Startliste for Øst Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 23
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
29 oktober 2016 |
|
|
Stævne by |
Nakskov |
|
Udskriftstidspunkt |
08:35 |
|
|
Arrangør |
Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 oktober 2016 |
|
|
|
|
Løb 23, 100m Medley Damer |
Indledende (8) |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
151 |
3 |
Sofie Boesgaard Weber |
2002 |
0278AK |
HERLEV |
|
25m |
1:23.43 |
288 |
4 |
Ida Gelineck Padborg |
2002 |
0226AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:15.63 |
56 |
5 |
Caroline Meyer |
2002 |
0238AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:17.47 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
356 |
2 |
Emilia Steen |
2002 |
0204AD |
RØNNE |
|
25m |
1:13.94 |
308 |
3 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
25m |
1:13.47 |
393 |
4 |
Anna Andersen |
2001 |
0106AI |
ISHØJ |
|
25m |
1:12.91 |
287 |
5 |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
0284AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:13.01 |
106 |
6 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
0264AF |
TRITON B |
|
25m |
1:13.78 |
431 |
7 |
Ida T Mose |
2002 |
0242AK |
GSK |
|
25m |
1:14.18 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
125 |
1 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
25m |
1:12.83 |
29 |
2 |
Viktoria Bæts Kristensen |
2002 |
0286AP |
NÆSTVED |
|
25m |
1:12.15 |
296 |
3 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:11.28 |
186 |
4 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
0104AC |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:11.21 |
135 |
5 |
Emma Bruhn |
2002 |
0206AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:11.27 |
409 |
6 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:12.03 |
108 |
7 |
Laura Janner |
2002 |
0214AB |
TRITON B |
|
25m |
1:12.26 |
281 |
8 |
Maria Borre Jacobsen |
2001 |
0166AR |
LYNGBY |
|
25m |
1:12.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
399 |
1 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
0108AH |
TUNE |
|
25m |
1:10.71 |
365 |
2 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
0122AJ |
HOLBÆK |
|
25m |
1:10.27 |
50 |
3 |
Sofia Altoft |
1998 |
9878AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:10.06 |
242 |
4 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
25m |
1:09.66 |
390 |
5 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
25m |
1:10.05 |
322 |
6 |
Pernille Pedersen |
2001 |
0134AC |
KØGE |
|
25m |
1:10.24 |
144 |
7 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
0162AR |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:10.66 |
114 |
8 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
25m |
1:11.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
166 |
1 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:09.20 |
420 |
2 |
Victoria Vorm |
2001 |
0104AF |
VI39 |
|
25m |
1:08.96 |
294 |
3 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
9744AK |
LYNGBY |
|
25m |
1:08.72 |
396 |
4 |
Kristine Barrett |
1998 |
9886AB |
GREVE |
|
25m |
1:08.45 |
97 |
5 |
Elina Lynge Wagner |
1996 |
9654AC |
TRITON B |
|
25m |
1:08.56 |
115 |
6 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
25m |
1:08.95 |
66 |
7 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
0134AA |
A6 |
|
25m |
1:09.10 |
217 |
8 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
0082AG |
GLADSAXE |
|
25m |
1:09.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
163 |
1 |
Tenna Jensen |
1998 |
9828AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:07.74 |
41 |
2 |
Julie Schmidt |
1995 |
9578AK |
ALLERØD |
|
25m |
1:06.74 |
158 |
3 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:05.81 |
45 |
4 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:02.39 |
43 |
5 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
9682AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:04.47 |
274 |
6 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:06.58 |
79 |
7 |
Camilla Dufour |
1996 |
9662AN |
TRITON B |
|
25m |
1:07.48 |
16 |
8 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:08.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
161 |
1 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:07.51 |
293 |
2 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:06.69 |
35 |
3 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
9724AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:04.78 |
445 |
4 |
Amalie Mikkelsen |
1997 |
9728AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:01.90 |
395 |
5 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GREVE |
|
25m |
1:04.03 |
400 |
6 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:06.51 |
193 |
7 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:07.41 |
194 |
8 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:07.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
408 |
1 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:07.49 |
80 |
2 |
Amanda Duus |
2000 |
0076AA |
TRITON B |
|
25m |
1:06.59 |
285 |
3 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:04.57 |
446 |
4 |
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
8996AB |
HOLBÆK |
|
25m |
1:01.17 |
65 |
5 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
A6 |
|
25m |
1:03.04 |
111 |
6 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
25m |
1:05.90 |
159 |
7 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
9938AO |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:06.76 |
265 |
8 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
25m |
1:07.90 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
29 oktober 2016 |
Licens til Nakskov Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:35 |
|