Startliste for Gentofte Open 2016 - Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 59
|
Stævne navn |
Gentofte Open 2016 |
|
Udskriftsdato |
18 september 2016 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
13:23 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 september 2016 |
|
|
|
|
Løb 59, 200m Brystsvømning Damer |
Finaler (5) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
466 |
2 |
Cassandra Thimmer |
1999 |
9914AW |
GENTOFTE |
|
25m |
2:59.48 |
60 |
3 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
0254AH |
BIRKERØD |
|
25m |
2:56.27 |
80 |
4 |
Nynne Nørlem |
2002 |
0268AF |
HOLBÆK |
|
25m |
2:57.67 |
253 |
5 |
Emilie Holst Lange |
2002 |
0218AL |
GENTOFTE |
|
25m |
3:10.42 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
219 |
1 |
Sofie Boesgaard Weber |
2002 |
0278AK |
HERLEV |
|
25m |
2:55.51 |
47 |
2 |
Andrea M. Lang Bolvig |
2000 |
0048AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:53.62 |
457 |
3 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
25m |
2:51.64 |
465 |
4 |
Bjørk Nelsing Petersen |
2002 |
0264AE |
GENTOFTE |
|
25m |
2:53.28 |
53 |
5 |
Camille Erichsen |
2001 |
0192AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:54.67 |
444 |
6 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
25m |
2:56.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
199 |
1 |
Celine Termark Brock |
2000 |
0038AA |
HERLEV |
|
25m |
2:49.37 |
365 |
2 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
25m |
2:42.51 |
397 |
3 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
25m |
2:38.91 |
77 |
4 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
0122AJ |
HOLBÆK |
|
25m |
2:42.05 |
38 |
5 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
0046AA |
ALLERØD |
|
25m |
2:45.61 |
124 |
6 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
25m |
2:50.21 |
|
|
Heat 4 (5) (Årg. 2000-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
434 |
1 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
25m |
2:38.04 |
36 |
2 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
ALLERØD |
|
25m |
2:30.62 |
51 |
3 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:29.99 |
376 |
4 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
0142AA |
KVIK |
|
25m |
2:30.19 |
46 |
5 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:32.75 |
390 |
6 |
Regitze Gaard |
2001 |
0178AG |
KVIK |
|
25m |
2:38.63 |
|
|
Heat 5 (5) (Årg. 1918-1999) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
423 |
1 |
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
9754AD |
KVIK |
|
25m |
2:43.07 |
57 |
2 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
9798AF |
BIRKERØD |
|
25m |
2:37.99 |
49 |
3 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
9682AF |
BIRKERØD |
|
25m |
2:28.71 |
411 |
4 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
9716AF |
KVIK |
|
25m |
2:34.44 |
206 |
5 |
Cecilie F. Jensen |
1998 |
9862AH |
HERLEV |
|
25m |
2:40.69 |
141 |
6 |
Kamilla Larsen |
1996 |
9636AQ |
GLADSAXE |
|
25m |
2:48.19 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 |
Udskriftsdato |
18 september 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
13:23 |
|