Program för Rosenlundsbadet Sprint
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 44
|
Tävling |
Rosenlundsbadet Sprint 2017 |
|
Utskriftsdatum |
30 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
12:24 |
|
|
Arrangör |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 april 2017 |
|
|
|
|
Gren 44, 100m Bröstsim Herrar |
Finaler (8) |
12 år och yngre: Daniel Agestav 1:37.53 2014-05-02 |
13 - 14 år: Edvin Torlakovic (2001) 1:15.70 2015-05-17 |
15 - 16 år: Pierre Høgenhaug (1999) 1:14.23 2015-05-17 |
17 år och äldre: Kevin Thorvaldsson 1:07.20 2014-05-02 |
|
Heat 1 (8) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
215 |
2 |
Nicolai Barinov |
2005 |
AP7705 |
RONNEBY SS |
|
50m |
|
164 |
3 |
Viggo Stjärnås |
2006 |
AA9506 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:59.91 |
159 |
4 |
Tim Sanders |
2005 |
AC7505 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:47.77 |
220 |
5 |
Max Persson |
2005 |
AG9705 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:58.49 |
293 |
6 |
Anders Runeqvist |
2005 |
AI4105 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
2:08.54 |
49 |
7 |
Lowe Stenberg |
2006 |
AC2506 |
ELFSBORG |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
333 |
1 |
Axel Skoglund |
2004 |
AN6904 |
ÖSA |
|
25m |
1:47.24 |
161 |
2 |
Jakob Starkenberg |
2004 |
AI8104 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:42.17 |
311 |
3 |
Daniel Shebalin |
2002 |
AT2102 |
ÄLMHULT |
|
25m |
1:41.49 |
126 |
4 |
Leopold Grinnemo |
2005 |
AG9105 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:35.47 |
119 |
5 |
Victor Ekblad |
2004 |
AJ5304 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:40.93 |
292 |
6 |
Hugo Ringblom |
2004 |
AB2104 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:41.95 |
150 |
7 |
Theo Nordholm |
2006 |
AE0906 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:42.36 |
141 |
8 |
Jacob Lindström |
2005 |
AE6105 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:47.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
241 |
1 |
Ludvig Johansson |
2003 |
AM9903 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:34.06 |
172 |
2 |
Melker Åkesson |
2006 |
AB8306 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:33.24 |
365 |
3 |
Josef Faraj |
2002 |
AS4502 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:32.38 |
87 |
4 |
Carl Roos |
2004 |
AB8104 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:32.01 |
317 |
5 |
Kevin Cao |
2003 |
AX5303 |
ÖSA |
|
25m |
1:32.17 |
313 |
6 |
Johan Wiloboken |
1999 |
AM1799 |
ÄLMHULT |
|
25m |
1:33.20 |
111 |
7 |
David Bergqvist |
2005 |
AA7505 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:33.74 |
322 |
8 |
William Forsström |
2002 |
AM0902 |
ÖSA |
|
25m |
1:34.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
228 |
1 |
Erik Klasson |
2003 |
AH1503 |
SK 1970 |
|
25m |
1:30.06 |
92 |
2 |
Axel Thorsén |
2003 |
AH6503 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:27.26 |
236 |
3 |
Peter Hagedorn-Novik |
2002 |
AK2902 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:26.84 |
312 |
4 |
Erik Wiloboken |
2002 |
AC9302 |
ÄLMHULT |
|
25m |
1:26.54 |
222 |
5 |
Arvid Svensson |
2003 |
AJ6303 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:26.71 |
15 |
6 |
Daniel Karlsson |
2001 |
AL0901 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:27.03 |
68 |
7 |
Eskil Jonsson |
2003 |
AA5303 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:27.46 |
233 |
8 |
Philip Bråneke |
2004 |
AI6304 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:30.37 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
301 |
1 |
Gustav Ferlin |
2000 |
AZ2300 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
1:25.54 |
121 |
2 |
Gabriel Eriksson |
2004 |
AT2504 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:24.23 |
113 |
3 |
Ricky Bergwall |
2002 |
AN9102 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:23.47 |
321 |
4 |
Robin Flyman |
1995 |
BA0795 |
ÖSA |
|
25m |
1:22.77 |
144 |
5 |
Albert Madurel |
2001 |
AZ6301 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:23.28 |
314 |
6 |
Simon Baastad |
2002 |
AC2102 |
ÖSA |
|
25m |
1:23.47 |
69 |
7 |
Evert Jonsson |
2003 |
AA0303 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:24.96 |
336 |
8 |
Anton Wallin |
2000 |
AM7700 |
ÖSA |
|
25m |
1:26.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
195 |
1 |
Henrik Eriksson |
2002 |
AJ6902 |
MOTALA SS |
|
25m |
1:22.42 |
46 |
2 |
David Reinholdsson |
2002 |
AI3502 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:20.44 |
10 |
3 |
Juan Esbjörnsson |
2002 |
AQ6902 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:19.00 |
358 |
4 |
Daniel Agestav |
2002 |
AB7102 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:17.30 |
80 |
5 |
Alex Ly |
2003 |
AE6103 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:18.62 |
16 |
6 |
Alexander Koufakis |
2000 |
AM8100 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:19.38 |
130 |
7 |
Anton Hegmegi |
2005 |
AA2105 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:21.44 |
210 |
8 |
Andreas Nordh |
1991 |
AN6591 |
OSBY SS |
|
25m |
1:22.70 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
84 |
1 |
Samuel Paulson |
2004 |
AG3504 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:15.67 |
83 |
2 |
Elias Paulson |
2000 |
AS0900 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:14.57 |
196 |
3 |
Elliot Fielder |
2003 |
AD2303 |
MOTALA SS |
|
25m |
1:11.75 |
156 |
4 |
Ishak Sabic |
1999 |
AI9999 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:10.80 |
158 |
5 |
Job Sanders |
2003 |
AF2703 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:11.44 |
91 |
6 |
Sam Thai |
1999 |
AU9999 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:13.96 |
319 |
7 |
Adrijan Danqi |
2002 |
AS2502 |
ÖSA |
|
25m |
1:15.19 |
310 |
8 |
Johan Nilsson |
2001 |
AC4501 |
ÄLMHULT |
|
25m |
1:16.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
118 |
1 |
Filip Egelrud |
2000 |
AC4900 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:09.82 |
148 |
2 |
Erik Nicklasson |
1998 |
AG2598 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:07.03 |
305 |
3 |
Edvin Torlakovic |
2001 |
AG5301 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
1:06.06 |
22 |
4 |
Philip Carlsson |
1990 |
AP7590 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:02.72 |
296 |
5 |
Erik Stensson |
2002 |
AC2902 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:05.86 |
60 |
6 |
William Brand |
1998 |
AN2198 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:06.44 |
252 |
7 |
Anton Svensson |
2001 |
AR6701 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:08.99 |
97 |
8 |
Axel Witt |
2000 |
AE5100 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:09.91 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
30 april 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
12:24 |
|