Startliste for Øst Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag Finale 16.30
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
30 oktober 2016 |
|
|
Stævne by |
Nakskov |
|
Udskriftstidspunkt |
16:25 |
|
|
Arrangør |
Nakskov Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 oktober 2016 |
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
85 |
1 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
25m |
31.85 |
268 |
2 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
0156AB |
VEST |
|
25m |
31.68 |
293 |
3 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
25m |
31.30 |
90 |
4 |
Emma Anne Ljungstrøm |
1999 |
9908AH |
TRITON B |
|
25m |
31.18 |
111 |
5 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
25m |
31.26 |
193 |
6 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
25m |
31.38 |
401 |
7 |
Emily Brophy |
1999 |
9962AQ |
VAT CPH-MK |
|
25m |
31.83 |
409 |
8 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
32.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
125 |
1 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
25m |
31.13 |
212 |
2 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
0232AM |
GLADSAXE |
|
25m |
30.05 |
286 |
3 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
25m |
29.58 |
65 |
4 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
A6 |
|
25m |
28.80 |
45 |
5 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
25m |
29.08 |
227 |
6 |
Kristina Thomsen |
1991 |
9196AG |
GLADSAXE |
|
25m |
29.84 |
115 |
7 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
25m |
30.45 |
396 |
8 |
Kristine Barrett |
1998 |
9886AB |
GREVE |
|
25m |
31.13 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
30 oktober 2016 |
Licens til Nakskov Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
16:25 |
|