Program för PTC - Arena & Poseidon Team Cup 2016
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Startlist Event 27
|
Competition name |
Arena & Poseidon Team Cup 2016 |
|
Print Date |
27 August 2016 |
|
|
Competition place |
Lund |
|
Print Time |
08:12 |
|
|
Organizer |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
26 August 2016 |
|
|
|
|
Event 27, 50m Freestyle Woman 13-14 |
Finals (9) |
Approximate start 11:16 |
Heat 1 (9) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
290 |
1 |
Emmy Olofsson |
2003 |
AY4403 |
S 71 |
|
50m |
36.33 |
376 |
2 |
Julia Stenström |
2002 |
AO5402 |
SK TRITON |
|
25m |
35.00 |
315 |
3 |
Mila Nölev |
2002 |
BH0402 |
SK SYDSIM |
|
25m |
34.88 |
147 |
4 |
Angelica Böhme |
2003 |
AR3603 |
SS IDEN |
|
25m |
34.29 |
28 |
5 |
Isabell Tretinjak |
2003 |
AH1203 |
SK HAJEN |
|
50m |
34.59 |
247 |
6 |
Sofia Lund |
2003 |
BP4803 |
POSEIDON |
|
50m |
34.89 |
40 |
7 |
Estelle Allard |
2003 |
AX3203 |
HS |
|
50m |
35.75 |
8 |
8 |
Ellen Egard |
2003 |
CA1403 |
SK HAJEN |
|
50m |
39.77 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
178 |
1 |
Sarah Petersson |
2003 |
AC7803 |
KARLSKRONA |
|
25m |
33.94 |
223 |
2 |
Matilda Carlberg |
2002 |
AX6402 |
POSEIDON |
|
50m |
33.82 |
221 |
3 |
Emma Bontidean |
2003 |
AW1803 |
POSEIDON |
|
25m |
33.67 |
158 |
4 |
Anna Twedberg |
2003 |
AR4203 |
SS IDEN |
|
25m |
33.28 |
190 |
5 |
Mila Lamminsaari |
2003 |
BN3603 |
KK KARPEN |
|
25m |
33.61 |
27 |
6 |
Tilde Thorsson |
2003 |
AL6203 |
SK HAJEN |
|
50m |
33.76 |
100 |
7 |
Filippa Philipsson Eriksson |
2003 |
AX7203 |
HS |
|
50m |
33.87 |
293 |
8 |
Alva Stenebo |
2003 |
AY6403 |
S 71 |
|
25m |
34.17 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
176 |
1 |
Astrid Nyblom |
2002 |
AV6402 |
KARLSKRONA |
|
25m |
32.95 |
6 |
2 |
Thea Dahlqvist |
2003 |
AR4603 |
SK HAJEN |
|
25m |
32.76 |
317 |
3 |
Lina Ostreus |
2002 |
AV4202 |
SK SYDSIM |
|
50m |
32.55 |
174 |
4 |
Aurora Nilsson |
2002 |
AL9602 |
KARLSKRONA |
|
25m |
32.36 |
125 |
5 |
Julia Andersson |
2003 |
AP9803 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
32.47 |
148 |
6 |
Josefin Dellhede |
2003 |
AD3403 |
SS IDEN |
|
25m |
32.58 |
12 |
7 |
Clara Huston |
2003 |
AR7603 |
SK HAJEN |
|
50m |
32.80 |
188 |
8 |
Agnes Delen Abrahamsson |
2002 |
AQ3602 |
KK KARPEN |
|
25m |
32.99 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
68 |
1 |
Sofia Juliusson |
2002 |
AT3802 |
HS |
|
50m |
32.14 |
30 |
2 |
Freja Werker |
2003 |
AH3203 |
SK HAJEN |
|
50m |
31.92 |
85 |
3 |
Anna Nilsson |
2003 |
BF3203 |
HS |
|
25m |
31.86 |
194 |
4 |
Emilia Olsson |
2002 |
AA6802 |
KK KARPEN |
|
25m |
31.67 |
387 |
5 |
Sanna Bodsjö |
2003 |
AD6203 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
31.69 |
94 |
6 |
Alice Persson |
2003 |
AN5803 |
HS |
|
25m |
31.92 |
3 |
7 |
Hanna Barnell |
2003 |
BF6403 |
SK HAJEN |
|
25m |
32.12 |
83 |
8 |
Telma Maltesjö |
2002 |
AR3602 |
HS |
|
50m |
32.35 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
208 |
1 |
Isabelle Bengtsson |
2002 |
AV1802 |
POSEIDON |
|
25m |
31.37 |
370 |
2 |
Malin Pålsson |
2002 |
AO6402 |
SK TRITON |
|
25m |
31.30 |
326 |
3 |
Lovisa Vesterlund Kocsis |
2002 |
AJ0802 |
SK SYDSIM |
|
25m |
31.10 |
71 |
4 |
Sara Kjellnäs |
2002 |
AO6602 |
HS |
|
25m |
30.99 |
212 |
5 |
Boel Bergquist |
2003 |
BI2803 |
POSEIDON |
|
25m |
31.06 |
199 |
6 |
Vilma Rudolf |
2002 |
AW1202 |
KK KARPEN |
|
25m |
31.21 |
138 |
7 |
Alva Söderberg |
2003 |
AP8803 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
31.33 |
98 |
8 |
Hanna Pettersson |
2003 |
AR1803 |
HS |
|
25m |
31.54 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
172 |
1 |
Tove Lindén |
2002 |
AH8702 |
KARLSKRONA |
|
25m |
30.83 |
149 |
2 |
Viktoria Dellhede |
2003 |
AD2403 |
SS IDEN |
|
25m |
30.68 |
333 |
3 |
Siri Bokander |
2003 |
BF8403 |
SK TRITON |
|
25m |
30.62 |
201 |
4 |
Hannah Fritz |
2003 |
BB5603 |
SK LAXEN |
|
25m |
30.41 |
373 |
5 |
Antonia Sandblom |
2003 |
AG4603 |
SK TRITON |
|
25m |
30.53 |
4 |
6 |
Elsa Bitzén |
2003 |
AD8203 |
SK HAJEN |
|
25m |
30.62 |
108 |
7 |
Ellinor Stenhård |
2002 |
AV8402 |
HS |
|
25m |
30.81 |
110 |
8 |
Karla Stjepanetic |
2003 |
AT2803 |
HS |
|
25m |
30.98 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
104 |
1 |
Ellen Rosdahl |
2002 |
AO0802 |
HS |
|
50m |
30.27 |
69 |
2 |
Ebba Jälminger |
2002 |
AO9602 |
HS |
|
25m |
30.10 |
401 |
3 |
Clara Örnhem |
2002 |
AE2402 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
29.82 |
164 |
4 |
Disa Gladher |
2002 |
AA2202 |
KARLSKRONA |
|
25m |
29.79 |
140 |
5 |
Alice Tufvesson |
2003 |
AX5403 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
29.81 |
43 |
6 |
Emma Andersson |
2002 |
AO1802 |
HS |
|
25m |
30.01 |
129 |
7 |
Tilda Johansson |
2002 |
AE0802 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
30.20 |
88 |
8 |
Ingrid Norstedt |
2002 |
AO2802 |
HS |
|
25m |
30.37 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
297 |
1 |
Emma Cerutti |
2002 |
AI9402 |
SK SYDSIM |
|
25m |
29.74 |
291 |
2 |
Anna-Luisa Permarker |
2002 |
AH1402 |
S 71 |
|
25m |
29.54 |
87 |
3 |
Emilia Nordén |
2003 |
AT3803 |
HS |
|
25m |
29.50 |
186 |
4 |
Clara Aronsson |
2002 |
AE4202 |
KK KARPEN |
|
25m |
29.43 |
179 |
5 |
Tuva Pålsson |
2003 |
AC8803 |
KARLSKRONA |
|
25m |
29.45 |
347 |
6 |
Felicia Lejox |
2002 |
AB0402 |
SK TRITON |
|
25m |
29.50 |
386 |
7 |
Saga Bodsjö |
2002 |
AE1402 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
29.63 |
196 |
8 |
Linnéa Persson |
2002 |
AA5802 |
KK KARPEN |
|
25m |
29.77 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
182 |
1 |
Ella Simander |
2002 |
AU4802 |
KARLSKRONA |
|
25m |
29.39 |
37 |
2 |
Angelina Agrell |
2003 |
AR6803 |
HS |
|
25m |
28.65 |
21 |
3 |
Sara Nobrell |
2002 |
BM1402 |
SK HAJEN |
|
25m |
28.61 |
292 |
4 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
AC6202 |
S 71 |
|
25m |
27.22 |
44 |
5 |
Lisa Bengtsson |
2002 |
AE5802 |
HS |
|
25m |
28.24 |
181 |
6 |
Linn Rosenius |
2002 |
AA4602 |
KARLSKRONA |
|
25m |
28.63 |
398 |
7 |
Natalie Noreblad |
2002 |
AS0202 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
29.09 |
234 |
8 |
Tova Hegardt |
2002 |
AV3802 |
POSEIDON |
|
25m |
29.41 |
Generated by WinGrodan 1.25.07 |
Print Date |
27 August 2016 |
Licensed to: Simklubben Poseidon |
Print Time |
08:12 |
|