Startliste for Vest Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag Indl 9.30
Seedede heat Løb 23
|
Stævne navn |
Vest JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
29 oktober 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
08:10 |
|
|
Arrangør |
S68 og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 oktober 2016 |
|
|
|
|
Løb 23, 100m Medley Damer |
Indledende (8) |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
314 |
2 |
Mille C. Berg |
2001 |
0102AY |
SKANDERBOR |
|
25m |
1:17.23 |
96 |
3 |
Cecilie Christensen |
2002 |
0208AV |
ESBJERG |
|
25m |
1:16.07 |
282 |
4 |
Katrine B. Hansen |
2002 |
0252AM |
RINGE |
|
25m |
1:15.86 |
285 |
5 |
Caroline Mogensen |
2002 |
0276AL |
RINGE |
|
25m |
1:16.01 |
313 |
6 |
Clara Tolderlund |
2002 |
0256AK |
SILKEBORG |
|
25m |
1:16.34 |
220 |
7 |
Julie B. Andersen |
2002 |
0214AS |
IKAST |
|
25m |
1:17.93 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
341 |
1 |
Johanne S. Christiansen |
2002 |
0264AB |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:14.78 |
108 |
2 |
Rikke Vagtborg Jensen |
2002 |
0234AX |
ESBJERG |
|
25m |
1:14.57 |
201 |
3 |
Caroline Liboriussen |
2002 |
0222AT |
HORSENS |
|
25m |
1:14.28 |
445 |
4 |
Lea Serup Schøn |
2002 |
0266AI |
AALBORG |
|
25m |
1:13.75 |
127 |
5 |
Thilde Timmermand |
2002 |
0272AP |
ESBJERG |
|
25m |
1:14.23 |
277 |
6 |
Anne Marie S. Hansen |
2002 |
0284AM |
OPNØR |
|
25m |
1:14.29 |
318 |
7 |
Anna Broe |
2002 |
0228AD |
OSLF |
|
25m |
1:14.75 |
89 |
8 |
Louise Skovgaard Jensen |
2002 |
0292AM |
ERRITSØ |
|
25m |
1:15.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
195 |
1 |
Sille Ibsen |
2001 |
0134AU |
HORSENS |
|
25m |
1:13.22 |
103 |
2 |
Maria Møller Glargaard |
2001 |
0182AE |
ESBJERG |
|
25m |
1:12.81 |
136 |
3 |
Clara Marott Schelde |
2000 |
0092AD |
FARUM |
|
25m |
1:12.57 |
151 |
4 |
Laura Gam |
2001 |
0192AQ |
HERNING |
|
25m |
1:12.34 |
46 |
5 |
Line Gertz |
2001 |
0156AT |
AGF |
|
25m |
1:12.38 |
279 |
6 |
Maria Rye |
2001 |
0142AN |
PINGVINEN |
|
25m |
1:12.79 |
235 |
7 |
Therese Jetsmark Geiker |
2001 |
0162AD |
KORSØR |
|
25m |
1:13.17 |
222 |
8 |
Freja Elling-Enevoldsen |
2002 |
0248AX |
IKAST |
|
25m |
1:13.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
163 |
1 |
Ditte Toft Ibsen |
2001 |
0102AP |
HOBRO |
|
25m |
1:11.72 |
471 |
2 |
Kathrin B. Poulsen |
2000 |
0072AV |
AARS |
|
25m |
1:11.36 |
260 |
3 |
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
ODDER |
|
25m |
1:10.84 |
372 |
4 |
Mathilde Hansen |
1998 |
9894AS |
VEJLE |
|
25m |
1:10.43 |
441 |
5 |
Maria M. Porsmose |
2000 |
0062AN |
AALBORG |
|
25m |
1:10.68 |
395 |
6 |
Julie Søgaard |
2001 |
0174AS |
VIBORG |
|
25m |
1:10.99 |
188 |
7 |
Sofie Amalie J. Bisgaard |
2000 |
0082BB |
HORSENS |
|
25m |
1:11.55 |
305 |
8 |
Matilde Fuglsang |
2000 |
0088BA |
SILKEBORG |
|
25m |
1:11.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
187 |
1 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
0012AS |
HORSENS |
|
25m |
1:10.30 |
302 |
2 |
Esther Flø |
2001 |
0108AR |
SILKEBORG |
|
25m |
1:10.20 |
256 |
3 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
0106AA |
NYBORG |
|
25m |
1:09.53 |
366 |
4 |
Christina Christensen |
2000 |
0046AO |
VEJLE |
|
25m |
1:08.92 |
72 |
5 |
Stine Mary Vissing |
1997 |
9788AB |
AGF |
|
25m |
1:09.46 |
71 |
6 |
Josefine Bladt Wichmann |
2000 |
0076AQ |
AGF |
|
25m |
1:09.73 |
230 |
7 |
Freja Hamann Larsen |
1999 |
9914AC |
KOLDING |
|
25m |
1:10.24 |
360 |
8 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
25m |
1:10.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
257 |
1 |
Thea Lund Petersen |
1998 |
9874AZ |
NYBORG |
|
25m |
1:08.56 |
461 |
2 |
Line Johannsen |
2001 |
0146AN |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:07.67 |
333 |
3 |
Camilla Rask |
1999 |
9984AJ |
OSK |
|
25m |
1:07.10 |
446 |
4 |
Lisa Schøn |
1999 |
9956AR |
AALBORG |
|
25m |
1:04.84 |
264 |
5 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
9918AC |
ODDER |
|
25m |
1:06.22 |
394 |
6 |
Louise D. Liboriussen |
2002 |
0242AV |
VIBORG |
|
25m |
1:07.50 |
368 |
7 |
Laura Mathilde Elkjær |
1998 |
9804BC |
VEJLE |
|
25m |
1:07.87 |
270 |
8 |
Johanne Skovgaard Terp |
1999 |
9914AO |
ODDER |
|
25m |
1:08.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
57 |
1 |
Matilde Kjeldsen |
1999 |
9984AV |
AGF |
|
25m |
1:08.49 |
190 |
2 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
0166AT |
HORSENS |
|
25m |
1:07.64 |
170 |
3 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:06.93 |
174 |
4 |
Merete Toft Jensen |
1999 |
9926AD |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:04.36 |
119 |
5 |
Ellen Nielsen |
2001 |
0168AP |
ESBJERG |
|
25m |
1:05.92 |
336 |
6 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
OSK |
|
25m |
1:07.21 |
67 |
7 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
9604AE |
AGF |
|
25m |
1:07.78 |
203 |
8 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
HORSENS |
|
25m |
1:08.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
301 |
1 |
Helena V. Ellling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
25m |
1:08.27 |
383 |
2 |
Helene Olesen |
2000 |
0044AP |
VEJLE |
|
25m |
1:07.58 |
115 |
3 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
9952AG |
ESBJERG |
|
25m |
1:06.74 |
40 |
4 |
Emma H. Christiansen |
1999 |
9988AO |
AGF |
|
25m |
1:04.13 |
324 |
5 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9664AG |
OSLF |
|
25m |
1:04.92 |
177 |
6 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
0112AJ |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:07.14 |
440 |
7 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
0226AC |
AALBORG |
|
25m |
1:07.68 |
193 |
8 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
25m |
1:08.59 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
29 oktober 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
08:10 |
|