Startliste for Øst Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 31
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
30 oktober 2016 |
|
|
Stævne by |
Nakskov |
|
Udskriftstidspunkt |
08:18 |
|
|
Arrangør |
Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 oktober 2016 |
|
|
|
|
Løb 31, 100m Frisvømning Damer |
Indledende (6) |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.90 2009-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
117 |
1 |
Ida Rishøj |
2002 |
0286AF |
TRITON B |
|
25m |
|
207 |
2 |
Cassandra L. L. Hansen |
2002 |
0226AM |
GLADSAXE |
|
25m |
1:04.42 |
288 |
3 |
Ida Gelineck Padborg |
2002 |
0226AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:03.93 |
220 |
4 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:03.87 |
431 |
5 |
Ida T Mose |
2002 |
0242AK |
GSK |
|
25m |
1:03.90 |
287 |
6 |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
0284AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:04.21 |
299 |
7 |
Olivia Olivarius Vølund |
2002 |
0278AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:04.42 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
262 |
1 |
Emilie Larsen |
2001 |
0186AC |
VEST |
|
25m |
1:02.03 |
415 |
2 |
Sara Mortensen |
2001 |
0136AW |
VI39 |
|
25m |
1:01.47 |
360 |
3 |
Mai Andersen |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
|
25m |
1:01.10 |
249 |
4 |
Clara Neumann |
2001 |
0164AC |
SK-SYD |
|
25m |
1:01.01 |
24 |
5 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
25m |
1:01.09 |
219 |
6 |
Ida Just Mikkelsen |
2001 |
0102AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:01.22 |
409 |
7 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:01.54 |
12 |
8 |
Patricia Andersen |
2002 |
0294AI |
SLAGELSE |
|
25m |
1:03.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
144 |
1 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
0162AR |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:00.77 |
248 |
2 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
0218AC |
SK-SYD |
|
25m |
1:00.42 |
400 |
3 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:00.03 |
111 |
4 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
25m |
59.77 |
390 |
5 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
25m |
1:00.00 |
399 |
6 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
0108AH |
TUNE |
|
25m |
1:00.17 |
101 |
7 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
25m |
1:00.68 |
389 |
8 |
Frederikke Petri |
2001 |
0168AH |
SØLLERØD |
|
25m |
1:00.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
103 |
1 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
25m |
59.26 |
80 |
2 |
Amanda Duus |
2000 |
0076AA |
TRITON B |
|
25m |
58.58 |
67 |
3 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
9996AG |
A6 |
|
25m |
57.49 |
86 |
4 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
9702AC |
TRITON B |
|
25m |
56.39 |
395 |
5 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GREVE |
|
25m |
57.03 |
412 |
6 |
Nanna Drewsen |
1998 |
9848AH |
VI39 |
|
25m |
57.75 |
228 |
7 |
Ida Agerbak Trandum |
1996 |
9688AO |
GLADSAXE |
|
25m |
58.82 |
42 |
8 |
Anna Boutrup |
1998 |
9856AJ |
BIRKERØD |
|
25m |
59.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
305 |
1 |
Annabelle Grønbech Ladik |
1997 |
9734BC |
RINGSTED |
|
25m |
59.19 |
66 |
2 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
0134AA |
A6 |
|
25m |
58.55 |
36 |
3 |
Anne Huse Gaarde-Hansen |
1999 |
9998AB |
ALLERØD |
|
25m |
57.22 |
45 |
4 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
25m |
56.26 |
265 |
5 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
25m |
56.91 |
291 |
6 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
25m |
57.63 |
185 |
7 |
Frederikke Dons |
1998 |
9894AE |
HVIDOVRE |
|
25m |
58.71 |
410 |
8 |
Emma Wael |
1993 |
9374AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
59.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
50 |
1 |
Sofia Altoft |
1998 |
9878AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
59.15 |
214 |
2 |
Thea Hovmand Larsen |
1997 |
9746AH |
GLADSAXE |
|
25m |
58.54 |
38 |
3 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
ALLERØD |
|
25m |
57.15 |
65 |
4 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
A6 |
|
25m |
54.34 |
205 |
5 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
|
25m |
56.59 |
242 |
6 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
25m |
57.61 |
13 |
7 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
SLAGELSE |
|
25m |
58.65 |
211 |
8 |
Emilie Hørlykke |
1998 |
9886BD |
GLADSAXE |
|
25m |
59.34 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
30 oktober 2016 |
Licens til Nakskov Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:18 |
|