AV8402 |
HS |
|
25m |
2:53.40 |
110 |
6 |
Karla Stjepanetic |
2003 |
AT2803 |
HS |
|
25m |
2:54.51 |
188 |
7 |
Agnes Delen Abrahamsson |
2002 |
AQ3602 |
KK KARPEN |
|
25m |
2:57.57 |
212 |
8 |
Boel Bergquist |
2003 |
BI2803 |
POSEIDON |
|
50m |
2:59.68 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
360 |
1 |
Nina Nolén |
2002 |
AY1402 |
SK TRITON |
|
50m |
2:51.84 |
201 |
2 |
Hannah Fritz |
2003 |
BB5603 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:51.50 |
179 |
3 |
Tuva Pålsson |
2003 |
AC8803 |
KARLSKRONA |
|
25m |
2:49.35 |
69 |
4 |
Ebba Jälminger |
2002 |
AO9602 |
HS |
|
50m |
2:47.49 |
312 |
5 |
Johanna Melin |
2003 |
AL7403 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:48.50 |
87 |
6 |
Emilia Nordén |
2003 |
AT3803 |
HS |
|
50m |
2:49.97 |
358 |
7 |
Mica Nolén |
2004 |
AG1204 |
SK TRITON |
|
25m |
2:51.58 |
85 |
8 |
Anna Nilsson |
2003 |
BF3203 |
HS |
|
25m |
2:52.17 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
43 |
1 |
Emma Andersson |
2002 |
AO1802 |
HS |
|
50m |
2:46.40 |
387 |
2 |
Sanna Bodsjö |
2003 |
AD6203 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:43.84 |
347 |
3 |
Felicia Lejox |
2002 |
AB0402 |
SK TRITON |
|
25m |
2:41.90 |
194 |
4 |
Emilia Olsson |
2002 |
AA6802 |
KK KARPEN |
|
50m |
2:39.86 |
196 |
5 |
Linnéa Persson |
2002 |
AA5802 |
KK KARPEN |
|
25m |
2:40.59 |
37 |
6 |
Angelina Agrell |
2003 |
AR6803 |
HS |
|
25m |
2:43.21 |
208 |
7 |
Isabelle Bengtsson |
2002 |
AV1802 |
POSEIDON |
|
25m |
2:46.12 |
148 |
8 |
Josefin Dellhede |
2003 |
AD3403 |
SS IDEN |
|
25m |
2:47.31 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
282 |
1 |
Tilda Ericsson |
2002 |
AH0402 |
S 71 |
|
25m |
2:39.23 |
21 |
2 |
Sara Nobrell |
2002 |
BM1402 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:36.90 |
284 |
3 |
Moa Karlsson |
2002 |
AC1202 |
S 71 |
|
25m |
2:35.90 |
398 |
4 |
Natalie Noreblad |
2002 |
AS0202 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:31.92 |
64 |
5 |
Alicia Johansson |
2003 |
AI2603 |
HS |
|
25m |
2:35.42 |
149 |
6 |
Viktoria Dellhede |
2003 |
AD2403 |
SS IDEN |
|
25m |
2:36.06 |
386 |
7 |
Saga Bodsjö |
2002 |
AE1402 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:37.46 |
4 |
8 |
Elsa Bitzén |
2003 |
AD8203 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:39.41 |
Generated by WinGrodan 1.25.07 |
Print Date |
26 August 2016 |
Licensed to: Simklubben Poseidon |
Print Time |
17:23 |
|